Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:43
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  Harri Kingo eksitus - PÕRGUT EI OLE! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Harri Kingo eksitus - PÕRGUT EI OLE!  (Loetud 4115 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Harri Kingo eksitus - PÕRGUT EI OLE!
« on: 21.01.2012, kell 14:28 »

Harri Kingo - filosoofiline mõttetargutuse õpetus. Mees kes on pugenud lambanahka, kaasa löönud kristlikes raadiosaadetes jms. paljastab oma tegeliku - eksitava sisu! Mitmed pastorid juba palju aastaid tagasi hoiatasid selle mehe saadete ja ideoloogia eest, mis kasvas üles sügavuti meelt parandamata ja koda puhstamata juurtest, kristlus segatud mõttetargutuste ja budismiga.

Facebooki avalikut seinalt leiame üsna põrutava, kuid paljudele juba varem teadaoleva info. Nimelt on Harri Kingo oma väljaütlemistega ja kristlikus raadios saadetes mitmeid kordi paljastanud oma budismi jt. filosoofiatega kokku miksitud kristlust.

Väljavõete avalikust netist:

Harri Kingo Facebook seinalt: PÕRGUT POLE - ON VAID PARADIIS

Harri Kingo nii ongi ja ilma naljata - Paradiis on olemas, põrgut pole olemas. Kuid see ei tähenda, et kõik ka Paradiisi jõuavad. Kõik ei jõua, kuid piinarikas põrgu ei oota kedagi. Meie Isa pole sadist, et laseks inimestel halastuseta piinelda ja sellest mingit lõbu tunneks.

Tsiteeri
Eha vastas: valeõpetuse levitajad pidid saama suurema karistuse kui tavamühkamid!???

Harri Kingo: Kui keegi püüab kaasinimesi Jumalast eemaldada, siis kindlasti toob ta endale õnnetuse kaela - Jumal ei hakka teda välgunooltega loopima. Ta lihtsalt eemaldub ise Jumalast, kui viib sama teed teisi. Kui aga keegi läheneb ise Jumalale ja aitab teisi sel teel, siis on kõik korras.
Eriastamaks valeõpetuse levitajat tuleks ise teada õiget õpetust - milline tuhandetest kristluse suundadest maailmas esitab kritslulst õigesti? Eha  - tead sina õiget kristlikku õpetust?

Tsiteeri
Reijo vastab: Mina usun Jeesuse ja apostlite ning prohvetite õpetust. Ja muuga meil ei tulegi arvestada! Harri, mulle näib, et sa õpetad mingit kummalist segu budismist ja kristlusest ning Jumal teab, millest veel! Ap.Paulus kirjutas nõnda: "Kui keegi õpetab teisiti ega jää meie Issanda Jeesuse Kristuse tervete sõnade ja jumalakartusele vastava õpetuse juurde, siis see on iseennast täis ega saa millestki aru, vaid on haige vaidlemisest ja sõnelemisest, millest tekib kadedust, riidu, teotust, kurje kahtlustusi, lõputuid hõõrumisi inimeste vahel, kes on mõistuse poolest rikutud ja ilma jäänud tõest, ning kes arvavad jumalakartuse olevat tuluallika (1Tm.6:3-5). Sest tuleb aeg, mil nad ei salli tervet õpetust, vaid otsivad endile oma himude järgi õpetajaid, kes kõditavad nende kõrvu, ja pööravad end eemale tõest ning pöörduvad müütide poole (2Tm.4:3-4). 2Jh 1:9 Ühelgi, kes astub üle Kristuse õpetusest ega püsi selles, ei ole Jumalat. Gl.1:7-9 Mingit teist evangeeliumi ei ole, on vaid mõningaid, kes teid segadusse ajavad ja tahavad Kristuse evangeeliumi pahupidi pöörata. Aga kui ka meie ise või ingel taevast kuulutaks mingit evangeeliumi selle asemel, mida meie oleme teile kuulutanud - see olgu neetud! Nagu me oleme teile juba ütelnud ja praegu ma ütlen jälle: Kui keegi kuulutab teile mingit evangeeliumi selle asemel, mis te olete vastu võtnud - see olgu neetud!
JEESUSE ÕPETATUD SÕNAD: "Mk.9: 43 Ja kui su käsi sind ajab patustama, raiu ta ära! Sul on parem minna vigasena ellu kui kahe käega põrgusse kustumatusse tulle 44[kus nende uss ei sure ja tuli ei kustu]. 45 Ja kui su jalg sind ajab patustama, raiu ta ära! Sul on parem minna jalutuna ellu kui kahe jalaga olla visatud põrgusse 46[kus nende uss ei sure ja tuli ei kustu]. 47 Ja kui su silm sind ajab patustama, kisu ta välja! Sul on parem minna ühe silmaga Jumala riiki kui kahe silmaga olla visatud põrgusse, 48 kus nende uss ei sure ja tuli ei kustu. Mt 16:18 Ja mina ütlen sulle: Sina oled Peetrus ja sellele kaljule ma ehitan oma koguduse, ja põrgu väravad ei saa sellest võitu.
Mt 18:9 Ja kui su silm ajab sind patustama, kisu ta välja ja heida minema! Sul on parem ühe silmaga minna ellu kui kahe silmaga olla visatud tulepõrgusse. Mt 23:33 Te maod, te rästikute sugu, kuidas te võiksite põgeneda ära põrgu kohtust? Lk 12:5 Ma näitan teile, keda teil tuleb karta: kartke teda, kellel on meelevald pärast tapmist heita põrgusse! Jah, ma ütlen teile, teda kartke! Ilm 19:20 Ja metsaline võeti vangi ning koos temaga valeprohvet, kes tema ees oli teinud tunnustähti, millega ta eksitas neid, kes olid võtnud endale metsalise märgi ja kummardanud tema kuju. Nad mõlemad visati elusalt tulejärve, mis põleb väävlis. Ilm 20:14 Ja surm ja surmavald visati tulejärve. See on teine surm - tulejärv. Ilm 20:15 Keda iganes ei leitud olevat eluraamatusse kirjutatud, see visati tulejärve. - Tõin välja mõned kirjakohad, näitamaks üht osa kristlasele mõeldud õpetuslikust alusest!

Harri Kingo: lause "Mina usun Jeesuse ja apostlite ning prohvetite õpetust" ei ole paraku sinu religioosne usk Jumalasse, vaid midagi täiesti muud - on sinu aru arvamine, et iga sõna neis õpetrustes on tõene. Sel su aru arvamisel pole eriti usuga midagi ühist - see on vaid sinu aru ideede komplekt, mis on sinu peas. Niisiis, sa usud teatavate ideede tõesust... ja see on midagi muud kui usk Jumalasse. Nii sa siia kopeeridki pikki lõike piiblist, olles veendunud, et see kõik on absolutne tõde...
Sa peaks õppima iseendas vahet tegema usu ja oma arvamiste vahel. Praegu näib mulle, et sa oled pilgeni täis arvamisi ja veendumust nende arvamiste tõestusest... ja elad mitte usus, vaid arvamistes. See aga on praktiliselt elamine dogmades, ilma nende sisu taipamata ja nende kohta midagi küsimata - see on teatavate lausete absoluutseks tõeks pidamine - puhas dogmatism, ja mite elav usk, mida Jeesus näitas ja õpetas.
Kaasaja kristluse häda ongi selles, et arvatakse teatud tekste absoluutseks tõeks... ja unustatakse nende arvamiste kõrval elav usk sootumaks. Siis selega tegeletaksegi, millega Reijo tegeleb - pasteeritakse pikalt tekstilõike, suutmata üldse jõuda arvamistest usu tasandile. Et sõnades ollakse nii kinni, siis känguv ka inimese võime arutleda - kasutada oma mõistust otstarbekalt. Korratakse ja korratakse mingeid laiuseid piiblist ja arvatakse, et see ongi usk ja selle tugevus... See aga pole, Reijo. See kõik ongi vaid oma dogmaatilises ideestikus kinni olemine - on rohkem ideoloogia, on lausa dogmaatika kui et elav usk.
Palun tehke vahet, mis on ideestik, mis aga elav usk.

Harri Kingo: Sõnadele ehitatud maailm variseb, sõbrad. See on halvem alus eluks veel kui teoreetiilised targutamised - see on dogmadesse pime uskumine - mingite sõnavormelite pime tõeks pidamine... ja mitte usk kui usaldus Jumala vastu. Teie usk vastab küsimusele "MIDA ma usun?" - ja vastus on - kirjasõna. Te peaksite aga uskuma ja õige küsimuse oleks: "KEDA ma usun?" - ja vastus on - maie Isa taevas.

Harri Kingo: Kati - kas sa tõesti jätad halva tegemata kartusest põrgu ees? Kas sa oled hea hirmu pärast? Äkki mõtled ümber ja oled hea armu pärast? Kui sa halba teed, siis sa hävid ja kaod. Jumal ei mõista sind igavikuks piinlenma - on siis Jumal tõesti selline maailma ja kõiksuse suurim sadist!?

Tsiteeri
Reijo vastas: Rahu Jumalaga! Harri, jällegi sa üritad omi arusaami minukülge kleepida! Ma ei arva, see ei ole minule arvamuste rodu, ja eluski poleks ma midagi sallist uskuda võinud, kuna elan elavat usuelu, olles lähedases suhtes Jumalaga Püha Vaimu kaudu - olen muudetud mees, vana on möödas, uus on sündinud - seda tõendavad Vaimu viljad - kes tunneb mind, see teab millest räägin! Minujaoks omavad kõik need laused, mida Piiblist tsiteerisin, suurt autoriteeti (usun jaolen veendunud), ja nagu Agnes juba ütles, sellele Kaljule ma tahan hoonet ehitada - Jeesus Kristus! No ütle mulle, mida sa järgnevas kirjakohas ümber muudaks ja väidaksid, et olev ei vasta tõele: "Ilm 20:15 Keda iganes ei leitud olevat eluraamatusse kirjutatud, see visati tulejärve."? Usk on minule kingitus jumalalt (Vaimu vili-armuand), ja sa ei saa väita, et see oleks minus pime - Usk esindab ikka valgust ja seda taevast. Kogu maailm on rajatad Jumala sõna alusele! Tänu Jumalale võivad inimesed usu kaudu sellest osa saada - see saab usklikele elavaks Vaimu kaudu, aga kellel ei ole Jumala Vaimu, see ei mõista sellest midagi, kuna tal ei ole osa sellest. Sõna on seeme usuelus, millest kasvab välja ka usk! Huvitav ongi see, et selle sama Piibli kirjatähe, mis ukmatutele on surnud või lihtsalt dogmade kogum, teeb Jumal Vaimu kaudu usklikule elavaks. Kahjuks Harri, oled sa jällegi oma arvamustege viltu jooksnud, ning need ei kannata mittemingisugust läbikatsumist! Sa lihtsalt ei usu Pühakirja, ning keegi ei saa sind uskuma sundida, ka Jumal ei sunni sind. Sa ei usu kõigeväelisse Jumalasse, Kellel oli suveräänsus koostada Piibel just sellisena nagu Tema tahtis! Mina usun just sellist Jumalat - Kõigeväelist! Tema on mulle oma Sõna kinnitanud, ka imetegudega. Niiet, sul ei ole mõtet mind hakata ümber veenma; nagu mul poleks usku ja nii edasi - ma tean Kellesse ma usun, ja mis põhjustel olen selles veendunud! Palun sulle usku ja usaldust ja Pühakirja austust!

Tsiteeri
Reijo vastas: Üks tähelepanek veel Harri, usk ei ole arutlemine! Usk on loodetava tõelisus, nähtamatute asjade tõendus. Kas käime elavas usus, selleks tunnuseks peavad meist kasvama Vaimu viljad. Aga Vaimu vili on armastus, rõõm, rahu, pikk meel, lahkus, headus, ustavus, tasadus, enesevalitsus. 1Tm 6:3-5 Kui keegi õpetab teisiti ega jää meie Issanda Jeesuse Kristuse tervete sõnade ja jumalakartusele vastava õpetuse juurde,siis see on iseennast täis ega saa millestki aru, vaid on haige vaidlemisest ja sõnelemisest, millest tekib kadedust, riidu, teotust, kurje kahtlustusi, lõputuid hõõrumisi inimeste vahel, kes on mõistuse poolest rikutud ja ilma jäänud tõest, ning kes arvavad jumalakartuse olevat tuluallika.

Harri Kingo: Piiblist on hea juhinduda, aga tarku ja häid lauseid on tegelikult tohutult palju. Piibli sõnu ei maksaks ära kivistada, betooniks muuta, teha dogmadeks. Need on vaid abivahendid meile vaimsel teel.
Sõnad üldisemalt on meie vahendid teeks Jumala juurde. Ja sama olid nad ka neile, kes VT ja UT kirja panid - vahendid, ja mitte mingid lõplikud tõed.
Õpi Jeesuselt - tema ei kasutanud sõnu nii nagu kaasaja kristlased ja sina - ta rääkis mõistukõnes, sümbolite ja analoogiate abil, mida ei siis, ei kaasajal ei saa suruda mingiks üheks valmis, lõpetatud ja igaveseks vormeliks. Ära sina siis seda tee VT ja UT tekstidega.
Jumal ei koostanud piiblit - ikka inimene kirjutas ja koostas.
Et usk pole arutlemine, seda ma kirjutasin sulle siin palju kordi. Kuid ma kirjutasin enamgi - usk on veel vähem kui arutlemine mingi sõnavormeli absoluutseks tõeks ja dogmaks pidamine.
Sõna on vahend, kuid ollas dogmaks kivistatud, on sõna muudetud väga ebaefektiivseks vahendiks, sest elu üritatakse suruda sõnavormelisse... mis on ette võimatu katse. Nii see sõnavormel ei ole abiks, vaid saab takistuseks arengule.
Ja ära muretse ega karda - sa ei satu tulejärve. Keegi ei satu. Kuid see ei tähenda, et kõiki ootaks Paradiis.

Tsiteeri
Reijo vastas: Kogu Pühakiri on Jumala sisendatud ja kasulik õpetamiseks, noomimiseks, parandamiseks, kasvatamiseks õiguses, et Jumala inimene oleks täiesti varustatud ja valmis igale heale teole.

Harri Kingo: Isegi piibli sõna ei saa olla põhimõtteliselt viimane, lõplik ja igavene tõde - see on küll juhis meile, kuid väga kaugel sellest et olla lõplik tõde. Inimene ise on ju ebatäiuslik ja inimese keel ja mõtlemine on väga ebatäiuslik. Kui ka Jumal isegi tahaks, ta ei saaks inimesele sõnades öelda mingit lõplikku tõde.
Mõtle ise: öelda väga ebatäiuslikule inimesele tema väga ebatäiuslikus keeles absoluutset tõde pole lihtsalt võimalik. Inimene, nagu ta on, ei saaks sellest lihtsalt midagi aru. Enamgi - kui sa veidi oleks õppinud ja lugenud keele ja keeles öeldava tõe kohta midagi, sa teaksid, et tõde pole keeles põhimõtteliselt väljendatav, öeldav, sõnastatav.
Aga rahu olgu sinuga - sul on, mis sul on - su pühad kirjad, mida absoluutseteks pead - kasuta seda endale kasuks. Kuid arvesta paratamatust - mis on sulle siin ja praegu hea, see ei pruugi olla hea su kaaslasele ja tema isiklikul teel. Tehes oma kaaslasele kohustuseks võtta omaks sinu arusaamine võib olla su kaaslasele suur tagasiminek.

Harri Kingo: Jumal siiski tahab meile kõik teada anda - Jumal ei varja meie eest midagi. Kuid meie pole veel sealmaal, et enamat vastu võtta. Ilmutus on ajas antav - vastavalt sellele, kuidas ilmutuse saaja on valmis ilmutust saama. Nagu lapsed koolis - nad saavad seda, milleks nad valmis on.
2000 aastat tagasi oli maailm valmis Jeesust vastu võtma, kuid tuleb aeg, kus maailm on enamaks valmis ja siis me ka saame enamat - taevane isa ei jäta midagi endale, ta annetab ära kõik, ta on lõpmata helde - oleks vaid, kes vastu võtab.
Ja sellest punktist algab inimese kohustus Jumala ees - olla valmis ja olla lausa oma võimaluste maksimaalsel määral - olla nagu on meie taevane Isa. Siin ja täna me pole selised... aga me peame olema teel ja olema üha enamaks valguseks maailmale ja selle jumaliku täiuslikkuse poole liikuma. Ja jagama valgust maailmale. Maailmale saab jagada valgust vaid see, kelles eneses on seda jumalikku valgust.
Piibel ei ole Jumala sõna. See on Jumalast inspireeritud inimese sõna. Ja seeläbi vaid osaline, relatiivne, suhteline tõde. Nagu 1. klassi õpik seda on - vakjalik... aga kaugel täiuslikkusest ja lõplikkusest. Me oleme siin nagu lapsed koolis - ja pole nii, et juba 1. klassis andakse lapsele kõik teada... ja ülejäänud 11 aastat ja terve oma elu takkapihta ta muudkkui õpib 1. klassi korrutustabelit.
Ma ei alahinda Jumalat, ma ei alahinda inimest - jumalikku last, kes peab olema nagu Isa on. Sina alahindad Jumalat, arvates, et ta rohkemat meile ei anneta... ja inimest arvates, et inimene on oma teekonna juba lõpuni käinud ja siin, maises olus ja elus, omadega valmis.
Hea inimene - me oleme sellest oi kui kaugel!
Kui me edeneme vaimsel teel, me saame lõpmata palju enam Jumalalt kui me seni oleme saanud. Jumal on annetav Jumal - inimene ei pea Jumala annetust piirama ega oma annetatavat vastu võtta piirama.
Mõtle Jumala käsu üle - "Olge täisulikud nagu on täisuslik teie taevane Isa!" Kas tõesti oled sa juba täiuslik nagu meie taevane Isa? Ma ei usu - sul on veel väga pikk tee käia. Ja Jumal poleks oma loodule sllist käsku andnud, kui tema loodu poleks võimeline olema täiuslik nagu taevane Isa ise on.
Sa surud inimese ja Jumala 2000 aasta tagustesse lihtsakolistesse arusaamadesse, mida tollal oli inimene võimeline vastu võtma. Reaalsus on aga teine - Jumalal on määratult enamat anda ja inimesel on määratult enamat Jumalalt vastu võtta. Jeesuse iga sõna on õige, nagu on õige 1. klassis õpitav korrutustabel. Kuid see pole ometi kogu tarkus e'ja teadmine! Meil on määratuölt palju enam saada, kui me oleme saanud.
Kui sa enast sulged ja lukustad 2000 aasta tagustesse arusaamadesse... siis ka su tee Jumala suunas on üha vaevalisem ja sa peatud lõpuks sel teel... See pole see, mida su Isa sinult loodab ja ootab. Ükski maine isa ei taha, et tema laps jääkski igaveseks 1. klassi. Iga maine isa teab - tema maine laps on võimeline saama isa sarnaseks. Nii ka taevane Isa.
Ära siis endalt seda võimalust ise võta, ära valmista oma Isale pettumust. Sest Jumal on lõpmatu - nii ka su tee on lõpmatu. Sa pead vaid minema ja mitte arvama, et Jumal on kõik juba annetanud, sina kõik juba saanud... ja kõik on korras. Oh ei, sõber. Sa oled siin maises elus vaid päris-päris oma igavikulise teekonna alguses... ja ei enamat.

...

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Vastus: Harri Kingo eksitus - PÕRGUT EI OLE!
« Vasta #1 on: 21.01.2012, kell 14:30 »

Uku kaitseb Harrit: Põrguga lajatajatel soovitaks Piiblit lugeda siirama hoiakuga. Ja kui olete ausad, siis loete ju välja, et maailm võidetakse ära armastusega, armuga ja usuga, mitte hirmutamisega. Hirmutamisega ei võida midagi ja on võimatu armastada Jumalat, kes registreerib kiuslikult teie viimsegi eksimuse, et see teie vastu ära kasutada ja siis teid pärast põrgusse saata igaveseks. Nõustun Harriga: IGAVEST ja metsikut piinamist ei tule eksijatele. Eksijad lihtsalt hälbivad ja kukuvad olematusse. Mis tõsi küll, protsessina pole meeldiv. PS mingit teksti, et "Jumala õnnistusi soovides, ole Issandas vms" ja samal ajal põrguga hirmutades - see on ikka jube hale, et inimesed sedasi oma kammitsates elavad, rääkides üht ja käitudes täpselt vastupidi. 2000 aasta vanune hetketõmmis , tolle aja inimestele ilmutatud tõest ei ole kohane tänasesse, see suretab teid. Paulus kirjutas Uue Testamendi kirju eeskätt vastavatele kogudustele, tol konkreetsel ajahetkel. Ja tol ajahetkel oli see reaalne, parim (Jumala Sõna) tollesse hetke. Jumal on jah, muutumatu, aga inimesed EI OLE MUUTUMATUD ja kui inimesed on muutumatud, on nad jäärapäised, jonnakad ja taandarenejad. Peab olema PIME, et mitte näha Piibli lõkes protsessi , muutumise protsessi - inimese arusaama Jumalast - selle muutumist. Martin Luther oli ka alguses suur rahvavaenlane, kuna avardas tunnetust ja usku. Ka Jeesuse lõi risti tolle aja "usueliit".

Harri Kingo: Patt ehk otsene, teadlik ja tahtlik vastuhakk Jumalale ei sõltu põrgu olemasolust, Margus Veisveer. Põrgu ei põhjusta pattu. Su väites pole vähimatki loogikat.
Vastuhakk Jumalale sõltub mitte põrgu olemasolust, vaid inimese vabast tahtest, mille Jumal ise on inimesele annetanud. Su väide, Margus, on sisuliselt, et "Kui pole karistust ja sele kandmise kohta, pole kurja tegu". Ometi - teod on head või kurjad olenemata sellest, kas tegudele järgneb karistus või ei järgne. Lapse teod on õiged ja väärad, head ja halvad olenemata sellest, kas toas on olemas nurk, kuhu last pärast pahanduse tegemist saata... või pole - tuba on hoopis ümmargune. Kuidas saaks karistuse kandmise kohast ja karistuse viisist sõltuda tegude õigsus ja väärus?
Mõtle reaalse elu peale - näiteks: laps teeb pahandust. Ütleme - lõhub tahtlikult ära oma uue mänguasja, mille isa talle kinkis. Jonni, kiusu, ükskõik mille pärast - pole tähtis. Kas tõesti pahandus on pahandus vaid siis, kui laps selle eest pärast karistada saab? Või on see tegu paha tegu olenemata sellest, kas karistus järgneb või ei järgne? Mänguasi on ju katki igal juhul, olenemata karistuse saabumisest. Laps on sellest ilma igal juhul. Kui nii, kuidas siis saab olla su väide arukas, et "Kui põrgut pole olemas, siis pole ka pattu olemas"?
Kui inimene valib vastandumise Jumalale, siis ta määrab sellise valikuga ise oma isiksuse hävingule. Kui inimene samastub lõplikult kurjusega, siis ta isiksusena hävib lõplikult ja ei jätka enam oma teed taevase Isa leidmisel. Jumalata pole elu, Jumalata on olematus. Kes valib olemise Jumalata, see valib enese olematuse.
Jumal pole sadist, et karistaks inimest mingite igaveste piinadega. Jumal armastab inimest. Ta on nagu lapsevanem, kes armastab oma lapsi ka siis, kui need valel teel käivad ja elus eksivad. Inimesed ju eksivad - kas tõesti Jumala armastus seeläbi väheneb nende eksijate vastu? Ega ju vähene.
Jeesus õpetas täiesti muud: Jumala armastus eksijate vastu on isegi suurem kui õigete vastu - meenuta kadunud poja lugu ja isa suhtumist kummasegi venda. Meenuta Jeesuse näidet karjasest, kes läheb ühte kadunud lammast otsima ja leidma. Jeesus neis oma lugudes ei õpetanud, et isa oleks oma kadunud poega karistanud piinadega, või et karjane oleks läinud eksinud lammast leidma soovist talle kätte maksta. Jumala armastus ei kao kunagi oma laste vastu ega moondu kättemaksuks, sadismiks. Näib, sul on Jumalast ja tema loomusest, kis on puhas armastus, väga pinnaline ettekujutus, Margus.
Põrgu olemasolu või olematus ei kaota maailmast vahet õige ja väära, hea ja halva, hea ja kurja vahel. Vahe nende vahel oleks olematu hoopis teisel juhul - kui Jumalat poleks, Margus. Kuni on Jumal, kuni on Jumalat otsib inimene, seni on ka vehe nende võimaluste vahel. Siin on jutt selest, milline on see tagajärg, kui inimene valib väära tee - tee eemale Jumalast. Sina arvad, et igavene inimese piinamine Jumala poolt... mina arvan, et inimesele on garanteeriotud Jumala igavene armastus - kuni on, keda Jumala on veel armastada. Lihtsalt lõplikult kurjuse valinu on enese suhtes nii destruktiivne, et ta ka hävitab ennast ise ja lõplikult ja enam pole seda, keda Jumalal oleks armastada. Jumal aga ei tahgane kunagi oma armastusest ja kunagi ei väärastu Jumala armastus oma laste piinamiseks.
Ettekujutused põrgust on arhailiste juurtega ja ulatuvad kaugele aegadesse enne isegi juudi rahva tekkimist ja neil mingi selge Jumalast arusaama teket. Kaasaja visioonid põrgust saavad aga alguse 2. aastatuhande esimestest sajanditest ja peamine põrgu visioonide looja on... poeet Dante. Temast said alguse need pildid põrgust kui igavesest piinakohast, kus Jumal laseb julma timukana oma lapsi igavesti piinata.

Tsiteeri
Margus vastas: Harri, põrgu ja patt on omavahel tihedalt seotud, me teame seda kõik. Kuid põrgu tõestus ei peitu süllogismide lahendamises ega loogikates. See millised on inimeste arusaamad ja kuidas need ajaloo jooksul on kujunenud või muutunud, ei muuda põrgut olematuks nagu ei muuda olematuks pattu. Põrgu ei ole valmistatud inimestele, vaid kuradile ja tema inglitele, kirjutab piibel Mt 25:41. Aga 2Pe 2:4; Ju 6, juba praegu hoitakse põrgus kuni kohtupäevani patuseid ingleid. See on koht, mida isegi kurjad vaimud kardavad, Lk 8:31. See koht on suur ja valmis juba ammust ajast, Js 30:33. Kuid Jumala eest ei ole seal midagi varjatud, Õp 15:11 ja selle võtmed on Kristuse käes Im 1:18, kellel on meelevald sinna langemisest päästa Lk 19:10, 23:42-43. Põrgu teeb kohutavaks igavene tuli, Mt 18:8,9 ja piin Mk 9:48. Juba siinses elus on suur vahe inimese ja inimese vahel, Lk 16:26. Piibli alusel on selge, kes on põrgu laps Mt 23:15 ja kes on Jumala laps, 1Jh 3:10 ja kui see pole veel selge, siis saab see selgeks inimese eletud elust, Im 22:11. Seda kõike kirjutab piibel, vähemalt minu piibel ja mina usun, et piibel ei valeta. Küll aga ei ole vaja uskuda kuulutajaid, kes väidavad "põrgut pole oelmas", sest sellega nad kuulutavad endale häda, kuna eksitavad inimesi kõikvõimalike inimlike targutustega ja väljamõeldistega. Jumalat tuleb enam uskuda ja piibel on tõde.

Arutelu lõpp.

P.S. Hoian vaid mingi aeg seda siin - las sõna levib, millist HAPUTAINAST osad tegijad kristlikus raadios ja millega usurahvas ennast toidab. See on eksitus - see on valeõpetus - see on hereesia - see on Heebrea kirja usu algtõdede jalge alla tallumine!

hmm
Algaja
**

Sugu: Naine
Vastust: 90

Vastus: Harri Kingo eksitus - PÕRGUT EI OLE!
« Vasta #2 on: 15.11.2012, kell 03:35 »

Ma arvan ka, et põrgu on siiski olemas, aga Harri Kingo suhtes mul ikka sügav respekt Smiley.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam