Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 02:57
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  VELLO SALO: Võita saavad ainult võitlejad « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: VELLO SALO: Võita saavad ainult võitlejad  (Loetud 4374 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
VELLO SALO: Võita saavad ainult võitlejad
« on: 10.07.2008, kell 11:36 »VELLO SALO: Võita saavad ainult võitlejad

Võidupüha jutlus Pirital 2008

„Ärge kartke,“ ütleb ristirahva kuningas. Ei kartnud meie isad-vanaisad, kes läksid aastat 90 tagasi Vabadussõtta. Nad ei kartnud pidada sõda isegi kahel rindel korraga, meie maa mõlema põlisvaenlase - venelaste ja sakslaste - vastu. Nad võitsid. Nad võitlesid Eestile kätte vabaduse ning 23. juunil peab Eesti rahvas Võidupüha.

Võidupüha ei ole kirikupüha, võiks öelda. Ent mina ütlen: Eesti Vabadussõda oli ristisõda. Eesti Vabadusrist oli ja jääb selle võidu, ristirahva võidu märgiks.

Kuidas nii? Kui on tõsi, et Vabadussõja päevil olid kõik eestlased ristitud, kas polnud seda ka meie vaenlased? Mis mõttes olid meie isad-vanaisad ristisõdijad, teised aga mitte?

Jah, tänapäeva Maarjamaal pole kaugeltki kogu rahvas ristitud, pahatihti ei osata isegi öelda, mida tähendab sõna „ristiinimene“ või „vabadus“. Ärge kartke neile meelde tuletada apostel Pauluse sõnu: „Kristus on meid vabaduse jaoks vabastanud!“ Vabastanud patust ja surmast. Kui paljud meie kaasmaalastest teavad sedagi, et ristiusk on usk surematusse? Ristiinimene ei karda surma - ärge siis kartke seda meie kaaskodanikele selge sõnaga ütlemast.

Meie isad-vanaisad ei kartnud surma, et võita kätte vabadus, mis oli meilt vägivallaga võetud. Meie vaenlaste eesmärgiks ei olnud aga vabadus, vaid saagihimu - neil oli „hädasti vaja“ seda maalapikest, mida nemad ei olnud harinud. Ühelt poolt niisiis ristisõda, teiselt poolt saagisõda.

Ristiinimeseks saame küll ristimise läbi, kuid see on alles algus - ristiinimesteks jääme ainult võitluse läbi - võitluse läbi vabaduse eest. Alles siis, „kui Poeg teid vabastab, olete tõepoolest vabad,“ ütleb Kristus.

Meie isad-vanaisad näitasid oma usku sellega, et andsid oma põlisvaenlastele kultuuriautonoomia. Andsid koguni pärast seda, kui Venemaa oli 1. detsembril korraldanud järjekordse veretöö meie vabaduse võtmiseks.

Kultuuriautonoomia on midagi, mille üle meie, eestlased, võime uhked olla. Uhked ka Kremli praeguse rusikaraputamise taustal meie suunas. Tehku nn suurrahvad meile järele! Miks ei võiks soome-ugri hõimudel - aga ka tšetšeenidel ja teistel - olla vähemalt kultuuriautonoomia?

Meie isade-vanaisade võitlussihiks ei olnud kindlasti mitte võidupärja kättevõitmine, millel meie võiksime lesida ja kelkida. Koos oma lastega ehitasidki nad üles Eesti Vabariigi. Veel on elus küllalt neid, kes oskavad sellest suurest tööst jutustada - kui praegune sugupõlv tahab kuulata.

Siinkohal ei pääse mööda 9. maist, mida on „vene võidupühaks“ nimetatud. Häbi sellele, kes julgeb orjastajaid võitjateks nimetada! II Maailmasõjas kaotasid vabaduse Eesti, Läti ja Leedu, kes ei olnud kellelegi sõda kuulutanud - kahe suurriigi armeed trampisid meist lihtsalt üle ning pärast sakslaste lüüasaamist kinkisid venelaste liitlased meid ühele „good old Christian gentleman’ile“.

Ärgem siis kartkem rahumeeli võrrelda neid kaht võidupüha - meil, eestlastel, ei ole midagi häbeneda. Ärgem kartkem aga ennekõike enestelt küsida, kas meie ise tahame võidelda selle vabaduse eest, mille meie isad-vanaisad kätte võitlesid.

Võita saavad ainult võitlejad.
Logged

hmm
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 90Vastus: VELLO SALO: Võita saavad ainult võitlejad
« Vasta #1 on: 15.11.2012, kell 02:38 »

Teil saab olema rahu Jumalaga... Smiley
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam