Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:14
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kas mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kas mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad?  (Loetud 4915 korda)
Lynx
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 15


Kas mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad?
« on: 15.03.2010, kell 18:35 »

Ameerikamaal osad arvavad, et abielus inimesel pole hea vastasoost isikuga, kes pole abikaasa, kahekesi koos lõunatki süüa (avalikus kohas), st. peab olema veel keegi seal seltskonnas. Ainult kahekesi autos või muus suletud ruumis viibimine on muidugi ka out.
Põhjuseks, et poleks kiusatusi ja et keegi ei saaks kahtlustada või valesti süüdistada, et on ebasobiv suhe. 
Mida Eesti kristlased sellest arvavad? Kas ja mis tingimustel on mõeldav, et oleks vastasoost sõpru?
Logged

Katsuge kõik läbi...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Kas mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad?
« Vasta #1 on: 16.03.2010, kell 12:17 »

Vallalisena - võib küll AGA ka siis peab meelde jätma piirid ja tõsiasi et on olemas mees ja naine ja on olemas KEEMIA ja kiusatused.

ABIELUINIMESENA - võib küll ka (oleneb mida me silmas peame) AGA asjast peab teadma sinu abikaasa ning kui ta seda ei soovi jms. siis on see ühesõnaga OUT! Ja kui on võimalik on see tööalane - ühiskondlik vms. lävimine, siis peab meelde peab jätma abieluliste rangemad piirid ja tõsiasi et on olemas mees ja naine ja on olemas kiusatused.

No me saame rääkida et abielus olles on ikka naisel parim sõber oma mees ja mehel siis parim sõbranna oma naine. Kui nüüd abielumees tuleb koju jutuga, et tal on ikka see töökaaslane või siis see inimene koguduses tema sõbranna jms. ning kui nende vahel ei ole usaldust jms. siis on ma arvan naisel ikka täielik alus veidi lärmi tõsta, et saage aru see on temaatika kus tuleb rääkida enamast, kui vaid JAH ja EI vastus. Teema põimub terve abieluseminari või seeria seest läbi ning et sellele küsimusele vastata peab veidi rääkima abielusuhete olemusest - usaldusest - armukadedusest - kiusatustest - ohtudest jms.

Kui teema rohkem huvitab, siis plaanin panna sarnase alatooniga ühe jutluse veebi, kus üks pastor-piibliõpetaja jagab sellest ja toob näiteid kui paljud on komistanud ja oma elu rikkunud selle nö. "sõbrutsemisega". Palju karmim standard on selles asjas koguduse töötegijatel ja teenistujatel!
Logged

rutt
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 41


Mu Päästja elab!


Vastus: Kas mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad?
« Vasta #2 on: 08.07.2010, kell 22:40 »

Natuke imelik küsimuse püstitus... Aga kui on küsitud, siis tuleb ka vastata. Smiley
 Minu arvates võivad olla küll mees ja naine omavahel lihtsalt sõbrad ilma igasuguste muude tagamõteteta...ka(eriti) kristlaste seas.
Jumala armastusest lähtuvalt tuleks meil ju kõiki inimesi eranditult armastada omakasupüüdmatult ja tingimusteta (isegi juhul, kui see ligimene osutub vastassooliseks ).
Logged

Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub su elu!!!
Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 309


Usk,lootus, armastus.


Vastus: Kas mees ja naine võivad olla lihtsalt sõbrad?
« Vasta #3 on: 05.03.2011, kell 08:30 »


Mina arvan, et võivad küll, sest me puutume pidevalt kokku erinevate inimestega, nii kristlaste kui mittekristlastega ning igaühega kujunevad me suhted erinevaks, olenevalt isiksusest. Abielus olev inimene lihtsalt käib ka väljaspool kodu KOOS TRUUDUSEGA oma abikaasa suhtes, normaalne! Mida veel lisada? Arusaadavalt peame hoiduma liiga lähedastest suhetest niisuguste inimestega, kelle käitumine põhjustab sinu isiksuse kahjustamist. Loobuda toreda ja ausa inimese sõprusest põhjusel, et, KES TEAB, mida TEISED mõtlevad-lauslollus ! Ise mõtlen, ise tean ja käitun vastavalt oma südametunnistusele.  shake2
Logged

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam