Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:52
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!  (Loetud 6095 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« on: 16.10.2009, kell 20:51 »

Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!

-------------------------------------------VIDEO: USA baptistikirik hakkab piibleid põletama

USA Põhja-Carolina osariigi Cantoni linna baptistikiriku pastor Marc Grizzard teatas, et kavatseb halloweeni ajal koos kogudusega piibleid põletama hakata.

Grizzardi sõnul on kuningas Jamesi aegne esimene piibli tõlge inglise keelde ainuke õige jumala sõna ja kõik ülejäänud on saatanlikud, vahendab Daily Telegraph.

Pastor Grizzard ja 14 ülejäänud koguduseliiget kavatsevad pühakirja „väärastusi” põletama hakata halloweeni ajal, 31. oktoobril.

Piibli uus parandatud versioon, Ameerika standardversioon ja isegi uus kuningas Jamesi versioon on kuulutatud kuradi kätetööks ja kuuluvad põletamisele.

Lisaks ebasobivatele piiblitõlgetele põletavad Grizzard ja tema kaasosalised mitmete kristlike autorite teoseid ja samuti kõikvõimalikest žanridest muusikat.

„Me põletame mitmete autorite raamatuid, keda peame ketseriteks, nagu näiteks Billy Graham, Rick Warren ja teised,” ütles Grizzard.

Saatanlike kirjanike nimekirjas on näiteks ka Ema Teresa.

Raamatupõletamisest loodetakse teha seltskondlik sündmus, kus tegeldakse näiteks ka grillimisega. Pole selge, kas liha küpsetatakse põlevate pühakirjade paistel.

Allikas: Delfi.ee

-------------------------------------------

Vaata videot Youtubest

Neil plaan ka kristlikuid raamatuid kärsatama hakata. Kõik mis neile ei meeldi saab tuleroaks.

Huvitav kas Eestis ka nende järgijaid on?

Mida arvad sina sellest jamast?


-------------------------------------------

Seda on ennegi juhtunud:Bishop Tonstall was determined to destroy every copy of Tyndale's "heretical" translation of the Bible. He hired people to locate and purchase the English translations just so he could burn them. The Catholic church became Tyndale's biggest client, purchasing early editions through Tyndale's friends at inflated prices, thus financing Tyndale's next edition!
Logged

Ämblik
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 24


Mees nurisegu oma patu pärast!


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #1 on: 17.10.2009, kell 00:39 »

See on küll huvitav, et sa just tegid sellise teema siia. Ma kirjutasin Piibli versioonidest natuke ja paistab siia sobivat küll.

Saatan on alati proovinud panna inimesi kahtlema Jumala sõnas, alates Eevast kes sellest kahtlusest ajendatuna ka pattu langes. NIV(uus rahvusvaheline versioon) on kõige laiemalt levinud inglise keelne Piibel peale KJV(kuningas Jamesi versiooni). Ma võtan KJV aluseks mitmel põhjusel. See tõlgiti 3. eri rühma usklike poolt kuninga Jamesi käsul ja pandi hiljem ühtseks tervikuks neljanda rühma poolt. Kuningas James oli tugevalt katoliku kiriku vastu meelestatud ja nimetas Vatikani müstiliseks babüloniks, ilmutuse raamatust. Piibel valmis 1611 aastal ja see raamat tegi Ameerika Ühendriikidest ainsa tõsiselt kristliku maa maailmas. Samuti tõusis USA Jumala heakskiidu all maailma tugevamaiks riigiks nii majanduse kui vabaduste poolest. Ameerika koolides oli Piibli tund kus õpetati Jumala sõna kuni aastani 1963. KJV on ka ainuke Piibel millel pole autoriõigusi, seega kaugelt kõige odavam. Mis kristlased need on kes tõlgivad raha nimel. Kui Jumal tahab rahvale anda uut versiooni küll ta ka raha muretseb.

Mõned näited minu Piibli (68a. tõlge 91.a. trükk) ,KJV ja NIV vahel.

jesaja 14:12

KJV:    How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning!
   Kuidas sa oled langenud, oh Lucifer, hommiku poeg

NIV:    How you have fallen from heaven, O morning star, son of the dawn!
   Kuidas sa oled langenud, oh hommiku täht, koidu poeg

MP:   Kuidas sa ometi oled, helkjas koidutäht, alla langenud taevast

Nagu te näete on Luciferi nimi eemaldatud ja asendatud helkja hommikutähega ilmutuse viimane peatükk aga ütleb:

ilm 22:16   Mina, Jeesus, läkitan oma ingli teile seda tunnistama kogudustes! Mina olen Taaveti juur ja sugu, helkjas koidutäht!"

Selles lauses pole sõna täht (astara) olemas. See on lihtsalt lisatud. KJV ei kasuta samuti tähte.


1mo:1

KJV:   In the beginning God created the heaven and the earth.

NIV:   In the beginning God created the heavens and the earth.      (mitmuses taevad)

MP:   Alguses lõi jumal taeva ja maa.

samuti ütleb taevad 88 aasta eesti tõlge. Piibel net on maas hetkel. ma ei tea mida see ütleb. Aga Iiobi raamat räägib teisiti.

Iiob 38:4 Kus olid sina siis, kui mina rajasin maa?
     38:7 Kui hommikutähed üheskoos hõiskasid ja kõik Jumala pojad tõstsid rõõmukisa?

Siit selgub, et taevas kus inglid elavad, oli ennem meie taeva loomist. Seega rajati ainult üks taevas
Piibli alguses ja mitte kõik taevad. Selle muutusega proovib Saatan panna meid uskuma, et kõik sai alguse 1 mo. raamatust ja ennem seda ei toimunud midagi. Aga ennem just toimus Saatana langemine. Ja ainuke koht Piiblis mis räägib sellest langemisest ongi Jesaja 14. Ja sealt võib nüüd aru saada, et Jeesus langes. Kas järgmine samm Saatana plaanis on panna inimesi uskuma, et Jeesus kandis iseenda pattude koormat?Luke 4:4

KJV   And Jesus answered him, saying, It is written, That man shall not live by bread alone, but by every word of God.
   Ja Jeesus vastas temale, öeldes, on kirjutatud, et inimene ei ela üksipäini leivast, vaid igast sõnast mis lähtub Jumala suust.

NIV   Jesus answered, "It is written: "Man does not live on bread alone."   
   Jeesus vastas, "on kirjutatud, et inimene ei ela üksipäini leivast!"

MP   Jeesus vastas temale: "kirjutatud on, et inimene ei ela üksipäini leivast!"

Siin jääb ebaselgeks millest inimene siis elab. Mu emal on 68.a. tõlke 89.a. trükk, seal oli minu arust kah KJV tekst. Midagi polnud eemaldatud.


Minu tõlge on igatahes NIV jälgedes tugevalt. Ainult ei ole täielikult eemaldatud lauseid, samas on need värsid mis NIVs puuduvad sulgudesse pandud, ilmselt selleks et neid hiljem eemaldada.
Ro 16:24, Mt 18:11, Lk 17:36, Mr 15:28, Mt 23:14, Mt 17:21, Mr 9:44, Mr 9:46- need laused on eemaldatud NIV-st

Siin on lehekülg millega saate oma Piiblit võrrelda.

http://theshepherdsvoice.org/kjv/a_comparison_of_the_kjv_niv.html


Üks NIV tõlkija on lesbi. Ehk siis pahadest vaimudest seestunud.

http://www.av1611.org/kjv/tniv_homo.html

Ma nimetan oma Piiblit mis mul hetkel on MP kuna ma tõesti ei tea kuidas seda nimetada. puhas 68.a. tõlge see pole igatahes.

ps. Millal me lõkke korraldame?
Logged
Ämblik
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 24


Mees nurisegu oma patu pärast!


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #2 on: 17.10.2009, kell 00:42 »

Jesaja 14:12 pole sõna täht. See sai kogematta ilmutuse värsi taha.

Logged
Romy7
Algaja
**
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 95Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #3 on: 17.10.2009, kell 07:51 »


Ma nimetan oma Piiblit mis mul hetkel on MP kuna ma tõesti ei tea kuidas seda nimetada. puhas 68.a. tõlge see pole igatahes.

ps. Millal me lõkke korraldame?

Jahtu nüüd maha ja pista oma tikukarp taskusse. Jah on olemas mõned tõlkevead, kuid see ei saa tervikult mõjutada Piibli autoriteeti.
Saatan on tegemas erilisi jõupingutusi, et me hakkaksime kahtlema kõiges. Anna talle sõrm ja mõne aja pärast on ta haardes kogu käsi.

Õnneks on meil abiliseks Jumala Sõna lugemisel ja uurimisel Püha Vaim, Kes on Tõe Vaim. Ja kui me uurime Sõna, usaldades end Tema juhtimisele, siis me ei saa eksitusse minna, vaatamata mõnedele tõlkevigadele.
1Joh.2:27 ütleb: Tema võidmine õpetab meid kõiges
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #4 on: 17.10.2009, kell 10:50 »

Olen ka mina seda piibliversioonide teemat uurinud ja puurinud... Inglisekeelsetes piibliversioonides on jah igasuguseid tõlke ja algtekstides kopeerimisvigu, tahtlikke ja tahtmatuid, ja need versioonid on üksteisest üsna erinevad. Leian, et nii suur hulk üksteisest erinevaid versioone inglise keeles ei ole siiski normaalne. Ka islamistidel hea osutada, et näe meie Koraan on läbi sajandite ikka püsinud muutumatuna ja on ainuke ja teie Piibel ikka pidevast ületõlkimisest ära lörtsitud.

Tsiteeri
Õnneks on meil abiliseks Jumala Sõna lugemisel ja uurimisel Püha Vaim, Kes on Tõe Vaim. Ja kui me uurime Sõna, usaldades end Tema juhtimisele, siis me ei saa eksitusse minna, vaatamata mõnedele tõlkevigadele.
1Joh.2:27 ütleb: Tema võidmine õpetab meid kõiges

Kahjuks siis, et piibli tõlkijad-toimetajad läbi aegade ei ole alati olnud juhitud Pühast Vaimust, et need vead (tahtlikud või tahtmatud ja neid ei ole nii mahuka teksti peale vaid mõned)on sisse tulnud. Kuid vaatamata vigadele siiski on Piibli sõnum tervikuna säilitanud oma sõnumi ehtsuse ja autoriteedi. Selles olen nõus. Ja teisi piibliversioone põletama hakata on väär ja äärmuslik. Me ei põleta ju ka koraane või teisi nn pühakirju. Las nad seal olla, küll Jumal omal ajal kõik patu ja väära ebajumalateenistuse siit maa pealt ära põletab.

Kuid KJV-d tasuks ühes selle kreeka ja heebreakeelse alustekstiga sellegipoolest eeskujuks võtta.
"Ainult KJV" - pooldajate suur argument on, et KJV ja muud teised piibliversioonid on tõlgitud sootuks erinevatest kreeka- ja heebreakeelsetest algtekstidest. KJV algteksti  (selle ja teiste versioonide algtekstide kujunemislugu on teada) peetakse Jumala alalhoitud Sõnaks (“Issanda sõnad on selged sõnad, need on kui hõbe, mis maa sulatusahjus sulatatud ja seitsmekordselt puhastatud. Sina, Issand, kaitsed neid, sa hoiad neid sellest rahvapõlvest igavesti.” L 12:7,8 - KJV ) kogudusele.
Seepärast erinevad teised ja ka moodsamad piibliversioonid KJV-st tunduvalt.

Küsimusi ja vastuseid Kuningas Jamesi Piibli kohta SIIN

Logged

Ämblik
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 24


Mees nurisegu oma patu pärast!


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #5 on: 17.10.2009, kell 15:49 »

Kui mõned tõlkevead on sajandeid tagasi tulnud sisse siis sinna me ei saa midagi parata. Aga kui praegu muudetakse Jumala sõna meie silme all siis me ometi saame midagi teha. Me saame vältida uute vigade teket praegu. Saatan ründab Piiblit just nüüd. Ja praegu me peame seisma talle vastu. Mis autoriteediga eemaldavad NIV autorid osa teksti? See autoriteet tuleb otse kuradilt. Võib-olla nad kuulavad oma südant? Usaldavad oma instinkte.

Õs. 28:26 Kes loodab oma südame peale, on alp, aga kes käib tarkuses pääseb!

Jr. 17:5 Nõnda ütleb Jehoova: Neetud on mees kes loodab inimeste peale, teeb liha oma käsivarreks ja kelle süda lahkub Jehoovast!

Jr. 17:9 Süda on kavalam kõigist ja ravimatu - kes seda mõistab?

Need uued tõlked on inimeste poolt kes usaldavad iseennast ja oma südant ja ei pea Jumala sõna millekski.

Enamjaolt ma usun, et Jumal on jätnud meile oma sõna alles. Ta ju lubab seda Piiblis. KJV on ennast kindlalt tõestanud Piibel ja põhineb originaal tekstidel. Kõige vanematel mis on veel alles.

Ps.12:6The words of the LORD are pure words: as silver tried in a furnace of earth, purified seven times. 7Thou shalt keep them, O LORD, thou shalt preserve them from this generation for ever.

L.12:6 Jehoova kõned on puhtad kõned, need on hõbe, mis töökojas sulatatult maha jookseb ja seitsmekordselt on puhastatud! 7Sina, Jehoova, kaitsed neid; sa hoiad neid sellest põlvest igavesti!KJV   1 John 5:7  "For there are three that bear record in heaven, the Father, the Word, and the Holy Ghost: and these three are one."1 John 5:8 KJV "And there are three that bear witness in earth, the Spirit, and the water, and the blood: and these three agree in one."

NIV   1 John 5:7 "For there are three that testify: 8. the Spirit, the water and the blood; and the three are in agreement."

MP    1 Jh 5:7 Sest kolm on, kes tunnistavad: 8. Vaim ja vesi ja veri, ja need kolm liituvad ühte.

Sest kolm on, kes tunnistavad taevas, Isa, Sõna, ja Püha Vaim: ja need kolm on üks "ja on kolm kes tunnistavad maa peal Vaim, ja vesi, ja veri: ja need on ühel nõul."

Igal pool kus viidatakse Jeesuse Jumala seisusele või taeva kuningriigile, need kohad on eemaldatud.

L. 11:3 Kui tõe alussambad maha kistakse, mida siis õige saab teha?
Logged
Peeter Rootslane
Algaja
**
Offline

Vastust: 83

day of the sword


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #6 on: 04.06.2010, kell 14:11 »

http://www.haaretz.com/news/orthodox-jewish-youths-burn-new-testaments-in-or-yehuda-1.246153

See raamatute pôletamine tundub aina rohkem populaarsust vôitvat.
Logged

Teie olete oma isast kuradist ning tahate teha oma isa himude
järgi. Tema on mõrtsukas algusest peale, ta ei püsinud tões,
sest temas ei ole tõde. Kui ta räägib valet, siis ta räägib enda oma,
sest ta on valetaja ja vale isa.
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #7 on: 04.06.2010, kell 18:39 »

Ega see nii massiline nähe nüüd ka ei ole.
Logged

Peeter Rootslane
Algaja
**
Offline

Vastust: 83

day of the sword


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #8 on: 04.06.2010, kell 23:41 »

Ega see nii massiline nähe nüüd ka ei ole.

Kindlasti mitte,aga ärevust tekitav on see nähe küll.
Logged

Teie olete oma isast kuradist ning tahate teha oma isa himude
järgi. Tema on mõrtsukas algusest peale, ta ei püsinud tões,
sest temas ei ole tõde. Kui ta räägib valet, siis ta räägib enda oma,
sest ta on valetaja ja vale isa.
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #9 on: 10.06.2010, kell 14:37 »

1mo:1

KJV:   In the beginning God created the heaven and the earth.

NIV:   In the beginning God created the heavens and the earth.      (mitmuses taevad)

MP:   Alguses lõi jumal taeva ja maa.

samuti ütleb taevad 88 aasta eesti tõlge. Piibel net on maas hetkel. ma ei tea mida see ütleb. Aga Iiobi raamat räägib teisiti.

Iiob 38:4 Kus olid sina siis, kui mina rajasin maa?
     38:7 Kui hommikutähed üheskoos hõiskasid ja kõik Jumala pojad tõstsid rõõmukisa?

Siit selgub, et taevas kus inglid elavad, oli ennem meie taeva loomist. Seega rajati ainult üks taevas
Piibli alguses ja mitte kõik taevad.
võibolla tuleks enne kui tõlgete kallal õiendama hakata, natuke algkeelt tundma õppida...
näit heebrea keeles on "taevas" ainult ja alati kaksuses..vat see keel on selles suhtes kummaline,et kui meil ja ka inglise keeles on ainsus ja mitmus, siis heebrea keeles on lisaks ka kaksus..et see siis omaette vorm..ja see tõttu on sõna "taevas" tõlkimine suht keeruline.

p.s. muidugi on hea Piibli tõlkeid võrrelda,kuid mu arust oleks viisakas või vähemalt paistaks targem välja kui võrrelda originaalkeelset ja tõlget.
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Vastus: Baptistid hakkavad piibleid põletama? Mida wärki!
« Vasta #10 on: 10.06.2010, kell 14:58 »

KJV   1 John 5:7  "For there are three that bear record in heaven, the Father, the Word, and the Holy Ghost: and these three are one."1 John 5:8 KJV "And there are three that bear witness in earth, the Spirit, and the water, and the blood: and these three agree in one."

NIV   1 John 5:7 "For there are three that testify: 8. the Spirit, the water and the blood; and the three are in agreement."

MP    1 Jh 5:7 Sest kolm on, kes tunnistavad: 8. Vaim ja vesi ja veri, ja need kolm liituvad ühte.

Sest kolm on, kes tunnistavad taevas, Isa, Sõna, ja Püha Vaim: ja need kolm on üks "ja on kolm kes tunnistavad maa peal Vaim, ja vesi, ja veri: ja need on ühel nõul."

Igal pool kus viidatakse Jeesuse Jumala seisusele või taeva kuningriigile, need kohad on eemaldatud.

L. 11:3 Kui tõe alussambad maha kistakse, mida siis õige saab teha?
muuseas,ka kreeka keelses Piiblis on sama tekst,mis meil...et siis KJV on omavoliliselt Piiblit täiendanud.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam