Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:24
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Jõulukultus « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu alla
Autor Teema: Jõulukultus  (Loetud 19188 korda)
laug
Külaline

Vastus: Jõulukultus
« Vasta #30 on: 01.01.2008, kell 12:53 »

Võib olla on sul,Taavi,õigus kuuse suhtes.Minu jaoks see puu pole kultusese.Sel aastal mul on kuusk toas.Olid eelnevad aastad,mil meil polnud kuuske jõulude ajal,ei olnud võimalik.Aga see ei muutnud midagi minu elus.
Ma viskan selle eseme kõrvale,kui Jumala Vaim sellest märku annab.

Ma näen iga päev,et Püha Vaim tegeleb palju hullemate Jumalale mittealistunud aladega minus.Kuusest oleks mul kõige kergem loobuda.

Sel aastal oli mu ehmatus päris suur,kui meie kirikus selleaastasel lastejõulupeol jäi väljakuulutatud kristliku sisuga lasteetendus ära ja selle asemel üks koguduseliige  tegi mingit labast päkapikutamist ja jõuluvanatamist.Ma soovitasin ka oma töökaaslasel lapsed võtta ja etendust vaatama minna.Pärast ta ütles,et ta oleks kirikus tahtnud kohata Jumala pühadust.

Meie kirikusse saadeti aasta tagasi üks tõesti Pühast Vaimust juhitud inimene.Ta kutsus korrale ja ütles edasi sõnumi,et kui selles kirikus Jumala tahet tegema ei hakata,lükkab Jumal selle küünlajala oma aluselt.See tsirkus näitas ,et vaimulik olukord on väga halb.Kui maailmainimene juba ütleb,et see on koht, kus ta tahab näha Jumala pühadust,aga seda polnud,vaid oli tsirkus,mida võib igal pool maailmas näha.
LXX
Moderaator
Tegija

Sugu: Naine
Vastust: 827

Jeesus elab!

« Vasta #31 on: 01.01.2008, kell 14:26 »

Tere uuel aastal. Õnnistusi, Jumala juhtimist, tarkust ja armastust!

Tsiteeri
See, et meil puutub isklik kontakt viljakuse jumala austamisega ei tähenda, et kuuse tuppa toomine on kristlik tegevus.

Kas sinu jaoks on ka lillede ja puuokste tuppatoomine paganlik tegevus? Kõik, mida ma teen, teen ma Vaimus. Ja Vaimus olles ma kummardan Isa ja mitte kurje vaime.  Ja ma ei liigita, mis on kristlik tegevus ja mis mitte.

Tsiteeri
Jõulupuu kohta tooks kirjakoha Jeremija 10:3-4, mis ütleb meile: "Kuid rahvaste kombed on tühisus:
sest puu on raiutud metsast, see on puusepa kätetöö, kirvega tehtud; seda ehitakse hõbeda ja kullaga, kinnitatakse naelte ja haamritega, et see ei kõiguks."

Jah, ma tean seda kirjakohta. See on tõde, kui puud peetakse jumalaks, kui see saab tõesti mingiks viljakussambaks või soovide puuks, millele vastavaid linte ja talismane külge riputatakse ja igasugust õnne sellest oodatatkse. See on paganate kombed. Selline tegevus on igal juhul taunitav. Puud, kivi kummardatakse. Ja kui midagi (loodut) hakatakse kummardama Looja asemel, siis asub sinna sisse elama kuri vaim ja hakkab palvetele vastama. Aga kui mul on lihtsalt lill, oks või puuke toas, siis see on lihtsalt kaunistus. Kuusk iseenesest ei too endaga tuppa kaasa kurja vaimu. Seal ei ela kurja vaimu ja Jumal sellepärast ei pahanda. Paganatele on ka kombeks ohverdada lilli ebajumalakujude ees. Kas ma pean seepärast hakkama lilli pidama millekski taunimisväärseks? Indias on tehtud elevantidest, ahvidest, lehmadest ja paljust muust ebajumalaid. Kas elevandid ja ahvid on sellepärast meile taunitavad, paganlikud ja mittekristlikud? Kõik oleneb sellest, mida sa milleks kasutad ja mida sa milleks pead, mis on millele pühendatud. Kui kellegi jaoks on kuusk ebajumala kummardamine, siis tuleb sellest muidugi hoiduda. On olnud aastaid, kus ka minul pole olnud jõulude ajal kuuske toas või on olnud kunstkuusk. Ja üldiselt on metsakuuskede hind ka iga aastaga tõusnud.

Ma olen taolisest asjadest, et igas asjas: kivides, puudes, lilledes, loomades, veevoolus, lõkketegemises paganlikku kultust näen või paganate kombeid, lihtsalt üle saanud. Kogu loodu on Jumala looming.

Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Sugu: Mees
Vastust: 111

Puhta usu eest!

« Vasta #32 on: 01.01.2008, kell 18:21 »

Kui see kuusk pole seotud jõuludega ja on lihtsalt ilu element, miks siis seda järjekindlalt pagaliku taustaga jõulude kontekstis tuppa tuuakse või õues ehitakse. Võiks ju igal muul suvalisel ajal seda siis teha.  Aga jõulupuu ja Jeesus Kristus ei käi kokku. Sorry aga nii see on. Kui ma oma naisele lilli toon või kodu kaunistan ei nimeta ma seda kristlikuks tegevuseks. Kahjuks nimetatakse jõulusid (jõulukuusk on selle loomulik osa) kõige tähtsamaks kristlikuks pühaks.

Ärge täitke paganate kombeid!
LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #33 on: 01.01.2008, kell 19:01 »

Tsiteeri
Võiks ju igal muul suvalisel ajal seda siis teha.

Ses suhtes on sul õigus. Jõulud kui selline on paganlik traditsioon ja komme. Miks just jõulude aeg? Aasta kõige pimedam aeg meie regioonis on jõulude aeg. Inimesed vaatasid, et kuusk on selline ilus igihaljas, aastaringi roheline puu ja hakkasid sellele omistama maagilist tähendust. Tegelikult nad arvasid, et pimedal ajal ka on rohkesti kurje vaime liikvel ja leiutasid, et sellise igihalja puu abil nad saavad neid eemale peletada ja et nood neile kahju ei teeks. (Neil ei olnud ju lepingut Jumalaga ega Jumala kaitset, lahutatud Jumalast)Nad tõid puu tuppa( või metsas), ehtisid seda ja riputasid külge ehteid, tõid kingitusi/ohvreid - kurjadele vaimudele selle puu kaudu, et neid lepitada. Nende jaoks oli see teadlik tegevus ja sellel oli seetõttu ka maagiline toime vaimumaailmas. See oli teadlikult ja sihtotstarbeliselt toimetatud tegevus. Paganlikud kirikuisad lihtsalt võtsid selle kombe kirikusse üle. Kuid aja jooksul on läinud nii, et inimesed toovad kuusepuu tuppa küll ja ehivad ja panevad kingitusi puu alla, kuid ebateadlikult, mitte lähtudes otstarbest ja maagiast, et  kurje vaime eemale peletada ja nendega suhelda. Sellele tegevusele ei omistata enam sellist sihtotstarbelist tähendust kui vanal ajal. Ja sellepärast ei oma see vaimumaailmas mingit toimet, kui seda ei tehta konkreetse suunitluse ja veendusmusega. Selle mõju tänapäeval küll karta pole vaja -väliselt on see ebajumalateenistuse jäänuk, kuid sellel ei ole seda maagilist sisu (kui asja muidugi vastava veendumusega ei tehta)ega ole ka vaimseid kahjulikke mõjusid. On jäänud ainult vorm, millele me kristlastena oleme pannud aga hoopis teise sisu. Muidugi  ei ole puu ehtimine algselt olnud kristlik tegevus. (Ka magamine, söömine ja joomine ei ole kristlik tegevus - mina ei liigita mingit  tegevust kristlikuks või mitte, kui mitte arvestada pattu). Ja Jeesuse sünnipäeva ma võin pidada kasvõi iga päev. Jõulude aeg on lihtsalt selleks antud vabad päevad, et aega võtta jne. Ei ole oluline, kas jõulude ajal(paganlik traditsioon, talvine pööripäev), kevadel (teadupärast sündis Jeesus hoopis kevadel)või suvel. Minu jaoks on kuusk vaid kaunistus, ilma igasuguse maagiata, maagial ei ole  Kristusega midagi pistmist. Me oleme juba Jeesuse vere läbi Jumalaga lepitatud ja kurje vaime kurjade vaimude abiga peletama ei pea, kurjad vaimud põgenevad sealt, kus on kohal Jumal. Aga kui kellegi jaoks on kuuse tuppatoomine maagiline ebajumalateenistus ja kuusk kultusepuu, siis loobugu sellest.

Ted
Külaline

« Vasta #34 on: 01.01.2008, kell 20:32 »

Aga jõulupuu ja Jeesus Kristus ei käi kokku.

Rm 14:14
Ma tean ja olen veendunud Issandas Jeesuses, et miski pole
ebapuhas iseenesest
, vaid on keelatud üksnes sellele, kes arvab
midagi keelatu olevat - sellele on see keelatud.
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 309

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #35 on: 01.01.2008, kell 23:31 »

KOLMEKUNINGAPÄEV tähendab jõulude lõppu.
      " Targad hommikumaalt"
Matteuse 2 : 2 - 12 "   ...tähte nähes nad said üliväga rõõmsaks.Ja nad läksid sinna kotta ning nägid lapsukest...heitsid maha ning kummardasid Teda...tõid temale ande, kulda ja viirukit ja mürri..."
Kolmekuningapäeval süüdatakse viimast korda jõuluküünal, viies meie mõtted veelkord Jeesuslapse juurde. Hommikumaa targad leidsid oma pikkadel eksiteedel lõpuks Jeesuslapse laudas sõimes.
Kristuse täht, mis hakkas kirkalt särama nende ees sel tähtsal ööl. Algul läksid nad Jeesust otsima Jeruusalemmast Herodese paleest, kus valitses suhtumine:söögem, joogem, lõbutsegem, kuniks elu!
On arusaadav, miks Jeesus ei võinud sündida niisugusesse keskkonda, kus prassiti.
Piiblis võib seda allegooriliselt tõlgendada ka nii : Pühakiri - Jumala Sõna on sageli inimesele täheks, mis on suunanäitajaks tema usuteele juhtimisel.Võib-olla viidatakse neile, kes lõpuks läbi eksirännakute ja takistuste on leidnud tee  Kristuse kui Lunastaja juurde.Igatsus Tõe järele võib olla nii kutsuv, et võetakse ette pikki teekondi. Tegelikult on Jumala armastus kõikjal kui inimene on kindlas usus ja palves. Jumala kirik oli Petlemma laudas, kus sündis Õnnistegija.
Ärme ka meie kaotame silmist Jumala tähte, mis on meilegi teenäitajaks!Valele rajale sattumise oht on olemas!  Olles kogenud Jumala armastust, meie süda tahab vastata Tema südamele vastuarmastusega.
Hommikumaa tarkade armastus väljendus teos ja ohvris .Nad andsid Jeesusele seda, mida nad ise olid Jumalalt saanud - kõige kallimad aarded.  Smiley 

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #36 on: 01.01.2008, kell 23:37 »

Shalom

Ei saa vait olla, kuigi see on nö. radikaalne foorum siis peab valvama, et see tuli ei läheks koldest välja. Kui mingi teema üles võtta, siis ei tasuks seda puudutada nö. Ma väidan nii on õige 2-3 lausega. Jama! Jumal ei ole pealiskaudse asja alustaja! Jumal teeb siis kõike põhjalikult, ta teod ja viisid on loogilised ja kergesti arusaadavad (kohati) ning rakendatavad! Õpetuses osuta SELGUST ütleb Sõna ja seda ka Taavile!

Et mida sa Taavi siis soovitad: et jõulud oleks nagu iga teine päev. Ärge pidage pidu, ärge saage perega kokku, ärge tehke kingitusi, ärge tooge jõulupuud, ärge kaunistage kodusid, ärge võtke vabu - puhkepäevi, ärge külastage koguduses jõulupidu jms. Huh Et nagu sa ei arva seda aga usu mind kui võhik siin seda loeb siis seda JUST TA VÄLJA LOEBKI! Me peame olema väga targad ja kõne armu sees ja soolaga soolata, et meist aru saadaks!

Tsiteeri
Ei saa aru, mis see kuuseke nii armas on, et sellest ei suudeta loobuda. ...
Ma saan aru, et kristlased ei too kuuske tuppa viljakuse jumala auks. Seda tehakse selle tõttu, et see on sisse harjutatud meile sajandite vältel. See, et meil puutub isklik kontakt viljakuse jumala austamisega ei tähenda, et kuuse tuppa toomine on kristlik tegevus.

Ma olen oma peresse toonud kuuske vahelduva eduga tublilt üle 10 aasta. Siis kui kuuski on olnud võtta, kusagilt kraavikaldalt ohverdanud mõne, mis nii ehk naa maha võtmisele läheb. Samas oleme ka oma metsast toonud täitsa korraliku puu.

KRISTLIK TEGEVUS on see Taavi just nii palju kui ma seda teen n. Jumala auks! Kas on kristlik või mitte, selles pole üldse küsimus. Küsimus on kas kõik traditsioonid ja kombed on jamad ja tuleb kühvliga lauda taha sita sisse kühveldada? Ma arvan et mitte. Me oleme kuuse toonud Jumala auks, kuna see sümboliseerib meile kristlastele Jumala igavest heldust. Mind ei huvita mis ajal, ajastul, kes ja miks kuuske tuppa tõi, see postmodernses maailmas enam ei loegi, pigem toakaunistus.

Ma vabandan aga Jeremija 10:3-4 sellel ei ole absoluutselt mingit pistmist meie jõulukuusega. On alles siis kui keegi veab selle tuppa ja kummardab seda. Ka siis on probleem kui kirkus ei teenita isa vaimus ja Tões vaid koogutatakse jõulujutte ja pühasid ja Püha vaim on ukse taha visatud. Kus inimene teeb Jumala Kojas seda mis talle meeldib ja seda mida traditsioon õpetab. Ülendades traditsioon Jumala viisidest ja Püha vaimu juhtimisest saab see püha ebajumala pühaks või sarnase maiguga ja lõhnaga TAEVAST VAADATUNA! Seda kahjuks on väga paljudes kohtades. väidetakse et on ülikõva kristlik tippsündmus aga hingede päästmise ja Jumala tööga ei ole seal eriti midagi pistmist! Need on karmid sõnad aga TÕDE, kuna milleks valetada vastu reaalsusele, ei mina ega Taavi ei ole ainukesed, kes on saanud ilmutuse, et jõulud oma olemuselt ei ole kummardamise objekt, see on vale. Ma kordan ka ennast, et ma isiklikult pean neid rohkem perepühadeks kui kirikupühadeks! Ja teisalt võib koguduses neid ka pidada aga nö. minimaalselt kui rõhuasetusega, et Messaias sündis või sai lihaks, aeg sai täis ja ettekuulutused täitusid, Lunastaja sündis - TEINE AADAM kes meid patust päästab. Kui kõik on Tema keskne, siis seda päeva ja aega me võime meenutada ja mäletada. Kuna see aitab meil hoida ka meie Päästjat silme ees - vaadates meie Usu alustajale ja arendajale (meie tõlge täideviijale, Ta ei vii ilma meie kaasabita! Meie peame lõpuni kinni hoidma!). Taavi ehk pole kuulnud aga ristirahvas ehib kuuske sümbolina, et ka Jumal ehib oma kallimaid ja pühasid nagu Sõnas on räägitud. Kui see on sinu jaoks nõme, siis mis veel ilusam saaks olla?

Kuuse tuppatoomine on iseenesest armas asi! Seni kuni selle ees ei kummardata, koogutata ja ei räägita lastele mingeid kuusehaldja jutte jms. Kuusk on meie kliimas ainus igihaljas puu, mis sümboliseerib igavikku. Tema oksad on üsna õrnad ja kuusel on väga meeldiv lõhn. Kuuske tuppa tuues ehitakse seda, selle tähendus on olnud kristlastel (mind ei huvita mida maausulised arvavad, sellist asja tegelikult pole olemas nagu maausulised, on üks kitsuke sekt Eestis kes veel ise ka ei tea,. kes nad on, loe hoolikalt huvitavat artiklit)

Me ühel aastal panime kuusele sellised ehted külge. Kirjutasime oma unistusi (palvesoove ei pannud kuna neid palume!) paberitele ja panime kuusele. Ja tead mis Jumal vastas ühele väga erilisele soovile, meile jääb see elu lõpuni meelde.

Kuusk ise on igihaljas ja sümboliseerib just seda mida öeldakse: L103,4 TEMA EHIB! Jumal ehib meie elusid nagu meie kodus kuuske, sellel on väga sügav vaimulik tähendus.
Nii nagu meie oma kodus kuuske ehime usume, et Jumal ehib meid! Mul on kahju et sa ei ole kristlastega veidi lävinud, kelle kodudes on ka midagi ilusat ja puhast - ERITI VEEL kui seda pühitsetakse palve ja Jumala Sõna läbi. Kui selle ümber tuntakse rõõmu ja pere on õnnelikult koos jõuluõhtul ja sinna alla kinke paneb.

1.Ti.4,4
Sest kõik, mis Jumal on loonud, on hea, ja miski ei ole hüljatav, kui seda vastu võetakse tänuga.

Jumal on loonud kuusepuud. Tuues see koju ja see ehtides on väga armas ja kena asi. See mis on hea sellest VÕIB KINNI PIDADA! Jumal ise ehib loodust, loomingut igal aastaajal ja milline raiskamine. See on ka põhjus miks ma laste pärast kuuske toon, vaata kuidas Jumal raiskab asjade ehtimiseks, lillede superkaunistamiseks mis täna on ja homme ahju visatakse - sama printsiibi võib laiendada ka kuusele ju.

1.Ti.4,3
ja keelavad abiellumast ning maitsmast rooga, mis Jumal on loonud selleks, et usklikud ja tõetundjad seda vastu võtaksid tänuga.

Just see kirjakoht meenub kui vägevas ärakeelamises viskame lapse koos vanniveega välja. Siin on vaja tasakaalu, kainust, armu ja tarkust! Tõsiselt!

Kristlase elus on palju asju, mida ei ole otse Piiblis keelatud aga ega ka nö. lubatud või käsitud. Siin peame lähtuma printsiibist:

Kl.3,17
Ja kõik, mida te iganes teete sõnaga või tööga, seda tehke kõik Issanda Jeesuse nimel, tänades Jumalat Isa tema läbi!

Mis puudutab millegi kummardamisse see on teine asi, sellel teemal on see arutelu väga aktuaalne ja vajalik!

Et ikka väga palju oleneb ka suhtumisest ja KUIDAS me asju vaatame ja läheneme. Ma soovitan jääda KESKTEELE isegi usupuhastus tulega kogudust ja õdesid - vendi rookides. Ma tajun et seda tulist Sõna on vaja aga see peab olema keskteel ja kontrollitud, mitte lahmiv manitsemine! MIKS VISATA ÜLE PARDA asja mis on HEA (perepüha näiteks) ja PIIBEL veel kutsub üles kinni pidama mis on hea!

Taavile kunagi peaks külla sattuma jõulude ajal, siis tema maja vist leian kohe üles, kus ei ole kanal mingit jõuluküünalt või majakaunistust. Eks see on puhtalt iga ühe isiklik asi mida ta teeb. Minugipärast tehke jõulupühade ajal topelt tööd või sõitke lõunamaale ja vanaaasta õhtul minge magama nagu mu mõni tuttav juba kell 22.00 läheb. VAHET POLE - puht isiklik asi aga pole mõtet üldistama hakata!

Rm 14:14
Ma tean ja olen veendunud Issandas Jeesuses, et miski pole
ebapuhas iseenesest
, vaid on keelatud üksnes sellele, kes arvab
midagi keelatu olevat - sellele on see keelatud.

Kallid õed vennad jääme rahulikuks, tegelikult on nö. kas kaunistada tuba või mitte kaunistada muude päästeks ja usuelus vajalike asjade juures PSEUDO! Ma kahjuks pean antud kontekstis nõustuma Ted-iga see kirjakoht on just selliste olukordade lahendamiseks. Kusjuures ärge mind jõulude kummardamises süüdistage, olen selles suhtes sõna juba aastaid varem võtnud ka siin foorumis   Smiley

Ma lisaks veel ühe kirjakoha Ted-ile:

1.Ko.8,8
Roog (ka kuusk R.Crusoe märkus) ei vii meid lähemale Jumalale; kui me ei söö, ei ole meile sellest kahju, ja kui sööme, ei ole meil sellest kasu.

R.Crusoe
sel aastal kuuseta toast ja jõule väga-väga tagasihoidlikult tähistades

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #37 on: 01.01.2008, kell 23:41 »

Meeldetuletuseks:

Jõulude teemal varem foorumis:

JÕULUERI! Advent - advendiaeg - jõulud. Mis wärk on ja kes on JÕULUjumal?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2435.0

Tants jõuluaurukatla ümber? Kas jõulud ei ole saamas ebajumalaks?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2497.0

Kas Jeesus sündis jõulude ajal? Kas teadlik kuupäeva valearvestus?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2507.0

Jõuluvana - saatana sigidik või Jumalast saadetud!
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2440.0

Ärge täitke paganate kombeid! (Talvine pööripüha jõulude vormis)
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=2508.0

Verevorsti ei tohi süüa !!!
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=224.0

Advendiaeg -- adventus Domini
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=1891.0

Taavi Usta
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 111

Puhta usu eest!

« Vasta #38 on: 02.01.2008, kell 16:06 »

Et mida sa Taavi siis soovitad: et jõulud oleks nagu iga teine päev. Ärge pidage pidu, ärge saage perega kokku, ärge tehke kingitusi, ärge tooge jõulupuud, ärge kaunistage kodusid, ärge võtke vabu - puhkepäevi, ärge külastage koguduses jõulupidu jms. Huh Et nagu sa ei arva seda aga usu mind kui võhik siin seda loeb siis seda JUST TA VÄLJA LOEBKI! Me peame olema väga targad ja kõne armu sees ja soolaga soolata, et meist aru saadaks!

Hakka juba viimaks korralikult mõttega läbi lugema ja ära lahmi. Ma pole perepüha ja ka mitte Jeesuse sünnipäeva tähistamise vastu. Olen  jõulule kristluse sildi panemise vastu. Nimetame siis seda näiteks Kristuse sünni pühaks mitte jõuludeks. Kas tõesti ei leidu Jumala käest ideid kuidas muuga kui jõulukuusega Kristuse sündi tähistada.
Veelkord loe ikka hoolikalt ennam kui lahmaitama hakkad.
Maha jõulukultus

Ärge täitke paganate kombeid!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #39 on: 02.01.2008, kell 18:21 »

Hakka juba viimaks korralikult mõttega läbi lugema ja ära lahmi.

Cheesy

Ma tõesti lugesin aga segaseks jäi su mõte. Selle asemel et hurjutada et miks ma ei saanud aru püüa veidi selgitada, muide ma ei saa päris täpselt või lõpuni siiamaani aru mida sa täpselt silmas pean. Teatud mõttes saan aru aga eks veebis vestlemine ongi vahel veidi konarlik ja vajab kannatlikkust ja üsna rahumeelset lähenemist teema arutlemisel. Tavaelus vestluse käigus teeb ühe ristküsimuse või ütled: mida sa selle all silmas pead jms. ja kohe saab asi selgemaks.

Ok püüan ka rohkem mõista aga selleks on vaja ka sõnu mille läbi mõista.

Olge terved!

R.Crusoe

LXX
Moderaator
Tegija

Jeesus elab!

« Vasta #40 on: 02.01.2008, kell 18:32 »

Tsiteeri
Nimetame siis seda näiteks Kristuse sünni pühaks mitte jõuludeks.

Täiesti nõus, Kristuse sünni, Kristuse tulemise püha. (Samuti nagu mitte lihavõtted, vaid ülestõusmispüha.)
Maailma Kirikute Skandinaavia regiooni Nõukogu peaks kokku tulema ja selle nimetuse kasutusele võtma.  angel

Tony
Edasijõudnu

Vastust: 198

« Vasta #41 on: 07.12.2011, kell 08:56 »

Avaldan siis ka oma arvamuse jõulude suhtes. Üks asi on see, et Piiblipärane see püha kindlasti pole! Mida aeg edasi seda rohkem see nö jõuluaeg Piibli tuumast kaugeneb. Detsember on tänu jõuludele paljude jaoks stressi kuu. See on suur püha ainult raha maailmas, sest inimesed teevad suuri ja mõtetuid kulutusi. Paljudele kelle sissetulekud on napid, põhjustab see aeg tohutut stressi. Võetakse isegi kiirlaene, et kingitusi teha. Meie kaasaegses ühiskonna liigtarbimise harjumuse tõttu on tekkinud rida keskkonna probleeme. Jõuludega kaasnev mõjutab meie planeedi ökosüsteemi kindlast. Toodetakse tohututes kogustes prügi ja hävitatakse noori puid. Samuti on see ebatervisliku toitumise ja liigsöömise püha. Selle jõuluajaga kaasneb kindlasti rohkem negatiivseid ilminguid kui positiivseid!
See kuidas keegi seda aeg enda jaoks käsitleb on igaühe enda asi. Mina väljendasin siinkohal ainult oma subjektiivset arvamust, mis toetub objektiivsetele faktidele. Iga asja tegemisel ja tegemata jätmisel on oma tagajärg.
Endale olen selleks ajaks leidnud vahva alternatiivi millega tegeleda. Juba aastaid olen läinud alates 22 või 23 det sõpradega kuhugi metsa ja välja tulen sealt alles 2 või 3 jaanuar. Saana seal rahulikult tegeleda sellega, mis meeldib. Lugeda, mõtteid mõlgutada, palvetada, sõpradega osaduses olla, lõkke ääres istuda ja nalja visata, sauna teha, tõukekelguga või suuskadega sõita, pildistada, jne... Elu metsas on lihtne, on vaja ainult kahe asjaga tegeleda, et kõht täis oleks ja soe oleks.

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #42 on: 16.12.2011, kell 09:11 »

Jõuluvana Euroopa pärimuses ja selle kujunemislugu. Tõlgendajad on tondijuttudes vindi üsna üle keeranud aga vaadake ja lugege, vana Euroopa nn. "jõulupühasid" ja traditsioone - algkogudusel polnud selle kräppiga mitte midagi pistmist! Loe ja vaata lähemalt, hein söö ära - hagu sülita välja!

Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam