Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:38
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Jõulukultus « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu alla
Autor Teema: Jõulukultus  (Loetud 19167 korda)
Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Sugu: Mees
Vastust: 111

Puhta usu eest!

Jõulukultus
« on: 26.12.2007, kell 16:37 »

Paljud vaidlevad selle üle, kas Jeesus sündis 25.dets või sündis mais või hoopis septembris. Paljudele jääb tähelepanuta fakt, et ei Jeesus ise ega ka apostlid ei õpetanud meid pidama Jeesuse sünnipäeva.
Jõulukultus - nii on õige Jumala Sõna valguses jõule kutsuda, sest jõuludel pole Jumala kummardamisega midagi pistmist. Mitmed kristased väidavad, et see on üks tähtsamaid kui mitte tähtsaim püha. See on paganlike kommete juurutamine kogudusse. Piibel ütleb, et usklikel ei pea midagi olema ühist uskmatutega. Kuid imekombel on jõulud kultus, mida ühiselt praktiseeritakse ja pea üksmeelselt praktiseeritakse. Selle kulttuse põhiliseks iseloomuks pole lihtsalt kuusk, päkapikud ja jõuluvana vaid valetamine ja manipulatsioon. Kuuse ehtimine  pole Piibelik sümbol Jeesusest vaid iidne viljakuse jumala teenimise viis. Päkadeemonite kommitoomine (minu poolt pandud nimi päkapikudele) on valetamine ja manipulatsioon ja samamoodi pole mingit jõuluvana olemas. Jõulukultuse viljelemine kristlaste poolt jumalakartmatuse ja teadliku ignorantsi väljendus. Paljud jumalasulased teavad jõulude paganliku päritolu kuid neil puudub julgus muutuseks. Siinkohal on õige meenutada, et esimesed, kes põrgu minejate nimekirjas üles loetakse on arad (ilm 21,8).
Kõik soovivad üksteisele häid jõule. Millised on head jõulud? Pole olemas häid jõule - milline paganlik kultus saab üldse hea olla?
Aga me oleme seda alati teinud! Harjumused, kombed, traditsioonid, mis ei ole kristlasele kohased tuleb viivitamatult hüljata. Joodik on harjunud jooma, varas varastama, paganad paganlike rituaale tegema. Uue looduna sa oled sellest vabaks ostetud. Valetamisest ja paganlikust rituaalist tuleks meelt parandada - kui palju su jõuludest järele jääks. Kinke võid ikka teha aga verd ära söö!

Ärge täitke paganate kombeid!
Ted
Külaline

Vastus: Jõulukultus
« Vasta #1 on: 26.12.2007, kell 19:19 »

Taavi Usta, kas sa oled Jehoova tunnistaja?  Huh

Kuidagi sarnased väited ja sarnane argumentatsioon.....
Kristlased ei mõtle ega räägi nii....
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 355

määä

« Vasta #2 on: 26.12.2007, kell 21:43 »

Ma ilmselt mõistan Taavi mõtteid, kuid pean lisama, et jõuludeaeg on vaieldamatult hea aeg hea sõnumi jagamiseks, kus inimesed kes muidu ei kuula, hakkavad kuulama. Kui aga nendele rääkida puust, ehetest jms. kui mingist kultusest, siis teed küll karuteene. Lihtsalt ära too oma koju ei kuuske, ehteid, kingitusi jne.

Minu kodus (vanemate juures) oli nii kuusk kui ka ehted, lihtsalt kena ja kogu moos. Ei seosta kuuske küll Jeesusega jne.
laug
Külaline

« Vasta #3 on: 26.12.2007, kell 22:39 »

Jõulu aeg on väga hea aeg päästva sõnumi kuulutamiseks.Ostsin lindi "Päästja serenaad,et selle kaudu kuulutada head sõnumit just nüüd.On juba esimesed positiivsed tulemused näha,et Jumala vägi töötab.
Päkapiku ja jõuluvana jama mulle ka ei meeldi.kirikusse ei peaks see sisenema.Eks kodudes tea igaüks ise,aga arvan,et väga ilus on kui lapsed näevad,et kingitus on vanematelt või vanavanematelt.Vahest on küll selline tunne,et päkapikud ja jõuluvanad hõivavad Jeesuse koha.
Õnnistatud aega kõigile.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #4 on: 26.12.2007, kell 23:35 »

Mõtlesin et kriban ka mõned read teemasse.

Iga asja kirumisega ja kritiseerimisega ei tasu liiale minna. Seda ka jõulude puhul või selle teema puhul. Kindlasti on mõtet selle püha (ning püha pidamise) teemal vajalik sõna võtta kuna kohati on see nagu "PÜHA LEHM" mida ei tohi turkida. Jõulud võivad ebajumalaks oma olemuselt küll muutuda, selleks ei olegi vaja väga palju.

Hulga aastaid tagasi arvasin, et jõulud on nö. "kristlik püha" st. pühad mille ajal minna eelkõige kogudusse jms. Seda jauravad isegi vabakoguduste pastorid jms. aga see ei ole tõde. See on üsna varajane traditsioon ja nö. Uue testamendiga ei ole sellel küll suurt pistmist, kui see, et tähistada SÕNA SAI LIHAKS päeva. Jeesus ju niivõrd ei sündinud, kuna Ta oli enne olemas - ta pani Kuninga Krooni maha ja tuli ja sündis inimesena. St. jõulud on vaid üks osa lunastusplaanist, see ei ole põhisõnum.

Siis kuuleme me teatud kirikute esindajaid jõulude eel ja ajal et oi ärge pidage seda püha valesti ja niimoodi ja naamoodi jms. ABSURDITEATER. Seda manitsust kuuleb kristlikest raadiotest ja loeb artiklitest, kus kümned arvajad muretsevad, et jõulud on kaotamas oma mõju - olemust jms. LAS SIIS OLLA iga asi läheb oma teed nii on iga TRADITSIOONIGA! kuidas see maailm ikka jõule siis pidama peab kui ikka oma kääksuga ja kõrvalekalletega, maailm läheb ju oma teed, jumalarahvas oma teed.

Tänaseks olen saanud Jumala armus jõule maha teha (osa sellest on võlts) ja samas samas kutsunud headest asjadest kinni pidama. Olen avalikult siin ja seal kritiseerinud silmakirjalikke, paganlikke, võltsvagaduse jõule. Samas peab iga asja kritiseerimises piiri pidama, et last vanniveega välja ei viskaks. Nõnda ka jõulude teemal.

Aastate pikkuses avastuses arvan, et pidada jõulupühasid on ok, kui traditsioonina et 1x aastas meil siin pimedas ajavööndis on selline lumine aeg, kus panna kaunistusi maja külge ja siis üks õhtu kui lastele kinke teha ja kallimatele jms. MA ISIKLIKULT ARVAN et jõulud on pigem perepüha MITTE NIIVÕRD KIRIKUPÜHA! Meie koguduses räägitakse Jeesusest nii ehk naa peaaegu igal jumalateenistusel ja koosolekul - Kristuse keskne lunastuse sõnum - Jeesus Kristus on kalju millele on kogudus ehitatud.

Samas kui keegi südame põhjast peab neid pühasid Jeesuse sünnipäevaks, siis "SO WHAT" aga vaadaku et jõuluvinti üle ei keeraks. Me pidasime oma koguduse jõulupeol iga aastast jõulupidu ja laulsime ka oma  laule päästja sünnist "Üks roosike on tõusnud" "Püha öö" jms. VÄGA SÜGAVA SÕNUMIGA laulud. Kui me ei tea mõne isiku täpset sünnipäeva siis no millalgi võiks ju "sümboolset" seda pidada! Aga tegelikult on see rohkem ka selline hea põhjus et kokku tulla, olla osaduses ja rõõmu tunda. VT päevil Jumal ise organiseeris et neil oleks palju põhjust kokku tulla, jutustada Jumala suuri asju ja pidutseda. Lisaks tõsidusele ja muudele aspektidele on Jumal kirjutanud pühade teedele ja ellu sisse aja et olla rõõmus ja pidutseda (seda ilma alkoholita).

Aga suruda Päästja Jeesus - imiku rolli tagasi, ole nüüd sina Jeesus kuss ja seal sõimes, me elame siin oma elu on kirikumaailma FARSS! Jeesus on KUNINGAs ja ISTUB ISA PAREMAL KÄEL!

Mind jõulude kummardamises ärge süüdistama hakake, enne tutvuge mida ma sellel teemal sõna olen võtnud! Täna me võtame neid perega kui ühte ilusat aega pimedal talvel, pühade ajal on vabad päevad, kaunistame kodu ja võtame teeme kingitusi. Kui see on halb, siis mis selles elus üldse hea on? Piibel ju manitseb meid PIDAGE KINNI MIS ON HEA!

Kuuski olen aastate jooksul püüdnud enam vähem tuua, kui on mõnel kraavikaldal kuuske, mis nii ehk naa raiumisele läheb. Samas olen viimastel aastatel nii palju ka maal kristlastelt kuulnud, et nad ei too ekstra kuuski, säästa loodust ja oma erametsa (riigimetsast on see vargus!). Samuti olen täheldanud et paljud kristlased võtavad seda rohkem perepühana kui mingit väga-oi-kui-võimast sügava sisuga kristlikku püha. See kristlik asi on liigse rõhuasetusega külge kleebitud! Algkogudus ei pidanud JÕULE! Neil oli aasta tähtsaim püha ülestõusmispüha ning selle öösel ka ristiti kogudusega liituvaid jms. Jõulupühad, jõuluvana jms. on üsna hiline traditsioon! Sellega on ka pandud puusse ja ületähtsustatud liigselt! Aga oleks suur lollus ka lihtsalt ühest kenast ajast olla perega loobuda, pidagem ikka kinni mis hea on! Vana Lepingu päevil me näeme, et Jumal andis neile mitukümmend püha mida pidada, kus nad istusid maha sõid ja jõid ja tundisid osadusest, puhkusest rõõmu! Jumal on targem kui meie, Iisraeli õnnistasid need erinevad pühad. Nii et lambist pühade vastu olla on lausa ebapiibellik aga teine asi on selle jõulude sisu ja ületähtsustamisega!

Aga kindlasti peaks üks osa kristlastest tõsiselt järgi mõtlema MIS JÕULUFLIRTI nad Jumalaga ajavad! Isegi uskmatu ajakirjanik kirjutas Postimehes JÕULUFLRIDIST JUMALAGA! Maailm saab ka isegi aru et see nö. 1x aastas kirikus käija on JAMA ning silmakirjalikkuse tipp!

Ma olen pea iga jõulude ajal rääkinud vaid meeleparandust, kes Jeesus tegelikult on, kus Ta istub, mida Ta teeb. Sellel aastal oli väga selge sõnum, kogudus kui pruutneitsi ei saa flirtida peigmehega - Jeesusega!

Avaldasin selle aasta jõulude ajal ka veidi mõtteid siin

Olge õnnistatud ...

Jõulud on üks tore aeg, võtta aega olla perega ja kallimatega. Võtta aega ja puhata. Ja kasutada neid vabu päevi ka selleks, et otsida Jumalat ja Tema tahet oma elus!

R.Crusoe

===============================

Jõulude teemal varem foorumis:

JÕULUERI! Advent - advendiaeg - jõulud. Mis wärk on ja kes on JÕULUjumal?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2435.0

Tants jõuluaurukatla ümber? Kas jõulud ei ole saamas ebajumalaks?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2497.0

Kas Jeesus sündis jõulude ajal? Kas teadlik kuupäeva valearvestus?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2507.0

Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2440.0

Ärge täitke paganate kombeid! (Talvine pööripüha jõulude vormis)
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2508.0

Verevorsti ei tohi süüa !!!
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=224.0

Advendiaeg -- adventus Domini
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=1891.0

Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Puhta usu eest!

« Vasta #5 on: 27.12.2007, kell 00:28 »

Taavi Usta, kas sa oled Jehoova tunnistaja?  Huh

Ei ole Jehoova tunnistaja. Ma tegelikult ei teagi, mis nende argumendid on ja sellel pole mingit vahet.
Mulle ütles üks vend kristuses kunagi alkoholi teema suhtes, et kes ikka tahab õigustada seda ei veena millegiga ümber.
Yul värgiga asi hullem, sest see tundub nii hea ja tore. Kurb on see, et kus on õigustus seal pole meeleparandust.
Maha Jõulukultus!

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 309

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #6 on: 27.12.2007, kell 01:08 »

Jõulu aeg on väga hea aeg päästva sõnumi kuulutamiseks.
Foorumis on enne väga põhjalikult juttu olnud Jõuludest, pole eriti midagi lisada.
Jõulud olid enne talvist pööripäeva tähistavad pühad. 4. sajandil paigutas ristiusu kirik 25. detsembrile Jeesus Kristuse sünnipäeva. Tore on!  angel   Kui me täpselt Tema sünnipäeva ei tea, siis sobib ülihästi seda pidada mingil kokkuleppelisel päeval aastas.
Traditsioonid kaua kestnud, ei kujuta ette, et hakkaksime seda kuidagi muutma ja teisipidi mõtlema.
Kristlased ikka lähtuvad Jeesuse sünnipäevast, mittekristlased mõtlevad ja peavad seda päeva veidi teisiti. Üks kord aastas kirikus tunglemine ajab küll muigama (kirik oli nii pungil täis !)     Roll Eyes 
Aga ...HEA seegi, ikka parem kui nad üldse kirikusse kunagi ei tuleks! Kas pole??? Nende lapsedki saavad ikka mingi pisikese sõnumigi sealt ja kena mälestuse südamesse.  

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Puhta usu eest!

« Vasta #7 on: 27.12.2007, kell 08:40 »

Jeesusest kuulutamiseks on iga aeg sobiv.  Kuulutage siis aga ärge täitke paganate kombeid.

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #8 on: 27.12.2007, kell 09:37 »

Jeesusest kuulutamiseks on iga aeg sobiv.  Kuulutage siis aga ärge täitke paganate kombeid.
  Kuulge, kas peaksime jõuluvanadest ja päkapikukestest  kohe lahti ütlema    Roll Eyes   ja nende külaskäigud  keelama  ?   Küsige laste käest, kas nemad nõustuvad...     shy31

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Ted
Külaline

« Vasta #9 on: 27.12.2007, kell 10:47 »

Ma arvan, et ka jõulude kohta sobib hästi see Ap 5 kirjakoht:

38 ......sest kui see nõu või tegu on
inimestest, siis see läheb tühja,
39  aga kui see on Jumalast, ei suuda teie seda hävitada
-, et teist ei saaks sõdijaid Jumala enese vastu!"
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #10 on: 27.12.2007, kell 11:17 »

Ma arvan, et ka jõulude kohta sobib hästi see Ap 5 kirjakoht:

38 ......sest kui see nõu või tegu on
inimestest, siis see läheb tühja,
39  aga kui see on Jumalast, ei suuda teie seda hävitada
-, et teist ei saaks sõdijaid Jumala enese vastu!"
Armastus meie sees on Jumalast.    Joh. 4 : 4 - 6   "..sest suurem on see, kes on teie sees, kui see, kes on maailmas...meie oleme Jumalast; kes tunneb Jumalat, võtab  meid kuulda; kes ei ole Jumalast, ei võta meid kuulda.Sellest me tunneme tõe vaimu ja eksituse vaimu."

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #11 on: 27.12.2007, kell 11:32 »

Jõulude kaitseks.

Samas ma tõmbaks võrduse Iisraeliga, kui Vana Lepingu rahvaga! Jumal andis neile mitmeid pühasid ja "mahaistumise põhjuseid", et nad võtaks aega ekstra puhkuseks, pidutsemiseks, koosolemiseks, laulmiseks, osaduse jaoks ja et meenutada Jumala asju - tööd jms. See TUGEV JUMALA PRINTSIIP joonistub läbi terve Vana Lepingu rahva üle. Mis oli Jumalale meeles. Ma tean ma olen saanud sellest ilmutuse. Jumal teab kuidas inimene töötab - funktsioneerib VAIM, HING ja IHU! Ja ta teab, et hing vajab ka toitu ja tilu-lilu isegi vahel. Kristlik elu ja perekonna elu ei pea olema must-valge igav tummfilm. Jumal on väga värvikalt ja rikkalikult loonud ja teinud ning tore on, et iga päev on erinev teisest aga on ka argipäevadest erilisemaid päevi.

Muide igasuguste tähtpäevade keelustamise ja materdamisega tuleb jälgida, et ei mindaks seda teed, mida on läinud mittekristlik sekt jehoova tunnistajad kes on keelustanud ka sünnipäevad (kui õudne ja vastik eluvõõrus!). Et kui jõulud on paha ja kole, siis keelame ka sünnipäevad. Aga küsime miks sünnipäevasid üldse peetakse, mis on selle päeva mõte või eesmärk, eks see kipub ka vahel ununema. Samas on ka tõsi, et Jeesuse sünnipäeva on KEERULINE pidada, kuna ta on Alfa ja Oomega ehk Algus ja Ots. Kuidas pidada sünnipäeva kellegil kes tegelikult ei olegi sündinud. Jeesuse eksistents neitsi Maarjast sünides ei saanud alguse. Ta tuli ja võttis teise kuju ja kesta - st. orja seisuse, pannes on kuningliku seisuse maha jättes selle taevasse ja sai lihaks - teiseks Aadamaks, et lunastada inimkond esimese Aadama jamast. Jah on olemas kindel päev ja aeg mil Sõna sai lihaks ja ta oli nii 100% Jumal kui ka 100% inimene. Viimane annab ka alust eeldada, et Tema lihaks saamise sündmust saab meenutada või kes tahab siis ka tähistada!

Ma usun et kristlikud pühad ja traditsioonid on väga olulised, et usk ei muutuks vaid Halleluujaks 1xnädalas huultele vaid see on sinu terve elu! Kristlikus perekonnas on kristlike pühade pidamine ka üsna tähtis. Meie koguduses peetakse iga aasta väga oluliseks ülestõusmispühasid. Teada on, et algkogudus neid ka pidas ja see oli nende aasta tippsündmus! Eriline aeg ja päev kus seda teemat käsitleda ja tõsta oma silmad Kuningas Jeesuse peale, kes on üles tõusnud! Peame seda ka oma peres. Samuti peame tänupüha, sügisel et austada Jumala suve saakisde ja andide eest. Teeme seda koguduses ja ka pere keskel, kuna meile on maapinna saaks ülioluline, sellest koosneb suur osa meie toidulauast ja üks osa enda kasvatatud.

Samas aga ...

Kohati on nö. „jõulusõnumid" ja "jõuluevangeelium" LAHJA EVANGEELIUM! Päheõpitud tekstid ja paberilt vuristatud jutud, mille peal ei ole VÕIDMIST! Ilma võidmiseta aga ei pöördu inimesed! Jumala Au Vaim kurvastub kui templis on võõras tuli - teha templis mehe viisi mööda. Kui kogudused lasevad Pühal Vaimul sisse ja vaimuannid voolaks ja terva võitud Sõna voolaks kantslist, siis kallid oleks ka pöördunuid ja palju päästet!
Meenub aastatetagune üks jõuluteenistus, kus sain vaid veidi aega jutlustada ja Püha Vaim hakkas teenima inimesi, poole saali eest paluti ja inimesed said ülestõstetud ja vabaks ning oli eriline hõiskamine ja Jumala liikumine.

Aga küsime siis palju pöörduvad, paljud muutuvad, palju seavad oma elu korda. Ei ole võimalik olla SALAJA või KODUUSKLIK, Jeesus ütles, kes mind ei tunnista inimeste ees. Koguduses käimine on üks aspekt sellest pöördumisest, Jumal paneb igale oma lapsele südamesse soovi peale pöördumist - uuestisündi minna jumalarahva keskele – sekka.

Manitsust ei tohi kunagi PÕLATA

Ma ütlen siin mõningate häbiks ...

Ma usun, et me ei tohiks manitsust jms. PÕLATA kallid usuõed ja vennad. Ehk on Jumal midagi rääkimas venna Taavi läbi või mis? Kui ikka asi võtab kultusliku vormi meie eludes ja kodudes ja kirikutes siis on küll midagi mäda. Prohvetlik hääl on kõlamas ka tänapäeval. Et tasuks mõelda ja küsida, mis määral ja kuidas jõulud minu elus austavad Jumalat! Sõna ju ütleb mida iganes teete tehke Jumala austuseks ja Issanda nimel ja kui Jumalale!

Manitsuse põlgamisest loe lisa: Koguduse igapäevaelu - usklikud manitsevad, õpetavad, prandavad, kinnitavad, noomivad teineteist

Kui inimesed põlgavad manitsust jms. siis see on märk vaimsest ebastabiilsusest ja baby02  vaimsetest beebidest või siis ao mitteõpetatavusest mis on jubedamaid vaimseid vähkkasvajaid uskliku elus (valib vaid seda Tõde mis talle meeldib!).

jm Kuna piibel õhutab ja manitseb meid kinni pidama mis hea on, siis ega hurjutades ja manitsedes ikka head asja kätte ei saa! Vääna, peksa, piitsuta palju tahad. Asi käib teistmoodi ...

Olge õnnistatud ...

P.S. Kui keegi jõulude ajal ülesöömisega tegeleb see võiks küll vahelduseks mõne jõulude ajal paastuda jõuludest või siis vaid toidust. Need kapsad segamine muu toiduga ei ole normaalne asi, see paneb seest keerama!  bye2

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #12 on: 27.12.2007, kell 11:39 »

Kuulge, kas peaksime Jõuluvanadest ja Päkapikukestest  kohe lahti ütlema    Roll Eyes   ja nende külaskäigud  keelama  ?   Küsige laste käest, kas nemad nõustuvad...     shy31

Meil peres lapsed ei usu jõuluvanasse (väikse jotiga muide ega ta Jumal ei ole). Tüdruk mingi aeg uskus, kuna lasteaias vatrati seda enne ja peale sööki. Poiss aga küsis me käest kas on päriselt ka olemas, kui me rääkisime et ei ole ja kes meie perre kinke toovad. Me õpetasime ja äräkisime neile, kes on JUMAL! Et on palju vägevamad ja ehtsamad tegelased nagu inglid, kes abistavad neid kes TÕE teel käivad. Ning rääkisime ja seletasime lahti printsiibi miks teha kingitusi - armastus annab! Ja ei mingeid probleeme või vajakajäämisi või lahjemaid jõule.

Kui keegi teine ka ütles et päkapikud näevad jms. siis nad vaid itsitasid selle peale. EI MIDAGI JUBEDAT kui neid ei ole! Lapsel ei ole vahet, kas ema isa ja kallimad teevad kingitusi ja need pannakse kuuse alla või ukse taha või et siis tuleb külla keegi keda ei ole tegelikult olemas.

Sellel teemal on muide ka piibliõpetajad rääkinud, et miks on targem lastele kohe õiget asja õpetada. MAAILM EI USU JUMALAT nad ei oska Temalt abi vastu võtta aga südames - vaimus on tühi koht ning soovet on keegi kes suudab ületada piire ja kes on üleloomulik olend. NEILE ON JÕULUVANA NAGU JUMAL ja selle abilised päkapikud asendavad inngelikku teenistust jms.

Jah jõuluvana on HEADUSE ja KURJUSE kehastuse ilming ja võrdkuju aga milleks leppida haleda koopiaga, kui on TEGELIKULT Jumal taevas ja KES KA TASUB KURJALE ja HEADELE TEGUDELE!

Nii palju kui ma kristlikke peresid ja tuttavaid tean, seal ei ole ei LENINIT ega JÕULUPUKKIT kummardatud ega usutud! Ja nii see on ...

Muide kas teate, et päkapikud on üdini ebapiibelikud olendid ja nende juured on Norrast trollide maalt. Trollid ei ole mitte Jumala inglite kehastus vaid pigem paharettide ehk deeminite!

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #13 on: 27.12.2007, kell 12:28 »

Meil peres lapsed ei usu jõuluvanasse .

Jah jõuluvana on HEADUSE ja KURJUSE kehastuse ilming ja võrdkuju aga milleks leppida haleda koopiaga, kui on TEGELIKULT Jumal taevas ja KES KA TASUB KURJALE ja HEADELE TEGUDELE.
Arvan, et liiga vara( laps pisike-ei mõista kõike) ei oleks hea temalt muinasjuttu ära võtta. Kuid niipea kui ta mõistab ja lapsel tekivad endalgi küsimused, PEABKI rääkima tõde Jumalast ja Jeesusest Kristusest.
Väike laps tunneb ennast halvasti ka lasteaias, kui ainult tema seda muinasjuttu EI usu. Usklike peres on loomulik, et seal trollikeste ja jõuluvana kõrval eksisteerivad inglid jne. Ühesõnaga -  algul las tema,see pisike laps, usub MUINASJUTTU!     bye2 

pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 239

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #14 on: 27.12.2007, kell 20:23 »

Arvan, et liiga vara( laps pisike-ei mõista kõike) ei oleks hea temalt muinasjuttu ära võtta. Kuid niipea kui ta mõistab ja lapsel tekivad endalgi küsimused, PEABKI rääkima tõde Jumalast ja Jeesusest Kristusest.

Üllatav(aga võibolla ka mitte) kuivõrd väike laps tegelikult juba Jeesust armastab.Kuigi ta paljut ei mõista ja ei saa kõigest aru,ometi meeldib palvetada ja Jeesuse-raamatut lugeda.Seda,et Jeesus meid armastab võib ja peab juba maast madalast rääkima/õpetama,ei ole vaja oodata kuni laps ise küsima hakkab,aru saama hakkab.Laps taipab neid asju omamoodi juba palju varem.See on minu enda kogemus oma pisikestega. Smiley

Tsiteeri
Väike laps tunneb ennast halvasti ka lasteaias, kui ainult tema seda muinasjuttu EI usu.

Seda lugedes on endal küll hea meel,et on võimalus oma lapsi kodus kasvatada.Ei ole vaja minna kaasa kõigega,mis lasteaias toimub ja millest lapsed räägivad/mõtlevad.Aga teisest küljest ei pea ju muinasjuttu tingimata uskuma.No selles mõttes,et see tõsi on.Ise seletan küll oma lastele,et muinasjutud on inimeste poolt välja mõeldud ja et tegelikult neid tegelasi olemas pole.Nii ka päkapikud ja jõuluvana.Nad on olemas inimeste poolt välja mõelduna ja nende poolt kehastatuna.

Tsiteeri
Usklike peres on loomulik, et seal trollikeste ja jõuluvana kõrval eksisteerivad inglid jne. Ühesõnaga -  algul las tema,see pisike laps, usub MUINASJUTTU!     bye2 

Trollikesed ja jõuluvana on inimeste poolt välja mõeldud,aga inglid on päriselt olemas.Siin on suur vahe ja seda on oluline ka lapsele selgitada.Trollikesi,jõuluvana ja ingleid ei saa panna ühe pulga peale.Kuigi maailma inimeste jaoks see tegelikult just nii ongi.

Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam