Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:33
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Kui mees peksab naist ..... « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kui mees peksab naist .....  (Loetud 6312 korda)
Galina
Uustulnuk
*

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...

Kui mees peksab naist .....
« on: 10.12.2007, kell 11:58 »

... aga siinkohal tekib küsimus, miks ta seda teeb. Ja nüüd minu jutt. See on väga kolel ugu ja ma pole üldse mitte õnnelik selle üle mis juhtus, kuid hea oleks see südamelt ära rääkida.
Ma jäin üksi, kui olin 6 kuud lapseootel. Elukaaslane lihtsalt otsustas, et olen liiga emotsionaalne ja üldse leidis ta endale palju lõbusama vestluskaaslase. Minu jaoks pole olnud elus jubedamat asja kui see lahkuminek. Mäletan unetuid öid ja lõpmatut nuttu. palvetamist ja jumala käest vastuste ootamist oma küsimustele. Oli ju mul ka teine laps kes oli siis viie aastane. Pidin kuidagi ka temaga hakkama saama. Olin veel nii häbis, et ei rääkinud sellest isegi mitte oma perele. . Vahepeal küsisin vaid, et kas nad saaksid minu last vaadata. Õnneks ei kaotanud ma nii pead, et poleks enam hoolinud ka kasvavast lapsest oma kõhus. Mul oli kell helisema pandud aegadeks kui süüa oli vaja. Seda tegin sunniviisiliselt. Ja aeg läks. Siis suhtlesin oma elukaaslase emaga. Tema on usklik. Ei tea miks, aga tundus, nagu ei huvitaks see teda mis kõik juhtus. Ssamas laps oli oodatud kõigi poolt. Aeg läks, laps sündis 3 nädalat varem ja mis muidugi kõige tähtsam, ta oli terve. Jumala kingitus minule. See laps oli ja on eriline minu jaoks.  Mminu eks elukaaslane ikka vahel tahtis last näha ja eks ma ikka talle näitasin. Ikkagi lapse isa ju. Vahepeal tuli küll vihatunne sisse ja tahtsin öelda et vot ei näita. Aaga siis tuli alati meelde sõna"ANDESTA!". Ja nii ma tegingi.  Kui laps oli 2 kuune, siis eks kutsus mind enda juurde koos oma lastega. Mina võtsin seda asjana, nagu Jumal oleks andnud meile teise võimaluse. Aga kui olime seal paar päeva olnud, siis hakkas igapäevane joomine hommikust peale. Netis teiste naistega suhtlemine, kiitmine sõpradele minu ees ühest ja teisest naisest jne. Minu kui tema kunagise elukaaslase süda tilkus verd. Väga valus oli. Ja siis see jutt, et paar kuud oleme tema juures ja siis võime jälle koju kolida.  Siis ühel õhtul oli ta jälle viinapudel kõrval netis ja rääkis oma sõbraga. Ma ei suutnud seda kuulata ja ütlesin et kas ta niigi palju minust lugu ei pea, et räägiks sellest siis kui ma olen näiteks väljas lastega jalutamas. Siis ta sai kurjaks. Sõimas mind ja ütles et ma pole keegi. Eelagu ma oma elu ja kõik. Ma tegin siis suure vea. Ma lõin teda näkku. Järgnes sellele minu vastulöömine. Siis hakkasin nutma ja suurem laps ärkas ka ülesse. Siis hakkas kõige hullem osa. Ta keeras toukse lukku, kus magas kahekuune. Hakkas meid välja viskama korterist. Ta lükkas tugevalt minu vanemat poega ja selle peale ma lõin jälle teda. Siis saingi oma suurima osa. Silm oli sinine. Tugevalt. Ütlesin et lahkun. Tema vastas et jah, ikka, kuid ilma tema lapseta. Pisemata. Helistasin politseisse ja kutsusin politsei järgi. peale seda elasime turvakodus 2 kuud. Nüüd olengi jälle kodus. Mis mind aga vaevab... mind vaevab see, et elukaaslase ema räägib, nagu mees lõi mind põhjusega. Et kui mina poleks tüli tõstnud, siis poleks ka löömist olnud. Kkokkuvõttes olen mina ja vaid mina süüdi. Mina len süüdi, seda ma ei suudakski mitte üles tunnistada. Aga kuidas saab oma poega alati kaitsta? Kas siis on nii, et naine peab alandlik olema ükskõik mis situatsioonis ja olukorras? Minule on ta ema öelnud küll, et ma oleks pidanud ikka vagusi olema ja kuuletuma. Kannatama. Kannatama ja veelkord kannatama.
Ma ei oska praegu oma elu elada. Minu mõtted on selle ees, kuidas hakkama saada kahe lapsega üksinda. Palvetan, loen raamatuid palju ja kuulan pereraadiot. Huvitavad saated on seal. Käin ka kirikus, kuigi see on natuke raskendatud pisema lapse tõttu.
Kui ma nüüd teaks, kust otsast edasi minna ja teaks mida ma peaks esikohale tõstma, siis oleks kergem. Ma oleksin väga tänulik soovituste eest mida te jagate mulle. J a samuti oleksin tänulik selle eest, kui valgustaksite mind eksi ema arusaamast peksmise kohta.
tänan
LXX
Moderaator
Tegija

Sugu: Naine
Vastust: 827

Jeesus elab!

Vastus: Kui mees peksab naist .....
« Vasta #1 on: 10.12.2007, kell 13:16 »

Sa oled armas ja vapper naine. Kuna olen ise ka midagi sarnast üle elanud ja sellest välja tulnud, siis omast kogemusest võiks midagi jagada.

Kõigepealt. Jumal ei süüdista. Jumal ei süüdista oma lapsi (Ta ei süüdista kedagi!), isegi, kui nad eksivad. Jumal armastab sind ja  andestab  tehtud vead, puhastab kõigest ülekohtust, tõstab üles. Seda tuleb usus vastu võtta ja tunnistada.  Sa oled uus loodu Kristuses ja sul ei ole minevikku - kõik vana on möödas. See on alus, millelt edasi liikuda. Hingehaavade paranemine võib võtta aastaid, Jumala ligiolu ravib meid iga päev. Kui asjad meelde tulevad, siis koheselt (järjepidevalt) anda need Jumalale üle ja tunnistada, et kõik on Kristuse verega kaetud ja puhastatud. Asjadest lahti lasta. Mitte jääda halbadesse mälestusesse mediteerima ja endas viha ja kibedust ja süüd sellega esile kutsuma või teisi süüdistama. Andestus. Andestus ei tähenda alati, et sa pead selle või teise isikuga, kellele andestasid, edasi suhtlema. Hea on, kui haigetteinud isikutega ses tervenemisprotsessis kokkupuudet ei oleks, vähemalt niikaua, kui mälestused enam haiget ei tekita, et selle isikuga kokkupuutudes jälle emotsioonid lahvataksid. Lõppeks on nii, et mõtled: asjad olid ja läksid küll nii, aga need mälestused ei tekita enam negatiivseid emotsioone. Sa oled vaba. Leia endale Jumala abiga uued eesmärgid, mille poole liikuda. Hakka jõudumööda abistama teisi, ise jagama ja andma. See aitab tulla välja enesekesksusest ja enesehaletsusest ja oma probleemide otsas istumisest.   

Teiseks. Kui on teada, et mees on alkohoolne ja vägivaldne ja seetõttu ebakindla iseloomuga (teadagi, et mitteusklik), siis tuleks suhe katkestada, vaatamata sellele, et ta on laste isa. See hoiab ära tulla võivad raskemad ja veelgi raskemad probleemid. Suhet katkestada on väga raske praktiliselt teha. See võib võtta kujunenud suhteharjumuse pärast aastaid. Aga lõppeks jõuab see nii ehk naa loomuldasa sellesse punkti, et tuleb lahkuda. Te ei olnud ka seaduslikult abielus. Mees ei ole ju usklik, ta ei muutu.

Kuidas hakkama saada kahe lapsega, üksinda. Oleks hea, kui sul oleks ikka keegi lähedane, kes toetab ja aitab laste suhtes. Ema-isa, vanaema, õde, vend. Kogudusest keegi naiste või õdede osadusest. Pastor. Hingehooldajad. Minuga juhtus küll nii, et ma kapseldusin isendasse ja oma probleemidesse ja ei tahtnud kedagi näha ega midagi rääkida. Hirm, häbi, süütunne, alaväärsus. Aga Jumal viis kokku imeliselt inimestega, kes mõistsid teenida ja mulle näidata, kui hea ja võimas on Jumal ja et Tal ei ole midagi võimatut. Jumal on Tõeline Ravija. Ei ole võimatuid-lahendamatuid olukordi. 

Meeste emad on sellistes olukordades tihtilugu oma poegade poolt.  Ja inimesi, kes ennast usklikeks nimetavad, on igasuguseid. Meil tuleb pigem kuulata ja usaldada Jumala Sõna (ja sellega rajada ennast Jumalasse) kui inimeste arvamusi. Jumal on öelnud, et sa oled puhas ja õigeksmõistetud Jeesuse vere tõttu. See on tõde, kõik muu on vale. Ta on kandnud meie patud, haigused, nõrkused, hingehaavad, süü. Ja meie ei pea neid asju enam kandma. Ja päevast päeva kannab ta meie koormaid, muresid ja aitab meid. Ja nii see on. 

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #2 on: 10.12.2007, kell 14:12 »

Kallis Galina!

See on tore, et sa jagasid oma lugu! Ma usun et vahel sellised väljarääkimised võivad õnnistada paljusid, neid kes täna on vaikivad kannatajad! Ma julgustan kõigil kel on analoogsed juhtumid võtta asju tõsiselt ja meõlda üleüldse mis asi on ABIELULEPING ja et selle üks olulisemaid ja esmaseid LEPINGU TINGIMUSI (ka laulatusel antakse tõotused, kui neid murtakse ollakse lepingurikkujad) on vastastikuna austamine ja sõprus! Teie loost tuleb välja juba PROBLEEMI JUUR! ELukaaslane, elasite koos - mees kes e ivõta vastutust. Jumal õnnistatakse suhteid kus ollakse ausad, siirad, ja rajatakse õiglusele see asi, elementaarne ABIELLUTAKSE! Aga see on alles rännaku ja vahel ka raskusi täis matka algus, tuleb raskusi ja katsumusi ja kindlaim abimees on Jumal, kui mõlemad osapooled usuvad vaid Teda, kõik muu on muutlik ja heitlik! Kallis õde Kristuses, tea et kusagil seal on mõni vend, Issandas, kelle südames on kedagi armastada elu lõpuni, olla truu ja hell ja olla ka isaks sinu 2 lapsele armastades neid nagu oma lapsi! Ära kaota lootust, saa kinnitatud Issandas ja leia rahu oma südamesse ja kindlus.

Ükski naine ei ole mehe omand! Kohutav kui palju tavaelus ja evangeelses töös puutub kokku väärastunud suhetega ja abieludega, kus osad mehed KEELAVAD ISEGI kirkus ja koguduses käimas. Nad omandavad naisi! Nii nagu kristlastel on probleeme iga muu eluvaldkonnaga, on ju kõik lihas ja elame maist elu ning kisuatud kurjaga nagu kõik paganad. Aga siin on suur erinevus, see potensiaal ja vägi ning uus elu annab meile väe elada teistmoodi. Kui keegi ei ole selle sisse veel saanud ja sellele pihta saanud või ei ole veel meelt parandanud Jumala Tõele IE PEA TEISED KANNATAMA! Kui kergekäleiselt vahel kristlased jagavad abieluprobleemides inimestele ja noortele nõu!

Siit samas üks õpetus kõigile õdedele kristuses! KÄIGE - MINGE - KAUGE KAAREGA MEESTEST, JOBUDEST ja LURUDEST! Hoidke tõsist distantsi meestest kelle on viinaviga, kasiino pisik, sõprade tähtsamaks pidamine jms. SELLISED ASJAD TULEVAD VÄLJA NORMAALSE PIKKUSEGA KIHLUSE AJAL: Meie koguduses on minimaalne kihluse periood 3 kuud, et vältida "välkabielusid" (võib ette tulla ka erandeid). NB! Osades kogudustes ja kirikutes on ka valeõpetus et kihluseid ei või tühistada - see on täielik vale ja kohutav eksitus!!! Kihlus on samas ka läbikatsumise aeg ja testperiood, et kas ikka olen kindel et ma selle inimesega ELU LÕPUNI koos elama hakkan (abielu ei tohi lahutada, va.a rasked erandid ja hälbed ning rikkumised).

Olge ettevaatlikud ka nendega, kes on omanud ka mitmeid elukaaslaseid ja partnereid ja nad võivad olla toredad inimesed aga kas sinu see 1 ja ainus elu (elad vaid 1 korra) peaks olema see TESTER ja KATSE-EKSITUS meetod, et kas see ongi see õige ja kas ta ikka on selline vüi saavad inimesed temast valesti aru!

Palju aastatid tagasi oli üks õde, kes aeg ajalt kurtis oma abielu (tegemist oli varemega, abielust ei olnud enam aastakümmend haisugi, vaid leivad ühes kapis) probeelme. Ma mõni korda testisin kus on tema usutasand ja mis hinda ta on nõus maksma oma abielu päästes ja säästes ning kas see üleüldse on võimalik. Kulus mõned vestlused ja pool aastat ja ma sain aru et see on tõenäoliselt mõttetu! Andsin talle nõu, mine oma teed Issandaga (mees oli päästamta). Ta sai õnnistatud, ja rõõm - rahu südames sai sihi edasi liikuda. SIIS AGA läks ja jagas sama mure teistele kristlastele ja mõnikord vist isegi mõnele teisest konfessioonist jutlustajale vms. JA NAD KÕIK HÄMASID oma veidrikõpetustega! Naine sai üle külvatud igasugu kahtlustega ja küsimustega. Võltslootustega ja pettekujutelmadega. Tal oli väga raske, möödus u 5 aastat ja see nõu mida ma talle kohe andsin peale vee selginemist tuli ikka esile ja oli see õige. Ja siis lahutaski ja Jumala rahu oli südames, kuna abielu ei olnud enam abielu, surnud kohustus ja ühine elukoht. Pealegi mees pettis teda, mis on juba piisav põhjus lahutamiseks (kui keegi tahab andestuses elada siis on ka parim tee, üle selle).

Tsiteeri
Et kui mina poleks tüli tõstnud, siis poleks ka löömist olnud. Kkokkuvõttes olen mina ja vaid mina süüdi. Mina len süüdi, seda ma ei suudakski mitte üles tunnistada. Aga kuidas saab oma poega alati kaitsta? Kas siis on nii, et naine peab alandlik olema ükskõik mis situatsioonis ja olukorras? Minule on ta ema öelnud küll, et ma oleks pidanud ikka vagusi olema ja kuuletuma. Kannatama. Kannatama ja veelkord kannatama.

Oi kui vähev ÄMM usklik! Vastik kuulda, see ämm vajaks korraliku manitsust ja noomimist Issandas. Muide oleks sa olnud abielus ja vele kristlasega oleksite pidanud selles juhtumis minema koguduse pastori juurde. Pastor lisaks Sõna õpetamisele, palve teenistusele, juhendamisele ja valvamisele on ka VAHEKOHTUNIK! Tatud abieluprobleemides, teatud suuremate laste vaidlustes jms. tülides on SUPER ja ÜLIHEA minna pastori vestlusele üheskoos. tema kui neutraalne pool saab anda kõige parema anlüüsi ja hinnangu ja juhised edaspidiseks tegutsemiseks ja tal on ka meelevald ja voli manitseda ja paluda kellegil ennast muuta! Kui see isik aga pastori ja hingekarjast ei kuula siis vajab ta tõsist eestpalvet kuan sellised inimesed mingi aja möödudes ei kuula ka HINGEDE ÜLEMAKRJASE juhendit ja manitsust - s.o. Jeesuse!

Sinu jobule mehele, ma ütleks, et tõenäoliselt tal ei olnud ISA kes ei õpetanud talle maast ja madalast härrasmees ei löö naist! Juba poisikesena tuleb poisile õpetada, et kui kusiganes lasteias, koolis jm. tekib rünnak, kokkupõrge, keegi ründab jms. siis KUNAGI EI TOHI LÜÜA tüdrukuid ega naisi. V.a. tõrjuda rünnet kui elu on ohus, n. noaga tüdruk ründab tänaval! See et sa said selle alanduse löögi paljastas tema tõelisi tundeid sinu vastu ja tema vägivaldet loomust, milles ta tõenäoliselt on ussitanud. Jah kui sinna vele lisada vimm, eluga pahuksis olemine, teiste süüdistamine ja alkohol, siis ma ütleks kallis õde, sul vedas. Statistika on päris õudne, suur osa ikka pekstakse korralikult läbi! Iga 5 naine EESTIS on kodus väärkoheldud! Ja üks osa neist on saanud rakseid kehavigastusi - kohutav ja brutaalne!

Tsiteeri
Kui ma nüüd teaks, kust otsast edasi minna ja teaks mida ma peaks esikohale tõstma, siis oleks kergem. Ma oleksin väga tänulik soovituste eest mida te jagate mulle. Ja samuti oleksin tänulik selle eest, kui valgustaksite mind eksi ema arusaamast peksmise kohta.
tänan

Su ema või ämm või kes iganes õigustas seda "tutakat" just nii vahel nad võivad öelda, et olid selle ära teeninud. See on tegelikult ÕUDNE ja saatanlik iroonia ja parastamine! See on niivõrd VASTIK et ausaltöeldes ütle neile otse näkku mida sa tunned, et nad punastaks ja häbeneks ja kui vaja siis lõpeta nendega suhtlemine ja mine oma eluga edasi. ma olen 100% kindel et sa saad hakkama. Piiblis on eriline koht vaslaste ja lesknaiste jaoks. Need kohad on erilised! Mis kohad, Iisraeli Jumalat, üks tema nimedest on VAESLASTE JA LESKNAISTE ASJAAJAJA, meie ühiskonna kontekstis on ta ka ÜKSIKEMADE ASJAAJAJA. Kuigi üks osa Eestimaa üksiemade horist (neid oli üle 30 000) on oma patu, elulõbude, lolluste jms. pärast siiski on üks osa kui õnnetud ja ohvrid ja mahajäetud ja hüljatud. Neile ma soovin vaid üht leida oma elus Jumal ja hakata Teda otsima, küll tema aitab, tema käsi ei ole päästmiseks lühike ja kõrv kuulmiseks kurt!

Võibolla sai see "ämm" ka kunagi tutakaid ja see on talle mitte nii hull asi ja soovitab sulle, kle mis see kah oli, kui sa teaks kuidas mina sain. No tänu Jumalale, viha asemel oma kaastunnet - nad ei tea mida räägivad - nad on eksituses! Aga see on nii tüüpiline "ämmapimedusega" löödud nägemine, mu poja on ikka õige jms. Aga sina ANDESTA ja UNUSTA, mis ei tähenda kindlasti ka seda, et sa oleksid nende või selle perekonna andunud fänn ja sagedane külastaja jms. MINE OMA TEED ISSANDAGA! Andesta ja unusta, lase lahti ja anna andeks ja palu et nad saaks päästetud. Samuti on lootus ka sellel mehel. Jumal on ka kõige jubedamaid ja brutaalsemaid vandaale, pätte ja kaabakaid muutnud palju enam siis sellel segaduses oleval mehel on lootust. Läbi Issanda aru, pääste, uuestisünni ja Jumala Väe võib saada Jumala Elu osaks igaüks, mis toob tõelise vilja tema ellu! Läbi Jumala Sõna õppimise, Pühas Vaimus käimise on võimalik sisendeda hoopis teistmoodi elustiili ja sfääri ning nautida elu maapeal koos issandaga. Sealjuures omades rahu oma ligimestega ja olla oma "soolatünnis" õnnistuseks!

Leia endale kogudus, kus hakata käima. Lapsed on vahel vabandus mille taha emad varjavad. Ära ehita maja liivale, ole Sõna tegija ja käi koguduses. Leia endale elukohale lähedal, lastesõbralik ja tore kogudus, kus sind armastuses vastu võetakse ja kus sa saaksid regulaarselt toidetud Jumala Sõnaga!

Kes sattus temeasse otsingumootoritega, siis meie foorumis lisalugemist:

PEREVÄGIVALD! Mees peksab naist. Eestimaa patuneedus.

http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2955.0

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #3 on: 10.12.2007, kell 14:16 »

Aga palun õpi oma elu vigadest ja järgmine kord:

- otsi vaid püsisuhet ja alusta seda Jumalale meelepärasel viisil 1) Kihlus 2) Ei seksile enne abielu 3) Abielu või laulatus 4) teha selle nimel tööd (see on ettevõtmine ehitada üles õnnelik abielu ja perekond) et ehitada üles abielu, perekond ja pakkuda lstele turvalist lapsepõlve

Ma usun ,et kui sa otsid teda ja hoiad kogu südamest Jumala poole, sa seda ka teed ja sa oled ja saad õnnistatud!

Galina
Uustulnuk
*

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...

« Vasta #4 on: 10.12.2007, kell 14:50 »

Tänud teile kes vastasid.
Olen nüüd jälle saanud tõestust, et Jumal ei vihka mind sellepärast mida ma tegin minevikus valesti, vaid hoopis annab mulle võimaluse õppida oma vigadest. Kui olen koos mitteusklikega, siis näen ma endas palju vigu ja tundun olevat nende seas väga kehvas olukorras. Kui ma aga suhtlen Jumalale pühendunud inimestega, siis tundun olevat võrdne.
Minu enda süda ütleb, et just tänu sellele läbielamisele tuligi Jumal mulle nii lähedale, et iga päev temaga vestelda ja teda rohkem tundma õppida.
Jah, selles olen ma täiesti veendunud, et enam ei tahaks ma midagi teada suhtest, kus enne toimuvad seks ja muu sinna juurde kuuluv ja alles siis abielu.
Minu "ämm" kui nii saab ikka teda nimetada on jah vahel väga hea suhtleja ja temaga on hea olla, kuid kui miskit meil halvasti oli, siis ta küsis alati minu käest et kas saan ikka aru oma vigadest. Ka on mulle öeldud, et minu eks oli vaimne terrorist. Ta terroriseeris mind oma jutuga. Tegi maha minu arust küll iga minu liigutuse. Isegi kui tegemist oli asjaga, mida ta ju mulle alles eelmine päev oli selgeks teinud sel viisil, nagu mina siis tegin. Nüüd olen veel kindlam oma mõtetes. Ka selles, et olen teatud aja neist eemal. Nnende pere on tore, aga tegelikult on ju ka mul oma pere. Minu lapsed. Küll mitte täiuslik, kuid parem kui mitte midagi.
Ma tänan teid ja Jeesus õnnistagu teid

Galina
LXX
Moderaator
Tegija

Sugu: Naine
Vastust: 827

Jeesus elab!

« Vasta #5 on: 10.12.2007, kell 17:14 »

Tsiteeri
Ta terroriseeris mind oma jutuga.

Vaimne terror on kõige otsesemalt kuradi õhutus. Sellele tuleb vastu seista juba vaimsete relvadega ja mitte lubada teise inimese kaudu tulevatel negatiivsetel sõnadel endasse pesa teha, veel vähem neid sõnu uskuma hakata, et oledki selline ja selline, nagu ta räägib ja sinusse suhtub. (Ma olen see, keda Jumal ütleb mind olevat!!! Ma olen selline, milleks Jumal mind on loonud ja milliseks Ta mind muuta võib) Kuna me inimestena oleme loodud Jumala palge järele, Jumala sarnaseks, siis kõik, mida me ütleme oma suuga, hakkab vastavas suunas toimima ja sündima, kas me sellest ise aru saamegi. (1 Mo 1: Jumal ütles - ja see sündis.) Negatiivsed sõnad tuleb Jumala meelevallaga enda pealt tühistada, et nad ei hakkaks vaimumaailmas tootma negatiivseid asju.  Ja rääkima välja Jumala Sõna, Jumala asju, Jumala plaani.

Ole väga-väga hoitud ja kaitstud! Ja tarkust. Õp 2:6,7

pipi
Usaldatav foormulane
Algaja
**

Vastust: 60

Mt 6.33

« Vasta #6 on: 18.04.2008, kell 21:30 »

ma pole ammu ammu siin foorumis käinud ja lugesin seda lugu. lugesin ja... nutsin.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam