Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:52
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Seks on patu tagajärg. Sugu algas peale patulangust. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Seks on patu tagajärg. Sugu algas peale patulangust.  (Loetud 4123 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Seks on patu tagajärg. Sugu algas peale patulangust.
« on: 27.02.2010, kell 12:23 »

Kord väitis keegi nii:

Tsiteeri
Nagu ka Adam ja Eva on otseselt loodud meie planeet-maa mullast, ei ole ka neil olnud lapsepõlve. sest neid loodi kohe täiskasvanuteks. Jumal oleks seda edaspidigi teinud ,kui inimene poleks langenud Ta ees. Jumal teadis ette, et inmene langeb ja seepärast ta lõi koheselt kogu loodu suguühtseks – meheks ja naiseks isaseks ja emaseks. Seks on patu tagajärg. Niikaua kui inimene ei olnud langenud, kogu looduses ei tehtud sugu. Sugu algas peale patulangust….ja et sa naine seda tegid pead sa nüüd lapsi ilmale tooma valuga…jne.

Eee ... võtab sõnatuks.

Tegelikult on see üsna sügava suunaga error ehk võib vabalt valeõpetuse hulka arvata!

Püüan siia midagi selle kummutamiseks ka panna - kirjutada või leida.

R.Crusoe
Logged

h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Vastus: Seks on patu tagajärg. Sugu algas peale patulangust.
« Vasta #1 on: 27.02.2010, kell 16:24 »

Eee jah, tõesti.  Minu esimene mõte seda lugedes on see, et miks järelda piibli põhjal asju ja teha neist omamoodi õpetus, mida seal ei ole? Ja mida see antud kontekstis üldse annab? Sesmõttes ajab jubedalt närvi selline asi, kui keegi üritab külvata mõttetuid vaidlusi oma segaste mõtete ja vaimu viljast ja viia eemale tähelepanu peamiselt ning tuleb sulle neid pähe määrima. Ma ise ka sattusin hiljuti sellise religioosse kuulipritsi turmtule alla, et võttis õhku ahmima - ulmelised tõed ja väited tulid nagu varnast kuni selleni välja, et Piiblis leidub nii teri kui sõklaid jne. Sellise jura puhul on sageli veel see, et kuulad ja kuuled ja enamus tundub nagu isegi õige, ent siis järsku läheb kõik rappa.

Mõned mõtted, mis mina arvan..

Tsiteeri
Jumal oleks seda edaspidigi teinud ,kui inimene poleks langenud
Esiteks, Jumal ütles ennem patulangemist 1Ms 1:28 "Olge viljakad ja teid saagu palju, täitke maa ja alistage see enestele;" See on mustvalge ju - OLGE VILJAKAD - siin ei ole mittemillegi üle vaielda. Selge käsk (nagu ka saagu, täitke, alistage, st tehke seda ise, millele Mina, Jehoova olen õnnistuse andnud), jätkake sugu, et teid saaks palju! Oletada, mida Jumal oleks või poleks teinud, kui patulangemist poleks toimunud, on puhas spekulatsioon, ent see, et Jumal oleks inimesi edaspidi ise loonud, ei pea ilmselt 1Ms 1:28 põhjal kuidagiviisi paika.

Tsiteeri
Jumal teadis ette, et inmene langeb ja seepärast ta lõi koheselt kogu loodu suguühtseks
Ilmselt teadis tõesti, ent ülejäänud on puhas oletus, mis ei baseeru mittemillelgi.

Tsiteeri
Seks on patu tagajärg.
Taaskord, inimene oli loodud Jumala poolt sugu jätkama, seega ei saa sellist järeldust teha, vastasel korral peame jätma kõrvale osa Jumala käsust "olge viljakad", mille Ta andis ennem patulangemist. Sel juhul peaksime ka järeldama samal moel, et maa täitmine inimsooga, maa alistamine endale ja valitsemine loodu üle oli patulangemise tagajärg. Ent sõbrad, kõik see oli LOOMISE tagajärg, elu pidi edasi antama ja Jumal andis sellise võime inimestele ja kõigele muule elavale.

Tsiteeri
ja et sa naine seda tegid pead sa nüüd lapsi ilmale tooma valuga…jne.
Just - NÜÜD, st NÜÜDSEST on asjad nii. Ennem oli/oleks see eeldatavasti olnud valutu. Vaat see oli patu tagajärg + see, et mees pidi hakkama palehigis tööd rügama + see, et neid mõlemaid Eedeni aiast veel takkapihta Jumal välja ajas.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Seks on patu tagajärg. Sugu algas peale patulangust.
« Vasta #2 on: 28.02.2010, kell 08:04 »

Tsiteeri
Esiteks, Jumal ütles ennem patulangemist 1Ms 1:28 "Olge viljakad ja teid saagu palju, täitke maa ja alistage see enestele;" See on mustvalge ju - OLGE VILJAKAD - siin ei ole mittemillegi üle vaielda.

AAMEN Marko!

TEGELIKULT on see nii ajuvaba, et ei väärigi pikemalt teemakäsitlust - Jumala Sõna nii väljas kui väljas saab olla. Ma pakun et selle väite kirjutaja oli 13 aastane ja räägime siis selles keeles.

Inimesel on maine ihu, inimene koosneb kolmest osast - vaim, hing ja ihu. Jumal lõi ka ihu, ei kasvatanud saatan Aadamale nokut otsa. Kui Jumal on loonud ihu (mis on isegi surevana - täiuslik!)

Mis eesmärk on siis mehe ja naise suguprganitel, kas vaid pissimiseks? Huvitav aga kuidagi imekombel need sobituvad kuidagi kokku?

Või siis, selle "teooria" alusel, siis peale pattulangemist kasvanuks Aadamle noku ja Eevale siis tussu. Enne olid uriini väljalaske kraanid kaenla all vms. No HELDENE AEG kuidas inimesed saavad selliseid jama eeldada või oletada.

Et siis enne pattulangemist oleks Jumal siis neid koopeerpaberi või siis piparkoogi vormiga paljundanud vai?

Seks on patu tagajärg.

Seks on MIDAGI PALJU ENAMAT! Jah seks on ka soo jätkamiseks - siin ei ole vaielda selle üle. Aga see ei ole vaid selleks tehtud - loodud. Kumb on nr. 1 kas nauding või soo jätkamine. Selle üle vaieldakse - st. ei saa ka välistada, et Jumal pidas silmas ARMASTUSE vilja - st. siis jätkub sugu. Või oli vastupidi ega siin ei olegi oluline kumb nr1. Aga seks on mehe ja naise (abielus) intiimsuse ja mehe-naise armastuse sügav vorm - ühekssaamine. Mis ei ole vaid madal tunne ja iha vms. vaid selles on sügavam tähendus kui mõistab maailm ja "selles asjas rappa pannud kirikumaailm - kus peetakse seksi vaid soo jätkamiseks".

Tsiteeri

Tsiteeri
ja et sa naine seda tegid pead sa nüüd lapsi ilmale tooma valuga…jne.


Just - NÜÜD, st NÜÜDSEST on asjad nii. Ennem oli/oleks see eeldatavasti olnud valutu. Vaat see oli patu tagajärg + see, et mees pidi hakkama palehigis tööd rügama + see, et neid mõlemaid Eedeni aiast veel takkapihta Jumal välja ajas.

Ja ma usun, et naistel siis ei kukkunud suurest sünnitamisest hambaid välja jms. Elasid siis ka inimesed väga vanaks, ka Aadam oli üks maailma vanimaid inimesi (mõned olid vanemad temast). Et läheb mööda mingi tühine 300 aastat ja kodus jalgpalli meeskond!  Grin  Cheesy  Smiley

Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam