Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:47
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb?  (Loetud 4944 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb?
« on: 29.08.2009, kell 11:50 »
Kas Luteri kirik (Eesti Evangeelne Luterlik Kirik - EELK) lõheneb st. läheb kaheks eri kirikuks?

Aastaid tagasi ma kuulsin ühe venna tunnistust, kes ütles, et ta vaimus tajub ning näeb, et ühel heal päeval saab Eestis olema 2 luteri kirikut.
Siis oli asi nö. puhta toores teema ja kuuljad kehitasid õlgu ja keegi ei osanud midagi arvata ja öelda.

Sellest on juba tükk aastaid tagais aga nüüd tundub, et see mis välja räägiti hakkab kuju või ilmet võtma. Kas tõesti ...

Lugemiseks:

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik teelahkmel!

Üleüldse on EELK Eestis tõsiste tormide ja vetevoolude valla ja see on tundub et katsumise tund ning neid sõelutakse nagu nisu, kes neist on usus püsiv.

EELK-s on alanud homoteemaline debatt jne. teemaid mis tuliseks muutunud on on mitmeid, lisame siia veel siis katoliikluse pealetungi jms.

R.Crusoe tervitab 2 luterliku kiriku teket, kuna siis saab nisu aganatest sõelutud ja ka paganate silmis saab olema asi selgem.

Kas sa siis ootad nende langust ja kirikutüli? EI ma ei nimetaks seda languseks (osad on juba nende keskel langenud) ma nimetaks seda puhastumiseks, püha peab saama pühamaks - kohus algab Jumala kojas. Ma nimetaks seda, et hägune ja hall vjõgi saab muutuma 2-ks jõeks, kus ühes vesi paraneb!

R.Crusoe on ka ise kungi kuulunud luteri kiriku ridadesse ning isegi leeris käinud ja puha. Aga tegelik side luterlastega on mul läbi usuõdede ja vendadega, kes on luteri kirikust. Ärge mind luterlaste sallimatuses vms. süüdistage.

Pärnumaa luterlased on mõlemal pool Eesti kirikulõhet 
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb?
« Vasta #1 on: 29.08.2009, kell 16:18 »

Oh jah. Ma ei näe siin muud kui Luteri kiriku, mis vahepeal oli Rooma Katoliku Kiriku suhtes reformimeelne ja edumeelne, ühinemispüüet Rooma Katoliku Kirikuga. Aga see on ju loogiline tulemus, arvestades Rooma Katoliku Kiriku edukat oikumeenia propagandat ja teoloogiakoolide katoolset suunitlust. Sisuliselt on asi nii, et Luterlikuks kirikuks jäävad vanameelsed ja uuemeelsed peaksid end hakkama nimetama Rooma Katoliku Kiriku kohalikuks koguduseks. Aga eks see olegi ju Rooma Katoliku Kiriku oikumeenia eesmärk - haarata kõik kristlikud kogudused ( ka protestandid ja isegi budistid ja moslemid jm.) "kõikehõlmavalt" paavsti mütsi ja kontrolli alla - mõned praostid on oma mõistmatuses sellest väga innustatud. Kaitsku Jumal meid selle eest. Ma ei ole kuidagi nõus osalema ebajumalateenistuses, millesse inimesed (keda Jumal armastab) Rooma Katoliku Kirikus kaasatud on, hülgama Jumala Sõna ja elujõulise Kristuse õpetuse (reformatsioon kestab edasi). Luterlased, egas Rooma katolik kirik (Vatikan, paavstlus) ei ole sisuliselt muutunud - see, mida ta oli läbi  oma ajaloo, on ta ka praegu: Rooma katolik eksitus
Logged

h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Vastus: Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb?
« Vasta #2 on: 30.08.2009, kell 09:55 »

Vaadake, mis toimub USA Evangeelses Luterlikus Kirikus (UELK), viidatud artikli allpool osas on veel paar linki.

http://www.christianwebsite.com/forum/showthread.php?t=2077

Väike väljavõte asja mõttest "Uue korra järgi on UELK kogudustel võimalik palgata avalikult homoseksusaalses suhtes (abielus) olevaid inimesi vaimulikeks. Tänaseni pidid geid ja lesbid jääma nö tsölibaati (e mitte abielluma), et teenida vaimulikena"

Otsus võeti vastu 68% häälteenamusega 1000'st UELK rahvusassamblee esindajatest.
Logged
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 309


Usk,lootus, armastus.


Vastus: Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb?
« Vasta #3 on: 30.08.2009, kell 13:37 »

Vaadake, mis toimub USA Evangeelses Luterlikus Kirikus (UELK), viidatud artikli allpool osas on veel paar linki.

http://www.christianwebsite.com/forum/showthread.php?t=2077

Väike väljavõte asja mõttest "Uue korra järgi on UELK kogudustel võimalik palgata avalikult homoseksusaalses suhtes (abielus) olevaid inimesi vaimulikeks. Tänaseni pidid geid ja lesbid jääma nö tsölibaati (e mitte abielluma), et teenida vaimulikena"


See ei ole meeldiv uudis. Uskumatu !
Logged

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


Vastus: Kas Luteri kirik (EELK) lõheneb?
« Vasta #4 on: 23.09.2009, kell 22:46 »

Tegelikult on see lõhe EELK-s olemas olnud juba ammu. Minu arusaamist mööda on tekkinud seal nii krüptokatoliiklik suund, mis on rohkem katoliku kiriku poole kaldu ning evangeelne suund, kes seisab luteri õpetuste eest. Mina isiklikult eelistaksin seda lõhet  sest olen ise ka evangeelsesse suunda kuuluja ning käin elavas karismaatilises  luteri koguduses.
Aga eks see homo teema on ka olnud ning see on väga tõsine asi. Nii et mis muud kui põlvedele! Wink
Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam