Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:42
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma  (Loetud 3843 korda)
Kodanik
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 26


roheline


Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma
« on: 13.01.2010, kell 11:05 »

Tere!

Mul on üks tõsine küsimus, mille üle olen pead tükk aega murdnud - kuidas peab kristlane suhtuma vaimumaailma? Ei usu ma sensitiive, horoskoope, surnuvaimusid jms ja lausa kardan sedasorti asju aga päris eitada neid ka ei saa. Teiselt poolt, me teame, et inimestele on ilmunud inglid, ka kristalsed näevad tähenduslikke unenägusid (no Piiblist on Joosepi näide olemas), ajaloost on teada, et inimesed on näinud pühakuid jne. Need asjad on aga vaimumaailma asjad.
Niisiis - kuidas peaks kristlane suhtuma vaimumaailma asjadesse?
Logged

Igale päevale piisab oma vaevast
Mt.6:34
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma
« Vasta #1 on: 13.01.2010, kell 11:16 »

Sõna kristlane on misasi? See tähendab VÕITU (keegi kes on Jumala poolt võitud - Kristus) järgija. Käib Võitu jälgedes, käib võidmises, käib Jumala valguse kuningriigi väes, teab mis asi on vaimumaailm ja oskab sealt väge vastu võtta: armu, abi, päästet, õnnistust, juhtimist, tarkust, võidmist jne.

Teine suund vaimse maailmaga on seoses kristlase usumatkaga kitsal taevateel, mis lookleb läbi selle pimeduse vürsti vaimsete sfääride. Nimelt on planeet tigeda võimuses ja saatan (ja ta abilised) ei soovi et keegi jõuaks sihtpunkti, seega on meil maadlemist mitte liha ja verega vaid pimeduse maailmaga ja seda mitte vähe!

Kristlase seotust vaimse maailmaga, soovitan sul lugeda Uut Testamenti, eriti kirju kogudustele, seal on otseselt räägitud paljudest asjadest. Selle teemaga on nagu kõigi teistega 2 kraavi. Liigne vaimse maailma rõhutamine ehk ülivaimulikkus ja ülivõrdes iga asja taga vaimset seose nägemine kuni jaburdusteni. Teine kraav kimbutab tradistioonilisemaid kogudusi ja kristlasi: nimelt Vaim ei liigu enam tänapäeval nii nagu algkoguduses liikus jne. kus vaimuilmingud on haruldus nagu oli Eeli päevil, kus sõnakuulmatuse pärast oli Jumala Sõna haruldus.

Aga vaimsel maailmal on ka TAGAUKS. St, need kes ei taha Jumalale alistuda, sõnakuulelikkuse uksest, Jumala Sõna ja käskude järgi teha, need murravad sinna sisse tagahoovist, üle müüri - salauksest. See on needuse uks!

Selle  needuse ukse kohta loe lisa siit

Ja ka siit saad palju infot: vaimumaailm.eknoustamiskeskus.eeLogged

karu
Külaline


E-mail
Vastus: Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma
« Vasta #2 on: 13.01.2010, kell 11:44 »

Ma olen siin kõige väiksem nõuandja, aga ma arvan, et kui inimene käib Vaimus, siis ta saab aru, mis on õige ja mis vale, kas on tegu eksitajaga või Jumala inglitega. St Püha Vaim näitab talle.

Muidu ei saakski ju ?
Logged
rutt
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 41


Mu Päästja elab!


Vastus: Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma
« Vasta #3 on: 08.07.2010, kell 23:22 »

Ma olen siin kõige väiksem nõuandja, aga ma arvan, et kui inimene käib Vaimus, siis ta saab aru, mis on õige ja mis vale, kas on tegu eksitajaga või Jumala inglitega. St Püha Vaim näitab talle.

Muidu ei saakski ju ?
Jumalast Sündinule õpetab Tõe tundmist Jumala Vaim igas küsimuses .
Aga kui inimene ei ole veel kristlane?
 Kuidas üldse vaimumaailma suhtuda siis? Suhtuda tuleks vaimsesse sfääri täie tõsidusega. Vaimumaailm on reaalne ja see koosneb kahest poolest:pimeduseriigist ja valguseriigist. Kergemeelse suhtumise  ja uudishimu tõttu on väga paljud inimesed osutunud  pimeduse jõudude poolt seotuks ,kuna on käinud posijate ja sensitiivide juures oma tulevikku uurimas või mõne haiguse tervendust otsides või mõnel muul põhjusel maagiaga seotuks osutunud. Ka unenäod ja nägemused võivad olla erinevatest vaimsetest allikatest ... nii et tasub siiski ennem valida ELU ja JUMALA KAITSE, ARM JA TÕDE , siis saavad paljus vaimsed asjad selgemaks.
Logged

Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub su elu!!!
hmm
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 90Vastus: Kuidas ikkagi suhtuda vaimumaailma
« Vasta #4 on: 15.11.2012, kell 03:37 »

Tunne oma vaenlast kasvõi Smiley
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam