Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 13:01
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Lahutus ja taasabiellumine (koguduses) « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)  (Loetud 7375 korda)
h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« on: 25.03.2010, kell 18:45 »

Küsiks, mida arvate järgmisest situatsioonist

Kogudusse tulevad päästmata inimesed, abielupaar, saavad päästetud jne. Mõlemad abikaasad on aga eelnevalt lahutatud, nende endised abikaasad on elus. Lahkumineku põhjus oma eelmisest abieludest on olnud lihtsalt mittesobivus (st pole piibellikult aktsepteeritav). Neil on omavahelisest abielust ka lapsed.

Nad saavad päästetud ja kõik eelnevad  patud andeks, ent kas nende praegune abielu on nüüd Jumala ees samuti ok või peaks seda käsitlema kui jätkuvat abielurikkumist? Kui mitte, siis mis alustel Jumal võiks seda  praegust abielu aktsepteerida ja õnnistada ? ...sest Mk 10:11ja Jeesus ütles neile: "Kes iganes lahutab oma naisest ja võtab teise, rikub tollega abielu, 12 ja kui naine on lahutanud oma mehest ja läheb teisele, rikub ta abielu."

Hea oleks, kui keegi ei avaldaks ainult enda arvamust, vaid Sõna põhjal väidaks kas ühte või teist, kuna teema on liialt tõsine - ühelt poolt on kaalul see et õpetatakse inimesi ekslikult, teiselt poolt sellest tulenevalt igavene elu.
Logged
ene
Külaline


E-mail
Vastus: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« Vasta #1 on: 25.03.2010, kell 19:57 »

Sa peaksid vist seda siis küsima meie Eesti koguduse pastorite käest, nemad ju laulatavad ka neid, kes on kunagi, enne päästetud saamist lahutatud. Nemad oskavad kõige täpsemalt vastata ilmselt Piiblile toetudes.
Logged
h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Vastus: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« Vasta #2 on: 25.03.2010, kell 20:03 »

Sa peaksid vist seda siis küsima meie Eesti koguduse pastorite käest, nemad ju laulatavad ka neid, kes on kunagi, enne päästetud saamist lahutatud. Nemad oskavad kõige täpsemalt vastata ilmselt Piiblile toetudes.

Meil peaks siin olema inimesi, kes on nii teoloogid kui peaks olema ka pastorid Wink Ja see ei ole mingi probleem, mida iga kogudus ja pastor  tohiks käsitleda erinevalt, sest kaalul võib iga vale tõlgenduse puhul olla  liialt palju.
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« Vasta #3 on: 26.03.2010, kell 20:12 »

Tsiteeri
Nad saavad päästetud ja kõik eelnevad  patud andeks

Aga sellega on ju kõik öeldud - nad on KÕIK eelnevad patud andeks saanud ja uusloodud Kristuses. Kõik eelnev on möödas ja neil ei ole (seda vana )minevikku. Nende mineviku patte (ka lahutuse e abielurikkumise pattu) ei ole enam Jumala ees ja seega praegune abielu ei ole abielurikkumine, kui nad on seaduslikult abielus. Ainult lasku endid ka Jumala ees abielulepingu ja tõotustega siduda (laulatada), kui on mõlemad saanud päästetud. Kui inimene on enne päästetud saamist lahutanud, nüüd aga on uusloodu Kristuses, siis saab ta Jumala ees usklikuna abielluda uuesti ja Jumal õnnistab seda abielu ja on selles abielulepingus kolmandaks osapooleks. On öeldud: "Mida nüüd Jumal on ühte liitnud, seda inimene ärgu lahutagu." Seda abielu ei saa lahutada, (kui lahutusel ei ole piibellikku alust - liiderdamine, hooramine - ja ka sel Juhul lõpetab Jumal selle lepingu, mitte inimene), sest Jumal on ise seal kolmandaks lepingu osapooleks ja Jumal ei lõpeta seda abielulepingut, kui ka inimesed riigi kohtus abielu lahutavad. Nad jäävad Jumala ees lepingusse, üksteisele antud tõotuse järgi "kuni surm meid lahutab" - isegi kui nad koos enam elada ei taha. On abielusid "liha järgi" abiellutuna, on abielusid abiellutuna Jumala järgi. Kui keegi on enne päästetud saamist abiellunud liha valiku järgi (ka Jumala juhatust küsimata)ja selle abielu lahutanud, Jumal pole olnud selles abielus lepinguosaline, siis ta võib päästetud saades abielluda (laulatusega) Jumala juhtimist küsides ja järgides(eks Jumal vaata ka, et see või teine inimene ka teisele meeldib jne), ja Jumala õnnistus on selle üle.
Aga kui Jumal ei ole ülalkirjutatust kellelegi isiklikult rääkinud, (soovitan asjaosalistel küsida Jumalalt neid asju ise ja Ta vastab, ka isiklikke laadi küsimusi ja probleeme saab ju Taevaisale esitada) siis on tal sellest raske aru saada.   
Logged

h.marko
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 114

On ainult üks tee!


Vastus: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« Vasta #4 on: 27.03.2010, kell 00:46 »

Tahan lill, kogu südamest, koos Sinuga sedasi uskuda ja mõelda, nii ongi ju ülimalt loogiline.  Olen ka ise asjadele samas valguses mõelnud ja jääb üle loota, et oleme õigel teel. Mul hakkas just täna ennem, kui ma siia naasesin, seesama mõte liikuma, et "Mida nüüd Jumal on ühte liitnud....", see tähedab minu jaoks  seda, et Jumala liitmine peaks tähendama justnimelt laulatust kui tõotust Jumala ees.
Logged
Pärlike
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« Vasta #5 on: 12.12.2014, kell 16:09 »

Issanda aed on kirju!Olukorrad on nii erinevad, et kui üheselt kõigile lauaga lüüa, siis paljud pead saavad maha löödud, s.t. täitsa kutu, mõned jäävad eluajaks vigaseks, mõned saavad lauast kindla jalgealuse ja on tänulikud. Aga Jumal ei eksi kunagi. Kõige mõttekam on tõsiselt Jumalat otsida, et õige suhtumisega konkreetset lugu näha. Me oleme harjunud lahutuse all mõtlema seda, et dokument näitab, et sa pole enam selle inimesega abielus.See on siis mõnedele vastuvõetamatu, sest tahame ju kõik Jumala Sõna järgi elada. Aga kui abikaasad ühe katuse all elavad eraelu, mitte abielu, siis ei mõisteta hukka, sest kõik on ju Jumala Sõnaga kooskõlas... KAS IKKA ON??? Minu arust on ABIelu see, kui üksteist toetatakse. Üks aitab ühe ja teine teise lendu, tema potensiaali sisse, mida üksinda ei ole võimalik saavutada. Sa sõna otseses mõttes oled sõltuv kaaslasest, sellest, kes ja milline ta on. Samal ajal tema on sinust sõltuv ja soovibki sellist elu. Ja see kõik sünnib mõlema tahtel ilma ära kasutamata, teist austades ja hinnates. See on nagu lumepall, mis veerema minnes kasvab-kogedes head tahad aina mõelda, kuidas ise veel parem tema vastu olla. Aga kui ühe mõtetes keerleb pidevalt:mida sa jälle tahad, oehh, kas juba küllalt ei saa, on ju tehtud küll... Tegelikult see "tegemine" oli pool aastat tagasi veerand tundi südamest südamesse rääkimist. Küsimus:kas see on ABIelu või on üks juba ammu ennast teisest lahutanud ja teisel ei jää kodurahu huvides muud üle kui sellega nõustuda, sest alandus ja tasadus on teadagi voorused...Minu arust on siin Jumala Sõna vääriti tõlgendatud ja kui sellisele juba aastaid kestvale ühepoolsele valitsemisele lõppu ei tehta, siis õiglusest küll juttu ei ole. Alandlikud kristlased ei peaks ju võimuka abikaasaga selgrootult nõustuma. Jeesus on ju ka samal ajal tall ja lõvi. Me peaksime ikka Tema moodi olema. Ainult et kui võimu on liiga kaua alandlikkusega toidetud, on pimedus juba nii suur, et võimukas pool enam ei näe ega tahagi mingit muutust näha... Kui siis dokumentides see lahutatus ära vormistada, mis päriselus juba aastaid kehtiv on,ei saa mina küll öelda, et see alandlik pool lahutamise pattu tegi. Tegelikult toimus see aastaid tagasi kaasa pideva tõrjumise tulemusena. Lugu ise on muidugi pikem, aga kuidas teie selle peale vaatate?
Logged
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Lahutus ja taasabiellumine (koguduses)
« Vasta #6 on: 16.12.2014, kell 14:49 »

Ühtpidi on küll Uus Testament väga täpselt paika pannud põhjused kus võib abielu lahutada ja on kindlasti palju vendi ja õdesid kes ei kiida just heaks seda, kui lahutatakse muudel  põhjustel.
Aga samas kui abielu on võtnud vormi kus üks pool on juba aastaid kannatanud ja reaalselt üksi olnud, ja teine pool on muutunud selliseks, et olukorra muutumine näib liiga võimatuna, siis jääb minu arust üle ainult edasi kannatada ja selle kannatamise käigus loota ja palvetada, et äkki mingi ime läbi kõik laheneb.
Või teise võimalusena saab lõpetada õnnetu üksi olemine, keerata oma elus uus lehekülg ja alustada uuesti kas vallalisena või leida see kes paremini sobib. Ilmselt seda teis varianti paljud heaks ei kiida ja leiaksid küllaga manitsusi.
Mulle tundub, et meestel on üksi kergem edasi minna, naistel keerulisem. Mehed vajavad oma privaattsooni rohkem kui naised ja kohanevad üksi olemisega kergemini.

Kuna teema on delikaatne, siis ei tahaks Sulle siin avalikult n.ö nõu andma hakata, aga ma ise usun, et Sul on kindlasti vähemalt moraalne õigus oma elus proovida õnnelik olla.
Samas kas õnnelik olemine peaks olema eesmärk?
Tunnistan ausalt, et oma elus ma ei taha õnnelikuks saada, pigem tugevaks saada.
Üks teine raamat, mitte Piibel, kus on kirjeldatud vestlust vana ja noore mehe vahel, ütleb väga huvitavalt; õnn igav ole, teeb paksuks, paksus laisaks, laiskus vaeseks. 

Ma usun, et keegi ei tohiks kannatada kellegi teise despootliku käitumismudeli tõttu!
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam