Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 02:58
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai?  (Loetud 3982 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai?
« on: 01.03.2010, kell 20:09 »

Tsiteeri
Väga kainestavad jutlused siin. Parem kuulata midagi sellist, kui laialtlevinud karismaatilist "seebivahu" jutluseid, kus välistatakse patu ja pühitsuse teemat.

Sa kulla Romy tee tööd ja uuri järgi ärkamise ajaloo tausta. Kas tead mis enne Azusa street ärkamist. Enne siis nelipühi ärkamist olid just sama liikumise (nelipühi eelkäijad) mehed ja naised, kes OLID USU APOSTLID ja kes usu kõrval rõhutasid pühitsust - võib ka nii öelda, mitte ei välistanud vaid nemad osalt selle mõiste sügavas tähenduses sisse tõidki . Neilt meestelt ja naistelt ongi pärit suur osa õpetust Jumala pühadusest, pühitsuselust jms. ja nad olid ise USU ÕPETUSE (ka tervenduse) pioneerid.

Seega see seebivahu jutt on üks paras seebimull ise. Aga kui ütlejal hakkas selle peale parem, siis las ta olla. Aga huvi pärast küsiks, ütle mulle mõni just Eesti (kui ka Eesti omasid silmas peeti) "laialtlevinud karismaatilist seebivahu jutluseid" kogudus või jutlustaja või pastor (ehk on veebilink) kuulaks ka ja viiks kurssi mida seebivahuks peetakse.  Smiley

Aga mul on veel parem ettepanek, tule neid "seebivahu" jutlustajaid ise kuulama, mis neil öelda on!  Grin

Tsiteeri
www.illbehonest.com  Inglisekeelne kristlik lehekülg.

Eks ta oleks üks tuhandetest sarnastest lehtedest. Veebis on sadu ingliskeelseid jutluste lehti, kus on jutlusi andmebaasis alates 1000 tk.

Aga alati on üks oluline asi, kes on selle saidi taga? Netis on ka palju kräppi, meeletus koguses, kena kulla ja karraga kaunistatud. Kui ikka liikumist, teenistujaid jms. tausta ei tea, on tungivalt soovitav asi ka läbi katsuda.
Logged

ene
Külaline


E-mail
Vastus: Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai?
« Vasta #1 on: 02.03.2010, kell 10:03 »

laialtlevinud karismaatilist "seebivahu" jutluseid, kus välistatakse patu ja pühitsuse teemat.
Kuid üks väga oluline asi, mida me peame mõistma on see, et päästet ei saa välja teenida. See on kingitus!
See on siiski tõde. Kas just välistatakse patu ja pühitsuse teemat, seda ma ei tea. Aga mis Piibel ütleb Gal 3:3 "Te alustasite Vaimus, kas tahate nüüd lõpetada lihas?" , see on võtnud positsiooni Eestimaa kogudustes. Kahjuks tehakse asju lihas. Piiblist loetakse välja kõik meile kuuluvad tõotused, aga paljud Jumala nõudmised kristlaste suhtes  vaikitakse täiesti või kui neist räägitakse ei saada ka ise päris täpselt aru, millest jutt on. Ikka ja jälle sama teema:liha peab surema, Püha Vaim ei saa tegutseda, kui liha elab ja tegutseb. Liha teeb väga häid tegusid ka ja ta on kenasti ennast looritanud vaimulikkusega, aga ALLIKAS on liha -vana inimene-saatanale hea saak. Jumala Pühale Vaimule ei anta tegelikult maad.  Ma ei mõistnud kahjuks kaua aega, miks ma tunnen üles tõusmas rahulolematust sellise teenistuse vastu. Arvasin, et see on mäss minu oma lihas, aga nüüd tean, et tundsin Püha Vaimu rahulolematust lihas teenistuse vastu ja surma võigastavat lähedalolu.  Sellepärast tuleks kõik sellised teenistused seisma panna ja võtta vastu uuesti see, et meie liha on läinud surma koos Jeesusega ristil ja minna täies nõtruses Jumala ette koguduste viisi Püha Vaimu ootama. Sest kui tegutseme lihas ,külvame surma. Ükskõik kui head teod ka lihas oleksid ja kui vaimulikud nad ka ei tunduks, need pole meelepärased ja vastuvõetavad Jumalale. Liha teod sünnitavad surma, mitte elu ja sellepärast ka meie Eestimaa kogudused kärbuvad v.a. mõned.
   Mu südames on, et Püha Vaim saaks uuesti oma positsiooni sisse võtta koguduses. Lihas pole JUMALA VÄGE. Me lihtsalt sureme kui puudub Jumala elustav vägi ja puudub Jumala vägi evangeeliumi kuulutust elavaks teha.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai?
« Vasta #2 on: 02.03.2010, kell 12:48 »

Tehti üks märkus - repliik:

Tsiteeri
Kaebust  pole, kuid loen aeg ajalt foorumit ja nutulaulud a la  eestimaa kogudused on nii religioosed, no nii religioosed, ilma nimedele viitamata on tekitanud minus juba päris suurt huvi,et tahaks mõne nime väljaöeldult ka ära lugeda. Üheainsagi kasvõi. 

Näiteks toosama IL Be Honest: "Liha teod sünnitavad surma, mitte elu ja sellepärast ka meie Eestimaa kogudused kärbuvad v.a. mõned."

No ole hea inimene Ene ja nimeta siis ükskord ometi ükski neist VÄLJA ARVATUD MÕNEDEST. Mis sa ainult virised ja õpetad. Siis eestimaa rahvas teab, kuhu poole tüürida  ja  kust see õige  valgus tuleb. Kui on näide käepärast, siis on jutul ka rohkem jumet.

Eee... päris asjalik ettepanek. Ma soovitaks ka olla konkreetsemad ...

Samas on see ka selline üsna ürgne lihalik soov, rahvas nõuab häbiposte ja verd vms. ... Et nagu mingiks mustamise kohaks ei tahaks tõesti sellel foorumil lasta muutuda. Aga no kui asi hakkab vastu siis ei tasu tõesti liiga miilutseda.

Kusjuures kui aastaid tagasi sai siin välja öeldud mõned nimed oh sa püss, mis siis lahti läks üks piibliõpetaja kargas mulle kohe kraesse  Roll Eyes

Tagasi tööle...
Logged

Romy7
Algaja
**
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 95Vastus: Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai?
« Vasta #3 on: 02.03.2010, kell 15:04 »

Sest kui tegutseme lihas ,külvame surma. Ükskõik kui head teod ka lihas oleksid ja kui vaimulikud nad ka ei tunduks, need pole meelepärased ja vastuvõetavad Jumalale. Liha teod sünnitavad surma, mitte elu ja sellepärast ka meie Eestimaa kogudused kärbuvad v.a. mõned.

Jah nii see on. Ammu oleks juba aeg, meie teismelises eas oleval kristlusel hakata täiskasvanuks. Me oleme juba liiga kauaks jäänud piimatoidu peale. See ei toimi enam, ega anna vajalikke toitaineid kasvamiseks ja arenguks. Kahjuks peaaegu puudub ilmutus sellest, et me mässame ja teeme pattu Jumala vastu sellega, kui me teenime Teda oma lihajõust ja energiast lähtuvalt. Me peame vihkama seda, sest see on jäledus Jumalale ega või ära teenida Tema heakskiitu. Ta sülitab välja sellise teenistuse, sest see on lähtunud allikast, millele on antud Tema poolt surmaotsus. Ilma Taevase Tuleta ja vaimuväeta teenimine on vaid üks teatrimäng, kus igaüks täidab rutiinselt oma osa. See häbistab Jumala nime, sest selline teenistus pole võimeline ilmutama Teda Elavana, sellisena kes Ta tegelikult on. Sest väga suur kuristik ja vastuolu on selle vahel, millest räägitakse kanstlist ja mis reaalselt sünnib. Selle tulemusena paljud pettuvad ja eemalduvad kogudustest, sest pole enam jõudu ega tahtmist seda näitemängu edasi mängida.
Mul on kahju, kui keegi võtab seda kui kriitikat. See näitab vaid pimedust ja võimetust näha olukorda sellisena nagu ta tegelikult on.

2Kor.3:4-6  Aga niisugune lootus on meil Kristuse läbi Jumala peale, mitte nii, et oleksime iseenesest võimelised midagi mõtlema, nagu iseenesest, vaid meie võime tuleb Jumalalt, kes meid ka on teinud võimeliseks olema uue lepingu sulased, mitte kirjatähe vaid Vaimu sulased; sest kirjatäht suretab, aga Vaim teeb elavaks.

1Kor.4:20  Sest Jumala riik ei ole mitte sõnades, vaid väes.
Logged
ene
Külaline


E-mail
Vastus: Karismaatiline seebivaht ja/või religioossed kogudused. Siiber? Värk kisub leigeks vai?
« Vasta #4 on: 02.03.2010, kell 18:01 »

Tsiteeri
No ole hea inimene Ene ja nimeta siis ükskord ometi ükski neist VÄLJA ARVATUD MÕNEDEST. Mis sa ainult virised ja õpetad. Siis eestimaa rahvas teab, kuhu poole tüürida  ja  kust see õige  valgus tuleb. Kui on näide käepärast, siis on jutul ka rohkem jumet.
armas anonüümne kritiseerija, sa ei julge enda nime avaldada siin foorumis ja esitad küsimusi läbi teiste isikute, aga ise ootad konkreetsust??
See pole hea mõte avalikustada ühte või teist, sest millegipärast tunnen, et hingevaenlane on valmis juba käsi hõõruma ja kohe neid ka maha tõmbama, kes on juba sirutumas sügavamal viisil Jumala poole.
Piibel annab kindlad tunnused kristlastele Markuse16:17,18 ....Ei kritiseeri vaid tahaks õhutada üles maha panema oma lihas toimetamise ja saada tõesti Vaimus juhtimise. selles on kõik vägi teenida Jumalat ja olla meelepärane Jumalale kogu oma eluga.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam