Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.10.2017, kell 06:41
24653 postitust 2499 Teemas vastas 314 Liiget
Uusim liige: Nipitiri3
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Paganad õpetavad pastoreid kogudusi karjatsema? Mida wärki see siis on? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: Paganad õpetavad pastoreid kogudusi karjatsema? Mida wärki see siis on?  (Loetud 8691 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Paganad õpetavad pastoreid kogudusi karjatsema? Mida wärki see siis on?
« on: 11.11.2009, kell 15:09 »

GLS KONVERENTS
GLS EESTI
GLS juhtimiskonverents

Üks vend saatis veidi ärevaks tegeva sõnumi:

Tsiteeri
See email on lihtsalt teadmiseks et need kes korraldavad selle allpool  kirjeldatud õpetuse on olnud selle nõndanimetatud ''seeker-friendly'' liikumise eestvedajad Ameerikas, kuigi nad pädevad on maailma juhtimise tehnikas.  See liikumine on, nagu suur katk, järjekindlalt peletanud  Jumala Osaduse tuhandete koguduste pealt ära kus see nii ustavalt 
aastaid oli tunda.

See on see sama liikumine millest on üsna juba kuuldud kus vabadus   Jumala Vaimule ja keeltega rääkimisele on keelatud.  Kõne teemad  peavad olema sellised ümmargused mis ei ole võimelised kuidagi solvama  uusi külastajaid jne.

Selline rõhuase on loomulikult tervele Uue Testamendile mitte ainult võõras, aga vastuolus.  Kuigi need doktriinilised elemendid on juba piisavalt alarmeerivad, on lisaks uus 'mood' hiljaaegu tõusnud - asi mis Jumalale on äärmiselt vastumeelt, nimelt see et maailma juhid on 
nüüd õpetamas Jumalamehi kuidas kogudusi juhtida.

No sai siis ka ise tsekatud willowcreek.org.ee lehte ja kõnelejate lehel ongi nii ...

KALLID mis ajast on PAGANAD Jumala rahvale veel enam või hullem MAJAKATELE (pastorid ja teenistujad) treenijad ja NEED kes ütlevad Jumala sulastele mida tegema peaks või kuidas peaks juhtima JUMALA KOGUDUST!

Kel on kõrvad kuulda ja silmad näha see näeb ja kuuleb ja mõistab, et midagi on TOTAALSELT liimist lahti!

==========================================

Ürituse INFO

Igal aastal on Chicagos toimumas juhtimiskonverents "The Global Leadership Summit" (GLS), mida korraldab Willowcreeki (mega)kogudus eesotsas Byll Hybelsiga. Hybels on üks maailma tundumaid kristlikke juhtimisspetsialiste olles olnud ka Bill Clintoni nõustaja.

GLS on suunatud eelkõige kristlikele juhtidele, kuid avatud kõigile. Tipptasemel korralduse ja kõnelejatega on sellelt konverentsilt õppida igal juhil! Konverents toimub sel aastal Chicagos 6-7 augustil. Kõnelejateks on tippjuhid nii avalikust- ja erasektorist kui ka erinevad pastorid. Täpsemat infot kõnelejate jm. kohta saab siit.

Koos 7000 juhiga kohapeal, tehakse videoülekanne tervesse Põhja Ameerikasse, millest saab osa veel üle 100 000 juhi. Sügisperioodil toimub konverents video vahendusel üle terve maailma rohkem kui 50 riigis ning rohkem kui 200 erinevas kohas! Vahe Chicagos toimuva ja mujal maailmas toimuvate konverentsidel on see, et mujal tulevad loengud videost ning samuti on kõnelejate lineup väiksem - 8 loengut, Chicagos 10-12. Eelmisel aastal toimus GLS ka esimest korda Eestis, kus osales 350 juhti ning konverents sai suurepärast tagasisidet! Sel aastal ootame osalema 500 juhti (registreerunud juba 200 inimest) ning järgmiseks aastaks on broneeritud juba Solarise keskus.

Eesti GLS konverentsi kohta TTÜ aulas 13-14. november saab täpsemat infot siit

==========================================

Võid ka lisa lugeda selles teemas:

Video põrgust! Alarmeerivad märgid Willow Creek Community liikumise suhtes?

ene
Külaline

Vastus: Paganad õpetavad pastoreid kogudusi karjatsema? Mida wärki see siis on?
« Vasta #1 on: 11.11.2009, kell 16:08 »

See on tõesti õudne uudis. Lugesin just eile üht unenägu, mis tundub nüüd , et kuidagi sarnaselt hoiatavalt kokku läheb. Unenägudega ju on nii nagu on. Aga Jumal annab ka unes meile.

Jari Sjögrenin uni v. 1997

Istuin kirkossa joka oli täynnä ihmisiä. Takanani istui ystäviäni. Pappi tuli kirkon eteen ja alkoi saarnata. Mitä enemmän pappi saarnasi, sitä enemmän pappi muuttui koko ajan kauheamman näköiseksi hirviöksi.

Aloin hermostua, kun kaikki vain tuijottivat pappia kuin hypnoosissa. Pappi jatkoi saarnaansa ja muuttui kokonaan iljettäväksi liskoksi papin puvussa. Katselin ympärilleni ja yritin saada kontaktia ystäviini ja muihin uskoviin kirkossa.

Edessäni istunut vanha nainen kääntyi minuun päin ja sanoi "sinäkin näet sen”, kun olin huolissani, etteivätkö muut ”ymmärrä” mitä on tapahtunut. Samassa huomasin kun minun ystäväni tajusivat tilanteen ja antoivat minun ymmärtää, että hekin tajusivat missä nyt mennään.

Lopulta pääsimme ”kirkosta” ulos vain RUKOUKSEN voimalla, joka avasi silmämme. Muut eivät nähneet tai kuulleet muuta kuin ”iljettävän” papin saarnaa, kuin unessa istuen.

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #2 on: 11.11.2009, kell 16:23 »

Istuin kirkossa joka oli täynnä ihmisiä. Takanani istui ystäviäni. Pappi tuli kirkon eteen ja alkoi saarnata. Mitä enemmän pappi saarnasi, sitä enemmän pappi muuttui koko ajan kauheamman näköiseksi hirviöksi.

Aloin hermostua, kun kaikki vain tuijottivat pappia kuin hypnoosissa. Pappi jatkoi saarnaansa ja muuttui kokonaan iljettäväksi liskoksi papin puvussa. Katselin ympärilleni ja yritin saada kontaktia ystäviini ja muihin uskoviin kirkossa.

Edessäni istunut vanha nainen kääntyi minuun päin ja sanoi "sinäkin näet sen”, kun olin huolissani, etteivätkö muut ”ymmärrä” mitä on tapahtunut. Samassa huomasin kun minun ystäväni tajusivat tilanteen ja antoivat minun ymmärtää, että hekin tajusivat missä nyt mennään.

Lopulta pääsimme ”kirkosta” ulos vain RUKOUKSEN voimalla, joka avasi silmämme. Muut eivät nähneet tai kuulleet muuta kuin ”iljettävän” papin saarnaa, kuin unessa istuen.

Kel oskust, aega ja mahti - teenija südant ja meelsust see käänaku see ka kaasmaalastele ümber - PLIIS Smiley ma nii pädev ei ole kuigi soome keeles oskan ka veidi kirjutada.

See on üsna huvitav unenägu!

obito
Uustulnuk
*

Vastust: 41

« Vasta #3 on: 11.11.2009, kell 16:38 »

Äkki on kirjatundmine, ülempreesterlikkus, kiriklik bürokraatia ja ennustamine liigsuureks läind?
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 239

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #4 on: 11.11.2009, kell 17:52 »

Istusin kirikus, mis oli inimesi täis. Minu taga istusid mu sõbrad. Kirikuõpetaja tuli ette ja hakkas jutlustama. Mida kauem ta rääkis, seda jubedamaks koletiseks ta muutus.

Hakkasin närveerima kuna kõik vaatasid kirikuõpetajat nagu hüpnotiseeritult. Õpetaja jätkas jutlustamist ja muutus üleni vastikuks sisalikuks kirikuõpetaja talaaris. Vaatasin enda ümber ja püüdsin kontakteeruda sõprade ja teiste kirikulistega.

Minu ees istuv vana naine pöördus ümber ja ütles:"Sinagi näed seda", samal ajal kui ma olin mures, et teised kirkulised ei "mõista" seda, mis juhtus. Samas ma märkasin, et mu sõbrad mõistsid olukorda ja andsid ka mulle märku, et nad saavad aru, mis toimub.

Lõpuks pääsesime "kirikust" välja ainult PALVE jõul, mis avas meie silmad. Ülejäänud ei kuulnud ega näinud muud kui ainult selle "vastiku" kirikuõpetaja jutlust, otsekui unes istudes."
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #5 on: 11.11.2009, kell 20:08 »

Äkki on kirjatundmine, ülempreesterlikkus, kiriklik bürokraatia ja ennustamine liigsuureks läind?

Ehk selgitad täpsemalt, kõik ei jõudnud kohale?

Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 355

määä

« Vasta #6 on: 12.11.2009, kell 10:40 »

Esiteks, kas T.Blairile viitaja võib allkirja anda paberile et Tony on pagan? Mille järele me neid otsuseid teeme ja kas need otsused on üldse meie käes?

Mina viibisin eelmine nädalavahetus Helsingis GLS konverentsil. GLS konverentsist ei mõelnud ma ennem midagi halba aga ka mitte midagi eirilist vaimset. Kujutasin ette lihtsalt tavalist juhtimisalast koolitust, kust leitud mõtteid võiks rakendada nii äri-, koguduse- kui ka eraelus.

Minu kogemus konverentsist oli äärmiselt positiivne. Miks? Sõnavõtud olid väga head, inspireerivad ja ülesehitavad. Läbiv sõnum oli, et kogudusel on aeg teha asju milleks nad kutsutud on. Kõnelejad olid erinevad. Oli jutlustaja kes oli poisikesest peast (kristlikus lastehoius!!!!) räigelt ära kasutatud, kuid Jumal kasutab teda nüüd, et tuua päästele ja aidata tuhandeid lapsi üle maailma ning kellega teevad koostööd paljud tuntud kristlikud lauljad (Rebecca St.James, Michael.W.Smith jne)
Tema stoori, tema pühendumine ja pisarad panid paljud saalis nutma k.a minu. Väga inspireeriv oli.

Ülistus oli teenistusel väga hea. Lõpetas üks tuline must jutlustaja, kes rääkis maakeeli sellest, kuidas me peaksime oma tagumikud pingi pealt püsti ajama ja evangeeliumi kuulutama.

Üritusel oli palju inimesi kes jäid sügavasse palvesse ja kellede eest palvetati.
Ühesõnaga mina nägin seal väga häid vilju ja sain ise väga puudutatud Püha Vaimu poolt.

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

« Vasta #7 on: 12.11.2009, kell 10:52 »

Eelmine aasta käis GLS konverentsil ka üks tuttav õde Kristuses ja muljed olid väga positiivsed kui ürituse ja jutu suhtes. Aga see ei ole siiki mida on silmas peetud! Minugipärast võib ka Peep Vain mõnel koguduse üritusel kena juttu ajada ja kui lõpus paluda siis oleks ka Püha Vaimu kindlasti kogeda võimalik! Ma ei ole grammigi vastu nö. vaid juhtimisalaste seminaridele vms. kus jagatakse printsiipe äri alas. AGA ME RÄÄGIME SIIN JUMALA KOGUDUSEST - PÜHAST PREESTERKONNAST - JUMALA KOJAST - TERVE PIIBEL räägib et Tema õuedesse võivad siseneda KES? Ja mida tehakse seal õuedes - kas mehe viisi mööda või Jumala viisi mööda - vat see on juba TULEGA mängimine. Ais on selles kui me hakkame kirikutes tegema mis meile pähe tuleb või mida mingid ärimehed või poliitikud soovitavad siis on ka kriips peal - me ajame Püha Vaimu oma palaganiga kogudusest lihtsalt välja  ta kurvastub ja tõmbub eemale. Jumal oma pühaduses ei ole mingi mängukann või teab mis teooria (praktuiseerime siin kristlus) vms. vaid need on PÜHAD ASJAD! Aga me räägime siiski muust kui vaid ärialasest juhtimise seminarist ...

Andrus jutt käib ikka veidi suuremast või sügavamast mõttes ehk siis suunast Kristuse Ihus, et siis jumalamehi õpetavad paganad või ok - lihtsalt "selle maailma silmis - ees" kuulsad mehed ja naised vai? Kas see on see mida otsime, kas see on see, mis Jumala juures loeb ja maksab? Me räägime veidi sügavamast asjast kui kas olid mugavad toolid, maitsev kohvi, kenad kõned ja värsked saiakesed puhvetis. Loodan et saad ka aru selle esikteema venna kirjast mille pärast ta muretseb.

Mõelda millest räägivad kirjad kogudustele ja siis seda nö. GLS konverentsi kõnelejate promo tekste võrrelda siis teate karju appi, mis toimub! Ma saan aru et neil päevil sa saad jube lihtsalt selga templi liiga radikaalne jms. aga las need pasunad siis puhuda, kel on kõrvad kuulda see kuulgu! Kui see on vaid inimestest siis pole sellel mingit ohtu Jumala töö läheb ikkagi edasi!

1.Ko.1,20-24
Kus on targad? Kus kirjatundjad? Kus selle ajastu arutlejad? Eks Jumal ole selle maailma tarkuse teinud jõleduseks? Sest maailm Jumala tarkuses ei õppinud tundma Jumalat tarkuse kaudu ja seepärast oli Jumalale meelepärast jõleda jutluse kaudu päästa need, kes usuvad. Sest juudid nõuavad tunnustähti ja kreeklased otsivad tarkust, aga meie kuulutame ristilöödud Kristust, kes on juutidele pahandus ja paganaile jõledus, kuid neile nende seast, kes on kutsutud, niihästi juutidele kui kreeklastele, me kuulutame Kristust, Jumala väge ja Jumala tarkust.

ja veel ...

1.Ko.1,25-29
Sest mis jõle on Jumala ees, on targem kui inimesed, ja mis nõder on Jumala ees, on vägevam kui inimesed. Vaadake ometi, vennad, oma kutsumist, et mitte palju tarku liha poolest, mitte palju vägevaid, mitte palju suursuguseid, vaid mis on jõle maailma ees, selle on Jumal valinud, et tema teeks häbi tarkadele; ja mis on nõder maailma ees, selle on Jumal valinud, et tema teeks häbi sellele, mis on vägev; ja mis maailma ees on halvast soost ja põlatud, selle on Jumal valinud, selle, mis midagi ei ole, et teha tühjaks seda, mis midagi on, et ükski liha ei kiitleks Jumala ees.

Kas me üleüldse enam usume PÜHAKIRJA! Mida ütlevad need viimased salmid - Jumalat ei liiguta mingid pagunid, õhulossid ja suured rahad ja kompaniid jms. värk - see on TOTRUS kui me püstitame sellised ideaalid Kristuse Ihus!

Aga räägime siis OTSE ja keerutamata ... jutt käib RICK WARREINIST ja Hybelsist ning Willow Creek Community LIIKUMISEST! Siin üks hoiatus nende kohta:

Tsiteeri
Rick Warren (author of ''Purpose Driven Church'') in recent years has become possibly the most listened-to Ecumenical voice from a so-called Christian church.  He talks of Hindus Buddhists and even Moslems as if they were on the same wave-length as true Christians, viewing them as partners in the plan to make earth more humane and just.   The concepts and reasoning are basically from humanism.

Seda nimetatakse oikutolerantsi pealetungiks, kel kõrvad kuulda ja silmad näha see saagu aru!

Vaielda ei taha, parem soovitsu eks me saame paluda üksteise eest, see on nö. kahjutu. Kui ühel poolel on õigus siis Jumal kuuleb palveid ja kui teine pool eksib, siis ju Jumal ilmutab siis!

Peace

R.Crusoe

annelka
Külaline

« Vasta #8 on: 14.11.2009, kell 17:00 »

olgu Jumal neile armuline! aga tõesti - kitsas on värav ja ahas on tee, mis viib ellu...
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

määä

« Vasta #9 on: 14.11.2009, kell 18:24 »

Eelmine aasta käis GLS konverentsil ka üks tuttav õde Kristuses ja muljed olid väga positiivsed kui ürituse ja jutu suhtes. Aga see ei ole siiki mida on silmas peetud! Minugipärast võib ka Peep Vain mõnel koguduse üritusel kena juttu ajada ja kui lõpus paluda siis oleks ka Püha Vaimu kindlasti kogeda võimalik! Ma ei ole grammigi vastu nö. vaid juhtimisalaste seminaridele vms. kus jagatakse printsiipe äri alas. AGA ME RÄÄGIME SIIN JUMALA KOGUDUSEST - PÜHAST PREESTERKONNAST - JUMALA KOJAST - TERVE PIIBEL räägib et Tema õuedesse võivad siseneda KES? Ja mida tehakse seal õuedes - kas mehe viisi mööda või Jumala viisi mööda - vat see on juba TULEGA mängimine. Ais on selles kui me hakkame kirikutes tegema mis meile pähe tuleb või mida mingid ärimehed või poliitikud soovitavad siis on ka kriips peal -

Ma saan sinu arutelust ja mõtetest täiesti aru. Sul oleks õigus kui see nii oleks. Viitsimata seda teemat edasi arendada (sest ilmselt pole sa ühelgi käinud, et seda Piibli alusel läbi katsuda) võin sind rahustada. Keegi ei öelnud seminaril kuidas karjased peavad omi kogudusi juhtima. Samuti ei dikteerinud keegi kellelegi kuidas koguduse liturgiat toimetada. Üritus lõppes tulise evngelisti tüüpi pastori üleskutsega, minna ja "teha" Sõna. Seda siis otseses mõttes - välja evangeeliumiga Jeesusest Kristusest!

Nii, et võin isikliku kogemuse alusel öelda, et keegi (siin foorumis väidetavalt paganaks nimetatud) summetil kõnelejatest ei dikteerinud ühelegi karjasele midagi.

Jeesus on Isand ja ta teeb põnevaid asju! Koosolekud olid ülesehitavad.
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 239

Oot ma mõtlen veel...

« Vasta #10 on: 15.11.2009, kell 13:01 »

Esiteks, kas T.Blairile viitaja võib allkirja anda paberile et Tony on pagan? Mille järele me neid otsuseid teeme ja kas need otsused on üldse meie käes?

Huvitaval kombel sattus minu kätte sellel nädalal lugemismaterjal, milles Tony Blairi kirjeldatakse järgmiselt:
"Pärast seda kui Tony Blair lahkus Suur-Britannia peaministri kohalt on tema vaimulikku elu kommenteeritud väga palju. Ajakiri "Time" avaldas ühes oma 2008 aasta numbris Blairi usku käsitleva artikli, kus öeldakse:" Blair on sügavalt usklik- Britannia kõige avalikumalt vaga poliitiline juht, keda võib võrrelda üle 100 aasta tagasi võimul olnud William Ewart Gladstoniga. Blair käsitleb oskuslikult usulisi teemasid. Ta ei anna järele. Tema pikaajaline sekretär ja abiline Alastair Campbell meenutab Blairi visiiti ühte Šoti kooli aastal 1996, kus relvastatud mees oli tapnud 16 last ja ühe õpetaja. Verises klassiruumis küsis Campbell Blairilt:" Kuidas sinu Jumal seda seletab?" Blair peatus ja vastas: " See, et inimene on paha, ei tähenda seda, et Jumal ei ole hea.""
ene
Külaline

« Vasta #11 on: 15.11.2009, kell 23:14 »

Ei ole küll Tony Blairilt erilisi jutlusi kuulnud. Kõik teavad, et poliitika on üks räpasemaid kohti. kristlane ei oleks kindlasti saanud seal olla ilma, et ta ei teeks kompromisse maailmaga. Ma ei usu küll, et selline inimene üldse saaksa Jumalalt äkki juhiseid, kuidas kogudusi karjatseda. Meil Piiblis kõik juhised olemas. Minu teada ta tahab kõik ühte patta toppida, toetades maailma kõikide religioonide üksteisemõistmist. Väikese kõrvalmärkusena, et paljud sensitiivad on ju ka nüüd juba "väga sügavalt usklikud". bye2
Andrus
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

määä

« Vasta #12 on: 16.11.2009, kell 01:50 »

Ei ole küll Tony Blairilt erilisi jutlusi kuulnud. Kõik teavad, et poliitika on üks räpasemaid kohti. kristlane ei oleks kindlasti saanud seal olla ilma, et ta ei teeks kompromisse maailmaga. Ma ei usu küll, et selline inimene üldse saaksa Jumalalt äkki juhiseid, kuidas kogudusi karjatseda. Meil Piiblis kõik juhised olemas. Minu teada ta tahab kõik ühte patta toppida, toetades maailma kõikide religioonide üksteisemõistmist. Väikese kõrvalmärkusena, et paljud sensitiivad on ju ka nüüd juba "väga sügavalt usklikud". bye2

See on kummaline küll, kui tugev on meie usk sellesse, et üks inimene kes on tuntud ja (taevas hoidku) ka veel poliitik ei saa olla kristlane. Me kohe teame, et ta ei saa juhiseid Jumalalt ja on üldse üks räpane poliitik. Kas seda nimetatakse läbikatsumiseks? Mis siis kui ta tõesti on meie vend? Mis siis kui ta Jumala silmatera ja Jumal kasutas teda? Ma kardan et sellised vaimsed hoiakud võivad teha meid kõrgiks.

Vahel me vist mõtleme, et oleme jube radikaalsed ja tulised kristlased, tehes otsekui Issandale vägeva teene, kui me avalikus inforuumis mõne "meiearust mittekristlase" põhja laseme ja temast ka pilapildi üles riputame.

Ja ma ei hakka seda kordamagi, et ei Tony ega ka keegi muu hirmus poliitik pole mingeid juhiseid andnud, kuidas kogudus oma asju peaks ajama. Kui te tahate seda tööd läbi katsuda, siis otsige kas on muid vilju. Või siis käituge Piiblis targa õpetaja sõnade järgi: "Kui see on Jumala töö, siis me ei või ju seda ometi tühjaks teha".
ene
Külaline

« Vasta #13 on: 16.11.2009, kell 08:22 »

Kulla inimene. Ma ei öelnud , et Blair on räpane poliitik. Siin on suur vahe-poliitika on räpane. Võimalik, et tema südames on usku. Ameerika ekspresident Bush rääkis ka Jumalast. Mulle jääb nüüd mulje, et kui tegu on suurte poliitikutega ja nad juhtuvad kasutama sõna "Jumal", siis tuleb suu ammuli otsa vaadata ja kõik vastu võtta nagu see tuleks otse Jumalalt. Kusjuures, ma tahan ka ise nüüd tema kohta uurida, aga kindlasti ei hakka talle praegu ülistuslaulu laulma, kuni ma ei tea temast rohkem.
ene
Külaline

« Vasta #14 on: 16.11.2009, kell 08:46 »

Tsiteeri
Suurbritannia kauaaegne peaminister Tony Blair, kes pärast oma ametiaja lõppu 2007. aastal katoliiklusse pöördus, nõuab nüüd, et katoliku kirik muudaks oma õpetust  homoseksuaalsuse küsimuses.

Katoliku kirik taunib nimelt homoseksuaalset praktikat, kutsudes siiski üles vältima homoseksuaalsete inimeste ebaõiglast diskrimineerimist.

Intervjuu värske katoliiklase Tony Blairiga ilmus Suurbritannia juhtivas homoajakirjas Attitude.

„Katoliku kirik teeb palju häid ja õigeid asju, ja praegune paavst seisab mitmete fantastiliste asjade eest,“ jutustas Blair. „Kuid minu arvates on huvitav, et kui sa lähed pühapäeval ükskõik millisesse katoliku kirikusse, eriti just rahvarohkesse kirikusse, ja viid koguduse seas läbi arvamusuuringu, siis sa leiad üllatusega, kui liberaalselt on inimesed meelestatud.“

Blairi sõnul ei väljenda paavsti seisukoht homoseksualismi küsimuses tavaliste katoliiklaste vaateid. Tema hinnangul kammitseb katoliku kiriku juhtkonda hirm, et kui kirik peaks muutma oma seisukohta suhtumises homoseksuaalsusse, siis võidakse revideerida ka muid seisukohti, ja hakatakse kartma, kuhu see kõik välja viib.

„Minu arvates on ümbermõtlemine hea, nii et jätkame ümbermõtlemist,“ ütles Blair.

Tony Blairi väljaütlemised on tekitanud vastakaid reaktsioone. Konservatiivse hoiakuga katoliiklased küsivad, kas Blair ikka kavatseb täita katoliku kirikusse vastuvõtmisel antud tõotust: „Ma usun ja tunnistan, et kõik, mida püha katoliku kirik usub, õpetab ja kuulutab, on ilmutatud Jumala poolt.“

Ühe kommentaatori sõnul valitseb katoliku kiriku õpetuse ja Blairi liberaalsete poliitiliste vaadete vahel tohutu lõhe.

Samas tervitasid liberaalsed katoliiklased Blairi seisukohta. Näiteks dominiiklasest teoloog James Alison leiab, et Blairi mõtteavaldus oli „värske õhu puhang“, kuna kõik teavad, et katoliiklastest usklikud on homode suhtes palju sallivamad ja sõbralikumad kui „klerikaalne kultuur“.

Kui ta teeb selliseid liberaalseid avaldusi ja kompromisse, mul pole vaja rohkem uuridagi ega läbi katsuda , kas ta sai seekord midagi Jumalalt. See kompromiss on liiga räige.
Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam