Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:19
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Küsimus, elu Paradiisis. Kas abielu suhe säilib? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Küsimus, elu Paradiisis. Kas abielu suhe säilib?  (Loetud 4642 korda)
Jossu
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Küsimus, elu Paradiisis. Kas abielu suhe säilib?
« on: 05.02.2009, kell 17:27 »

Tervist
Vaatasin täna TV3'est saadest "Seitsmes teavas", kus oli taoline lause, "Ma kardan temaga abielluda, sest ei tea kellega olen ma Paradiisis, kas tema, või oma eelmise naisega", vähemalt minul jäi seriaalist sellinne lause kummitama ja nüüd oleksgi järgmine küsimus.
Ingliskeelses wikipedias oli lause:
 Paradise is an idealized place ...
ehk siis peaks tähendama midagi taolist
 Paradiis on idealiseeritud koht ...

No nii oletame, et mees nimega Juss abiellub Mariga. Maril on haigus, ta sureb, ta oli hea inimene, Kristlane, aitas teisi jne, ta sai Taevasse, Paradiisi. Nii, aega läheb mööda ja Juss leiab endale uue naise, oletame Jaana. Juss ja Jaana on kah mõlemad Kristlased, teisi aitavad ja üldiselt head jne toredad inimesed. Nemad saavad kah Taevasse, Paradiisi. Nii kui ma nüüd mõtlen, et Paradiis on ideaalne koht, siis elab seal pere koos, aga nüüd ongi küsimus, kumba naisega Juss elab? Ma eeldab, et Jumal ei poolda mitme naise pidamist.

Vabandan kohe kirjavigade eest ja vabandan üldiselt kui midagi valesti.
Kõike paremat, Joosep
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Vastus: Küsimus, elu Paradiisis. Kas abielu suhe säilib?
« Vasta #1 on: 06.02.2009, kell 11:01 »

njaah,umbes sarnast küsimust on ka Jeesusele esitatud ja tema vastas nii:
Mt 22
23 Tolsamal päeval astusid Jeesuse juurde saduserid, kes ütlesid, et surnuist ülestõusmist ei ole olemas, ja küsisid temalt:
24 "Õpetaja, Mooses ütles: Kui keegi sureb, ilma et tal oleks lapsi, siis ta vend peab abielluma oma surnud venna naisega ja soetama sugu vennale.
25 Meie pool oli seitse venda. Esimene võttis naise, kuid suri. Ja et tal ei olnud järglast, siis jättis ta naise oma vennale.
26 Nõndasamuti ka teine ja kolmas kuni seitsmendani.
27 Pärast kõiki suri see naine.
28 Ülestõusmisel nüüd: kelle naine nendest seitsmest peab ta olema? Ta on ju olnud nende kõikide oma."
29 Jeesus aga vastas neile: "Te eksite, kuna ei tunne pühi kirju ega Jumala väge.
30 Ülestõusmisel ju ei võeta naisi ega minda mehele, vaid ollakse nagu inglid taevas.
Logged
Jossu
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: Küsimus, elu Paradiisis. Kas abielu suhe säilib?
« Vasta #2 on: 06.02.2009, kell 13:20 »

Suur aitähh Postale ja teistele
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Küsimus, elu Paradiisis. Kas abielu suhe säilib?
« Vasta #3 on: 11.02.2009, kell 00:38 »

Tervist
 Paradiis on idealiseeritud koht ...
No nii oletame, et mees nimega Juss abiellub Mariga. Maril on haigus, ta sureb, ta oli hea inimene, Kristlane, aitas teisi jne, ta sai Taevasse, Paradiisi. Nii, aega läheb mööda ja Juss leiab endale uue naise, oletame Jaana. Juss ja Jaana on kah mõlemad Kristlased, teisi aitavad ja üldiselt head jne toredad inimesed. Nemad saavad kah Taevasse, Paradiisi. Nii kui ma nüüd mõtlen, et Paradiis on ideaalne koht, siis elab seal pere koos, aga nüüd ongi küsimus, kumba naisega Juss elab? Ma eeldab, et Jumal ei poolda mitme naise pidamist.

Juba vastati sulle, kuna Piiblis on selline küsimus ja vastus olemas.

Samas on liiga palju tõendeid ja kaudseid vihjeid, et taevas säilivad perekonnad! Nii nagu säilivad rahvused ja keeled (ehk siis maapeale päritolu - see ei kao) ja muu maine eripära. Muide ka välimused on erinevad - on olemas erinevad rahvad ja seda ajastute ajastuteni.

Olen lugenud mitmeid tunnistusi inimestest kes on seal käinud ja jaganud, et seal müistetakse teistmoodi, seal on inimesed vabad, õhuvalla piiridest ülevalpool pole viha - andestamatust ja sidumist. Inimesed kes meie vastu eksisid neid nähes oled rõõmus jms. Seega on su küsimus EI ja JAh suunitlusega.

Mida sa silmas pean, nimelt seda, et taevas ei tekiks sellist probleemi. Kas Jeesus võis just seda silmas pidada! Ma ei tea!

Ma ei ole päris selgusele jõudnud aga ei ole ka rahul ühese seletusega neis asjus. Midagi mu sees - sügaval sisimas ütleb ei - ei -ei tasu matta mullaga kõike mis siin elus on ja mis oli EEDENI AIAS - algse õnnistuse juures! Nimelt annab meile Piibel vihjeid, et tuhande aastase rahuriigi ajal - Issanda Valitsemise ajastul - mil ÕIGLUS MAAD KATAB jms. siis on perekonnad ja inimesi sünnib juurde. Kas need on surelike ihudega paganad, kes on suurest viletsusajast läbi läinud ja ellu jäänud? Jah see on võimalik ja üks versioon.

Mis veel veidi räägib selle ÜHESE SELETUS vastu on see, et Jeesus kasutas sõna ÜLESTÕSUMISES (ehk taevas!) ei teha seda! Samas on terve Piibli tervik tõdemas seda et taastataks algne KAOTATUD seisus EEDENI aed- Inimene mehena ja NAINE naisena. Ma ei usu et sugu kaob jms. Seega on see ÜHENE vastus, "millest me ei räägi ega ei aruta" veidi poolik ja lahtine. ja kas me sellest kõigest täpselt saamegi aru saama eks näeme aga EKS NÄEME siis kui selle kõige sisse siseneme Tema Armu läbi, hoides lõpuni kinni usust Temasse!

Ma loodan et saate aru, miks ma veidi kahtlen selle "ühese seletuse" juures, seda mitme lähenemise - tõlgendamise või siis vastuargumendi pärast. Andestage kui ma nii "lihalikult" mõtlen! Kas ma väidan et taevas on seksi? Ei ma ei väida seda! Taevas on pealegi vaid vahepealne osa - lunastatud kogunevad sinna piiratud ajaks (taevas on aga igavene, isegi peale taevase Jeruusalemma allatulekut säilib see paik). Terve VT otsene ja üks sõnum oli ÕIGED PÄRIVAD maa -elu läheb edasi aga õnnes ja rahus! Nüüd küsimus kas  uue igavese ja lunastatud ihuga inimesed ka paljunevad edasi - vot seda ma enam ei tea - tõstan käed üles ja annan alla - liiga suured ja keerukad on osad issanda teed! Samas ma kusagil sügaval sisemas ammu tean et jah ABIELU on igavene - mis tasandil ja moel vot seda ma ei tea. See on nende puhul kes on VAIMUS üks nagu Kogudus Issandaga!

See saladus on suur ma räägin mehest ja naisest kes on ÜKS LIHA - kes on vaimus saanud üheks ja liidetud Issanda Vaimuga. Ma tajun et seal on igavikuline leping - sõprus jms. Jah justnimelt see võib minna edasi vaid taevase sõpruse näol ja Jumalal on seksist 1 000 000 vägemamaid ja paremaid asju. Et seks loodi eelkõige paljunemiseks ja Jumal tegi selle ka heaks.

Mis on selge me ei tea palju asju. Me ei tea kas Aadam ja Eeva n. pissisid ja kakasid? Miks seda küsid, no me ei tea mis seisuses nende ihud olid enne langust? Üks vend kord ütles, eks nad ikka seda tegid, inimese füsioloogia ju seda kinnitab aga siis küsis teine vend, et ei tea kas see ka haises? Teine siis vastas - ma kahtlen. Terve loodus ja Eedeni aed langes koos Aadamaga. Enne ei olnud kõdunemist ja mädanemist - roiskumist ja lehka. See kõik tuli sisse hiljem. Nagu üks kristlasest teadlane ütleb et ta usub ja on olust kõigil arvata, et roosid olid OKASTATA just sellised suured muutused leidsid aset peale LANGEMIST!

Siit aga jõuame selle juurde, et seks enne langemist mehe ja naise vahel abielus, kus nad olid vaimus ja hinges üks ja üks liha - võis olla midagi muud mida me siin praegu kogeme ja tunnetame. Seega ei maksa seksi ja selle olemust maha teha nagu kirik sedaon teinud sajandeid! Kõik mis Jumal lõi on ilus ja puhas ning imeline!

Seega see esmapostitus ei olegi nii lihtne ja üheselt võetav. Mulle kunagi oli aga ma olen vaimus kasvades ja palju Jumala saladuste järgi mõtiskledes selles ühtses vastuses kahtlema hakanud.

Vaadake et teete omatpoolt kõik et siis ka saada sinna teispoolsusesse - eesriide taha kuhu meie võimas ankur (Jeesus) on. tema ei liigu paigast - see jäme köis (tema ustavus ja Püha Vaimu abi) ei katke meie võime köiest lahti lasta. Me koguduses oli just eelmine pühapäev jutuks sellest ankrust ja eesriidest ja köiest ja et meie oleme need kes sellest lahti laseme - meie teha on see!

Loodan et ma kedagi "kristlikult närvi" ei ajanud. Ma olen näinud selle ühese vastuse suhtes et kui keegi julgeb midagi muud öelda, siis on lausa silmi pööritatud ja puhitud imestusest - et mida värki kas sa arvad et see räpane seks on taevas ka või. Esiteks seks ei ole räpane vaid mõnus ja hea ja ilus asi, kui see on baielus - armastava naise ja mehe vahel ülim intiimsuse väljendus. Teiseks pole mõtet tulevasi ajstuid ajada "siil udus" sogaveeks - elu läheb edasi, seda tunnistab Püha Vaim mu sees pidevalt - õiged pärivad maa!

Olge õnnistatud ...

vend R.Crusoe

Varem meie foorumis umbes saranasel teemal.

Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam