Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:31
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis??? « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 3 [4] | Liigu alla
Autor Teema: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???  (Loetud 15880 korda)
Romy7
Algaja
**
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 95Vastus: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???
« Vasta #45 on: 01.11.2010, kell 16:03 »

Eks igaüks lähtub sellest, milline on tema vaimulik eristamis- ja nägemisvõimekus, mis on talle antud Jumala poolt. Sellest tulenevalt tehaksegi järeldusi ning antakse hinnang. Meil kõigil on erinevad kutsumised ja erinevad annid, ja seega erinev võimekus näha asju sügavuti.

Näit: evangelist ja õpetaja lähtuvad tavaliselt sellest, mida nad näevad silmaga ja mida kuulevad oma kõrvaga, ja kas see mida nad kuulevad läheb kokku piibelliku õpetusega. Tavaliselt on nad võimelised nägema vaid üldist pilti.
Kuid, apostli ja prohveti teenistuses olevale inimesele on antud and, näha asju palju sügavamalt ja spetsiifilisemalt - et ära tabada ka peidetud "viirused" ja võõrad kahjulikud lisandid, millest teistel pole õrna aimugi.
Õige ja korrektne sõnum pole veel mingiks garantiiks, et vaimsus mis on selle taga, on puhtast allikast pärit. Lisaks sõnumile, toimub samuti ka vaimulik ülekanne, mis omakorda saab pikemas perspektiivis meid mõjutama - kas siis positiivselt või negatiivselt.

Olen veendunud, et siin ühes varasemas postituses (kirjaliku pöördumise näol), on apostellik hoiatus ja kutse ettevaatlikkusele juba kõlanud. See on juba iseasi, kes seda tunnistab, kes aga mitte.
Logged
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???
« Vasta #46 on: 01.11.2010, kell 20:19 »

Tsiteeri
Õige ja korrektne sõnum pole veel mingiks garantiiks, et vaimsus mis on selle taga, on puhtast allikast pärit.


No nüüd panid pirni. Asi ei olnud üksnes korrektses sõnumis, vaid Jumal ka kinnitas sõnumit ja Jumala Vaim liikus. Kui hakkame nii asju mõõtma, siis ei pruugi ükski hea sõnumi kuulutus sinu loogika järele olla õigest allikast. Olen rääkinud ka kohalviibinud kogenud kristlastega ja nad ei näinud seal midagi halba ega väärat. Vaimulik ülekanne oli Jumala Vaimu ülekanne ja hea. Usun ja kohalviibinud kristlased usuvad, et tulevad head viljad. Kas Ago otsustas õigesti, näitab aeg. 

Aga siin saab vaadata Eestis toimunud ürituse salvestisi: MANMIN TV
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???
« Vasta #47 on: 01.11.2010, kell 22:15 »

Tsiteeri
anna andeks, aga sa, Crusoe-Palvevend,Reede, bännid ju ise kõiki teisi nagu tuleksid otse saatest -ärapanijad.

Kas kedagi on sellest kevadest kuni sügiseni siin bännitud, rääkige mulle ka, ma olen olnud väga pikalt eemal?  Roll Eyes ja oh õeke usus, kui sa vaid teaks keda siin on bännitud tuleks ja tänaks, kuna nad oleks hakanud sind arvatavasti privas *** ******* **** **** kutsuma ja kõnelema, ei tasu nii roosade prillidega olla, on väga halbade mõtete ja kavatsustega tegelasi ka veebis! Keegi kahjuks peab ka korda hoidma, mitte midagi ei ole teha, kas meeldib või mitte.  angel

Tsiteeri
Olen veendunud, et siin ühes varasemas postituses (kirjaliku pöördumise näol), on apostellik hoiatus ja kutse ettevaatlikkusele juba kõlanud. See on juba iseasi, kes seda tunnistab, kes aga mitte.

Romy mulle sinu postitus meeldib, sisukas. Aga selles kirjas ma ei lugenud välja väga apostelikku manitsust vaid "ei kala ei liha" arguse või selle laadset üleskutset. Vaata prohvetliku alatooniga materjalid ei ole KUNAGI ÜMMARGUSED, need kas on nii või naa. Neid saab kas pidada valeks või õigeks ja seda nii olevikus (täna) kui ka takka järgi siis neid arvustada. Apostli amet on midagi taolist, et selles ametis inimesed võivad üsna sageli liikuda ka prohvetile omases võidmises nimelt tarkuse ja tunnetuse sõnas - seega anda välja vaimus hoiatusi. Ma vaatasin osasid neid nn. ALLIKAID kusagil põlve otsas tehtud mingi veebikaamerga filmike paari selli poolt. Seal Lõuna-Koreas on vist tõesti mõned konfessioonid omavahel kas tülis või on seal mõned erilised hereesia jahimehed. Loomulikult peame asju läbi katsuma. Need kodulehed - videod ei ole minu jaoks usaldusväärsed et ma nende alusel eesli kisa teeks ja mingid vennad hukka mõistaks jms. Siis soovitan mõnel usklikul üleüldse usku vahetada ja minna näiteks skeptik-ee Martini jüngriks ära!

Ma siis siia lõppu lisan üleüldse oma seisukoha selle Lõuna-Korea tralli kohta:

Ma ütlen ausalt, mulle see Kagu-Aasia masside - isiku kultuse (muide yonggy cho jt.) jms. asi ei istu. Kõige naeruväärsem on kui keegi siin püüab (noh Eesti vennad, kes mingit raamatut lugenud) haledalt ja sitsides kopeerida siis sama mudelit ja viisi, mis neil seal töötas ja massi naksti kohale ajas. Seal ei peagi ajama, asi käib ka teisiti. Vahel tundub, et sealne ühiskond ja kultuur on nii läbi imbunud vanemate ja õpetlaste ning mentorite KUMMARDAMISEST, et igasugused äärmused on seal nagu seened peale vihma. Mida põhja poole lähed (Jaapani poole - seda haigemaks see värk läheb). Jaapanist ärme üleüldse räägi, see on nii suletud ja mingite ebausu ja taoismi jura, kristlus on seal kohati olematu - olen aastaid otsinud Jaapani koguduste ja kristlaste kontakte ja materjale aga neid praktiliselt pole ja tänaseks olen lugenud ka raporteid, miks ei ole - kurb, mis seal maal toimub. Muide ka Whatsman Nee pani siiski oma teenistuse lõpus tõsiselt kraavi (selle kohta on üsna palju materjale, mis nende kogudustes juhtus kui ülivaimulikuks asi läks ja kontrolli vaim jms.). Ega Yonggy Cho kiriki samamoodi päris puhas valge leht ei olnud (st. meie jaoks veidrat massipsühoosi ilminguid oli ka seal). Kuid pean mainima, et väga paljud on ka maininud ära seda, et sealsed ühiskonnad ei ole harjunud asju kerglaselt võtma ning põhjalik pühendumine jms. on nii omased neile kultuuridele ning kui see segada UT kirjade ja pühitsuseluga võime saada väelised astjad Jumalale ja nii see ka kindlasti on olnud ja on ka praegu, miks seal väge ka rohkem on, kui leigemas ja kõikesallivas lääne koguduses. On ju Hiinas tegutsemas mitmeid mehi, kes tõesti väärivad usuapostli nimesid mõnest ka raamat kirjutatud. Olete lugenud "taevane mees" jms.

Aga kes ütles, et meie soome-ugmurdid ja/või lääne kogudused oleme need õigemad. Aga äkki on ka Whatsman Nee-l õigus, et iga usklik peaks olema aruande kohuslane alamkarjasele jms. (kuigi see asi ei püsi lihtsalt keskteel, jube kergelt võib kraavi minna kas liiga sinisilmsed lambukesed või võimu kuritarvitavad karjased). Ma olen neid Kagu-Aasia koguduste videosid vaadanud ja mõnes kohas riivab ikka jubedalt silma mingite vendade suured lava suurused pildid tribüünil jm. - ma ei tea ma paneks kasvõi koera pilte enne, kui mingi jutlustaja pildi.

Tema on rahvaste Isand ja ka meie maa vajab päästet ja ravi patuhaiguse vastu. Enam aga vajame me Tema tuld, et see puhastaks lustet ja ohakaid, mis nii ohtralt on hakanud lodeva ja lõdva ristirahva keskel levima. Sp. võiks kusagilt Kagu-Aasia "kapa-kohilast" tulla kasvõi mingid mägede pojad, vennad Isandas, kes on mungad ja piitsa ja tõsise manitsusega meid eestlastest ristirahvast manitseks. Mõni usuinimene vajab mesimaguse jutu asemel piitsa oma vaimsele laiskusele ja vaimsele tüsedusele. Me ikka palvetame liiga vähe. Olles käinud mõnedel kristlikel koosolekutel on PALVET liiga vähe, sissejuhatavad nö. kähkukad - nagu toidupalved - õnnista koosolekut ja valmis - sellise jama peale küll PV Sõna kinnitama ei tule! Ja siis on pandud kohati ka liigne rõhk palve ühele vormile (kiitus - ülistus) unustades palve olemuse ära. Igal pühapäeval peaks terve kogudus paluma üheskoos Jumala ees vähemalt tund aega. Ma tean, see on jube kuulda ja me ise ka seda veel ei tee aga kasvame sinnapoole! Enne ei alusta, kui vägi kohal pole ja punkt!

Aga kõige hullem on liberaalteoloogia ja oikutolerants, mis haiseb Jumala ees! Ja see on eksitus ja oht koguduse sees, mitte see oht, mis tuleb väljast (patt jms. eksitused).

R.Crusoe
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???
« Vasta #48 on: 02.11.2010, kell 01:10 »

Peksu asemel äkki palvetaksime püha õde:

http://www.youtube.com/watch?v=_FXfmjLYmRc

Mõtle äkki oli sinu vanune (ehk me samastaks ennast, mida mina oleks teinud) ja terve ta pere saadeti koonduslaagrisse! Palvetagem Põhja-Korea eest!
Logged

stemi
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 26

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???
« Vasta #49 on: 02.11.2010, kell 19:11 »

Aitähh Ene selle viimase kirja eest!Tahtsin sellel teemal ka ise sõna võtta.Mõtlen siin üldiselt "ärapanemist"See toon millega me siin sõna võtame,see ärapanemise toon,see ei kõlba mitte kristalastele.Paratamatult me saame asjadest erinevalt aru,aga seepärast ei tohiks hakata teisi niiviisi pragama,nii üleolevalt tänitama jne...Kas me ei peaks olema loomult tasased,rääkima asjadest hea tooniga,armastuses...Kas meist ei peaks välja kiirgama Kristuse head lõhna.Pealegi,mis pildi me anname mittekristlastele,kes siin foorumit külastavad.Õnnistusi ja alandlikkust meile kõigile.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Lõuna-Korea Kultuuripäevad Eestis???
« Vasta #50 on: 02.11.2010, kell 20:37 »

Lasteaed!

Teema lukku - palun me ei vasta 'Teavita ebasobivast kommentaarist' meilidele. Võtame teadmiseks ja vajadusel ka kustutame, kui on selleks põhjust. Osad usklikud on nagu nõuka aegsed pensionärid, kes kisavad keskturul apelsini järjekorras, käes sõjaväepilte ja nõuavad oma õigust jms. Unustage ära, ei pea kõik kõigi laulu lauma. Siis lendavad loosungid: "seltsimees Stalin teeks teisiti" või "me kaebame teie peale vastavates instantsides" jne.

Samuti on tulnud meile kaebusi, et kustutage see teema üleüldse ära, et nii hea üritus ja selline kriitika jms. Ning teisalt, kustutage teema ära, mis te reklaamite valeõpetust.

Veelkord täielik lasteaed, sellele jamale peab piiri panema! Päästetud aga meeled uuendamata, pea täis intriige, "ma nõuan - te peate" ja meie kirik on siiski õigem ... kuhu siis järsku see ülivaimulikkus siis kadus?

Labast laimu levitage näiteks skeptik.ee lehel vm. neti sopaaugus! äravajunud lõpp kustutatud, mõnedel prahvatas vimm ja ei suutnud ennast rajal hoida.

Ma tean, et paljudele käib see foorum pinda, kuna me julgeme siin tõesti isegi kritiseerida nii nunnut ja meile ju nii armsaks saanud "mainstream mõttevoolu". Ja vaadake, et te ei astu vastu võrdsematest võrdsematele, kes meie eest otsustavad ja mõtlevad, juba lendasid mõned arvamusliidrite nimed - naljanumber!

R.Crusoe
Logged

Leheküljed: 1 2 3 [4] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam