Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:20
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Alkohoolikud - viinakuradi vangid! Kas nad otsivad abi Jumalalt? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Alkohoolikud - viinakuradi vangid! Kas nad otsivad abi Jumalalt?  (Loetud 5444 korda)
rutt
Uustulnuk
*

Sugu: Naine
Vastust: 41

Mu Päästja elab!

Alkohoolikud - viinakuradi vangid! Kas nad otsivad abi Jumalalt?
« on: 02.03.2011, kell 02:12 »

Administaatori kommenntaar: Teema lõhestatud ja tehtud eraldi teemaks.
--------------------------------------------------------------------------------

Eks me kõik ju teame alkoholismi kahjulikkust nii inimese organismile, perekondadele,  kui ka ühiskonnale tervikuna.Kuid näeme ja peame ka tunnistama seda, et vaatamata kõigile inimtarkuse ponnistustele ja inimjõu pingutustele ei vähene see nähtus meie riigis ega ka mujal, vaid vastupidi- aina levib.
Me võime joodikute üle nalja visata, karikatuure joonistada  ja pilkelaule laulda, võime neid kainestusmajadesse vedada ja rahalisi trahve teha, võime neid sundida ravile minema ja võime nad ühiskonnast üldsegi välja arvata, sealjuures mõistmata, et alkohoolik on ise kõige lootusetum ja õnnetum inimene , kes on pettunud nii iseendas, kui ka kõiges muus.
Ainus, kes suudaks selle probleemiga võidelda, on ELAV Jumal oma Vaimu väes , sest ka alkoholism(nii nagu ka kõik teisedki sõltuvused) on vaimne probleem.
Jumal aga vajab astjat, kes oleks täidetud Tema Vaimust ja valmis minema ja armastama ba alkohoolikut sellisena nagu ta on.... andma ennast elavaks ja pühaks ohvriks tegema Issanda tahet.
Kas tahaksid olla see astja?

Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub su elu!!!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Vastus: Alkohoolikud - viinakuradi vangid! Kas nad otsivad abi Jumalalt?
« Vasta #1 on: 02.03.2011, kell 23:25 »

Aamen!

Kuid rutt ärme unusta, et alkoholi liigtarbimine on patt (väärtegu hävitada oma ihu ja elu). peame olema ettevaatlikud, et me jutt ei muutuks neile ilustavaks kõnetks ja seda patust ka õilsaid jutte lendu lasta.

Ajaloo suurimaid (üks paljudest) oli Walesi äratus, kus Evan Roberts (hiljem Charles Finney) kuulutas päästet. Mis te arvate, mis oli selle ärkamise ja usule jäänute suurim saladus. Väidetavalt selles ärkamises jäi usku u. 85% pöördunuid. No lugege nende meeste raamatuid: PÖÖRDU ja pühitsus Jumala väes, muud sõnumit ei olnud. Ei olnud isegi neid Fathers Love ja Fathers Letter traktaate jms.

Olen neid aidanud, vestelnud jms. Olen isegi nende keskel mitmeid kordi istunud ja rääkinud, mehed võtke oma eludega midagi ette, tulge Jumala ligi jms. Aastaid tagasi olen isegi mõnele õlleraha andnud (üldiselt seda ei tee) kuna pea nii jubedalt lõhkus neil ja hakkas neist hale meel.

Aga rutt oled sa kordagi neid teeninud või mõnda päästmisele aidanud? Jah nad pöörduvad ja Jumal kutsub ka neid aga suur osa armastab viinapudelit ja viinakuradit rohkem kui Jeesust. See aga on kurb fakt! Kui nad sellele selja ei keera, ei muutu mitte midagi ja ei saa ka Jumal neid aidata, isegi kui super-mega-hüper-lahe-full-armastust-ülevoolavalt-täis kristlane iga päev neid nunnutab ja palub jms. Iga mees on oma õnne sepp, meie inimese eest otsust ära teha ei saa!

Jeesus päästab viinakuradi lõksu jäänud mehi ja naisi ja noori!

Mairi
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu

Vastust: 309

Usk,lootus, armastus.

« Vasta #2 on: 03.03.2011, kell 09:05 »

Inimene, kes on langenud viinakuradi lõksu, kuid selline elu pole pole suutnud veel tema hinge ruineerida, tema südant paadutada ega kurjusele suunanud,  usun kindlasti, et Jeesus koos inimese enda tahtejõuga saab kõike veel pöörata ja teisele teele juhtida.
Haruharva juhtub aga elus nii, et kui viinakuradile on lisandunud kurjus või OLI see TEMA ISELOOMUS JUBA VAREM, enne alkoholi kuritarvitamist, on VÄHETÕENÄOLINE  , et kõik muutuks (üksikjuhtumid...);
või on inimeses peidus AINULT kuri iseloom, ebaõiglane suhtumine nendesse, kellest  jõud üle käib, ülekohus, silmakirjatsemine, variserlikkus - selliseid inimesi on isegi karsklaste hulgas - kahjuks ka Jumal ei suuda niisuguseid inimesi muuta, sest muutumiseks on vaja ka inimese enda TAHET.
Asi on eriti hull kui tegemist nn.kristlastega, kes käivad või igal päeval kirikus, manavad pugejaliku näo ette pastori ees ja väljaspool kirikut jatkavad oma võimu näitamist.(siia kuuluvad ehk ka vaimsete hälvetega inimesed, kes ei suuda, ei taha mõistagi USU olemust, teevad teadlikku pattu edasi...)Sellised juhused ON äärmiselt kurvad, sest väliselt on kõik ok.

Läbi looklevate teede, läbi suvede, talvede, kevade, sügisvihmade - sajandi!? - pikkuse igatsuse, komistamiste, kukkumiste, haavade, kriimude lappimiste saatel ta tuli - Jeesus - mu ellu!
rutt
Uustulnuk
*

Mu Päästja elab!

« Vasta #3 on: 03.03.2011, kell 10:51 »

R.Crusoe :
Tsiteeri
Kuid rutt ärme unusta, et alkoholi liigtarbimine on patt (väärtegu hävitada oma ihu ja elu). peame olema ettevaatlikud, et me jutt ei muutuks neile ilustavaks kõnetks ja seda patust ka õilsaid jutte lendu lasta.

Eks me kristlastena tõesti peaksime õppima vahet tegema patul ja patusel:
 kui räägin patuse  inimese armastamisest(ka alkoholiga seotud inimese), siis ei mõtle ma kunagi  patu armastamisele tema juures. Ikka inimest ennast.
Me ju kõik kunagi oleme olnud patus kinni , ka seotud patuga. Kas Jumal seepärast meid kõlbmatuks ja vähem väärtuslikuks pidas, et Ta meid sellest päästis ilmutades oma armastust?

Rm 5:8 Ent Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega,
et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused.

Tsiteeri
Ajaloo suurimaid (üks paljudest) oli Walesi äratus, kus Evan Roberts (hiljem Charles Finney) kuulutas päästet. Mis te arvate, mis oli selle ärkamise ja usule jäänute suurim saladus. Väidetavalt selles ärkamises jäi usku u. 85% pöördunuid. No lugege nende meeste raamatuid: PÖÖRDU ja pühitsus Jumala väes, muud sõnumit ei olnud. Ei olnud isegi neid Fathers Love ja Fathers Letter traktaate jms.
Jah, see kõik toimus Jumala armastuse läbi... Vaimu väe läbi!.Smiley

Tsiteeri
Aga rutt oled sa kordagi neid teeninud või mõnda päästmisele aidanud?

Ikka olen nendega kokku puutunud ja puutun ka edaspidi ja olen näinud ka muudetud elusid... tõelist Jumala imet.

Tsiteeri
Jah nad pöörduvad ja Jumal kutsub ka neid aga suur osa armastab viinapudelit ja viinakuradit rohkem kui Jeesust. See aga on kurb fakt! Kui nad sellele selja ei keera, ei muutu mitte midagi ja ei saa ka Jumal neid aidata, isegi kui super-mega-hüper-lahe-full-armastust-ülevoolavalt-täis kristlane iga päev neid nunnutab ja palub jms. Iga mees on oma õnne sepp, meie inimese eest otsust ära teha ei saa!
Jah. Iga inimene otsustab tõesti ise , missuguse tee ta valib, kui ta seisab tee lahkmel.See ongi valikuvabadus. Ometi , et üldse mingit valikut saaks toimuda selle inimese südames, peab ta kohtuma meie(kristlaste)kaudu  Jumala ARMU Allikaga..
Hea näide : et koeralt konti hambust ära võtta on vaja talle pakkuda midagi palju paremat- näiteks liha , siis laseb ta kondist ise lahti Wink.
Kui nad selle kohtumise järel siiski otsustavad minna oma rada- VIINAKURADI järel, siis Jumal respekteerib ka seda valikut. Jumal esitab kutse ..vabadusse. 

Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub su elu!!!
rutt
Uustulnuk
*

Mu Päästja elab!

« Vasta #4 on: 03.03.2011, kell 11:36 »

Tere Mairi:
Tsiteeri
või on inimeses peidus AINULT kuri iseloom, ebaõiglane suhtumine nendesse, kellest  jõud üle käib, ülekohus, silmakirjatsemine, variserlikkus - selliseid inimesi on isegi karsklaste hulgas - kahjuks ka Jumal ei suuda niisuguseid inimesi muuta, sest muutumiseks on vaja ka inimese enda TAHET.
AAmen . Kui inime oma olukorraga on tõesti rahul ja muutust ei tahagi, siis pole midagi parata . Aga sageli on inimene lihtsalt loobunud väljapääsu otsimisest ja kaotanud lootuse, kuna on üritanud muutuda ja pole suutnud omast jõust.
 Eks me oma inimliku loomu poolest oleme tegelikult kõik kurjad- sünnist saati.Vaid Jumal üksi on hea. Smiley
Kui Jumal meile poleks oma armastuses kutset esitanud, sipleksime ikka alles ülekohtu kammitsais.
Kui me aga kohtusime Jumala armastusega- Valgusega , siis see tõi muutuse.

Tsiteeri
Asi on eriti hull kui tegemist nn.kristlastega, kes käivad või igal päeval kirikus, manavad pugejaliku näo ette pastori ees ja väljaspool kirikut jatkavad oma võimu näitamist.(siia kuuluvad ehk ka vaimsete hälvetega inimesed, kes ei suuda, ei taha mõistagi USU olemust, teevad teadlikku pattu edasi...)Sellised juhused ON äärmiselt kurvad, sest väliselt on kõik ok.
Jah, on ka kristlaste seas ikka jätkuvalt neid, kes USU ja JUMALA  olemust ei mõista.
Ometi on ka nende jaoks ARMU uks avatud  täna ka veel.
 Me kõik seisame iga päev valikute ees ja valime :kas elu või surm, kas õnnistus või needus ja seda siis, kui kuuleme Jumala kõnetust oma südames. Kui me oleme saanud ise armu , siis on meie käes meelevald ka armu jagada, ka joodikule, kui ta julgeb kutsele vastata ja siseneda kristlaste koguduse  keskele.
Jumal ei lükka välja neid , kes tema juurde tulevad. Seda teevad aga sageli just need inimesed, kes oma Jumala südant ei tunne ja mõistavad kohut aina teiste üle. Kes ennast teistest paremaks peavad ja pole kunagi oma pattu näinud.
Jumal on siiski ka nende osas  kannatlik öeldes:

Hb 3:2Vaadake, vennad, kas ehk kellelgi teie seast ei ole kuri süda,
mis uskmatuses ära taganeb elavast Jumalast!
13Pigem julgustagem üksteist iga päev, niikaua kui veel öeldakse
"täna", et keegi teist ei paaduks patu pettuse läbi!
14Me oleme ju saanud Kristuse osalisteks, kui me vaid lõpuni kinni peame
sellest, mis meil alguses oli. .

Õnnistatud päeva!

Romy7
Algaja
**

Vastust: 95

« Vasta #5 on: 03.03.2011, kell 12:42 »

Ap.10,38
kuidas Jumal Jeesuse Naatsaretist oli võidnud Püha Vaimu ja väega ja kuidas tema käis mööda maad ja tegi head ning parandas kõiki, kelle üle kurat oli saanud võimuse; sest Jumal oli temaga.

Lk.9,1
Aga ta kutsus kokku need kaksteist ja andis neile väe ja meelevalla kõigi kurjade vaimude üle ja tõbesid parandada.

Kuni need salmid ei muutu elavaks reaalsuseks meie eludes, pole meie ilusast ja igati õigest sõnavarast mitte eriti palju kasu. Jah me võime julgustada ja lohutada inimesi, öeldes - Jumal on hea, hooliv, armastav. Kuid, Jeesus ilmutas Isa armastust mitte ainult sõnadega vaid tegudega: haiged said terveks; need kes olid deemonite poolt seotud - said vabaks. Ikked murdusid, SEST, Ta oli võitud Püha Vaimu ja väega.

Kuidas on lood meiega?
rutt
Uustulnuk
*

Mu Päästja elab!

« Vasta #6 on: 03.03.2011, kell 18:53 »

Ap.10,38
kuidas Jumal Jeesuse Naatsaretist oli võidnud Püha Vaimu ja väega ja kuidas tema käis mööda maad ja tegi head ning parandas kõiki, kelle üle kurat oli saanud võimuse; sest Jumal oli temaga.

Lk.9,1
Aga ta kutsus kokku need kaksteist ja andis neile väe ja meelevalla kõigi kurjade vaimude üle ja tõbesid parandada.

Kuni need salmid ei muutu elavaks reaalsuseks meie eludes, pole meie ilusast ja igati õigest sõnavarast mitte eriti palju kasu. Jah me võime julgustada ja lohutada inimesi, öeldes - Jumal on hea, hooliv, armastav. Kuid, Jeesus ilmutas Isa armastust mitte ainult sõnadega vaid tegudega: haiged said terveks; need kes olid deemonite poolt seotud - said vabaks. Ikked murdusid, SEST, Ta oli võitud Püha Vaimu ja väega.

Kuidas on lood meiega?
Aamen. Meiegi oleme võitud Tema poolt.Smiley
Ja ma olen näinud Jumala väge toimimas: inimesi vabastamas, tervendamas ja muutmas. Jumal on täitnud need , keda ta on saanud täita, kes ennast Tema ees on tühjendanud ja Teda otsinud.
Jumala armastuse vägi on reaalne ja toimimas täna.Võiksin siin ära tuua päris palju tunnistusi nii tervenemistest koguduse keskel  kui ka  vabastamistest väljaspool koguduse koosolekuid.
 Kas te pole tõesti neist kuulnud ega näinud?

ene
Külaline

« Vasta #7 on: 03.03.2011, kell 19:53 »

Tsiteeri
Jah nad pöörduvad ja Jumal kutsub ka neid aga suur osa armastab viinapudelit ja viinakuradit rohkem kui Jeesust. See aga on kurb fakt! Kui nad sellele selja ei keera, ei muutu mitte midagi ja ei saa ka Jumal neid aidata, isegi kui super-mega-hüper-lahe-full-armastust-ülevoolavalt-täis kristlane iga päev neid nunnutab ja palub jms. Iga mees on oma õnne sepp, meie inimese eest otsust ära teha ei saa!
Selles on tõetera sees, kuid siiski on ka teine külg asjal. Kuulsin sellist tunnistust. Mees, kes usule tulles lootis vabaneda suitsetamisest, palus Jumalat päevad ja ööd:palun vabasta mind sellest! Aga see päev ei paistnud kuidagi koitvat. Siis tuli koguduses usule üks joodik ja suitsetaja, tema sai ühe hetkega vabaks mõlema ahelatest. Esimene mees sai peale seda täis kibedust Jumala vastu, süüdistades Jumalat: miks sa tema kohe vabaks tegid, mina olen kaua palunud, aga Sa pole vabastanud??!! Ta kuulis Püha Vaimu ennast kõnetavat: Sa naudid seda, ma ei saa vabastada! Mees nägi oma probleemi tegelikku olemust, tahtis selle hävitamiseks Jeesusele anda ja sai vabaks.
Olen palju sellest mõtisklenud. Iga inimene saab vabaks pattu vihates. Võib palju kaikaid patuste selga puruks peksta, nimetada kõige hullemate nimedega, keelitada jne,tolku pole midagi.
Pattu saab vihkama panna ainult Püha Vaim. Nii palju sõltub sellest kui palju tahame ennast Jumalale üle anda. Nii palju on lihtsalt tsirkust, ise tegemist Jeesuse nimel, mida Ta pole tahtnudki, et tehakse. Selles ei saagi Jumala väge olla.

Hiljuti usuõega peale palvet  Jumala ees, oodates Tema kõnet, tuli selline sõna. Kui tulete palvesse, oodake vaikides, ma annan teile palved oma tahte järele palvetada. Jumal tahab ise olla kõik kõiges. Ma tundsin, et sellele alludes Jumal varustab  kõiges. Vist on aeg maha panna:mina arvan, mina otsustasin minna sinna kuulutama, jne. Aktiivne innukas lahmimine ei tähenda, et Püha Vaimu vägi on selles, see võib toimuda lihas kõik ja jälle on tehtud Jeesusele häbi. Kõige hullem veel see, kui pärast süüdistatakse patuseid, et nad ei pöördunud ja ei saanud vabaks.
See tousis tugeval südamesse. ba
Tegija

Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.

« Vasta #8 on: 03.03.2011, kell 21:31 »

Aktiivne innukas lahmimine ei tähenda, et Püha Vaimu vägi on selles, see võib toimuda lihas kõik ja jälle on tehtud Jeesusele häbi. Kõige hullem veel see, kui pärast süüdistatakse patuseid, et nad ei pöördunud ja ei saanud vabaks.
jah, see on nagu eriti mötetu kui rääkida innukalt kuidas Jeesus vabastab jne, ja siis kui inime vabaks ei saa, talle veel koormaid lisada teda süüdistades tahtmatuses jne.
rutt
Uustulnuk
*

Mu Päästja elab!

« Vasta #9 on: 05.03.2011, kell 10:24 »

Lisan veel ühe mõtte siinkohal.
Romy kirjutas:
Tsiteeri
Jeesus ilmutas Isa armastust mitte ainult sõnadega vaid tegudega: haiged said terveks; need kes olid deemonite poolt seotud - said vabaks. Ikked murdusid, SEST, Ta oli võitud Püha Vaimu ja väega.
Aamen.
Ometi oli ka üks teine inimgrupp sel ajal (ja on ka nüüd)liikumas Jeesuse kõrval ja nägi kõike ja kuulis kõigest, mida Jeesus tegi ,ja  kelle kohta Jeesus ometi  ütles:

Matt 16:1Ja variserid ja saduserid astusid Jeesuse juurde ning
kiusates nõudsid, et ta näitaks neile tunnustähte taevast.
2Tema aga kostis: "[Õhtu jõudes te ütlete: "Ilus ilm tuleb,
sest taevas punetab."
3Ja varahommikul te ütlete: "Täna tuleb rajuilm, sest taevas
punetab ja
on sompus." Taeva palge üle otsustada te oskate, aegade
tunnustähtede üle aga ei suuda.]
4See kuri ja abielurikkuja sugupõlv nõuab tunnustähte, aga
talle ei anta muud kui prohvet Joona tunnustäht." Ja ta jättis
nad sinna ja läks ära.

Miks nad ei näinud siis neid imesid? Sest nende süda oli Jeesusele suletud ja südamesilmad pimedad.Nad arvestasid vaid oma tegudega ja nägid kõiges, mis Jeesus tegi seaduserikkumist ja süüdistasid Jeesust pettuses ja vales.
Imelik , kas pole? Roll Eyes

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #10 on: 12.03.2011, kell 09:22 »

Mis me siin ikka vaidleme, pole millegi üle ju vaielda. Loomulikult on üks suuremaid abisid, kui inimene leiab Jeesuses vabaduse ja pääseb alkoholismist. Kuid tuletan meelde, et see ei ole lihtsalt järjekordne -ism ja meditsiiniline termin vaid siiski patt ja ka ennast ja teisi ruineeriv (lähedasi) patt.

Aga mulle ei meeldi rõhk või suund, kus vahel hakatakse koguduse või kiriku suunas noote loopima, et ju te ei ole nii head - superkristlased kui oleks siis maailm ju ei jooks ja kõik joodikud jookseks kogudusse, kuna teist kiirgab see TÕELINE Jumala armastus jms.  Ei kallikesed seda jama ei ole mõtet ajama hakata nagu homoteemas tehakse. Maailm teeb pattu kuna soovib ja tahab ja see on maailmas IN - selle maailma vürst hoolitseb selle eest, et patt on moes! Aga meie kuulutame ristilöödud Kristust, kes on ka päästja joodikutele ja varastele ja muidu tühjuses olevatele inimestele. Ei ole kusagil Piiblis ekstra laiendusi joodikutele vt. ja pole mõtet ristirahvast joomarluse massilise levimise pärast süüdistama (või nö. pehmelt pragama) hakata stiilis: et oi vennad, kas te ikka olete piisavalt pühad, palute piisavalt või ikka piisavalt armastate joodikuid. Ei näe mingit probleemi, enamus kogudustes kus käinud olen, palutakse, et inimesed võiks tulla Jumala juurde ja saada vabaks jms.

Seega veidi offtopic - tõdeme, et me nõustume selles aspektis, et Jumal saab joodikuid aidata! Ma ei kasuta EKSTRA peenet sõna alkohoolik kuna sõna JOODIK tuleb vahel kasutada, et osad kes selle sisse on langenud peavad mõistma et nad ruineerivad ka oma peret, lapsi ja lähedasi.

R.Crusoe

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam