Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:32
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  Saientoloogia - saientoloogid. Ettevaatust eksitav kultus - sekt ka Eestis! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Saientoloogia - saientoloogid. Ettevaatust eksitav kultus - sekt ka Eestis!  (Loetud 7688 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Saientoloogia - saientoloogid. Ettevaatust eksitav kultus - sekt ka Eestis!
« on: 30.01.2009, kell 15:23 »Tsiteeri
Vikipeedia ütleb: Saientoloogia (inglise keeles Scientology) on Ameerika Ühendriikide ulmekirjaniku L. Ron Hubbardi poolt välja töötatud uskumuste ja meetodite kogum. Saientoloogia alused töötas Hubbard välja enam kui kolmekümne aasta kestel alates 1952. aastast, tuginedes seejuures oma varasemale õpetuste ja võtete kogumile, mis on tuntud dianeetika nime all. Hubbardi kontseptsiooni kohaselt on saientoloogia rakenduslik filosoofia, baas uuele religioonile. Seetõttu kannab ka saientoloogiat propageeriv peamine organisatsioon nime Saientoloogia Kirik ja taotleb riikides enda registreerimist mittetulundusliku usuühinguna. Kas saientoloogia on religioon, filosoofia, eneseabiõpetus või sihilikult inimeste psüühika mõjutamiseks loodud manipulatiivne ideoloogia, on pidevate vaidluste küsimus, mis takistab saientoloogia ühemõttelist ja üldaktsepteeritud käsitlemist. Kõige sagedamini liigitatakse saientoloogia siiski uususundite hulka, kuigi saientoloogia organisatsioonid ise ei ole enamikus riikides usuühingutena registreerimiseks kvalifitseerunud.

Veel on Eesti keels võimalik lugeda siit.Saientoloogid arvavad, et 75 miljonit aastat tagasi röövis Xenu-nimeline kosmosetürann sadu miljardeid hingi, et neid hävitada. Tapalavaks pidi saama planeet Teegeeack ehk Maa. What ... ?

Kas on tegemist religiooni või kultusega?

Näiteks Kreekas ja Saksamaal on aga saientoloogia kuulutatud kultuseks ja demokraatiale ohtlikuks, vahendab theopenpress.com. Selle aastal 13. juulil teatati, et Pariis ei anna näitleja Tom Cruise’ile aukodaniku tiitlit, sest ta propageerib saientoloogiat.


The Un-Funny TRUTH about Scientology

Scientology: Inside the Cult

Nende imeaparaat: vaata vaat veel siiaVeidi eestikeelset lugemist meediast:

Ulmeusund müüb vaimu puhastamist
Siinmail ennekõike USA kuulsuste veid­ra hobina tuntud saientoloogiat peavad kiriku liikmed maailma kiiremini kasvavaks religiooniks, kirjutab Hendrik Vosman.

Trendiusk saientoloogia
Hollywoodi staaride kaudu meedia huviorbiiti tõusnud uususk saientoloogia taotleb kogu maailma selgitamist ja on jõudmas Eestissegi.

Ulmeusund sirutab kombitsaid
Kurikuulsad saientoloogid püstitasid Õismäe veerule kollase värbamistelgi, et leida endale Eestist värskeid hingi.

TSekka ka postrit: Scientology kills

Üldiselt on asi üsna selge, lugedes selle kultuse saamislugu, tutvudes nende filosoofiaga võib öelda et üsna kaugelt äratuntav ja käegakatsuv SEGADUS - PIMESTATUS! St tõesti segaste ja ajupestute kamp - kuidas nad seda kõike TÕE pähe võtta saavad!
 
Tead midagi temaatilist ja häid linke lisa siia!

R.CrusoeKuulsamad saienteloogid - eemia hääletorud ja peibutus ussikesed saientoloogia konksu otsas

Logged

KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


Vastus: Saientoloogia - saientoloogid. Ettevaatust eksitav kultus - sekt ka Eestis!
« Vasta #1 on: 08.12.2015, kell 04:53 »

Seoses antud teemaga soome uskkonna ohvrite grupis nägin infot saientoloogia dokumentali kohtahttp://www.imdb.com/title/tt4257858/ mille leiab ka onlines üles kui tahta.
Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam