Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:26
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!  (Loetud 3293 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!
« on: 25.06.2010, kell 10:49 »

Iisrael peatas Gazasse suunduva laevastiku

Peeter Võsu
EKD esimees
31.05.2010

Iisraeli Välisministeeriumi teadaandel saabus ööl vastu 31. maid Gaza mereblokaadi murda püüdvale kuuest laevast koosnevale laevastikule Iisraeli mereväe personal. Militaristid laeva Mavi Marmara pardal ründasid Iisraeli mereväelasi käsirelvadega, mille hulgas oli püstoleid, nuge ja nuiasid. Sellele laevale saabunud Iisraeli väed võeti vastu äärmusliku vägivallaga. Kaks sõdurit sai raskelt ja vähemalt kümme kergemalt haavata. Praeguseks ei ole veel teada lõplikku ohvrite arvu Hamasi terroriste toetama minevate militaristide hulgas, kuid vähemalt kümme inimest on surnud ja ligi 50 vigastatud. Ülejäänud viie laeva personal võttis Iisraeli mereväe rahumeelselt vastu, millele järgnes nende vigastamata eskortimine Iisraeli sadamasse.

Praeguseks on selge, et laeval viibinud võitlejad olid vägivalla ja Iisraeli sõdurite rünnaku ettekavatsenud. Veel enne, kui sõdurid laevale jõudsid, pussitati neid ja ühelt võeti relv. Iisraeli sõduritel, kelle elud olid reaalses ohus, ei jäänud muud võimalust kui enese kaitseks avada tuli ründajate pihta.

Üks laevastiku organiseerijatest, Huwaida Arraf ütles juba enne Iisraeli sõdurite saabumist: „neil (Iisraellastel) tuleb meid jõuga peatada.” Bulent Yildirim, üks laevastiku juhtidest Türgi äärmus-islamistlikust organisatsioonist IHH, ütles ka varem: „Me avaldame vastupanu ja vastupanu võidab.”  Militaarse rühma liikmed võtsid Iisraeli sõdureid vastu hõigetega: „Intifada, intifada (Islami ülestõus).” (Iisraeli Välisministeerium). Al-Jazeera intervjueeris ühte laeval viibinud naist, kelle sõnul oli laevastiku korraldajate eesmärgiks üks kahest õnnelikust lõpust: hukkuda märtrina või jõuda Gazasse (Palestinian Media Watch, 31.03.2010).

Mis oli laevastiku eesmärgiks? Greta Berlin, laevastiku avalike suhete esindaja, ütles 27.05 AFT uudiste agentuurile: „See missioon ei ole humanitaarvarude kohale toimetamiseks, vaid Gaza blokaadi murdmiseks.” Seda kinnitasid ka nende teod. Iisrael pakkus laevastikule korduvalt võimalust Ashdodi sadamasse randumiseks ja saadetise viimiseks Gazasse seaduslikke teid pidi. Kauba vähetähtsust näitab ka fakt, et seda oli ainult umbes 10 000 tonni, mis on väiksem Iisraeli iganädalastest abisaadetistest.

Organiseerijad olid teadlikud, et nad eiravad Iisraeli suveräänset õigust oma maad kaitsta ja samuti rahvusvahelisi kokkuleppeid (Oslo lepe ja sellele järgnevad kokkuleppeid rahuprotsessi edendamisel).

Lisaks formaalsele õigusele oma piire kaitsta sissetungijate vastu, on Iisraelil Gaza osas halvad kogemused. Terroristlik rühmitus Hamas on viimase viie aasta jooksul tulistanud üle kümne tuhande raketi Gazast ümbruskonnas paiknevate Iisraeli asunduste pihta, hoides nende elanikke pidevas surmaohus. Ka blokaadi olukorras on terroristid leidnud võimalusi ülisuurtes kogustes viia lõhkeinet ja relvi Gazasse. Mis juhtuks, kui Iisrael lubaks seal laevadel kontrollimatult randuda? Kummaline, et sellist vabadust see „humanitaarmissioon” taotleski.

Hamas haaras Gazas võimu 2006. aastal, mõni kuu pärast juudiasunduste väljatoomist ja täieliku autonoomia andmist araablastele. Selle asemel, et autonoomiast rõõmu tunda ja oma ühiskonda üles ehitada, hakkas terroristlik organisatsioon raskerelvadest Iisraeli tsiviilisikute pihta tuld andma. Väikelinna Sderot pihta tuli kolme aasta jooksul keskmiselt 3 raketti päevas. Aasta tagasi sai Hamas võimsamad relvad, mis jätsid oma tulistamisraadiusesse hoopis suuremad asustuskeskused nag Beer Sheva, Askelon ja Ashdod, kokku ligi miljoni elanikuga. Iga raketirünnak tingis vajaduse kogu piirkonna elanike varjenditesse jooksmiseks. Kuna see juhtus keskmiselt 3 korda päevas, millele kaasnes surmahirm, siis ei olnud midagi loomulikumat, kui anti aasta tagasi terroristidele vastulöök, mille Euroopa Liit hukka mõistis, kui ebaproportsionaalse. Terve mõistus ütleb, et õige proportsioon on selline, mis sunnib terroristi lõpetama. Hamas ei lõpetanud.

Iisrael on otsustanud Gazasse kontrollimatuid saadetisi mitte lubada, kuna Hamas kasutab seda relvastamiseks tsiviilisikute vastu. Kummaline, et laevastiku organisaatorite hulgas oli Euroopa Liidu liikmesmaade parlamendiliikmeid ja kõrgeid ametnikke. Nende koostöö Euroopa Liidu poolt terroristlike riikide nimekirja kantud Hamasi ja Türgi äärmusislamistliku IHH-ga tuleks tingimusteta hukka mõista. Iisraeli blokaadi murdmine tähendaks Iisraeli enesekaitse murdmist terroristide vastu. On äärmiselt kahetsusväärne, et Euroopa Liit ei ole selle laevastiku korraldajaid ühemõtteliselt hukka mõistnud. Täiesti arusaamatu on Rootsi Välisministeeriumi reakstsioon, kutsuda Iisraeli suursaadik aru andma. Jääb vaid loota, et Eesti riigi seisukoht selles konfliktis jääb toetama õigluse printsiipi ega järgne pimesi mitmetele poliitiliselt kallutatud Euroopa Liidu esindajatele.

Peeter Võsu
-------------------------------------------------


Miks müür - blokaad?

Terrorism põhjustab kannatusi süütutele tsiviilisikutele. Nendeks on head kristlased Petlemmas ja Gazas, Koreas ja Indias. Ka meie peame kannatama terroristide tegude tõttu. Mäletan veel aegu, kui USA lennujaamades sai lennukile joostud, nagu meil bussile – kui saba veel paistis, oli lootust peale jõuda. Keegi ei küsinud lennujaamas dokumenti ega vaadanud kotti. Täna konfiskeeritakse meilt 125 grammised parfüümid ja igal juhul läbime mõnikord ligi tunnise läbiotsimise kadalipu.

Kas meie kannatuste tõttu tuleks turvameetmed lõpetada? Me ei kujuta ette, kui palju lennukeid hakkaks siis alla kukkuma.

Iisraelis sai 2000 aasta alguses igal aastal terroristide pommide all surma 200-300 inimest, haavatuid oli tuhandetes, mõned ilma jäsemeta, mõned eluks ajaks voodis. Pärast turvatara rajamist on halvimal juhul 10 hukkunut aastas. Korduvalt on püütud turvameetmeid leevendada, mille tagajärjeks on ilma eranditeta hulk mõrvasid.

Iisrael on suutnud vähendada massimõrvad 10 ja vähema inimeseni aastas. Paneb mõtlema, et USA ei ole suutnud sama teha Iraagis, kus sureb igal aastal 1000 ja rohkemgi inimest. Ründajaks ikka samad äärmusislamistlikud rühmitused.

Ärge palun minust valesti aru saage, ma ei ole araablaste, kui rahvuse vastu. Nende hulgas on toredaid inimesi. Olen mitmetega neist ka ise Jeruusalemmas vestelnud. Tahan vaid öelda, et piirangud, mis Iisrael on nendele aladele pannud, on vältimatud. Ilma nendeta hukkuks tuhanded süütud inimesed.

Tervitades,

Peeter Võsu
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!
« Vasta #1 on: 25.06.2010, kell 10:51 »

1. RAHUAKTIVISTID TERRORI  TEENISTUSES

Esmaspäeval Gazasse jõuda üritanud laevakonvoil toimunust on palju kirjutatud ja uudiseid edastatud. Juhtumis sai surma üheksa pardalviibinud inimest ning vigastada seitse Iisraeli sõdurit. Kõikjalt üle maailma kostub nüüd kriitikat Iisraeli suhtes ning nõutakse juhtunu sõltumatut uurimist. Türgi, kust laevad teele lähetati ning kust pärinesid sajad juhtumis osalenud, jättis ära sõjalised ühisõppused Iisraeliga, kutsus konsultatsioonideks koju oma saadiku ning kuulduste järgi kavatsetakse tühistada kahe riigi vahelisi kaubandusleppeid.
   
Ent suur osa riike mõistis Iisraeli hukka juba ammu enne faktide ilmsikssaamist. Sellised riigid, nagu Rootsi, Norra, Venemaa ja Prantsusmaa ei näi faktidest hoolivat, kui tuleb ette võimalusi Iisraeli kritiseerimiseks ja hukkamõistmiseks. Kahjuks käituvad nii ka paljud kristlased, kes ekslikult arvavad, et tegutsevad moraalivalvuritena ning vastukaaluks ”pimesilmi Iisraeli toetajatele” ühinevad põhitrendiga.

Iisraeli on lihtne kritiseerida ning palju keerulisem kaitsta. Mitte sellepärast, et Iisraeli kaitsmine mingisuguseid kompromisse moraali alal nõuaks, vastupidi! Inimesed, kes Iisraeli ilma fakte teadmata kritiseerivad, käituvad ilmselt rumalasti. Ent inimesed, kes seda fakte teades teevad, näivad olevat kaotanud moraalse kompassi. Vaadelgem laevakonvoi juhtumi taustteavet.

Hamasi võitlus Iisraeli vastu
Gazas valitseb Hamas – organisatsioon, mida USA, EL ja Iisrael teiste hulgas peavad terroristlikuks organisatsiooniks. Aastatel 2001-2008 Hamas tulistas või toetas 12000 raketi tulistamist, suurem osa neist olid suunatud Iisraeli tsiviilelanike pihta. Poolteist aastat tagasi Gazas toimunud sõda ei lõppenud rahulepinguga (ning ei saa seda teha niikaua, kuni Hamas võimul on), seega on Hamasi eesmärgiks endiselt Iisraeli riigi hävitamine. Sõjast saadik on Gazast Iisraeli sihtmärkide pihta tulistatud 164 raketti ja 74 mortiirmürsku ning selle aasta märtsikuus tapsid Gazast Iisraeli tungida üritanud terroristid kaks IDF sõdurit. Hamas, rikkudes rahvusvahelist õigust, hoiab vangistuses Iisraeli sõdurit ning ei taga talle põhilisi inimõigusi, nagu Punase Risti külastusi.     

Hamas on aastaid smugeldanud Gazasse relvi, relvade ja kaitserajatiste tootmiseks vajalikke materjale ning seda on varmalt rahastanud ja toetanud Iraan. Hamasi väitel on nende sihiks järgmiseks sõjaks valmistumine. Iisrael on kohustatud oma elanikke kaitsma ning ei ole seetõttu lõpetanud Gaza blokaadi, mille eesmärgiks on takistada Hamasi taasrelvastumist. Blokaad puudutab ainult selliseid kaupu, mida saab Iisraeli vastu sõdimiseks kasutada. Iisrael tunneb, et tal ei ole kohustust varustada Hamasi vahenditega, mida nad üritavad iisraellaste tapmiseks kasutada.

Blokaad ei puuduta toitu, ravimeid ega rõivaid. Kuuel päeval nädalas suunduvad Iisraelist Gazasse veoautod puu- ja köögiviljade, vürtside, juustu, leiva, nisu, riisi, piimapulbri, beebitoidu, liha, kala, ravimite, rõivaste ja kariloomadega, loetletud on vaid mõned veetavatest kaupadest. Seda tehakse osaliselt koostöös humanitaarabiorganisatsioonidega ning osaliselt Iisraeli initsiatiivil. Gazas seega humanitaarkriisi ei ole ning abiorganisatsioonid saavad piirkonda kaupu tuua organiseeritud viisil. Iisraellased on kõik laevakonvoi laevadel olnud kaubad peale ehitusmaterjalide juba Gazasse edasi toimetanud.

Laevakonvoiga humanitaarabi saatmise korraldaja
Vaatleme nüüd järgmist küsimust: kes olid laevakonvoi Gazasse saatmise taga?   Laevakonvoi organiseeris Türgi islamistlik organisatsioon IHH (Humanitaarabifond). See on üks organisatsioonidest, mis toetab humanitaartöö katte varjus terrorismi. IHH on end aastaid ideoloogiliselt seostanud äärmuslike vaadetega Moslemite Vennakonnaga, mille haruks on Hamas. IHH kogub raha Hamasi jaoks ning organiseerib selle terroriorganisatsiooni toetuseks meeleavaldusi. Laev Mavi Marmara kuulub IHH-le.

Võitlus Mavi Marmaral
On avaldatud videosid, mis näitavad, kuidas enne Marmara hõivamist Iisraeli poolt laulsid mõned laevalolijad araabia keeles laule juutide tapmisest. Üks naine ütles, et märtriks olemine on „hea asi“. See on kooskõlas ühe Hamasi televisioonis kõlanud intervjuuga, milles dr Abd Al-Fatah Shayyeq Naaman väitis: "(Gaza) laevakonvoi komandör ütles eile: „Me ei luba sioniste enda lähedale ning avaldame neile vastupanu.“  Kuidas nad vastupanu avaldavad? Nad teevad seda küünte ja hammastega. Need on inimesed, kes soovivad hakata märtriks Allahi pärast, sama palju tahavad nad Gazasse jõuda, kuid see esimene asi (märterlus) on ihaldusväärsem.“ „Vastupanu,“ on Hamasi varjunimetus terrorismi jaoks.
Hoolimata faktist, et laevakonvoi ninamehed väitsid korduvalt, et ei kasutata vägivalda Iisraeli väed pardale jõuavad, näitavad Iisraeli mereväe salvestised, kuidas 5-10 inimest helikopterist laskuvatele sõduritele kallale tormasid. Sõdureid peksti raudkangidega, pussitati ning lõpuks tulistati nende pihta. Üks tugevasti läbipekstud sõdur heideti üle parda. Haiglasse viidud Iisraeli sõduritel oli koljumurde, pussitamishaavu kõhus ning kuulihaavu seljas.

Esimesena laevale jõudnud sõdurid olid peamiselt varustatud rahvahulkade laialiajamiseks mõeldud relvadega. Nad ei olnud valmis lintšimiskatseteks. Iisraeli telekommentaatori väitel kulus Iisraeli sõduritel 40 minutit relvade kasutamise loa saamiseks ning luba anti alles pärast seda, kui sõdurite pihta oli tulistatud ja nende elud olid tõeliselt ohus.

Terroristid pardal
Hiljem selgus, et umbes 50 Marmara vahejuhtumis osalenutest kuulusid erinevatesse terroriorganisatsioonidesse. Nende peamiseks eesmärgiks oli IDF sõdurite ründamine.  Laeva läbiotsimisel leiti relvapeidik, kus oli palju nuge, ragulkasid, kive, suitsupomme, metallkange, isevalmistatud teravaid metallesemeid, keppe ja nuiasid, haamreid, süütepomme ja gaasimaske.

Laevakonvoi tõeline eesmärk
Võttes arvesse katseid Iisraeli sõdurite lintšimiseks ning seda, et laevadega veetavat kaupa oleks ka muid teid pidi saanud Gazasse toimetada, võib julgelt väita, et laevakonvoi eeldatav humanitaarne eesmärk oli teisejärgulise tähtsusega. Seda kinnitab fakt, et organiseerijad keeldusid viimast Iisraeli sõdurile Gilad Shalitile tema vanematelt toitu ja tervitusi. Selle laevakonvoiu eesmärgiks oli luua olukord, kus Iisraeli võiks süüdistada provotseerimises ning panna maailma üksmeelselt Iisraeli hukka mõistma. Väidetavat humanitaarkriisi ärakasutades tehti kaelamurdev PR trikk, et tugevdada Hamasi ja nõrgestada Iisraeli.

Rahuaktivistid või vahend terrorismiks
Pardal võis olla ka neid, kes naiivselt uskusid end täitvat inimõiguste missiooni.  Kuigi suurem osa neist võib Iisraeli suhtes tunda vaid põlgust, ei pruukinud neil olla tahtmist IDF sõdurite ründamiseks või lintšimiseks. Need on rahuaktivistid, kelle ärakasutamise alal oma väärastunud eesmärkide huvides Hamas asjatundja on. See ei tohiks olla üllatav, sest Hamas ja teised terroriorganisatsioonid on aastaid kasutanud just sellist käitumismustrit: Nad lasevad oma „kangelaslikel“ terroristidel varjuda tsiviilelanike selja taha, et rakendada immuunsusnõuet vasturünnakute suhtes. Kuid rahu- ja inimõiguste aktivistide valmisolek lasta end sellisel viisil ära kasutada on uskumatu. Enese pakkumine terroristidele kilbiks on äärmiselt ebamoraalne ning selline käitumine õõnestab inimõigusi, mida nad väidavad end esindavat.

Kas Iisraeli kritiseerimine on aktsepteeritav?
Nii et Iisraeli ei tohi kritiseerida? Kindlasti tohib! Pime toetus ei vääri usaldust ning ei tee kellelegi head. On olukordi, kus Iisrael teeb vigu. Seda ei saa ega tohi keegi eitada. Ent Iisraeli puhul ei ole peamine probleem mitte pime toetus, vaid pime kriitika. Kui Iisrael teeb vigu, siis täpselt need nad ongi: vead. Iisraeli materdajate arvates ei tee Iisrael kunagi midagi õigesti ning kõike, mida ta teeb, kirjeldatakse õudsena ja kavandataud strateegiana. Nende inimeste silmis käitub Iisrael ülbelt ja tallab rahvusvahelist õigust jalge alla.

Miski ei ole tõest kaugemal kui see. Iisrael teab paremini kui keegi teine, et kõigi silmad on pööratud sellele, mida nad teevad ja mida nad ei tee. Seetõttu, nagu tavaks saanud, peeti ka seekord enne tegutsemist nõu asjatundjatega rahvusvahelise õiguse alal. Järgiti üksikasjalikult kõiki reegleid, võttes kõigepealt laevadega ühendust ning pakkudes neile võimalust viia kaubad Gazasse Iisraeli Ashdodi sadama kaudu. Selle asemel, et pardalolijate elusid hoiatuslaskudega või muul viisil laeva kursi distantsilt juhtimisega ohtu seada, saabus sõjavägi laeva pardale rahumeelsel viisil, seades oma sõdurite elu ohtu. Sõdurid võitlesid tervelt 40 minutit oma elu eest, kuni neid tulistati ning nad otsustasid tulistamisele vastata. Seda on nimetatud massimõrvaks ja „Türgi 9/11“-ks. Taolised väited labastavad nende sõnade tähendust ning nendega üritatakse Iisraeli põlastusväärsel viisil laimata.

Kõigil Iisraeli kritiseerijail tuleb läbida üks test, et pääseda antisemiidiks tembeldamisest: kasutada samasuguseid standardeid teiste rahvaste üle otsustamisel. Ei ole kahtlust, et kui võrrelda Iisraeli tegevust teiste riikidega, paistavad silma Iisraeli sõjaväe kõrged moraalinormid. Kui Iisrael peaks laevakonvoi juhtumi uurimisega nõustuma, siis peaks tõeliste asjaolude väljaselgitamine juutide riiki ainult õigeks mõistma. Ent Iisraeli puhul on probleemiks see, et nad ei saa loota õiglasele kohtlemisele sõltumatu uurimise korral. Nagu näitas Goldstone´i raport, ei ole eesmärgiks mitte tõe väljaselgitamine, vaid ettekäänete otsimine Iisraeli kritiseerimiseks ja tema olemasoluõiguse õõnestamiseks.

Neid faktid on kõigile näha, kuid paljud eelistavad neid mitte märgata. See oleks vastuolus pimeda kriitikaga, mis nende ideoloogiaga suurepäraselt kokku sobib.

Allikas: Word of Life Israel
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!
« Vasta #2 on: 25.06.2010, kell 10:54 »

MIKS IISRAEL RAHVUSVAHELIST UURIMIST VÄLTIDA TAHAB

Pärast Gaza poole suunduva laevkonvoi sündmusi ja intsidenti Marmaral avaldatakse Iisraeli juhtidele tugevat survet komisjoni moodustamiseks, mis juhtunut uuriks. Survet avaldatakse nii Iisraeli seest kui ka rahvusvahelise kogukonna poolt. Paar päeva tagasi nõudsid Iisraeli mereväe erukaptenid erapooletu ekspertide kogu loomist nelja konkreetse valdkonna uurimiseks, näiteks miks sõduritel puudus korralik relvastus ja miks IDF ei teadnud, mis laadi vastupanu neid laeval ees ootab. Nüüdseks on otsustatud, et loodav komisjon hakkab uurima operatsiooni sõjalist poolt.

Rahvusvaheline kogukond soovib, et juhtumit uuriks välisekspertidest koosnev komisjon. Netanyahu valitsus ei taha IDFi operatsioone uurima välismaalasi, sest see muudaks Iisraeli banaanivabariigiks ning looks ohtliku pretsedendi tulevikuks. Tõenäoliselt Netanyahu siiski lubab võtta Iisraeli juhitavasse komisjoni ühe või kaks liiget välismaalt. Iisrael peab oluliseks, et uuritakse ka juhtumile eelnenut. Et siis tuleks uurida ka Türgi varjatud seoseid konvoi komplekteerimise ja väljasaatmisega, on põhjaliku uurimise läbiviimine vähetõenäoline. Türgi sellega ilmselt ei nõustuks.

Samal ajal, kui Iisrael on ametis komisjonide moodustamisega ning sellele USA heakskiidu saamisega, räägitakse uue konvoi teelesaatmisest. Ahmadinejad väitis teisipäeval oma Türgis peetud kõnes, et Iraani kolmest laevast koosnev konvoi ”vabatahtlike mereväelastega” on teel, et “anda iisraellastele õppetund”. Väljaande Debka File andmeil on selle konvoi päralejõudmine kavandatud samale ajale, kui julgolekunõukogus hakatakse arutama Marmara juhtumit. Nõukogu liikmed Türgi, Brasiilia ja Liibanon suunavad siis arutelu põhitähelepanu eeldatavale uuele vahejuhtumile.

Kommentaar:
Avalikkuse tõlgenduse järgi tähendab Iisraeli vastuseis rahvusvahelise kogukonna nõudmisele seda, et Iisraelil on midagi varjata. Poliitikud, teadlased ja meedia esitavad Iisraelile häbiväärsel kombel kõikvõimalikke süüdistusi, teades samas, et nad ei pea oma süüdistavate märkuste pärast vastutama, sest Iisrael ei nõustuks iialgi rahvusvahelist uurimisega. Polegi oluline, millist uurimist Iisrael ka võimaldab, sellest tõenäoliselt ei piisa Iisraeli materdajatele, kes on oma seisukoha juba võtnud. Paljud neist olid otsustanud milline tulemus tuleb arvatavasti juba enne laevade väljumist Türgist.

Nagu tavaliselt, nõuab Iisraeli kaitsmine rohkem aega, on vaja selgitada ja minevikku vaadata. Iisraeli jaoks teeb alati asja keerulisemaks see, et Iisraeli vaenlased pakuvad lihtsustatud ja emotsionaalse versiooni sündmustest ning Iisrael peab seda siis lahti selgitama ja selle versiooni ebaõigsust tõestama. Antud juhul peaks piisama Goldstone´i nimetamisest. See nimi peaks selgitama, miks Iisrael on vastu rahvusvahelisele uurimisele. Objektiivse vaatleja jaoks on selge, et Goldstone´i raport 18 kuud tagasi toimunud Gaza sõja kohta on tugevasti kallutatud Iisraeli vastu. Juudid ei saa iial eeldada ausat uurimist komisjoni poolt, mille on kokku kutsunud ÜRO või komisjoni poolt, mille valimisprotsessi mõjutab rahvusvaheline poliitika.   

Teine põhjus, miks Iisrael rahvusvahelisele uurimisele vastu seisab, on see, et Iisrael on ainus demokraatlik riik, millelt rahvusvaheline kogukond sõjaliste operatsioonide järel pidevalt selliseid uurimisi nõuab. Seda nõudmist aktsepteerides loobuks Iisrael suveräänsusest ja kuulutaks end võimetuks probleemiga omal käel tegelema. Milline riik maailmas lubab võõrastel võimudel oma sõdureid küsitleda, võib-olla isegi nende üle kohut mõista?

Arutelu rahvusvahelise seaduse väljakutse üle Iisareli riigile on kestnud Iisraeli teadlaste ja poliitikute seas pikemat aeg. Paljud peavad suureks probleemiks selle õigussüsteemi aegumist, sest see ei käsitle asümmeetrilise sõjapidamise olukordi. Võtame näiteks erinevused võitleja ja mittevõitleja vahel. Kuni 1970-ndateni pidasid sõdu sõjaväed omavahel. Sõdurid kandsid vormi ja tsiviilisikud mitte. Sõduritel olid relvad, tsiviilisikutel mitte. Sõdureid ja sõjalisi rajatisi käsitleti õigustatud sihtmärkidena, kuid tsiviilisikud ja tsiviilobjektid seda ei olnud ega ole.

Tänapäeval üritavad terroristid kasutada ära kahe maailma eeliseid: nad tahavad õigust kanda ja kasutada relva nagu sõdurid, kuid samal ajal tahavad ka tsiviilelanike õigust puutumatusele rünnakutes. Marmara laeval sattusid Iisraeli sõdurid vastamisi inimestega, kes hakkasid ründama ja tulistama, kuid samal ajal nõudsid tsiviilisikute puutumatust; nad nimetasid endid koguni humanitaarmissioonil olevateks rahuaktivistideks. 

Iisrael on ainus riik, mis peab sellise dilemmaga nii oma piiride sees kui ka väljaspool igapäevaselt võitlema. Sellepärast saadavad teised riigid oma sõdureid Iisraeli sõjaväelt terroristidega võitlemist õppima. Sellepärast on ka Iisraeli Ülemkohtul kõige suuremad kogemused rahvusvahelise õiguse rakendamisel asümmeetrilise sõjapidamise suhtes.

Võiks arvata, et seetõttu peaksid Iisraeli kohtunikud olema nõutud tegijad rahvusvahelistes kohtutes ja õiguskomisjonides. See ei ole nii. Näiteks põhimõtteliselt kontrollib ja juhib ÜRO Haagi Rahvusvahelist kohust (ICJ), mis ametlikult ei ole ÜRO allasutus. Iisrael on ÜROs ainus liikmesriik, mida ei võeta piirkondliku komisjoni liikmeks ning on sellega jäetud ilma igasugusest mõjust.

Rahvusvahelise seaduse professor Alan Dershowitz ütleb, et kohtunike valimise süsteemi tõttu ei saa Haagi Rahvusvahelist kohust pidada “tõeliseks kohtuks”. Dershowitz ütles 23. mail Herzliya Interdistsiplinaarses Keskuses peetud kõnes, et ICJ on poliitiline üksus, mis teenib suurte riikide huvisid. Pidades silmas seda, kuidas rahvusvahelist seadust kasutatakse Iisraelile näpuga näitamiseks, ütles Dershowitz, et ta eelistaks rahvusvahelise seaduse puudumist selle seaduse väärale kasutamisele.   

Iisraeli ees seisab dilemma: on olemas seadus – antud juhul rahvusvaheline seadus. Seadusi tuleb täita. Avalikkusel kästakse järgida seadusi ja sama on nõue kehtib ka nende juhtidele ja riikidele. See on moraali küsimus. Seega, kui väidetakse, et Iisrael rikub rahvusvahelist seadust, reageerib avalikkus sellele enesestmõistetavalt negatiivselt.

Aga kui seadust teadlikult väänatakse või valikuliselt kasutatakse? Kui seadusi kohaldatakse erinevatele riikidele erinevalt? Iisraelil on selliseid kogemusi. Sellepärast on nad rahvusvahelise uurimise vastu. Iisraelil on oma õigussüsteem, millel on tõestatud ja pikaajaline kogemus rahvusvahelise seaduse rakendamisega väga objektiivsel moel. Mis puudutab seaduste aluseks olevaid moraalinorme, siis Iisraeli kohtusüsteem on näidanud end palju usaldusväärsemana kui mitmed rahvusvahelised kohtud ja komisjonid.   

Allikas: Word of Life Israel
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!
« Vasta #3 on: 25.06.2010, kell 10:54 »

ÜHIUUDISED

Pühapäeval avaldas üks Türgi ajaleht fotosid läbipekstud ja haavatud Iisraeli sõduritest Marmara laeval. Päev hiljem avaldati neid fotosid uudisteväljaannetes üle maailma. Reuters avaldas fotosid, millelt aktivistide käes olnud noad ja vereloigud olid eemaldatud. See ei ole esimene kord, kui Reutersit on piltide muutmiselt tabatud. Teise Liibanoni sõja ajal võttis see uudisteagentuur omaks, et oli töödelnud Liibanonis tehtud pilti ning lisanud pildil olevate hoonete kohale suitsu.

Umbes pooled – 49 protsenti - võimalikest valijatest USAs arvavad, et Palestiinat toetavatel aktivistidel lasub süü inimeste hukkumises, kui Iisraeli Katsevägi eelmisel nädalal korraldas reidi Gazasse suunduvale abilaevale, näitab firma Rasmussen Reports telefoniuuring. Ainult 19 protsenti peab Iisraeli süüdlaseks. Ülejäänud 32 protsenti ütlesid, et nad ei oska otsustada. USA valijatest 49 protsenti nõustus, et üldiselt on suurem osa riike Iisraeli suhtes liiga kriitilised. Kakskümmend üks protsenti ütlesid, et riigid ei ole piisavalt kriitilised ning 17 protsenti ei toetanud kumbagi väidet.   

Haaretz teatab, et Iisraeli Üliõpilasliit kavatseb vastukaaluks korraldada laevastiku saatmise abiga Türgi allasurutud vähemusrahvustele, et paljastada rahvusvahelise kogukonna, eriti Türgi, silmakirjalikkust pärast Iisraeli reidi Free Gaza laevastikule. Üliõpilasliidu esimees Boaz Toropovsky ütles Ynetile: “Iisraelivastast kampaaniat juhtiv ja kõiksugu ähvardustega esinev Türgi on sama Türgi, mis teostas holokausti armeenlaste kallal, mõrvates terve rahva, rõhub palestiinlastest suuremat rahvusvähemust – kurde – kes väärivad oma riiki ning on nõudnud oma riiki kauem kui Iisraeli riik üldse eksisteerinud on."       

Allikas: Word of Life Israel
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!
« Vasta #4 on: 25.06.2010, kell 10:57 »

PO AMETNIKU VÄITEL TUGEVDAS LAEVAKONVOI GAZASSE HAMASI

Marmara pardale astumisest saadik on Iisrael üritanud maailmale selgitada, et umbes kaks nädalat tagasi Iisraeli blokaadi murda üritanud laevakonvoi ”Laevad Gazasse” organiseerijate motiiviks ei olnud humanitaarabi toomine. Ilmnenud faktid toetavad Iisraeli väidet, et tegu oli islamistidega, kelle põhieesmärk on õõnestada Iisraeli legitiimsust ja tugevdada Hamasi.

Üks anonüümne Palestiina Omavalitsuse ametnik kinnitas sel nädalal, et nimetatud laevakonvoi tugevdas Hamasi. Ta ütles: “See oli Hamasi jaoks kingitus taevast.” Iisraeli blokaadi kohta ütles ta: “Me tahame näha Gaza sektori blokaadi kõrvaldamist, kuid samal ajal peame hoolikalt jälgima, et selle vilju ei lõikaks Hamas…” PO juhtivat parteid Fatah´i pahandas Araabia Liiga peasekretär Amr Moussa sel nädalal toimunud külaskäik Gazasse. Nende arvates legitimiseeris ta sellega Hamasi tegevust. “Tuletame maailmale ja rahvusvahelisele kogukonnale meelde, et Hamas haaras Gaza sektoris võimu verisel ja vägivaldsel teel,” ütles üks teine Fatah ametnik.

Netanyahu valitsus on laevastiku juhtumi järel teinud kaks olulist otsust. Esiteks nõustus Iisrael USA survel moodustama juhtumi uurimiseks komisjoni, mida juhib Iisrael. Komisjoni koosseisus on kaks välismaist vaatlejat: William David Trimble Põhja-Iirimaalt ja Ken Watkin Kanadast. Uudistekanali Debka File andmeil on see esmakordne juhtum, kui välismaalased osalevad Iisraeli sõjategevuse uurimiseks loodud komisjonis.

Teiseks otsustas valitsus pärast arutelu Kvarteti saadiku Tony Blairiga Gaza blokaadi lõdvendada. Seejuures jääb endiselt põhieesmärgiks Hamasi taasrelvastumise takistamine, kuid Gazasse lubatakse rohkem kaupu. Piiridele tahetakse taas paigutada ülevaatajad Euroopa Liidust ja Fatah´st ning kaupu tahetakse juhtida Gazas tegutsevate ÜRO astuste kaudu, et vältida toetust Hamasile. Kõneldakse ka rahvusvahelise korpuse saatmist Gaza veepiiri kontrollima. See peaks tagama, et keelatud kaupu Gazasse mere kaudu ei veeta.

Kommentaar:
Mitmete Euroopa riikide meediakanalid on muutnud suunda ja paljastanud Mavi Marmara pardal Iisraeli sõdurite vastast rünnakut juhtinud isikute islamistliku ja vägivaldse iseloomu. Laeva kapten ja meeskond on samuti tunnistanud, et ettevalmistused rünnakuks algasid mitu tundi enne iisraellaste saabumist. Ent pardal viibinud Euroopa rahuaktivistid kõnelevad jätkuvalt Iisraeli poolsest provotseerimata vägivallast ja külmaverelistest mõrvadest. Meediakanalid seevastu annavad neile jätkuvalt ruumi oma, teadliku või ebateadliku, valeversiooni levitamiseks.

Võib olla ka nii, et mõned rahuaktivistid arvasid ekslikult, et on kindlalt humanitaarmissioonil, kuid sellisel juhul peaksid nad nüüd oma viga tunnistama ning üritama seda parandada. Kui nad tõendusmaterjalist hoolimata otsustavad oma versiooni juurde jääda, kaotavad nad usaldusväärsust ning lisavad kaalu väitele, et nende jaoks on Iisraelivastane ideoloogia humanitaarväärtustest olulisem.

Rahvusvahelise surve tõttu otsustas Netanyahu valitsus välisvaatlejad uurimiskomisjoni lubada ning blokaadi lõdvendada. Teine otsus sõltub blokaadi lõdvendamise viisist, kuid esimene otsus võib osutuda igal juhul ohtlikumaks. Lubades välismaalased kontrollima, kuidas Iisrael oma suveräänsust kaitseb, seatakse suveräänsus ise küsimärgi alla. Iisrael on peamistele rahvusvahelise seadusega seotud lepetele alla kirjutanud ning tal on nende lepetega võetud kohustuste täitmist tagav õigussüsteem, nagu kõigil teistel tsiviliseeritud riikidel. Nõudes rahvusvaheliste uurijate või välisvaatlejate osalemist Iisraeli siseuurimise mehhanismides, annab rahvusvaheline kogukond märku, et Iisraeli ei saa usaldada ning vajab juhendamist. Seda lubades on Netanyahu loonud ohtliku pretsedendi. 

Iisraeli luure on väljendanud blokaadi lõdvendamise suhtes suurt muret, et see ohustab Iisraeli jugeolekut. Nad osutavad Hamasi jätkuvatele jõupingutustele relvade smugeldamisel, Iraani abile selle teostamisel ning varasematele kogemustele seoses Iisraeli julgeoleku tagamise rahvusvahelistele jõududele usaldamisega. Lõuna-Liibanonis ei ole UNIFILi kohalolek takistanud Hizb´Allah taasrelvastumist.

Allikas: Word of Life Israel

Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: GAZA BLOKAAD - islamipropagandavabad uudislõigud juhtumist!
« Vasta #5 on: 25.06.2010, kell 10:58 »

GAZA BLOKAADILE VASTUSEIS VIITAB MORAALSELE LAOSTUMISELE

Erinevad ringkonnad on tugevalt kritiseerinud Netanyahu valitsuse otsust lõdvendada Gaza blokaadi, lubades sinna vedada põhimõtteliselt kõikvõimalikke kaupu peale sõjapidamiseks kasutatavate materjalide. Blokaad kehtestati Hamasile surve avaldamise ning vangistatud Iisraeli sõduri Gilad Shaliti vabastamise eesmärgil. Isegi opositsiooni liider Tzipi Livni, kes muidu kaldub kokkuleppeid eelistama, ründas peaministrit ning ütles, et see otsus annab märku nõrkusest. Vaatamata sellele, et tal on Netanyahu ründamiseks poliitilisi põhjusi, on tema märkus kõnekas: “Selliste naabritega….Iisrael peab langetama otsuseid omast tahtest ning oma huvides, mitte surve tõttu. Vabatahtlikud otsused näitavad tugevust, kuid surve tõttu tehtud otsused nõrkust, ja meie endale nõrkust ei saa lubada.”

Blokaadi lõdvendamine ei ole siiski teinud laevakonvoide saatmisele lõppu. Hetkel valmistatakse ette kahe laevakonvoi saatmist, ühte Liibanonist ja teist Iraanist. Ühe Liibanoni laeva - ”Mariami” - pardal sõidavad ainult naised ning sellega veetakse väidetavasti meditsiinivarustust. Kaks Iraani laeva veavad väidetavasti meditsiinivarustust, toitu, mänguasju ja rõivaid ning ajakirjanikke ja niiöelda vabatahtlikke. Iraani laevakonvoi esindaja ütles: ”See on moodus Gaza süütute elanike piiramise murdmiseks ja lõpetamiseks.”

Samal ajal kõlab üha enam üleskutseid Iisraeli poolt kehtestatud blokaadi täielikuks lõpetamiseks ning Hamasiga läbirääkimiste alustamiseks. Nii ÜRO kui ka EL on blokaadi hukka mõistnud. Inimõiguslaste organisatsioonid ja intellektuaalid on Gazat võrrelnud Euroopa juutide getodega. Marmara laeva (mille pardale Iisrael kaks nädalat tagasi laskus) pardal olnud kuulus rootsi kirjanik Henning Mankell ütles hiljuti ühes intervjuus, et Hamas ei ole terroristlik organisatsioon, vaid vastupanuliikumine. Mitmed Euroopa riigid on juba alustanud kõnelusi Hamasiga ning teised toetavad taolist seisukohta.

Kommentaar:
Kogu maailm oli 2007. aasta juunis tunnistajaks sellele, kuidas Hamas vigastas ja tappis oma vastaseid, peamiselt Fatah´ liikmeid, haarates verevalamisega Gaza sektoris võimu. Tol hetkel ei seisnud maailm Iisraeli kehtestatud blokaadi vastu, sest seda peeti õigustatud vahendiks kurja diktatuuri vastu. EL ja USA seadsid Hamasile tunnustuse saamiseks tingimusi: a) mõista hukka terrorism, b) tunnustada Iisraeli õigust eksisteerida, c) viia ellu eelnevad kokkulepped. Sellest ajast saadik on Hamas: a) oluliselt laiendanud terrorioperatsioone, b) kõnelnud jätkuvalt Iisraeli hävitamisest ning propageerinud oma elanikkonna seas juutide vihkamist, c) kindlalt loobunud igasugustest kokkulepetest Iisraeliga.

Ent 2010. aasta juunis on maailma arvates olukord muutunud. Hamas on nüüd ohver ja Iisrael agressor. Hamasi kaitstakse ja Iisraeli demoniseeritakse. Igasugused Hamasile varem esitatud nõudmised pannakse vaka alla ning nõudmisi esitatakse nüüd Iisraelile. Uurida tuleb Iisraeli, mitte Hamasi tegevust. Iisrael peab täitma kohustusi, mitte Hamas.

Et selline Hamasi kaitsmine ei ole õigustatav, tuleb neil terroriorganisatsiooni esitleda teistsuguses valguses. Hamasile ei saa tunda kaasa, kui kõneldakse tema terroritöödest või sellest, et ta õpetab lastele, et ”Palestiina” maa igatseb juutide verd ning et palestiina araablasest lapse kõrgeim eesmärk on surra märtrina. Araabia maailmas viimasel ajal suurimat populaarsust võitnud You-tube´i video näitab lastekoori, mis ülistab lauldes märterlust, kui samal ajal tulistavad nende pihta poisid, kes kujutavad kipasid ja mänguautomaate kandvaid juute. Laul on salvestatud Jordaanias. See näitab, kui laialt taoline nähtus on levinud, kuid lemmikteemaks on see Hamasi teleprogrammides.

Nagu ülaltoodust nähtub, on Iisraeli teod igati õigustatud, kui neid objektiivselt vaadelda. Hamasi väärkäitumine 2007. aastal oli ilmselge ning see tõi kaasa kogu maailma hukkamõistu. Ent ärgem unustagem, et Hamasi vägivald ei olnud tookord suunatud juutidele. See oli suunatud nende araablasest vendade vastu. Hamas ei ole muutunud. Nad ei ole oma meetodeid ja ideoloogiat muutnud. Ent täna on nende sihtmärgiks taas juudid. Ning näib, et juutide vastase vägivalla puhul kaotab maailm objektiivsuse.

Vastupidiselt sellele, mida kirjutavad meedia ja intellektuaalid, ei ole Iisrael tõe väljaselgitamise vastu. See puudutab nii Marmara juhtumit kui ka Gaza sõda. Tõe täielik paljastamine tooks tõenäoliselt päevavalgele mõned Iisraeli vead, kuid eelkõige paljastaks see Hamasi tõelised kavatsused ja iseloomu. Ainult selleni jõudes oleks avalikkus võimeline kujundama arvamust, mis tugineb teadmistele. Praeguse Hamasi jätkuva puhtakspesemisega mätsitakse kinni tõde ning eksitatakse avalikkust.

Ja lõpuks. Laevakonvoi saatmise korraldajad jätkavad meditsiini- ja humanitaarvarustuse saatmist vaatamata sellele, et neid kaupu on Gazasse kogu aeg lubatud vedada. See fakt näitab, et nende tõeline eesmärk ei ole araablastest elanike olukorra parandamine, vaid Hamasi legitimiseerimine.

Allikas: Word of Life Israel

Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam