Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:03
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Naine nutab! Ettevaatust mehed, Jumal näeb ... « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Naine nutab! Ettevaatust mehed, Jumal näeb ...  (Loetud 3233 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Naine nutab! Ettevaatust mehed, Jumal näeb ...
« on: 15.01.2008, kell 01:53 »
Kuna siin sai just äsja tehtud üks teema nutmisest ja pisaratest tuli mul südamesse veel üks manitsus või meeldetuletus meestele!

Teema ise siis siin: Mehed ei nuta! Väga vale ütlemine ...

Naine nutab! Ettevaatust mehed, Jumal näeb ...

Vahel on abielus probleeme, raskusi või teineteise mittemõistmisi jms. On nägelusi, ütlemisi ja tülisid, ok me oleme inimesed lihas ja puudustega ning abielu mis peaks olema sõprusele rajatud ja usaldusside saab ka aeg ajalt läbi katsutud erinevate katsumuste ja olukordade sees mida on siin langenud planeedil iigagi palju ja tihti!

Aga tahaks meestele tuletada meelde ühte väga erilist ja tähtsat meelespead! Nimelt on mehe peas meelevallakroon! Nimelt on mees pere karjane, seda Piibli perekonna mudeliga alusel. Seda loomulikult usalduse alusel, mis tuleb ka VÕITA mitte nõuda, käsida, keelata jms.

L.56,9 Minu paguluspäevad olid sa ära lugenud; pane sina mu pisarad oma lähkrisse; eks need ole su raamatus?

Jumal on mehe teinud ka tugevanaks ja ka tülides jäävad nad tihti peale. Kes murdub on õrnem sugu, silmad muutuvad märjaks ja pisarad hakkavad voolama. ETTEVAATUST MEES! Kas sa tead kellega on tegu? Sa kurvastasid just JUMALA TÜTART! kedagi kelle jaoks on Jumala üks eriline koht Tema südames! Ok ta on su naine, see selleks aga SA EI OMA TEDA - TA EI KUULU SULLE! Pisar tema põsel peaks tegema sind väga hardaks ja ettevaatlikuks. Miks? Nimelt Jumal loeb neid pisaraid ja kogub need kokku! ja kas tead mis, kui sinu elus tuleb kuri tund või läbikatsumise aeg siis võivad need pisarad seal kotikeses sind üles kaaluda! Meid kõiki kaalutakse periooditi Jumala kaaludel, taevas katsub ja Jumal vaatab, kas meil on kaalu, siu ja vormi jms.

Asi on anekdootidest ja naljast lausa nii kaugel, et palun loe seda:

1.Pe.3,7 Samuti teie, mehed, elage naisega targasti kui nõrgema astjaga ja osutage neile austust, sest nad on elu armuanni kaaspärijad nagu teiegi, et teie palved poleks tagajärjeta.

See on reaalsus! Ei loe kas sa usud või ei usu Jumalasse, Piiblisse jms. SEE SEADUSPÄRA töötab kas sinu kasuks või kahjuks! Kurb on see, et see töötab tuhandete meeste kasuks, kes ei ole läbi Jumala ja Kristuse armu leidnud veel teed mehelikkuse lätete juurde! kes ei ole mõistnud armastuse vajadust ja selle lätet, mis avaneb allikana iga uuestisündinud kristlase südames - Jumala armastus mis valatakse inimese südamesse välja!

1) Nõrgem astja! Elage targasti mõistes, arvestades, teadvustades ET SU KÕRVAL ON SINUST NÕRGEM ASTJA! Sind tehti savist aga teda pehmemast ja õrnemast materjalist. Mehed on alati sõjas edukad olnud ja ka sõnasõjas aga ettevaatust Jumal loeb pisaraid sinu naise silmist ja need pisarad võivad ühel päeval tuua õnnetust sinu elu vastu!!!

2) OSTUTAGE NEILE AUSTUST! Kui keegi vaatab ülevalt alla, siis ta ei oma austust teise vastu. Piiblis on antud eeskuju, vennad te olete mu rõõm ja pärg üles apostel. Pärjale teise peas sa vaatad alati alt üles! Sama suhtumine: austus, lugupidamine, sügav imetlus, õrnatundelisus jms. peaks olema ka sinu abikaasa vastu! Isegi kui ta ei ole täiuslik (kes oleks!) kui sa oled tugevam, targem, osavam, ilusam, jms. (mõned mehed on endast ka liiga heal arvamusel) siis ometigi peaks sa vaatama enda peale, et sina oled TEENER - TEENIJA sind on kutsutud seda abielu karjaseks ja peret juhatama. Osad seda kuuldes lähevad täkku täis arvavad, et karjase ametiga käib vaid sau - kepp ja positsioon - noh pere boss! EI - EI - EI! Seal on vastutus, sind on kutsutud ja sulle on antud positsioon TEENIDA - KAITSTA - VARUSTADA - HOIDA jms.

3) ALARM! ALARM! „et teie palved poleks tagajärjeta“ Usk töötab läbi mille – läbi armastuse. Sul võib olla suur usk, tugev iseloom, hea tunnetus, suured ilmutused jms. aga kui sa ei veeda aega Temaga, kes on armastus. Kui sa ei lase armastusel immutada läbi oma süda ja hing, kui see ei tule sinust välja ja sa oled kõndiv isekuse kaktusekera, tujutsev ja pobisev siil jms. siis su võimas usu kaadervärk, jääb kolinal seisma ja sa avastad ennast peagi elutee või usumatka kõrbest. Sinu uhked kavatsused ja unistused, plaanid ja projektid võivad olla homseks liiv või saada liivaks. Sa võid kaotada üle öö sadu tuhandeid kroone, sõites kalli maasturi sodiks vms. See kõik võib libiseda hetkega su käest KUI SA JAMAD JUMALA TÜTREGA! Jumal loeb kõik tema pisarad üles.

Seega nüüd sa ei saa vabanduda – VAATA ETTE MEES – SA EI TEA KELLEGA SA JAMAD – SA PALUN ÄRA UNUSTA ET SELLE AADAMA TÜTREL ON BOSS JA OMANIK TAEVAS KELLE SA VÜID VIHASEKS AJADA – SEE EI OLE NALI!

Võta vastu nüüd manitsus ja kui vaja siis tee korrektuure oma suhtumistes ja hoiakutes ja palu issandalt andestust ja armu!

Fi.2,3
ega tee midagi riiu ega tühja au pärast, vaid arvate alanduses üksteist ülemaks kui iseennast,


Sa oled pandud selle pere üle ja peaks! OK õigus aga Jumala Sõna manitseb tegema mida! "vaid arvate alanduses üksteist ülemaks kui iseennast" Pea oma naist tähtsamaks ja tema rolli suuremaks ja olulisemaks kui sinu oma. Me ei pea joonlauaga rolle mõõtma - võrdlema jms. aga see suhtumine peaks olema paigas!

EESTIMAA ON TÄIS ISEKAID MEHI! Taevas halastagu selle maa peale ja Kristus muutku mehi, kes tahaks ja oleks tõelised mehed oma naistele, karjased oma peredele ja maa soolaks selle ühiskonnale!

Armastuses ja tões ...

vend R.Crusoe

-------------------------------------------------------------------------------

ABIELUÕNNE VALEM:

Fi.2,1-4
Kui nüüd mingisugune manitsus Kristuses, kui mingisugune armastuse troost, kui mingisugune Vaimu osadus, kui mingisugune südamlikkus ja kaastundmus kehtib, siis tehke mu rõõm täielikuks sellega, et mõtlete sama ja peate ühesugust armastust, olles üksmeelsed ja ühemõttelised ega tee midagi riiu ega tühja au pärast, vaid arvate alanduses üksteist ülemaks kui iseennast, ja et ükski ei vaata selle peale, mis on tulus temale, vaid ka selle peale, mis on tulus teistele.

Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam