Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:12
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Jõulukultus « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 [2] 3 | Liigu alla
Autor Teema: Jõulukultus  (Loetud 19176 korda)
Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Sugu: Mees
Vastust: 111

Puhta usu eest!

Vastus: Jõulukultus
« Vasta #15 on: 29.12.2007, kell 06:19 »

Jõulutraditsioon on üdini paganlik. Kristuse sünnipäeva pidamine sellel ajal on meelevaldne tegevus ja ei usu, et see on inspireeritud Pühast Vaimust, sest ei näe Piiblist mingit viidet taolisele tegevusele. Siin viidati pühadele, mis anti Iisraeli rahvale pidamiseks. Siin tuleb panna tähele, Kes seda neil käskis teha ja anti ka instruktsioonid kuidas seda teha. Pole kuulnud, et kellegile oleks Jumal rääkinud, et kristlased peaksid paganlikud pühad üle võtma ja hakkama sellel ajal Jeesuse sünnipäeva pidama. Jõuluvanapagan, päkadeemonid, kultuskuusk ja vereõgimine ei leia ka mingit Piibli toetust. Lastele valetamine on patt ja mingi muinasjutu maailma ja lasteaia probleemidega põhjendamine jabur. Mul on 4 last - ma tean mida räägin. Lastele peab tõde rääkima. See lastele valetamine on paganate meelest tore mäng kuid kristlastena me ei saa sellega kaasa minna.  Iseenesest pole Piibli sündmustega seotud Pühade pidamine paha mõte. Samas lihtsalt värvi lisamine ellu pole piisav põhjus neid pidada. Tõelised kummardajad kummardavad Isa vaimus ja tões. Ma usun, et Jeesust järgides on meie elu piisavalt "värvikas".
Nüüd hakkavad paljud kirjutama aga sünnipäeva pidamist polegi üldse Piiblis, siis ei peaks üldse pidama. See on demagoogia. Perepühana või talvepuhkusena on see periood ok aga panna paganlikule ebajumala teenistusele kristliku püha silt külge on vale. Kui kristlasena tahad jõule pidada, siis pea - see on sinu valik aga ära kutsu seda kristlikuks tegevuseks. Paganliku kultuse elementide kasutamine, laste manipuleerimine ja neile valetamine ning vereõgimine see on õige jõulukultus.
Mõni ütleb aga mina tahan just sellel ajal Jeesuse sünnipäeva pidada. No ok pea aga võta need pagnlikud elemendid ära ja lase käia. Veel parem - küsi Jumalt, kas pidada ja kuidas, siis seda teha.

Ärge täitke paganate kombeid!
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 309

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #16 on: 29.12.2007, kell 12:05 »

Jõulutraditsioon on üdini paganlik. Kristuse sünnipäeva pidamine sellel ajal on meelevaldne tegevus ja ei usu, et see on inspireeritud Pühast Vaimust Mul on 4 last - ma tean mida räägin. Lastele peab tõde rääkima. See lastele valetamine on paganate meelest tore mäng kuid kristlastena me ei saa sellega kaasa minna.  Iseenesest pole Piibli sündmustega seotud Pühade pidamine paha mõte.

Jõulud  ei ole ilus muinasjutt vaid Jumala tegutsemise märk.Jõuluvana ja päkapikkude muinasjutu ja Jumala Sõna  vahel on  SUUR ERINEVUS. Üks on vale, teine tõde. Arusaadav, et Jõulude mõte pole selles : soovime aga "Õnnistatud pühi" , jõuluvana toob palju kingitusi, päkapikud käivad akna taga komme panemas jms. Jõulupühadega hoovab meisse Jumala tõeline armastus tema poja Jeesus Kristuse näol.
Selge see, et laps algul ei suuda muinasjutu ja Tõe vahel vahet teha. See aeg saabub aga üsna varsti.
Palvetamise õpetame lapsele kohe selgeks - muidugi ta paneb kätukesed risti ja Jumal kuuleb lapse palveid KINDLASTI. Las ta näeb neid nukukesi - päkapikke, las tema läheb jõuluvana juurde  kingitust vastu võtma(nagu teised lapsed), las tema loeb oma luuletuse jõuluvanale - selles on palju positiivset, KUID see pole tõde, loomulikult. Tõde räägime talle ka niipea kui ta mõistab. Võib-olla järgmisel aastal lapsuke juba mõistab kõike,mis mäng, mis tõelisus,   aga...koolis ja lasteaias loeb või laulab ju ikkagi mittetõesele muinasjutu jõuluvanale oma luuletuse, mis kaua õpitud, see pole lapse petmine.
Nii mõnelegi inimesele on elu toonud mahajäetustunde, alandatuse, varjatud ebaõigluse, mis on tekitanud hingetühjuse. Sellest hoolimata peame teadma ja tundma, et Jumala armastus on üle kõige ja kõike seda tundes hakkab meie hinges taas paistma päikseke, puhkevad kaunid usulilled, mis toovad meile tõelist õnnistust, ustavust ja Jumala armastust. Avagem ainult oma süda !      shy31

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #17 on: 29.12.2007, kell 19:12 »

Õhtust ...

Tsiteeri
Jõulutraditsioon on üdini paganlik. Kristuse sünnipäeva pidamine sellel ajal on meelevaldne tegevus ja ei usu, et see on inspireeritud Pühast Vaimust, sest ei näe Piiblist mingit viidet taolisele tegevusele. Siin viidati pühadele, mis anti Iisraeli rahvale pidamiseks. Siin tuleb panna tähele, Kes seda neil käskis teha ja anti ka instruktsioonid kuidas seda teha.

AGA KAS PÜHA VAIM ON OTSE ANDNUD SÕNAST MEILE KÄSU SÜNNIPÄEVASID PIDADA? Kui ei siis miks neid pidada? Aga miks mitte, pidage kinni mis on hea. Kõikide nende pühade ärakeelamise, kritiseerimise ja mahategemise juures peame küsima MIKS NEED ON!!!! Kui seda ei küsi on kõik ülejäänud poolik ja vildakas. Miks juutidel oli seal 110 püha, ette ja taha ja ma kogu aeg imestan kui palju, et kas liiale nad ei lähe. NEILT ON PALJU ÕPPIDA; Jumal andis neile need pühad jms. eesmärgiga! See sünnipäevade mitte pidamine see on SEKTI tunnused, kes ei küsi loogiliselt miks see on vaid ütlevad milleks meile vaja jama! Sünnipäev on imeline võimalus meenutada OMA SÜNIMISE PÄEVA, meenutada heaga oma vanemaid (kas siis elavad või on igavikus), mõelda koos lähedaste ja sõprade ja tuttavatega oma elu peale ja vaadata ajas tagasi. Piibel manitseb meid et aeg möödub nii kiiresti (mu viimaste aegade sõnumid, suur osa ka kristlais magab oma elud maha, rügab rassib ja jookseb ja püsiväärtusest libisetakse mööda).

Kristuse sündimine on muidugi ? märgina, kuna Temal polegi olnud sündi kuna tema on Alfa ja Oomega. Samas saab meenutada ja piibli alusel uurida ja vaadata

Taavi mind ei KOTI mida teeb maailm, mida teevad relgioosed prääniku kristlased" EI HÄIRI - ma vaatan oma südamesse, pean seda nii kuidas mulle meeldib ja teen seda eelkõige oma laste pärast, et perel võiks olla kord aastas selline kena aeg, panna kaunistusi jms. MIND EI HUVITA kas see kellegile meeldib või mitte. Püha Vaim ei ole mind seda keelanud teha ja ei kogehukkamõistu. Küll ma kogen vaimus, et see kirikumaailma eietamine roosa poisikese (Jeesus on osadele veel poisike sõimes, Ta ei ole nende elu ISAND, See Issand andke andeks ei ütle ju midagi! KAS JEESUS ON PEREMEES? - BOSS!!!???) Ma nagu ei ole kogenud ega mõelnud neid pühasid mitte pidada, küll aga MA KAHTLEN KOGU HINGEST JA SÜDAMEST selle "maailma tabimishulluse" ja kirikumaailma piparkoogi kristluse jõulude üle, see on jamps!

Juutidele anti nii Jumala otseseid käske pidada pühi kuid ka mis neil on kui oma rahvusena pühad ja "põhjused mahaistumiseks". Taavi küsi mis on nende eesmärk? Vaid üks:

1) Meenutada Jumala tehtud töid, imesid.
2) Selle läbi tulevasele põlvele jutustada kõike ja anda pärand edasi
3) Traditsioon, millegi ikka ja jälle regulaarne ja järjepidev tegemine - pidamine ja tähistamine töötab 20x paremini kui kaootiline nö. "vaimust kolamine ja tuuseldamine". Jumal annab ka kristlastele nende VT pühade pidamise rohkuse ja mõttega eeskuju. Kui meie oma elust need välja lõikame pole ime, et usk on nii habras ja usust lagentakse üle öö, vaid Halleluuja ja Jeesus muud juurt seal ei ole.
4) Põhjus võtta puhkuseks ja vahelduseks, vahel on vaja ka süüa ja juua

Vt ajal muide PANDI PIDU. Kristlased küll veini sellisel moel ei joo, VT ajal oli halb vaid ületarbimine ja joomarlus, pulmas ja pühade ajal ikka võeti ja muide ka tantsiti. See et Jeesus tegi pulmas ALKOHOLIVABA VEINI on andke andeks David Wilkersoni ulme mida ta levitab! Ta tõesti tegi seal hea ja kange veini ning juudid jõid pulmas mõõdukalt ja tantsiti ja lauldi! See selleks, mõnel võtab see nö. vundamendi kõikuma aga üleüldiselt piibli sõnum õpetab meid ilma alkoholi ja veinita olema rõõmus ja ka pidu on võimalik ilma selleta panna! Ehk siis Jumala rõõm meie südames ei ole mitte aseaine vaid see õige asi, alkohol on puudulik ja närune aseaine sellele!

Muide võid lugeda ka mida ma kunagi siin kirjutasin traditsiooni suhtes, kusagil on teema traditsioon prügikasti. Et meil peab nende asjadega tasakaal olema.

Tsiteeri
Pole kuulnud, et kellegile oleks Jumal rääkinud, et kristlased peaksid paganlikud pühad üle võtma ja hakkama sellel ajal Jeesuse sünnipäeva pidama. Jõuluvanapagan, päkadeemonid, kultuskuusk ja vereõgimine ei leia ka mingit Piibli toetust.

Sa vaata et liiga kaugele ei lähe, järgmiseks ootab sind juba jehoovakate sissetallatud tee, võtta ette ja käsile sünnipäevad. Ma ka pole kuulnud, et kellegile oleks Jumal rääkinud, et kristlased peaksid oma sünnipäeva pidama? Mis? Ai-ai-ai see asi on veidi kärsa haisuga. Tuli on hea kui see on kaminas ja koldes, soojuseks ja samas ka põletab aganad ja prahi mis sinna alla vistatakse. Samas kui see tõrvik visata diivanile või kuuri alla teeb see pigem kahju kui kasu!

Ma nõustun sinuga Taavi aga samas kutsun sind üles nägema asjas ka positiivseid külgi ja seda just nö. perekondlike pühade näol. Ma ise olen sellise ärkamise ja trotsi läbi elanud oma aastaid tagasi kui järsku märkad ja mõistad, et see jõulueietamine ja kaagutamine on ületanud igasugused mõistlikkuse piirid.

Meil ei ole koguses üle kümne aasta ühtegi päheõpitud ja kusagil kirjas jõulujutlust kõneldud, kui siis põgusalt seda teemat puudutatud. Meenub mitmed jõulud, kus teemaks oli a'la Püha Vaimu juhtimine jms. Mulle käib kohutavalt vastu kui kusagil ronitakse pukki ja loetakse mingite kalnedrites paikapandud jutte rahvale, selles puudub see pärl, see Vaimu amet - see vabaduse ja vaimu pitser, mille Jumal UT päevil kogudusele on andnud!

Tsiteeri
Lastele valetamine on patt ja mingi muinasjutu maailma ja lasteaia probleemidega põhjendamine jabur. Mul on 4 last - ma tean mida räägin. Lastele peab tõde rääkima. See lastele valetamine on paganate meelest tore mäng kuid kristlastena me ei saa sellega kaasa minna.

...

laug
Külaline

« Vasta #18 on: 29.12.2007, kell 23:22 »

Mulle pole Jumala Vaim jõulupühi ära keelanud.Nagu Ta tahab olla mu kõikide päevade Isand,on Jeesus ka nende pühade Isand minu jaoks.Kellele Ta on Isandaks,sellele ei saa jõulud muutuda kultuseks,see ei kummarda kuusepuud,ei lähe kaasa ostuhullusega.Mina ilmetlen küll Jumala loomingut,see tekitab veelgi suuremat austust Looja vastu.Kuusk on ka toas,hea lõhn.Keegi ei kummarda teda,ega laula talle.Lilli toome ka tuppa.Looja poleks ju midagi loonud meie ümber,kui me ei tohiks sellest rõõmu tunda.
Aga päkapikud ja jõuluvanad on ammu vastu hakanud.Esiteks on see suur vale ja teiseks puht praktiline küsimus.Kui ma nägin,et mu poeg arvas,et kui keegi teine talle mingit asja muretseda ei suudaks,siis jõuluvana suudaks.Ma nägin,et jõuluvanast ja päkapikkudest hakkasid jumalad saama lapse silmis,see tuli peatada.
Ted
Külaline

« Vasta #19 on: 30.12.2007, kell 01:26 »

Mulle pole Jumala Vaim jõulupühi ära keelanud.Nagu Ta tahab olla mu kõikide päevade Isand,on Jeesus ka nende pühade Isand minu jaoks.

Täiesti eluterve suhtumine.
Kui miski on pühendatud ja pühitsetud Issandale, saab see ka meie jaoks pühaks.  Smiley

Rm 14:8   sest kui me elame, siis elame Issandale, ja kui me sureme, siis sureme Issandale. Kas me nüüd elame või sureme - me oleme Issanda päralt.
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #20 on: 30.12.2007, kell 16:51 »

Aga päkapikud ja jõuluvanad on ammu vastu hakanud.Esiteks on see suur vale ja teiseks puht praktiline küsimus. 
Tsiteeri
   Ene, Sa mõtled täiesti õigesti, kuid minu arvates oleneb ka väga palju lapse VANUSEST see, mis puutub jõuluvanadesse ja päkapikkudesse. Ei keela ju väikesele lapsele, et " Ära sina jõuluvana juurde mine!" No, mis laps siis teeb? Kurvastab muidugi, kuid me ei keela ju kauneid muinasjutte ja näitemange oma lapsele, kes neid naudib. Laps jääb lapseks ja tema näeb maailma hoopis teise pilguga.Me ei keela talle ju RÕÕMU. Samas, tõde räägime talle igal juhul! Tõde Jeesusest.      shake2

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
LXX
Moderaator
Tegija

Sugu: Naine
Vastust: 827

Jeesus elab!

« Vasta #21 on: 30.12.2007, kell 20:54 »

Tere, kallid.

Mõistan, mida Taavi on tahtnud öelda. Jõulukultus kui selline on täiesti olemas. Teeme siis vahet, mis on jõulukultus ja mis on jõulupühade pidamine: ja Sõna sai lihaks, Jumal andis oma Poja, Jumal Ise tuli maailma, et meid päästa - selle meenutamine, tähistamine, võttes selleks eraldi aega, kokkuleppeliselt on siis see aeg langenud talvisesse pööripäeva, mida me nimetame jõuluks. Minu jaoks on jõulupüha see ja seda ei keela mulle Jumal. Ka koos perega olemine ja kingituste tegemine on omal kohal. Paneme põlema küünlaid, lampe, et peletada füüsilist pimedust ses polaaröös.

Mõtteid antud teemal.
Ro 8:1 Ei ole mingisugust hukkamõistmist neile, kes on Kristuses Jeesuses. 6. Liha mõtteviis on surm, Vaimu mõtteviis on elu ja rahu.

Meile on antud mõelda Jumala meetodil. Maailma inimesed ei suuda seda ja nad ei mõista seda. Nende isand on kurat ja kurat on tapja algusest peale. See on ka põhjus - mõtteviiside absoluutne lahknemine - miks jõuludest on saanud mingi rahvalik ühisüritus. Vanemad inimesed räägivad mõnuga hingelisi lugusid oma lapsepõlve jõuludest. Need on lihtsalt kogu perega oldud ajad, mis on neile  helge mälestuse jätnud. Inimesed lähevad ikka Jumala mõtteviisi juurde ja siis püüavad seda ümber teha. Peetrus hoiatab selle eest.
Pangem tähele ühte asja. NLiidu ajal olid jõulud keelatud, sest see oli ühendatud Kristusega. Kuid NÄÄRIVANAD käisid ringi erakordse õhinaga. Kuradil pole selliste tegelaste vastu midagi, sest need on tema lapsed. Kes on iial kuulnud mõnd jõulu- või näärivana andmas austust Jumalale või rääkimas Jeesusest? Küll aga räägivad nad sellest, kuidas nad on tulnud kaugelt põhjamaalt (!) ja kuidas väikesed päkapikud on juba eelnevalt luuranud ja piilunud, kuidas keegi käitub. Jumal andis Jeesuse sinu eest. Kõike on Ta sulle andnud muidu armust, et keegi ei saaks tegudest õigeks(ei saagi). Jõuluvana tuleb ja nõuab, et sa oleksid hea, loeksid salme, luuletaksid jne. Vaata seda suurt hulka jõulusümboolikat, neid küünlaid ja kujukesi. Ja see kõik on üles ehitatud VALELE! Jeesus pole tulnud mitte sellepärast, et me saaksime jõulukultuses elada. Ja jõuludeaegne kirikukülastus on tühipaljas komme. Kellele see peaks korda minema?

Õnnistatud aastavahetust!

Ted
Külaline

« Vasta #22 on: 30.12.2007, kell 22:23 »

Ja jõuludeaegne kirikukülastus on tühipaljas komme. Kellele see peaks korda minema?

Kas sa pead silmas mittekristlasi, kes jõulude aegu ainus kord aastas kirikusse tulevad?
LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #23 on: 30.12.2007, kell 23:25 »

Tsiteeri
Kas sa pead silmas mittekristlasi, kes jõulude aegu ainus kord aastas kirikusse tulevad?

Jah. Kuna see kuulub rahvaliku ühisürituse sisse ja siis on kirikud rahvast täis.

Ted
Külaline

« Vasta #24 on: 31.12.2007, kell 00:11 »

jõulupühade pidamine: ja Sõna sai lihaks, Jumal andis oma Poja, Jumal Ise tuli maailma, et meid päästa - selle meenutamine, tähistamine, võttes selleks eraldi aega, kokkuleppeliselt on siis see aeg langenud talvisesse pööripäeva, mida me nimetame jõuluks. Minu jaoks on jõulupüha see ja seda ei keela mulle Jumal. Ka koos perega olemine ja kingituste tegemine on omal kohal. Paneme põlema küünlaid, lampe, et peletada füüsilist pimedust ses polaaröös.

Ma arvan, et iga kristlane suhtub jõuludesse enam-vähem samamoodi. Jõulude sisuks ei ole jõuluvana ega verivorstid.
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #25 on: 31.12.2007, kell 11:51 »

Jõulupüha teema vaheldub pühadeteemaga üldse.  angel 
Moosese 10 : 10   "Oma rõõmupäevil, seatud pühil ja uue kuu alguses puhuge pasunaid...Mina olen Jehoova, teie Jumal!"
Uusaastapäev oli püha. Iga püha algust kuulutati pasunapuhumisega.Iga kuu algust samuti.
Aga seitsmenda kuu esimesel päeval puhuti pasunaid erilise pühalikkusega.Seitsmndat kuud peeti kõige pühamaks kuuks.
Astume peagi üle aastavahetuse läve JUMALA armastusest puudutatud südamega.
Usk on tähtis meie hingele,mõistmaks vastandlikke maailmavaateid : üka neist on - usk Jumalasse ja Jeesus Kristusesse, teine - selle kõige eitamine.
Meil kõigil on erinevad soovid ja unistused, kuid kristlastel on üks ühine palve ja soov : meile on väga tähtis see, et JUMAL OLEKS MEILE ARMULINE ! Loo meile puhas süda, mis usaldab ja armastab Jumalat! Astume uude aastasse  Jumalale kuulekalt!
    ÕNNISTATUD   AASTAVAHETUST   KÕIGILE !   

Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Puhta usu eest!

« Vasta #26 on: 31.12.2007, kell 22:15 »

... kokkuleppeliselt on siis see aeg langenud talvisesse pööripäeva, mida me nimetame jõuluks.

Teadupärast ei ole meie seda kokku leppinud, seda tehti ammu enne meid ja meid on lihtsalt selle tradistiooni järgi õpetatud käima. Seda kas seda vaja on jõuluvana-päkapiku-kuuse-verivorsti kontekstis pole enamus isegi endalt küsinud. 
Siin on mainitud, et seda võiks pidada perepühana. Sellega olen päri. Pagnliku traditsiooni kristlikuks tegemine on hale nali. Veelkord: võtke paganliku kultuse elemendid ära ja pidage perepüha ja kes väga tahab Jeesuse sünnipäeva aga mitte jõulusid. Vene keeles on vähemalt nimetus sündimisele viitav, mida aga tähendab sõna jõul?
Mõni ei taha kuidagi korralikult läbi lugeda teiste arvamusi ja hakkab mind ikka jehoovakaks sõimama. Mul pole sünnipäevade vastu aga mulle küll ei meeldi kui keegi tegelane otsustab minu sünnipäeva endale sobival ajal ja talle harjumuspärasel (traditsioonilisel) viisil pidada. Aeg on täitsa mööda ja viisid täiesti vastu minu veendumustele (Jeesus kindlasti ei pidanud pidu verivorsti õgides ja jõuluvana-päkapiku valeetendust mängides ning viljakusejumala teenimise elemente ta ka kindlasti ei kasutaks). Kindlasti läheb jõulutrall kokku Konstantinuse veendumustega, kelle sünnipäev "puht juhuslikult" oligi 25. detsemberil.
Ma saan aru, et paljud on seda teinud teadmatusest. Oh seda õndsat teadmatust - seda pole enam - lännu. Eks igaüks otsustab ise - mis teha - vaba valik. Minu valik on lihtne - Maha jõulukultus.

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #27 on: 31.12.2007, kell 23:25 »

Tsiteeri
Pagnliku traditsiooni kristlikuks tegemine on hale nali. Veelkord: võtke paganliku kultuse elemendid ära ja pidage perepüha ja kes väga tahab Jeesuse sünnipäeva aga mitte jõulusid. Vene keeles on vähemalt nimetus sündimisele viitav, mida aga tähendab sõna jõul?

Siin teemas on selgitatud, et me kristlastena ei täida ega kasuta paganliku kultuse elemente ega ole huvitatud paganlikust traditsioonist. Ma ei pea pidu verivorsti õgides ega tee seda jõuluvana-päkapikkude saatel ja kuusk ei ole minu jaoks mingi viljakusjumal(kui seda see kellegi jaoks minevikus ka on olnud). Puu ei ole iseenesest midagi. See on vaid selle jaoks midagi, kes sinna vastava mõtte ja kultuse ise juurde lisab. Eesti keeles ei ole kahjuks sõna "ro˛destvo" või "christmas", mis viitab otseselt Kristusele. Me kasutame skandinaavia regioonis sõna "jõulupüha" ja me teame, mida me selle all kristlastena mõtleme: igatahes mitte midagi paganlikku. Paljudel inimestel on sünnipäev 25. detsembril. Ja mida läheb korda Konstantinuse arvamus seejuures? Olen lugenud mingil ajal kusagil Ameerikas üllitatud (ei mäleta enam, mis kristlik organistatsioon neid välja andis, ei olnud jehoova tunnistajad) koomiksivormis traktaate ja bro˛üüre, kus kirjeldatakse peaaegu sama asja, mida sina Taavi siin. Mingi periood ma uskusin ka kõike, mis seal kirjeldati ja mitte ainult jõulude paganlikust taustast ja Konstantinusest, vaid ka paljust muust. Kuid siis sai sellest üle saadud. Ei saa tõesti koos vanniveega last välja visata.
Aga ses suhtes olen täiesti päri, et me ei läheks kaasa jõulukultusega, mis on maailma pidu. Neil ei ole ju Jeesust ja see on neile aseaineks. Jeesus ei ole tulnud selleks, et me elaksime jõulukultuses.

Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Puhta usu eest!

« Vasta #28 on: 01.01.2008, kell 11:18 »

Siin teemas on selgitatud, et me kristlastena ei täida ega kasuta paganliku kultuse elemente ega ole huvitatud paganlikust traditsioonist. Ma ei pea pidu verivorsti õgides ega tee seda jõuluvana-päkapikkude saatel ja kuusk ei ole minu jaoks mingi viljakusjumal(kui seda see kellegi jaoks minevikus ka on olnud). Puu ei ole iseenesest midagi. See on vaid selle jaoks midagi, kes sinna vastava mõtte ja kultuse ise juurde lisab. 
See on tore kui päkad ja vanad ning veri mängust väljas on. Ei saa aru, mis see kuuseke nii armas on, et sellest ei suudeta loobuda. Ma võiks tuua sellise näite: Kellegile meeldib pentagrammi ja haakristi kuju ja kuigi ta pole satanist ega Hitleri fänn talle meeldib oma keskonda nende sümbolitega kaunistada, sest tema esivanemad kunagi olid satanistid aga tema jaoks on need lihtsalt ilusad kujundid.
Ma saan aru, et kristlased ei too kuuske tuppa viljakuse jumala auks. Seda tehakse selle tõttu, et see on sisse harjutatud meile sajandite vältel. See, et meil puutub isklik kontakt viljakuse jumala austamisega ei tähenda, et kuuse tuppa toomine on kristlik tegevus. See kuidas sina otsustad kuusesse suhtuda - mida ta sulle sümboliseerib ei tee seda automaatselt veel kristlikuks. Siin on läbi käinud selline mõte, et oleme kokkuleppinud, et on selliselt ja kõik. Mina ei mäleta, et selle üle mingit suurt diskusiooni oleks peetud. Jehoovaka sildi kleepine on üsna alatu. Peaksite veidi ajalugu ikka uurima ja siis otsustama kuidas ikka asjad on. See on kristlastele häbiks kui oleme ainukesed ignorandid, kes ei taha näha seda, et tegelikult pole jõuludel ja kristusel midagi ühist. Juudid teavad seda, maausulised teavad seda, jehoovakadteavad seda aga ainukesed kangekaelsed ignorandid on kristlased. VEELKORD TEHEKE MIDA TAHATE AGA ÄRGE KUTSUGE JÕULE KRISTLIKUKS - SEE ON VALE

Roland
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 112

Lunastatud Issanda vere läbi

« Vasta #29 on: 01.01.2008, kell 12:48 »

Head uut aastat teile!

Jõulupuu kohta tooks kirjakoha Jeremija 10:3-4, mis ütleb meile: "Kuid rahvaste kombed on tühisus:
sest puu on raiutud metsast, see on puusepa kätetöö, kirvega tehtud; seda ehitakse hõbeda ja kullaga, kinnitatakse naelte ja haamritega, et see ei kõiguks."

Kas mitte ei kõla see jõulude ajal kuuse toomise ja ehtimisega?! Pühakiri anneb meile ju siin teada, et see komme on tühine.

Forsaking All I Trust Him - FAITH
Leheküljed: 1 [2] 3 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam