Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:39
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  mängukaardid « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: mängukaardid  (Loetud 12894 korda)
annelka
Külaline


E-mail
mängukaardid
« on: 01.02.2010, kell 09:07 »

Hei! siin õekestel tekkis vaidlus, et miks ikka mängukaartidega mängida ei tohi... seletasin, aga nad vastu: kas seda kuskil ka kirjas on ja keegi peale sinu ka niimoodi arvab? ei leidnud kuskilt, ka mitte sellest foorumist. Palungi siis nüüd teie arvamusi , et neid õekestele edastada.
Logged
stemi
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 26

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: mängukaardid
« Vasta #1 on: 01.02.2010, kell 18:53 »

 Mina  ei arva,et siin midagi halba on.Ma ei näe et ka  kaardid midagi halba sümboliseerivad.Iseasi mis mängu mängida,näiteks raha peale pole õige.Tean et on küll kaarte,mis on tehtud näiteks filmi"Sõrmuste isand"järgi.Neid mina küll ei poolda.
Logged
ene
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #2 on: 01.02.2010, kell 19:42 »

Panen siia kiiresti ühe netist leitud kommentaari: "Hakkame võrdlema! Kaardipakis on 52 kaarti. Sama palju on kalendriaastas nädalaid. Kaatidel on 4 masti, nagu kalendriaastal dekaade (suvi, sügis, kevad, talv)...

See võib olla püha lihtsameelsus ja kokkusattumus, aga kui mõtlema hakkasin, tekkisid küll judinad. Mis teie arvate?"

Kaartidel on siiski okultne sünnilugu. 

Logged
ene
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #3 on: 01.02.2010, kell 19:54 »

52 kaarti sümboliseerivad aastas olevat 52 nädalat, 4 masti aga aastaaegu, värv must ja punane meest ja naist. Kaardipakis olevad 12 pildiga kaarti sümboliseerivad aasta 12 kuud
Vikipeediast võetud. Ainult ennustamiseks on selliseid asju vaja teada ja see pole mõistlik tegu mängida okultsete asjadega, mis on millegi sümboliks. Kui keegi saab veel enam materiali kaartide okultse alguse kohta. Mulle tuli see algul ilmutusena Jumala käest, et nende sünnilugu on okultne- ennustamiseks.

Ja tõsine põhjus võõrduda kaardimängust on ikkagi see, et neid kasutatakse ennustamiseks ja neil on tähenduslikud ehk siis okultsed sümbolid. Kallitele õdedele võiks soovitada loputada ennast Jumala Sõnaga ja palvega Jumala ees, kas siis ka veel tekib igatsust kaartide järele haarata. Oh tõesti, avagu Püha Vaim nende silmad.
Logged
annelka
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #4 on: 02.02.2010, kell 09:54 »

Aitäh!edastan teie sõnad. bye2
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: mängukaardid
« Vasta #5 on: 02.02.2010, kell 17:00 »

Tähendab 90-ndate alguses oli ka meie maal MEELEVALLA õpetuse vorme, kus keskenduti deemonitele stiilis:

deemon siin ja deemon seal, deemon iga nurga peal ...

kohvi joomise deemon, kaardipaki deemon, telekapuldi deemon jms.


Meil on lastel notsu kaarte kuhjaga, küll seerias: autod, siis loomad, veduri oma jms. tavaliselt on need loogika mängud jms.

Seostada tavalisi mängukaarte millegi rüveda ja räpasega on ilmselge liialdus. Sama võime teha mis iganes asjadega, mõelda vaid Kopli hooramajas joovad nad viinakokteile enne hoora juurde minekut sangaga tassidest (Võsa Petsi saates kord oli - mingi haisva hooramaja klipp). Ja asi on nüüd nii, et otsige oma kodudest kõik sangaga tee ja kohvi kruusid ja visake minema, kuna hooramajas juuakse neist enne hoorust viinakokteili.

jms.

Samas kui keegi kunagi enne usule tulekut tegeles mingit laadi raha peale kaartide vehkimisega jms. ehk siis kaardid tuletavad talle kõike vana meelde ja ahvatlevad patule vms. siis sellised kaardid tuleks minema visata mitte lastelastele pärandada, vaata vanaisa elu kulunud kaardid need on reliikvia jms. Kui nende teeniti pattu ja selle taga veedeti pikki õhtuid kui isa oleks saanud olla oma lastega või naisega - nende taga valetati ja tehti jumalatuid nalju ning joodi ja mängiti raha maha, siis viska minema need närakad ja kui sulle on see kiusatus ära osta uusi.

Meie peres on pandud rõhku lauamängudele ja üldse mängudele. Kui nö. tavalised mängukaardid on kurjast siis tuleks ka MONOPOL minema visata, kuna ka seda kunagi mängisid kasuahned kapitlaistidest vereimejad jms.

Võtke asja SÜDAMEGA ja MÕISTUSEGA ... ja tasakaalus!

Brit˛ (ma ei tea kas nii seda kirjutatakse, ei ole aega ka vaadata kuidas, pean kiirustama välja) on väga huvitav mäng, mis sarnaneb veidi mõne keeruka laua või seltskonna mänguga ja selles ei ole mitte midagi patust vms. no ei tasu tonte näha ka igas asjas!

R.Crusoe

Olge terved!
Logged

annelka
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #6 on: 02.02.2010, kell 19:23 »

Aitäh! aga muide - ma viskasingi Monopoli ära! Ma saan aru, et me oleme kõik "kiiksuga", ainult et pisut erinevaga... kustuta see kommentaar ja lülita mind foorumist välja, sest ma arvasin, et siin on sõprade osadus. Aitäh. meeldiv oli teiega tutvuda. bye2
Logged
annelka
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #7 on: 02.02.2010, kell 19:26 »

Oi, unustasin öelda- ma telekat ka ei vaata ja lauamänge ei mängi - pole üleliigset aega! Ma siin rabelen, et toita näljaseid ja kanda hoolt oma pere eest ja õhtul lausa kukun voodisse! aga kui teil on üleliigset aega - mängige rõõmuga! bye2
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: mängukaardid
« Vasta #8 on: 02.02.2010, kell 20:23 »

Oi, unustasin öelda- ma telekat ka ei vaata ja lauamänge ei mängi - pole üleliigset aega! Ma siin rabelen, et toita näljaseid ja kanda hoolt oma pere eest ja õhtul lausa kukun voodisse! aga kui teil on üleliigset aega - mängige rõõmuga! bye2

Üleliigset aega pole ka siin, kui siis aega tuleb võtta. Ja peab tunnistama et ka laste JAOKS - VÕETUD aega võiks olla rohkem - nendega lauamänge mängida, mis ühendab - on hea osaduseks ja koos midagi teha, olla peadpidi koos. Meie kogemus ütleb, et see on olnud üliväga õnnistatud aega.

Aga eks igal perel on omad traditsioonid ja harjumused kuidas midagi teha. Ja ka laste vanuseastmed on erinevad ja vanemate ajagraafikud jms. et nagu ei maksaks võrrelda üksteist alati teistega.

Eee ... mismoodi "lülita välja" ega siin ei ole mingit seina lülitit et sellele klõpsad siis keegi välja läheb vms. ei saanud aru. Oma ajagraafikut foorumis olemist ja mitteolemist jms. peab ikka igaüks ise planeerima ja ka järelvalvet tegema. Internetis võib ka tõesti aega surnuks lüüa, ma eelistan eelkõige veidi kasulikumat varianti - kirjutan midagi ja ehitan asju.

Tegelt mul üks küsimus aga kui MONOPOL lendas ja nad laste või noortekirikus ALIAST mängima hakkavad, mis siis saab?

Tervisi perele ja jõudu jaksu koorma kandmisel - teenimine on see ainus tee!

R.Crusoe
Logged

annelka
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #9 on: 03.02.2010, kell 12:57 »

Aitäh heade soovide eest! Monopol läks prügikasti seepärast, et selles on nii palju kurja, ahnitsemist,et muudkui osta ja kraabi vara kokku ja kui havasti läheb, satud võlavanglasse ja siis kaasmängijad parastavad... Selles mängus puudus sisemine vabadus teha teisiti, valida oma tee.  Võit iga hinna eest ei ole minu elu eesmärk ja õpetan seda ka oma lastele.Minu teada sisaldab ka Piibli õpetus seisukohta, et ma ei vaata sellele, mis on tulus mulle vaid armastuses tõstan esikohale teise huvid... Armastus ja teenimine seda juhtmõtet ju sisaldavadki. Tihti juhtub ju nii, et... näiteks - mul on kõht metsikult tühi, aga siis abikaasa või keegi lastest ütleb:palun, tule aita! ja ma tõusen rõõmuga ja lükkan oma soovid tahaplaanile... Ma ei ole lubanud lastel mängida mänge, kus on varjul kuri, halb, sest seda on elus isegi palju ja lisaks seda mängida ei ole vaja.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: mängukaardid
« Vasta #10 on: 03.02.2010, kell 22:17 »

Aitäh heade soovide eest! Monopol läks prügikasti seepärast, et selles on nii palju kurja, ahnitsemist,et muudkui osta ja kraabi vara kokku ja kui havasti läheb, satud võlavanglasse ja siis kaasmängijad parastavad... Selles mängus puudus sisemine vabadus teha teisiti, valida oma tee. 

OK! Teie valik ja igaüks peab oma valikus KINDEL olema, ei tohi kaheldes isegi süüa!

Me vist nii tõsiselt seda mänginud ei ole, kuigi paar korda lapsed on seal vaidlema läinud kes esimesena veeretab vms. aga raha kääksude pärast ja ahnuse märke ei ole täheldanud.

MONOPOL on kõigest mäng, tegelikult on me päriselus veel suurem seiklus käsil ja mis ei ole mäng vaid MEIE ENDA ELU. Mida külvad seda lõikad ja me peame jälgima pidevalt mis teel me käime, kellede killas istume ja kelle nõu järgi elame.

R.Crusoe
Logged

ene
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #11 on: 04.02.2010, kell 10:16 »

Mõtisklesin siin Monopoli ja Musta notsu üle. Olen Annelkaga ühte meelt. Lapsed on väga siirad ja üpris sügavad oma tegemistes. Mis meie jaoks mäng, on nende jaoks tõeline elu ja sellest saab märkamatult vundament nende elule. Kui kommenteerida Musta notsut, siis iseenesest nagu poleks midagi valesti, aga keegi saab Musta notsu nimetuse ja ilmselt korduvalt. Sõnadel ja hinnangutel on vägi ja meelevald meie eludele. Viimasel ajal Püha Vaim just õpetab seda teemat, et ära ütle hinnanguna teise inimese kohta midagi negatiivset, näiteks:ta ongi joodik, sa oled valetaja, sinust tuleb varas. Kuidas käib läbi kere kui öeldakse idioot, värdajas ja muud hinnangud kellegi suunas. Sama võim võib olla ka :Sa oled ja jäädki Mustaks notsuks. Melanhoolikust laps võtab sellise hinnangu oma ellu vastu. Elu ei ole ju mäng.
Nüüd võib keegi mind ülemäärases vaimulikkuses süüdistada kui ütlen , et minu südames on , et laps maast-madalast võiks näha Jumala loomingu ilu ja kiita Jumalat selle eest. Et ta kasvaks kaastundlikkuks teiste hädade suhtes. Kui jälle targutada, siis Monopol seda kindlasti ei arenda. Mängude põhimõte seisneb selles minu arvates, et kõik hea mulle. Loodan, et see ei riivanud kedagi. Olen aru saanud, et siin foorumis võib avaldada oma Jumalalt saadud tunnetusi ja ka enda arvamusi.
Õnnistusi kõigile!
Logged
annelka
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #12 on: 04.02.2010, kell 17:48 »

tegelikult olen ma nõus teie mõlemaga - las mängivad need, kes seda rõõmuga teevad... aga vahel vaikselt küsib üks õrn ja kallis hääl minu käest: "sa kulutasid selle (sisuliselt tühise)tegevuse peale üle kahe tunni... aga sa pole täna Jeesuse ees nii kaua veetnud...Kas sa armastad teda vähem kui seda... (filmi, õmblustööd, arvutit - mis kellegi aja röövib)"
Ja ka sellega olen ma nõus, et ELU KOOS JEESUSEGA ON SUURIM SEIKLUS, justkui muinasjutt, ma naudin seda täiega...
Ja Musta Notsu kohta arvan sarnaselt Enega, sest inimeste hinged ON hirmus õrnad, iga vale sõna on otsekui noahoop, iga mittemõistmine, hoolimatus, rumal nali... Vaadake hoolega selja taha, et meie tee koos Jumalaga ei oleks kaetud laipadega! Minu enda jaoks on parim kontroll, kui vahetult enne tegutsemist ja sõnade väljaütlemist olen peatunud ja mõelnud, et ütlen need otse JEESUSELE- see annab õige tunnetuse,millise suhtumisega seda teha... kuigi alles eile eksisin ise - kui ütlesin pahuralt lapsele - ma olen väsinud, jää ometi tasa ja magame!
Logged
karu
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #13 on: 04.02.2010, kell 17:55 »

Ma olen ise suht tundlik inimene, aga ei mäleta, et lapsena nt oleks musta notsu kaarte mängides solvunud. Minu meelest oli see lõbus. Aga iialgi ei tea, kes solvuda võib muidugi.

Ei ole vale arvamust, on vaid erinevad arvamused.
Logged
ene
Külaline


E-mail
Vastus: mängukaardid
« Vasta #14 on: 04.02.2010, kell 18:18 »

Ma tegelikult pidasin silmas nimetuse andmist, see ei pruugi isegi lapsele südamesse minna. Olen ise väga ettevaatlikuks muutun viimasel ajal teistele nimetuste andmisega. Kui sa, armas Karu, tunnetad teisiti, siis tee nii nagu su tunnetus on. Aga mängukaardid(kus on need potid ja muud elukad) ma viskaks minema.  bye2
Logged
Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam