Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:38
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Tallinnas Kaarli koguduse lasteaed laieneb « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Tallinnas Kaarli koguduse lasteaed laieneb  (Loetud 4222 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Tallinnas Kaarli koguduse lasteaed laieneb
« on: 23.08.2008, kell 00:51 »

PRESSITEADE
19.08.2008


Kaarli koguduse lasteaed laieneb:
Tallinna lasteaiajärjekordi leevendab kaks uut rühma kesklinna
s

EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse lasteaed laieneb vastrenoveeritud ruumidesse Koidu 12. Uute ruumide õnnistamistalitus toimub 21.08.2008 kell 13:00.
Kaarli koguduse lasteaed on kristlikul maailmavaatel põhinev väike eralasteaed, mis on avatud kõigile peredele koguduslikust kuuluvusest sõltumata.

Laienemise vajadust on lasteaed tundnud loomisest saadik, kuid seni ei olnud selleks piisavalt võimalusi. Koidu tänaval avatakse 2 uut rühma. Tallinna linnale kuuluvates ruumides tegi kapitaalremondi kogudus vastavalt rendilepingus pandud kohustusele.

Lasteaed asub kesklinnas Kaarli kiriku vahetus läheduses. Asukoht võimaldab avardada laste silmaringi läbi erinevate õppekäikude muuseumitesse, teatritesse, kirikutesse jne. Samas asuvad lasteaia läheduses looduskaunid pargid, andes võimaluse füüsiliseks tegevuseks ja keskkonnaõppeks.

Sügisest 2008 käib lasteaias 56 last, kes jagunevad kolme rühma.

Hetkel töötab lasteaias 8 pedagoogi ja juhataja. Osalise ajaga on töösse kaasatud puutööõpetaja, logopeed, arst ja psühholoog.

Lasteaial on kaks eripära ehk süvasuunda:

1. Kristlik keskkond

Lasteaia igapäevane elu ja töökorraldus baseerub kristlikul maailmavaatel ja väärtustel.

· Armastava, koduse ja  perekondliku sisekliima loomine
· Kristlike põhiväärtuste teadvustamine ja nende rakendamine igapäevaelus
· Kristliku kultuuri ja Piibli põhitõdede tutvustamine

2. Humanitaarharidus

Haridus, mis kujundab igakülgselt arenenud inimese.

· Vaimselt ja füüsiliselt harmoonilise isiksuse kujundamine.

· Üldkultuurilise silmaringi laiendamine (ajalugu ja tänapäev)

Lasteaia ajaloost

1995. aastal avati Kaarli koguduse juures eelkoolirühm, kus 3 korda nädalas käis koos 17 kuueaastast last. Põhieesmärgiks oli anda lastele esmane kollektiivikogemus, vajalikud teadmised-oskused lugemises, kirjutamises ja arvutamises ning avardada laste silmaringi. Esimesel õppeaastal oli suund eelkõige laste kooliks ettevalmistamisel. Alates teisest õppeaastast  töötati juba teadlikult üherühmalise lasteaiana.

1998. aastast on lasteaial Eesti Vabariigi Haridusministeeriumi koolitusluba.

1999. aastal hakkas paralleelselt eelkoolirühmaga tööle mudilasrühm.

Õppe-kasvatustöös on alati lähtutud lapsekesksetest õpetamise meetoditest ja kristlikest väärtustest ning rõhku pandud humanitaarhariduse andmisele.

Meie tunnuslause on: Puu, mis kannab head vilja

“Siis ta on otsekui puu, mis on istutatud veeojade äärde, mis vilja annab omal ajal ja mille lehed ei närtsi; ja kõik, mis ta teeb, läheb korda.”  Psalm 1:3

 
Lisainfo:

Jaak Aus
Kaarli koguduse õpetaja
jaak.aus (ät) eelk.ee

Signe Aus
Kaarli koguduse lasteaia juhataja
Signe.aus (ät) eelk.ee
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam