Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:34
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Kadunud - kaotatud armastus. Kas kinnisidee või usk, lootus ja armastus? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kadunud - kaotatud armastus. Kas kinnisidee või usk, lootus ja armastus?  (Loetud 5283 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Kadunud - kaotatud armastus. Kas kinnisidee või usk, lootus ja armastus?
« on: 08.10.2008, kell 10:41 »

Kadunud - kaotatud armastus. Kas kinnisidee või usk, lootus ja armastus?

See teema kasvas välja siit teemast: Vend Ardi TÕEHETKES - meediakära ja meediakaja. On ikka lugu!

Millelst siis jutt? Sellest: Meie pere lugu, Kati palun saa aru, avalik kiri Aimarile ja siis veel sellest: Usklik Ardi tuli "Tõehetkesse", et oma eksnaist tagasi võita

Kuna eelnevas teemas käsitlesime pigem seda TÕEHETK ja üleüldse teist lähenemist, siis selles teemas oleks tõesti hea käsitleda teemat: kaotatud - kadunud armastus ja kas on mõtet ning kas peaks püüdma kõike taastada või millal alla anda ja misasi viimasena alla annab, kas mitte lootus? Millal muutub armastus ja kiindumus kinnisideeks jms.

---------------------------------------------------------------

Et kas üks olemasolev armumine > kiindumus > armastus võib ka vangistada ja muutuda kinnisideeks? Kas Kati on Ardile üks asi - kinnisidee - armastus - elu mõte jms. kas ta küsib endalt ja annab aru, mida KATI tahab. Armastus saab olla elus (abielus ja suhtluses) vaid KAHEPOOLSELT! Kui üks pool vilitsab selle peale see on passivne ehk ühepoolne armastus! Abielusuhe rajaneb aga kahepoolsele ehk mõlema panusele!

Suur osa sõimab Ardit just viimases. Samas tekib küsimus kas need sõimlejad ka annavad aru, mida see mees ka teeb: armastab - usub - ootab tagasi KEDA? Paljud mehed vist ei ootaks tagasi ega ei omaks selliseid tundeid kui naised lasevad teise mehe juurde jalga, paljudes kogudustes kasutatakse sõna HOORAVAD. Tegelikult ei ole hooramine nii võigas ja jube kui on abielurikkumine!

Abielu alus ei ole EI SEKS ega muu teise ja kolmanda järguline vaid ARMASTUS ja SÕPRUS - elu pikkune partnerlus. Kui aga üks pool näitab sulle elu kesmist sõrme" ütleme tõmbab teise mehega minema, siis mis PARTNERLUS ja SÕPRUS see olla saab?

---------------------------------------------------------------

Kunagi kui lugesin Ardi kodulehelt külalisteraamatut, siis jäi silma kohe üks asi:

- LIBERAALSE TEOLOOGIA ja inimliku psühholoogia poolt läbiimbunud ja sogaseks aetud visiooniga inimeste veidi IROONILINE Ardi parandamine ja mõnitamine. Kellede jaoks on feminism ok ja kes ei usu üleüldse stõsiselt Piiblis abielumudelit ja ka seda, et lahutus ei ole enamus kordi lahendus (kuigi lahutuse 100% keeldu ma ei toeta kuna see oleks eluvõõras ja ajuvaba!)
- Oli ka neid, kes ütlesid, et ära anna alla, lootus sureb viimasena jms.
- Oli kaitsjaid ja kaasatundjaid
- Oli hukka mõistjaid ja viimaste sündmuste artiklite kommentaarides oli neid, kes mõistsid selle mehe oma kinnisideedega jms. otseselt hukka.

---------------------------------------------------------------

Ma isiklikult nende lugu kunagi lugedes kohe tuli meelde Jumala Sõna printsiibid ja kristliku abielu põhimõtted ja nägin jämedamaid möödalaskmisi:

- Suur osa nende jamadest põhjustas ka nö. noore abielupaari järjekindlad pisivead, mis paisuvad, julgen seda väita olles ise täna üle 10 aasta abielus ja elu kooli juba saanud.
- Osa nende jamadest põhjustas ka nö. verivärke abielupaari järjekindlad pisivead, mis paisuvad ning põhjustavad selliseid probleeme mida mitte keegi ei soovi ega taha oma ellu
- Osa nende jamadest põhjustas ka nö. "minu rahvas hukkub teadmiste puudumisel" piibelik arusaam ja nägemus ning oma isiklikku eluu rakendatav - tööle pandav TARKUS! Väga jämedad printsiipide eksimused, mis kipuvad paljunema ja omavad kaugeleulatuvaid järellainetusi ja mõjusid.

Üks asi oli ka RELIGIOOSSUS. Ma ei tea mida küll adventistid õpetavad abielust ja perekonnast aga midagi on neil selles õpetuses liimist lahti! Ülireligioosus ja ülivaimulikus - irdumine reaalsest elust ja igapäeva võitlustest võib põhjustada kollapsi milles iganes! Advent foorumis jäi kohati silma vääääääga veidrad ja lihalikud seisukohad ning religioossed valed ABIELU ja perekonna suhtes. Aga see selleks ...

Jäi ka veel mõni asi silma aga see ei ole siia kirjutamiseks.


---------------------------------------------------------------

Naisepeksust on meie foorumis lugeda siit: PEREVÄGIVALD! Mees peksab naist. Eestimaa patuneedus.

Enamus artiklite kommentaare keerleski sellel teemal. Kui mees lööb naist ning kuidas see lugu ikka oli jms. Ei noh siin polegi meidagi öelda mees ei löö naist ja naine meest - simple. Kas naistel jääb õigus matsile lahtise käega mööda vahtimist laiajatada, no see on juba tõlgendamise küsimus.

---------------------------------------------------------------

Üks positiivne asi on ka, nimelt peale saadet ma loodan ja arvan, et Ardile on kirjutanud paljud naised, kes annavad mõista et nad just sellist meest tahaks. Ma loodan, et Ardi on tark ja oskab kasutada võimalust, kuna mõni võib olla Jumala juhitud v.a. kui see prohvetlik sõna on tõene, mis räägib et Jumal taastab nende suhte (enamus peab seda kinnisidee mõistuse asjaks vms.).

Kuskil kommentaaris keegi kirjutas:

Tsiteeri
Kulla Ardikene! Mina võin tulla Sinu uueks naiseks!  Pöördu palun minu poole! Sa oled minu maitse! Mulle on esimesel kohal mehe välimus! Saa palun aru, et Sinu elus laste emaga ei tule ilmaski enam midagi välja! Tean, kes läksid lahku 5 lapsega, katsetasid 3 korda ja nüüd on ikka juba 10 a lahus ja mõlemil uued kaaslased. Vana kasukat ei saa lõpmatuseni lappida, käriseb ikka lõppude-lõpuks uuesti lahti! See Sinu unistus on mõttetu! Ega mitu korda üles soojendatud supp pole ka enam söödav! Saa palun aru, kulla mees Ardikene!!!

 Smiley igati positiivne, samas on igalpool sellisedi veidi teistmoodi naisi, kelledel tekib teatud kihk just meediakangelaste peale - üle. Olid need vennad voitkad või keegi teine kohe on mingi x arv naisi, kes tunnevad sidet jms.  flower4you

---------------------------------------------------------------

Kutsun üles paluma Ardi ja Kati pärast, et nad TUNNETAKS Jumala palani, seaks Jumalaga asjad korda ja misiganes siis ka tulema peab nad oma aelud korda seaks ja Jumala tahe nende eludes saaks 100% täituma!

ÜKS ASI ON SELGE, et Ardil võiks juba ammu olla mõni usuõde, kes võiks olla talle naiseks, sõbraks, elu lõpuni partneriks. Eestimaal on vendade tõsine puudus, see on samas veidi ülepaisutatud jutt kuna paljudel on ekstra maiste ja samas ka kurb tõsiasi, et kirikud on täis nõtrasid ja vahel veidi totusid vendi!

Mitte hukka mõistes ega valedel motiividel seda postitust tehes, vaid kui see asi on avalikuse ette tiritud - viidud, siis kas teised võivad sellest loost ka midagi õppida ...

vend R.Crusoe
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Kadunud - kaotatud armastus. Kas kinnisidee või usk, lootus ja armastus?
« Vasta #1 on: 08.10.2008, kell 11:39 »

Kommentaare veebist valikuliselt:

Tsiteeri
Üks Ardi tuttav! KA USKLIK!, 06.10.2008 16:45
su naisel ON UUS ELU JA ARMASTUS! miks sa laimad oma endist naist terve eestimaa ees??? KUI SEE ON ARMASTUS, SIIS EI USU SA MITTE JUMALAT, VAID RADIAATORIT!
MIS ÕIGUSEGA SA PESED TERVE EESTI EES OMA NAISE MUSTA PESU?
SINU NAISE ASEMEL KAEBAKSIN MA SU KOHTUSSE, SEST SELLINE LAIM RATES, SINU BLOGIS JA NÜÜD KA TELEKAS ON ANDESTAMATU!
SINULE MA KÜLL KAASA EI TUNNE! KAHJU ON SU EXIST JA LASTEST!
PARANDA MEELT, KAHETSE JA ÕPI KA ISE MISKIT OLEMA, MITTE ÄRA TÕSTA OMA EGOT OMA NAISE MIINUSTE KAUDU! SEE ON VÄGA MADAL!!!

Tsiteeri
n44, 07.10.2008 10:45
Minul isiklikult on sellest mehest kahju! Naine on *********, loobub lastest, läheb uue mehe juurde, uus laps - ja mees ikka loodab ja armastab.... Oleks selliseid mehi rohkem, oleks maailm tunduvalt parem paik!

Tsiteeri
Tiia: Jõudu parastavatele paaripanijatele!!!
Lugesin täna Andri kodulehte ja ei jõua ära imestada seda fakti, et see mees ihkab kogu südamest taga naist, kes kolme lapse kõrvalt Andrit süstemaatiliselt pettis ja mehe sõbraga ringi aeles / .../  Ilmselt on usklikus inimeses midagi sellist, mida teistel raske mõista: ta on valmis kõik selle jubeduse andestama?! Mina küll nii andestada ei saaks, ehkki sooviksin. See andestamise võime on suuremeelne ja imekspandav. Ja mina usun temasse, eriti veel seetõttu, et ta usklik on.

Tsiteeri
Käisin siis sellel kuulsal Ardi kodulehel. Tundub, et puudusi on palju: pole naise rinnahoidja numbrit, voodielu üksikasju, soki numbreid, pühapäevast menüüd ja veel mõndagi. Ülejäänu on kõik kenasti kirjas, ka ne armukese pilt ja kohtuprotokollid. Ma ei kujuta ette, kui minu mees teeks meie perest sellise ******laotamise lehekülje kõigile vahtida, siis ma arvan, et meie lapsed ütleksid temast lahti ja mina koliksin küll kuhugi välismaale.
Häbi mehele, kes oma pereelu niimoodi laotab.

Väga erinevad - segased tunded, kommentaarid jms. ma selliseid räigeid ärapanemisi siia ekstra ei kopeerinud.

...
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam