Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.02.2018, kell 17:34
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  VARIA - seda, teist ja kolmandat  |  Raamatud ja kunst  |  Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud  (Loetud 7842 korda)
h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« on: 25.10.2009, kell 10:46 »

Leidsin Harta poest uue raamatu. http://pood.harta.ee/raamatud.php?mida=vaata&id=175 Kui senini on mõni teos tekitanud ka veidi küsimusi, siis nüüdse kohta ei oska nagu midagi arvata, eriti selle autori esinemise valguses:
http://lofitribe.com/john-crowder-reduces-spiritual-gifts-to-the-ridiculous/
http://vodpod.com/watch/2000802-religious-devils-unraveling-pt-2-john-crowder-ben-dunn
http://www.youtube.com/watch?v=8N8izKEfbaE&feature=player_embedded
(youtubes on erinevaid väga veidraid esinemisi, naljategemist ja muud jaburdamist veel küllaga)
http://slaughteringthesheep.wordpress.com/2009/07/20/john-crowder-mocks-scripture/

Ma olen ka varematel aegadel näinud inimesi täis PV'u ent see, mis siin toimub, on seninägematu. Et mis teie arvates toimub, kas tegu võib olla tõesti sellega, et mees on täis PV'u või jaburdab niisama? Olen kuulnud ka varematel aegadel inimesi keeltes palvetamas, ent see joi-joi-njoi-jiu-jõu-hrrrrr. tundub eelnevaid kogemuis arvesse võttes kuidagi....ütleme et ei kõla just võõra keelena. Kas selle taustal julgeksid ka raamatut lugeda kui puhast tõde või et ehk, hoolimata kõigest ongi tegu tõega, ent millisega?
Logged
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 355

määä


Vastus: Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« Vasta #1 on: 26.10.2009, kell 13:00 »

Raamat on väga äge! Inspireeriv ja teed rajav ja äärmiselt ülesehitav ning innustav. Soovitan kõigile!
Logged
Romy7
Algaja
**
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 95Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« Vasta #2 on: 26.10.2009, kell 17:01 »

Ma olen ka varematel aegadel näinud inimesi täis PV'u ent see, mis siin toimub, on seninägematu. Et mis teie arvates toimub, kas tegu võib olla tõesti sellega, et mees on täis PV'u või jaburdab niisama?

No selge on see, et me ei saa olla kõikesööjad, ahmides sisse kõike mis vähegi vaimulik tundub.
Olen inimene kes on kahe käega vaimuilmingute poolt, ja see peaks olema loomulik osa koguduse teenistustest. Kuid miskit jäi ikka tugevalt kriipima mu sees, kui neid videosid you tube-s vaatasin.  Huh
Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« Vasta #3 on: 27.10.2009, kell 12:19 »

Tsiteeri
Leidsin Harta poest uue raamatu. http://pood.harta.ee/raamatud.php?mida=vaata&id=175 Kui senini on mõni teos tekitanud ka veidi küsimusi, siis nüüdse kohta ei oska nagu midagi arvata, eriti selle autori esinemise valguses:

Kui midagi ka ei meeldi, siis see on ka OK aga kuna me oleme kristlased ja Piiblile rajanevad kristlased, siis saab ju kenasti välja tuua, mis seal ei ole PIIBLIGA kooskõlas!

Carismata teenistus ja Harta on seni küll vaid VÄGA HEAD kirjandust trükkinud, selliseid pärle kohati. Kui nokkida tahate siis astuge sisse LOGOSE raamatupoodi ja vaadake seda JAMA mida need riiulid täis on. Piibliõpetajana pakun et 70% on seal tegelikult kräpp (inimlik targutus, ilma vaimuta kirjatähe närimine, käsumeelne õpetus, konfesioonide doktriinid jns.)

Rahu vennad ...
Logged

h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Vastus: Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« Vasta #4 on: 27.10.2009, kell 18:47 »

mhmh, tnx et võtsid vaevaks vastata ja nagu Sa aru said, ei mingit kriitkat minu poolt, vaid lihtsalt küllaltki põhjendatud küsimused, sest no, saage aru, eksitajaid peab ju ringi liikuma, on alati liikunud - Jeesus ise hoiatab meid lambanahas huntide eest ja manitseb kõike mitte puhta kullana võtma - see ei tähenda otse loomulikult maha tegemist, vaimuannete nullimist jne. Seetõttu küsin ka mina alati, kas PV teeks midagi sellist või sellist, isegi kui see tundub parasjagu olema minu jaoks kummaline. Jah, ka Jeesus on teinud ütleme siis nii, et veidraid asju (ent me ei peaks kõiki veidraid ja veel veidramaid ilminguid ka selle taha peitma) ja ega me suudagi vist ennast tolleaegsete õpetajate nahas ette kujutada  Grin ent TSIRKUST Ta ei teinud ja KLOUNI ei mänginud, sellega on vist kõik nõus, ning ma usun, et Ta säilitas alati väärikuse, et Teda tõsiselt võetaks. Ma isiklikult ei suuda tõsiselt võtta inimesi, kelle tegudest on raske välja lugeda Jeesuse sarnasust ja väärikust, isegi kui nad sõnades väljendavad ennast nö korrektselt.

Mis puutub raamatutesse üldiselt ja nende lugemisse, siis mul on selline point, et kui ma midagi ostan, nt kristliku raamatu, siis ma uurin veidi ka autori tausta, et justnimelt vältida seda, et pärast ei peaks minema viskama. Seega siis antud juhul, kuna mul on tekkinud kahtlus mitte raamatu, vaid raamatu autori suhtes, siis juhul ma pigem küsin arvamust, sest autori kummastavatest tegudest lähtuvalt ma ise pigem seda raamatut ei loeks.

Aga ole hea ja loe läbi ning siis teata meilegi, ehk on kõik väga OK ja kõik kõhklus asjatu, raamatul iseenesest on suhtkõrge ja positiivne hinnang netipoodides.
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« Vasta #5 on: 04.11.2014, kell 21:16 »

hmm. Ei ole ka veel seda raamatut lugenud, aga nüüd natuke mõne uusmüstikuga kokku puutunud. See kõik on tore: signs, wonders, miracles  ja signs, wonders, miracles! Jaa, Jumal teeb imesid kahtlemata ja kõik need muud ilmingud (kuld ja teemnatid).  Imed on olemas. Tänu Jumalale imede eest! Me vajame imelisi asju! Ja meie eludes on aegu, kus me lausa vajame imesid! Ei ole mitte harvad juhud, kus mitte midagi peale tõelise ime ei vabasta meid.

Hoolimata sellest ei ole Jumala Riik rajatud imedele, nägemustele, ilmingutele...  Jumala Riik on rajatud ... hoopis (proosalisemale) külvi ja lõikuse seadusele.

Imed - see on üleloomulik. Imed- see on Jumala sekkumine looduse loomulikku käiku. Me vajame ka seda!

On aga küllalt palju inimesi (uusmüstikud?), kes ootavad, et Jumala Kuningriik töötaks selle (imede) printsiibi järgi kogu aeg. Nad ootavad, et kõik nende vajadused saaksid rahuldatud läbi imede. Nad tahavad imelist teenistust. Nad tahavad imelist elu. Nad tahavad kõike imelist. Aga Jumala asjad ei tööta nii. Isegi Jumala Sõnas imed ei juhtunud iga päev. Apostlite tegude raamatu sündmused toimusid 40 aasta jooksul (ja tunniga raamatu läbi lugedes tundub, et seal imed muudkui juhtusidki). Ja kui siis Paulus või teised jüngrid tegid imelisi tegusid, siis nad ei teinud neid mitte  iga päev nende 40 aasta jooksul. Mitte iga päev ei äratatud üles surnuid. Mitte iga päev Peetruse vari ei tervendanud inimesi. Mitte iga päev! Aga kui need asjad juhtusid, siis juhtusid need kindla eesmärgiga. Päev päeva järel ei elanud nad mitte imedest. Nad elasid külvist ja lõikusest! Külvi ja lõikuse seadus: 1 Mo 8:22, Ga 6:7-9.

Ka on piibellik järjekord selline: imed ja tunnustähed järgivad/kinnitavad Jumala Sõna, mitte vastupidi, et Sõna kinnitab imesid ja tunnustähti. Uusmüstikute juhitud koosolekutel kipub see asi vastupidine olema ja kõvasti kreenis (kui mitte äärmuses). Koosoleku lõpus loetakse viimaks ette üksik kirjakoht (reeglina mõne ime toimumisest ja Jumala auhiilgusest), mis kinnitavat kõike eelnevat. Inimesi Sõnaga ei õpetata ega toideta. Kohati muutub müstik-jutlustaja sõnamulin (mõttetud naljad ja oma reisiseikluste kirjedused) nii mõttetuks, et mõtlen appi, mida see tühisus küll mu vaimule annab! Millal ta ükskord lõpetab, mida ma raiskan siin oma aega!

Jah, inimesed tahavad imesid ja mitte Jumala Sõna. Ometi jäädakse püsima ainult rajatuna Jumala Sõna kaljule. Kasvu põhjustab Sõna, mitte võidmine, Püha Vaimu liikumine, imed ja tunnustähed.  Kui inimestel pole Sõna, siis eestpalve mõju järgmisel päeval lahtub ja nad jäävad jälle haigeks. Nii on minuga juhtunud oi kui palju kordi. Alles siis, kui hakkasin end teadlikult rajama Sõnale (hakkasin külvama/ kastma Sõna/ lõikama selle vilja)ja mu enda usk/meelevald/vägi hakkas kasvama, olen võinud rääkida püsivamast tervenemisest.

Ja teate, vaimumaailm on suur ja lai. Kõik, mis vaimumaailmast tuleb, (kui imeline ja põnev esmapilgul asi ka ei paista - inglid jms), ei pruugi olla automaatselt Jumalast.  Rajagem endid Sõnale ja taotlegem vaimude eristamise andi.

Logged

Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Imetegijad, usupuhastajad ja uusmüstikud
« Vasta #6 on: 04.11.2014, kell 22:50 »

Väga asjalik komm LXX !!! 5+++

Mainin ära, et Paulus läks vahel ka naistega jõe äärde palvesse ja oli kohti, kus nad said vaid MÕNED usklikeks. Ma olen juba 10 aastat seda pidevalt maininud ärkamistuhinas rahvale, et saage nüüd aru:

JUMALA SÕNA tuleb kuulutada! Mida ka sina mainisid.

Mul ei ole ka imede vastu mitte midagi! Kuid asi peab olema tasakaalus ja keskteel!
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam