Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:29
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Perekond, kodu, lapsed ja laste kasvatamine  |  Eesti haridussüsteem nii ateistlik ning vale rõhuga! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Eesti haridussüsteem nii ateistlik ning vale rõhuga!  (Loetud 3417 korda)
obito
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 41


Eesti haridussüsteem nii ateistlik ning vale rõhuga!
« on: 03.12.2009, kell 21:18 »

Mhm, meil oli kodus mõned aastad tagasi selline teema, et tüdruk käis eesti keele olümpiaadil ja seal olid küsimused "Harry Potteri" raamatu kohta. Muidugi polnud ta seda raamatut lugenud ja ta oli päris õnnetu, et tähtsatest punktidest ilma jäi. Eks me siis rääkisime neist asjadest ja praegu vaatab ta sellele teisiti. Aga tõesti, neid nõiaraamatuid on kõik kohad täis ja kui lapsevanemana asjasse ei süvene, siis võib äkki avastada, et oi-oi, mida kõike seal kohustusliku kirjanduse nimekirjas veel leida võib.
Päris hiljuti pidi see sama tüdruk koolis lugema luulet, mis oli täis täielikku jälkust ja Jumalat pilkavaid fraase. Asi sellega ei piirdunud. Siis tuli kirjutada kirjand teemal, et miks mulle selle luuletaja luule meeldib...Nii, et sellised kogemused meil.

 Sellest võiks kohe eraldi teema teha, miks Eesti haridussüsteem nii ateistlik on, sügavuti ja intensiivselt, et ajud ikka korralikult loputatud saaksid. Kelle huvides? Mida külvad, seda lõikad. Külvatakse pimedust, ebamoraalsust, valesid, tuupimist ja ülekoormust selle kõige pinnal, ei saa noorus mitte hea tulla.
Logged
Lote23
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 33


Päev, mis lõpeb tänuga, algas palvega...T.TÜÜR


Vastus: Eesti haridussüsteem nii ateistlik ning vale rõhuga!
« Vasta #1 on: 04.12.2009, kell 04:05 »

Sellest võiks kohe eraldi teema teha, miks Eesti haridussüsteem nii ateistlik on, sügavuti ja intensiivselt, et ajud ikka korralikult loputatud saaksid. Kelle huvides? Mida külvad, seda lõikad. Külvatakse pimedust, ebamoraalsust, valesid, tuupimist ja ülekoormust selle kõige pinnal, ei saa noorus mitte hea tulla.

Tõsi ta on, et tegelikult on lapsed koolipäevast päris kurnatud. Kunagi arenguvestlusel mainisin klassijuhatajale, et see pole normaalne, kui põhikooli õpilane läheb öösel 1-2 magama, kuna varem ei jõua lihtsalt õpitud ja ärkab hommikul 6, et õppida, mida õhtul (öösel) enam ei jaksanud. Selle peale öeldi, et sorry, meil on õppekava mida me peame täitma... Ma pole ehk õige inimene seda arvustama, mida koolis peaks või ei peaks õpetatama, aga vaadates praegust 10. klassi kirjanduse mappi (oli vist keskaja kirjandus), siis põhirõhk on sellistel teemadel, mida kristlasel on väga raske endast läbi lasta. Mainisin eelpool juba seda kirjandit. Sarnaseid asju oli seal mapis teisigi. Mingi järgmine asi, mis neil teha tuleb pidi põrgu-teemaline olema. Veel meenub mulle paari aasta tagune kunstiõpetuse töö, jälle põrgu-teema. Kusagil algkassides oli evolutsiooniteooria algtõdedest väike arutelu klassis, mille peale tütar teatas, et tema küll ahvist arenenud pole  Cheesy

Imetlen oma tütrekese julgust öelda neis koolitöödes välja seda tõde, mis on tema südames. See on tema viis ja võimalus kuulutada Jumala Sõna ja seda ta teebki. Tean, et ega tal kerge ei ole. Nii mõnigi õpetaja on kirjandit tagasi andes öelnud, et ei näe neid asju nii süngetes toonides. Olen ka ise neid kirjandeid lugenud, ei ole sünged. Neis on väga sügavad mõtted. Ühte kirjandit lugedes tõusid mul küll piltlikult öeldes juuksed peas püsti. Mõtlesin, et kust ta võtab selliseid lauseid, mõtteid...Olen vahel koguduses kuulnud mõnd inimest sedasi prohvetlikult kõnelemas, aga ei kujutanud ette oma last nii mõtlemas või rääkimas. Aga see jutt läheb vist juba pisut teemast välja.
Logged

Armastusel on meelevald inimest muuta, mitte armastatut, vaid armastajat ennast...
T.TÜÜR
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam