Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:21
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Mehed ei nuta! Väga vale ütlemine ... « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Mehed ei nuta! Väga vale ütlemine ...  (Loetud 5980 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Mehed ei nuta! Väga vale ütlemine ...
« on: 14.01.2008, kell 23:05 »

Mehed ei nuta! Väga vale ütlemine ...

Valik uitmõtteid siis ritta laotuna, loodan et nii mõnigi võiks siia midagi lisada jms. saaks lõpuks kokku kleepida üsna põneva ja vajaliku teema.

Oli siin ükspäev jutuks ja kõneaineks, kas mehed ka nutavad! Ja õnneks olid vastused eluterved, ikka kui selleks vajadus on. Aga küll tuli vestluse käigus esile mõningaid valearusaamasid. Tahaks sellel teemal väikest artiklit kirjutada aga peab asja veel seedima või nagu mulle meeldib öelda, praadima - küpsema. Et las ta olla ja praeb ja küpseb. Minu osad lemmikteemad, kindel temaatika ja ilmutused mida ma siin ja seal kogudustes jagan on miski mida olen aastatega noppinud ja praadinud, mis on südamesse vajunud ja seal saanud ilmutuseks. Üks asi on südameusk ja südames ILMUTUS ja see teine pinnapeale virvendus on inimlik mõistmine - arusaam ja mõistuse usk.

Kohati seostatakse mehelikkust sellise macho mehega, kes on kalk, külm, toores, jms ja kes ei näita emmotsioone ja hoiab tagasi tundeid, mille ju Jumal on andnud nii naistele kui ka meestele! See on vale! Tõeline mehelikkus, see on sõnum ja temaatika mida meie maa KARJUVALT vajab! Tänu Jumalale sellise teenimistöö eest nagu seda on www.ekmt.ee ja tänu Jumalale nende raamatute eest, mida nad on tõlkinud ja välja andnud.

Võiks ju samas siis küsida, kas meestel on HING? Jumal lõi inimese 3 mõõtmeliseks: vaim, hing ja ihu! Igavene vaimne olend - Jumala hingeõhk - elu süda - sisu! Siis on meil kõigil HING sellega saab sind kui igavest vaimu mõõta - st sinu isikupära, kordumatu olend, sinu tahe, tunded, emmotsioonid, iseloomu jooned jms. Ning Ta andis siin maapeal eluks vajamineva ihu, ka igavikus antakse ihu millega sa siis edasi elad, ühed igaveses õnnes, teised igaveses hukatuses!

JAH meestel on hing nagu ka naistel! Kuigi mehed on valmistatud veidi robustsemast materjalist - 1.Mo.2,7  Piibli algkeel ja ka juudid usuvad seda, et Aadam valmistati punasest savist! Sp. ka inimkeha roosa jume, kuna taevased olendid ja inglid muide on üsna hõbedase olemusega ja nahaga. Naine valmisttai Aadama küljeluust, ja nõnda on ka mehe ja naise hingel erinevused. Naised ei ole mitte vaid füüsiliselt õrnemad (väljend õrnem sugu – piiblirahvaste ütlus) vaid ka teatud tunnete ja emmotsioonide tasandil. Mehel ja naisel on vahe, ka emotsionaalses taluvusel jäävad mehed nö. peale. Tülis ja üksteise süüdistuse laviinis murdub tavaliselt alati ikka esimesena naine, andeks mehele märku et ta on valel teel ja see üksteise süüdistamine ja vaidlus on mõttetus.

Sellest tulenevalt peetakse meest kui tugevamat poolt. Ja kohati on arusaam isegi selline, et tõeline mees ja mehelik mees – MACHO mees ei nuta kunagi. Ei ole memmekas, ei virise, ei hädaldada, ei vingu, ei ole vedel, ei ole argpüks, ei ole ebastabiilne virvendus, ei ole äbarik ja ka EI NUTA! Tõsi ta on mehed ei tohiks iga asja peale tönnida, siis nad vajavad abi, tegemist võib olla emotsionaalse kollapsi läbiteinud indiviidiga. ta vajaks siis hingehoidu ja lähedaste abi! Seega naised ja mehed on kohati väga erineva iseloomude ja eripärasustega.

Siit kasvas välja uus teema: ..(sry, tulekul!)

Ma usun et siin mängivad väga suurt rolli vanemad! Just poiste vanemad, nii emal kui ka isal on oma roll. Emad kipuvad üle lututama ja ota-nunnu-pojakene. Kuigi seda on väga-väga vaja, ema süda ja armastus mis saadab sind ühel päeval ellu. Keegi kunagi on öelnud, et iga suur asi vajas suurt ja tulist algust. Sama on abieluga, mis peaks algama ühe armumise ajaga! Sama on inimeluga, igaühe peaks saatma suurde ellu ja elurännakusse üks ota-nunnu-kuku-puku ema kallistus ja süda, see annab elurännakul rännumehele ühe tõelise väärtuse kaasa, seda olen ma ise nagu mõistnud ja aru saanud. Vahel olen oma naist korrigeerinud, et poisid peavad olema karastatud ja vahel ma tegelen nutva pojaga ise (kes nutab mingil põhjusel).  Aga vahel ma jätan neid 2 kesi, kuna naisel tuleb see ota-kuku-nunnu paremini välja- simple.

Samas ei peaks isa olema selline karm, jäik, nagu raud ja kivi vaid ka oma leebemat poolt välja näitama nagu näitab karjane oma uttede peal. Vanemad on PERE KARJASED. Peaksid turvama, täitma laste VAIMSED, HINGELISED ja IHULIKUD VAJADUSED nii palju kui neist oleneb ja kuhu nende abi ja hool küündib (nad ei ole Jumala aseaine samas, lastele tuleb tutvustada Jumalat). Jah karjasel on kepp ja ta on asjalik aga ka tema lapseb ikka ja jälle käpukile ja nunnutab oma väikseid pehmeid uttesid. Samas olen tähele pannud, et just tüdrukute puhul et neil oleks LOHUTAV ja ÕRNATUNDELINE isa! See jätab tütre ellu templi mällu igaveseks, see loob eeskuju, see annab normatiivi mida keda kunagi suureks saades see siis juba naine enda kõrval ootab näha. Isadel on tütre elus ülioluline roll, nii paljud teismelised tüdrukud jooksevad suhetesse noormeestega, nii palju noored neiud jooksevad vanemate meeste järgi ja seks suhetesse, kuna nad ei ole olnud lapsepõlves ARMASTAVAT ISA, kedagi kes oleks su kõrval, su sõber, sinu KAITSEINGEL ja iidol – eeskuju! Oi kui kurb on seda päriselus näha, mida see toodab ja mis jälje see jätab naiste eludesse! Loe lisa samas temaatikast www.usk.ee/isasyda

...

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastus: Mehed ei nuta! Väga vale ütlemine ...
« Vasta #1 on: 14.01.2008, kell 23:06 »

järgenb ...

Aga lähem siis peateema juurde tagasi!

MEHED ISE! Ma usun, et mehed peavad ja võiks vahel nutta, kuna see on LOOMULIK! Meenub üks lugu mida ta jagas. Üks kunagine tuttav vend, kes oma pöördumise loos rääkis, et ta lapsepõlves üldse eriti ei nutnud. Kasvas selliseks hambad ristis poisiks, Kord koolis sai julmalt peksa ja peale seda tõugati kraavi – lendas vette ja sopa sisse aga ei nutnud, oli valus aga ei nutnud. See macho ja selline kalk väline saatis teda kuni päevani ja kui Jumal teda ühel koosolekul puudutas ja ta hakkas nutma, ta nuttis ja nuttis ning siis imestas et mis see on. Miski ei olnud suutnud teda seni elus nutma panna, ka lapsepõlve raskused jms.

ISAD POISTELE! Samuti peavad sellised macho isad jälgima, et nad ei pingutaks oma poja treenimisega üle. Jah seal on vaja vahel õlale patustada ja öelda, et mehed ei nuta sellise asja peale või Jumal tegi mehed tihkest ja karmist materjalist sa saad sellest üle jms. Mehed ja isad peavad meelde jätma, et selle mehelikkuse mündil on 2 poolt! Üks on lõvi sümbol, kes kaitseb jms. Teine pool on see isalik – hellitav pool. Samuti ei tohiks vanemad varjata ja peita laste eest oma nõrkusi ja raskeid hetki. Ema mis sa siin teed: oih ei midagi – ah ei midagi! Samas peab ka jälgima et lapsi ei kistaks täiskasvanute probleemide maailma ja ei röövitaks täiskasvanute muredega nende lapsepõlv, see on väga oluline asi, milles tänapäeval nii palju eksitakse. Pea igas kodus vahel vanemad vaidlevad, muretsevad teemades ja teemadel mida lapsed ie peaks kuulma, et neil oleks pisut helgem lapsepõlv jms. Nemad näevad omamoodi maailma milleks neid kainestada ja neil sikutada see „kõik on võimalik“ maailm jms. Aga on asju mida ei peaks laste eest ka varjama ning mõningaid hetki meie elus jms.

Nutmisest üleüldse kristlase elus

Jumala Vaim kui ta puudutab inimese südant ja hinge, siis ta puudutab seda südame soppide sügavuses. Tema katsub läbi neerud st sisemise inimese ja inimhinge sügavad sopid. Puudutab väga kiivalt hoitud teemat, valu, mälestusi jms. Ma olen näinud kuidas inimesed hakkavad nutma ja kukuvad pikali, kuidas Jumal vabastab sellel ajal koormatest, ahelatest, kohutavatest mälestustest (kellegi poolt tehtud hingehaavad või ärakasutamine, vägistamine jms) jms. Jumal kõnetab inimest selle VÄLISELT VAHEL PETLIKU kesta all ja sees! ja see tabab kümnesse. Ma olen tänavatel kõnetanud inimesi ja mulle on antud sõnad mida sel tunnil sellele inimesele öelda! See on prohvetlik kõne mida kõik usklikud võivad taotleda ja saada ning selles liikuda – see on Jumala käepikendus et võita inimesi Temale. Pisarad on täitnud selle inimese silmad, osad varjavad neid kiivalt, osad pühivad kohe ära ja olen ka keset rahva liikumisega tänavat – avalikku kohta palunud inimese eest, kelle põsel veerevad suured ja sätendavad vabanemise ja Jumala ees murdumise pisarad. Need pisarad toovad rahu, ja õnne inimese ellu, need pisarad on seemned tulevikku. Kui vähe me näeme tänapäeval osades kirikutes pisarates pöördunuid, pattudest meeleparandust jms. Ma tulin usu juurde, kui nuteti lausa loike põrandale kui patukahetsus tuli inimeste üle. Ma olen seda ise kogenud ja näinud, see on Püha Vaimu töö.

Lk.7,44
Ja pöördudes naise poole, ütles ta Siimonale: "Kas sa näed seda naist? Ma tulin sinu majasse, sa ei andnud vett mu jalgade tarvis, tema aga on pisaratega mu jalgu kastnud ja oma juustega kuivatanud.

OHVER - sümbol ja eeskuju! Sama juhtub kui sina meeleparanduses ja kahetsuses ja kallad oma südame nõu Tema ette - alandud ja hüüad tema nime appi! See on palsam ja ohver!

Mis veel lisada! On väga oluline, mille üle – pärast nutetakse! Vahel kui Püha Vaim puudutab inimesi, siis nad nutavad! Jumal vabastab selle tühjendamise – maandamise mootori inimese hinges ja ma olen näinud koosolekutel naisi ja mehi nutmas – mitte millegi pärast. Vahel on mõnel suured mured ja raskused ja seal on rõõmupisarad ja selline vabastav nutmine! Samuti on üsna võõristav näha ja vaadata kuidas mõnel matusel mõni mees, kelle lähedast maetakse hoiab tagasi nuttu, pühib suurte käelabadega need veerevad pisarad ära ja seisab mehiselt – nuuksuma ei hakka. Mõned on kohe välja kujunenud sellised kompleksid ja et oi ma ei tee seda, see on nõrkuse sümbol – märk.

L.126,6
Kes minnes kõnnib nuttes, kui ta külviseemet kannab, see tuleb ja hõiskab, kandes vihke!

Piiblis on palju nutmisega seonduvat. Nutmisega segatud meeleparandus – hinge anuma tühjendamine palves ja naumises Jumala ette koos pisaratega on sügava alandumise ja seesmise muutuse märk. Sa võid häält moonutada, sa võid lihtsalt teeselda, mängida kristlast vms. aga sa ei saa südamest nutta TEESELDES isegi profi näitlejatel on sellega raskusi. Samas võib inimene ka nutta, kus kahetsuse ja meeleparanduse nutt muutub hoopis kus ta ennast haletseb ja nutab vms. vaatame ühte lugu piiblist.

2.Ku.20,1-5
Neil päevil jäi Hiskija haigeks ja oli suremas. Ja prohvet Jesaja, Aamotsi poeg, tuli ta juurde ning ütles temale: "Nõnda ütleb Jehoova: sea oma elumaja asjad korda, sest sa sured ega saa terveks!" Siis pööras tema oma näo seina poole ja palus Jehoovat, öeldes: "Oh Jehoova, meenuta ometi, kuidas ma sinu ees olen elanud ustavuses ja siira südamega ja olen teinud, mis sinu silmis hea on!" Ja Hiskija nuttis kibedasti. Aga Jesaja ei olnud veel väljunud keskmisest õuest, kui temale tuli Jehoova sõna, kes ütles: "Mine tagasi ja ütle Hiskijale, mu rahva vürstile: nõnda ütleb Jehoova, su isa Taaveti Jumal: ma olen kuulnud su palvet, ma olen näinud su silmavett! Vaata, ma teen sind terveks ja kolmandal päeval võid sa minna Jehoova kotta!

Jumal nägi silmavett! Jumala jaoks on pisarad kui kalliskivid ja Ta teab et neid ei saa teeseldes välka pigistada vaid need reedavad südame olukorda ja kahetsuse sügavust. Seega ei ole nutmine midagi võõrast ja imestama pandav kahteusse, meeleparanduse „mul on nii kahju et nii läks“ (i am sorry) juures! Pigem kui seda üleüldse ei ole inimese elus või kogudustes siis on imelik!

L.84,7
Nutu orust läbi käies teevad nad selle allikate maaks; ka varajane vihm katab neid õnnistusega!

Et on olemas inimese elus päevi ja hetki kus ta peaks alanduma Jumala vägeva käe alla ja kahetsema, nutma, ja miks mitte ka emmotsinaalselt ennast tühjendama. Lisan veel ühe olulise asja vaata et sa ei nuta oma VAENLASE VÄRAVAS või VIHAMEHE ÕLAL, ka Piibel hoiatab meid samalaadse avatuse ja võõrastele liiga isiklike murede  - asjade jagamisel! St. on ka oluline mõista kelle juures, koos või kellele sa nutad. See eiole vahel ka kontrollitav tegevus ja inimesed on hakanud rasketel aegadel ka juhuvõõrastele midagi kurtma ja on emmotsiooni jõed puhkenud ja pisaranired voolavad. See on ka ok, milleks varajata oma tundeid. Aga ometigi on palju inimesi kes seda varjavad. Ma olen seda aastate jooksul näinud koosolekutel kus Jumala vaim liigub ja väga eriliselt puudutab inimesi, inimesed hakkavad ka nutma Jumala väes, olen näinud isegi mittekriostlasi nutmas Jumala ees, kes nagu Jumalat ei usugi, kes kontrollivad oma keha ja ihu aga neist mitte tulenevalt on pisarad silmas, ma olen näinud jahmunud nögusid, kes ei suuda seda kontrollida ja neil on ehmatus mis see olema peaks, mis minuga toiub! Siis on hea öelda las ta minna, las vana inimene minna, las uus tulla esile, las Jumala vaim tõsta esile uut sinu elus - jaah sa koged tema Vaimu puudutust just nüüd oma elus!

Seal on nagu 2 kraavi! Üks on see naiselik ja moondunud meesideaal, mis kaasaegses feminismist pungil ühiskonnas peale pressib! Samas on teine maailmas macho meesideaal, kes on kalk, karm, hoolimatu ja cool. Osadel on probleeme teel püsimisega ja seda lausa masside mõistes. Jumal andku tarkust, igale mehel saada mehelikuks ja seda Jumala abiga. Ning Jumal aidaku iga isa, kuna tal on meeletu vastutus Jumala ees, mis värgi ta kokku keedab ja valmistab. Isa võib olla suurim õnnistus ja eeskuju maapeal aga võib olla ka keegi kelle juurest põgenetakse, keda häbenetakse, kes unustatakse jms.

...

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #2 on: 14.01.2008, kell 23:58 »

järgenb ...

Pisaratest üleüldse

Ega teadlased siiamaani ei tea kõike nutmisest. teatakse nö. füsioloogiliselt mis vedelikud voolama hakkavad ja milline ajusagar on siis aktiivne jms. see on samas ei teata peaaegu mitte midagi. Ei ole suudetud toota näitlejatele nutu tablette jms. Tundub et nutmine ja pisarad on üks osalt füsioloogiline ihu teeb hingega koostööd aga samas ka üleloomulik - vaimne st inimese südame ja vaimuga seotud asi! Sellise ilmutuse on mulle Jumal andnud.

Nutmine ja paisarad võivad vallanduda väga mitmetel põhjustel: lein, meelehärm, masendus, läbielatu,  šokiseisund, enesehaletsus, kurbus, rõõm, võidurõõm, taasavastamise rõõm, halastuse pisarad, kaastunde pisarad, pisar heade mälestuste - aegade - inimeste meenutamisel jms. oi neid on palju põhjuseid miks pisarad võivad voolata. ka Jeesusel voolasid, kui ta läks kõrbe ja nuttis kui kuulis, et tema nö. rindekaaslane suri, ristijal Johannesel raiuti pea otsast! Samuti nuttis Jeesus Jeruusalemma pärast, nuttis kuna mõistis et selle linna püsimajäämiseks on vaja nii vähe ja juudid ei ole usus ja on pimestatud et seda näha ja teha. Jeesus valas pisaraid enne ristile minekut, kui võitles palvekoormas eesseisvate sündmuste pärast.

Aga pisarad on midagi erilist. Olen lugenud mitmeid ja mitmeid taevaskäinute kogemusi, kes räägivad et nad on taevas näinud neid pisara kotikesi ja kausse kuhu on kogutud Jumala pühade pisarad. Muide kas seda olete kuulnud, et põrgu on veeta paik, seal ei ole mitte kusagil mitte tilkagi vett ja NB! seal ei ole pisaraid. See oli ühe mehe läbielamine, kes seal käis ja kes just seda teemat puudutas!

L.56,9
Minu paguluspäevad olid sa ära lugenud; pane sina mu pisarad oma lähkrisse; eks need ole su raamatus?

Need on ära loetud, muide inimesed kes on taevas käinud on näinud neid lähkreid - anumaid - kotikesi. Mõnele on see muinasjutuline ja müstiline aga las see siis olla. Midagi on enamat nende pisaratega, need ei ole vaid tilk vett ja soola jms vaid selle taga on midagi!

Need on mu blogisse sissekantavad uitmõtted ja loodan et teema küpsedes saab ehk kunagi midagi asjalikumat artiklit kokku panna. Ehk saad sina armas lugeja mind selles aidata, mis on sinu elu tähelepanekud ja märkused selles valdkonnas: MEHED EI NUTA! head ja vead!

Ma olen vahel mõnes kohas Jumala Sõna jaganud ja nii imelik kui see ei ole, siis Jumal vahel kinnitab oma Sõna erilisel viisil. Mulle meeldib kõnelda ka Jumala rahust, taevasest rahust, rahust mis on meie südame, rahust mis on vaimu vili jms. ja olen kogenud ja ka inimesed üleloomulikult nagu mett oleks kallatud ruumis viibijate üle ja inimesed on nagu pilves - paks võidmine ja selline üleloomulik hingus on südames ja meeltes - see on totaalselt üleloomulik vahel. Ei tea kas keegi hakkab ka seda siin lugedes nutma, mul on selline tunne et mingil jala, keegi seda teeb, anna siis endast anonüümselt meili teel märku. Ma ei kirjutanud seda kõike juhuslikult, selgelt juhiti seda tegema, kellelegi on seda Sõna ja julgustust vaja!

Aga lõpetan siinjuures võiduka sõnumiga - Piibli ettekuulutusega - prohveteeringuga, et kord tuleb päev mil siis juhtub see:

Js.25,8
Ta neelab surma ära igaveseks ajaks! Ja Issand Jehoova pühib pisarad kõigilt palgeilt ning kõrvaldab oma rahva teotuse kogu maalt! Jah, Jehoova on rääkinud!

Ilm.21,4
Ja tema pühib ära kõik pisarad nende silmist, ja surma ei ole enam ega leinamist ega kisendamist ega vaeva ei ole enam. Sest endised asjad on möödunud!"

Ma tahan ka tänada mitmeid vendi ja õdesid ,keda mul on olnud eesõigus usumatkal tunda. Kellede silmad on alati säranud. Kellede silmades on rõõmu ja õnnepisarad, andes lootust ja sädet ka teistele. Mul on au selliseid Jumala au ja väe kandjaid tunda. Ma olen väga tänulik, silmad reedavad inimesi - nii palju on kuivi, tuhmi kalke, klaasistunud silme, mis sihivad maailma otsa! Taevaisa too elu meie maale!

Õnnistusi soovides …

vend R.Crusoe

-------------------------------------------------------------------------------

Veel kirjakohti ja piiblitegelasi jms.

Kuningas Taavet oli õilis mees. Kuningal ei sobi ja sünni ju töinata aga võta näpust:

L.6,7
Ma olen väsinud oma ohkamisest, kogu öö ma ujutan pisaratega oma voodit, ma leotan oma silmaveega oma sängi
!

L.69,11
Ma olen nutnud ja mu hing on paastunud, kuid see on saanud mulle teotuseks!

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #3 on: 14.01.2008, kell 23:59 »

vahel on hea teemat lõpetada küsimusega, milla sa siis viimati seda tegid vms. siit ka küsimus:

MILLA SA VIIMATI NUTSID?

Avalik küsimus, avalikku vastust pole vast vaja nö. endale vastamiseks  Wink  Lips Sealed

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 309

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #4 on: 15.01.2008, kell 00:25 »

vahel on hea teemat lõpetada küsimusega, milla sa siis viimati seda tegid vms. siit ka küsimus:

MILLA SA VIIMATI NUTSID?

Avalik küsimus, avalikku vastust pole vast vaja nö. endale vastamiseks  Wink  Lips Sealed

Vastan ka : täna!  Hea oleks kui nutvat inimest lohutatakse, siis saab sellest üle kiiremini - arvan, et teised naised tunnevad samuti. Veel: nutmine ei mõju alati hästi !
Arvan samuti, et pole õige kui mees oma kurbuse ja mure maha surub, et ainult mitte nutta. Teda tuleks siis ka lohutada!       bye2

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #5 on: 15.01.2008, kell 01:09 »

Veel: nutmine ei mõju alati hästi !

Ahaa, vaat see jäi mul tõesti mainimata! See on väga huvitav tähelepanek ja TÕSIASI! On ju kurvastust mis on leuks ja kurvastust mis on surmaks või nö. mis kisub alla ja tõukab inimese enesehaletuse ja masenduse radadele, see laastab ja lõhub hinge.

2.Ko.2,7
nõnda et teie hoopis vastupidi peate temale andeks andma ja teda kinnitama, et teda veel suurem kurvastus ära ei neelaks.

Jutt siis Korintose koguduses ühest vennast kes tegi pattu ja kes et ta häbeneks ja melt parandaks tõugati kogudusest välja. Aga ta parandas meelt ja kahetses ja kurvastus ning Paulus pidi kogudusele meelde tuletama, et kui inimene on meelt parandanud siis nad vaataks et ta peale pisarate külvi ka rõõmu lõikust kogeda saaks, st et see kurvastus teda ei neelaks. St on ka emmotsioone ja pisaraid, mis ei ole nö. ehitavad ja rikastavad, vaid laastavad ja sind kurnavad!

Ka siin tuleb järgida oma südant ja vahel kuulata õe või venna või lähedase nõu, kes sind aitab sellest välja tulla!

LAPSEVANEMAD peaks ka siin olmea tähelepanelikud, et kui nad näevad pisaraid mis ei ehita ja mis ei ole õnnistuseks, siis need on miskid mis tuleks ära pühkida ja julgustada last ja olla talle toeks!

Tänud vihje eest!

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 309

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #6 on: 15.01.2008, kell 09:42 »

Tänu, Crusoe,   -   VÄGA HEA TEEMA!  Mõtlemiseks  nii emale-isale, vanaemale, vanaisale,  mehele, naisele, miniale, väimehele, lapselapsele, ämmale (siiski ema ju ).   Arvan, et keegi ei nuta kurjusest, järelikult, kui  lähedane inimene su pisaratest väljagi ei tee - SEE on hoopis kurjus ja halastamatus.
See viimane teema ( naise pisaratest ) mõjus vähemalt minule täna hommikul nõnda, et juba on peatäis nutetud!    Roll Eyes 
Loodan, et teised naised ja mehed ka mõtlevad selle teema peale ja kirjutavad siin.

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
clarsyy
Uustulnuk
*

Sugu: Naine
Vastust: 39

« Vasta #7 on: 25.10.2009, kell 03:00 »

See on minu meelest pigem eestlaste jabur teema. Külmad, kanged, liigutamatud ja emotsinoonitud nagu nad välja tahavad paista..
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam