Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:25
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Kristlasest vallaline, enne kui abiellud mittekristlasega loe seda! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kristlasest vallaline, enne kui abiellud mittekristlasega loe seda!  (Loetud 3524 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Kristlasest vallaline, enne kui abiellud mittekristlasega loe seda!
« on: 06.03.2012, kell 11:06 »
Väljavõte ühest netifoorumist. Miks selle siia panen, et veidi valgustada kristlastele "maailma vaimu" mõttelaadi.

Mõni võib väita, et oh see lause on seal nimekirjas täiestui suvalt või juhuslikult. Jah seda võib ka mõne inimese puhul jutuda, kuid selles jutus on iva - nimelt, praktika on näidanud, et see saab olema paljudele komistuseks!

Tsiteeri
Kui te niisuguses asjas juba tugevates erimeelsustes olete (kui suuri pulmi pidada), siis ma arvan, et te pole omavahel üldse suhelnudki, vaid ****** trall olnud

Näide (mida te kindlasti pole omavahel arutanud):

1) mis siis, kui sa oled rase, kuid tema seda last ei soovi?

2) mis siis, kui aasta pärast on tema impotent?

3) mis siis, kui sul eemaldatakse aasta pärast rind?

4) mis siis, kui naaber teatab talle, et sinul on armuke ja tema nägi teid seksimas?

5) mis siis, kui ühest teist saab tõsine usklik (teisest mitte) ja hakkab palju seltsima usukaaslastega?

6) mis siis, kui ühe vanemad vajavad äkitselt hooldamist (24h) ja on vaja nendega kokku kolida?

7) mis siis, kui üks teist haigestub vaimuhaigusesse ja lakkab olemast tema ise?

Cool jne.

Sellele inimesel, kes seda kirjutas on kindlasti oma foobiad, ettekujutused (kõrgistused) koguduse, kristlaste osaduse jms. juures. Kuid kes oleme meie et suudame neid seisukohti muuta. Kõik need ette teada väited: ma kindlasti muudan teda, on pehmeltöeldes jamad. Aga küsime, mis siis kui ta kirjutas nii ja tõesti ühel päeval hakkaks häbenema oma naist või meest, kuna see on usklik! Olen seda näinud, mees andis naisele ultimaatumi, et kas tahad minuga elada või käid seal usklike keskel, naine vajus maailma tagasi (oli pöördumise serval).

Olen näinud kuidas kristlasest õde või vahel harvem ka vend, abiellub mittekristlasega ning viimane saab olema vaimuliku kasvu, Jumala tundmise, Jumala plaani mõistmise või selles käimise, Jumala tahtmise tegemise (teenida kusagil oma andidega), misjonitöö või selle rahalise aitamise ja palju muude asjade KÄSIPIDURIKS! See ei ole nali vaid reaalne vaimne tarkus ja kogemus, olen seda kõike näinud ja kuulnud!

...

Loe lisa: www.netirandur.com
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Kristlasest vallaline, enne kui abiellud mittekristlasega loe seda!
« Vasta #1 on: 13.03.2012, kell 18:42 »

See on teatavas mõttes selline delikaatne teema, millele ei saa päris tahumatult üheselt läheneda. Pealgi minul kes ma ei viljele traditsioonilist pereelu mudelit, ei sobiks võibolla moraalselt üldse sõna sekka öelda.
Olles kunagi ka aktiivne koguduses käija nägin päris palju juhtumeid kus vallaline noor naine leidis omale ilmaliku mehe. Pigem oli rohkem juhtumeid just sedapidi kuna mehi kipub kogudustes vähem käima ja naiste valikuvõimalused on kitsamad. Oli kurbi näiteid kus naine lõpuks kaduski kogudusest ära, aga õnneks oli ka vastupidiseid, need ilmalikud mehed said päästetud.
Tegelikult ma väga tunnen vallalistele naistele kogudustes kaasa, sest tõesti kipub kogudustes normaalseid mehi olema vähem kui normaalseid naisi, samuti on aeg naiste suhtes armutum kui meeste suhtes. Varajasema füüsilise küpsuse saavutamisega paraku kaasneb ka varajasem füüsiline – kuidas seda nüüd poliitiliselt korrektselt öelda – sära tuhmumine. Kui mehe jaoks pole veel 40 liiga hilja alustada pereplaneerimisega, siis paraku naiste jaoks tähendab see ikkagi rongist lootusetult mahajäämist. Kurb, et see nii on.
On ka natuke teist laadi probleeme. Mul on üks hea tuttav usuõde, noorene oli ta üks ilusamaid naisi keda teadsin. Ta soovis omale meest kes oleks tema vääriline – minu silmis oli ta natuke uhke selle pärast. Nii ta ootaski oma printsi kuni 38 kukkus turjale ja ta lõpuks aru sai, et oli ilmselt oma printsidest üle vaadanud. Meeleheites soovis ta vähemalt üksikemaks hakata, aga noh nagu mõistate, siis teataval põhjusel mina sellega isiklikult ei nõustunud. Mõne aja pärast leidis ta endast vanema ilmaliku mehe kellega elab vabasuhtes ja on jätkuvalt lastetu ja kahjuks ei käi ta ka enam oma koguduses vaid valis kiriku, mis tolereerib vabu suhteid. Kurb ja kahetsusväärne lugu.
Mida ma lõpetuseks tahaksin öelda on see, et ka üksiku inimese elu võib olla täisväärtuslik ja ei pea paaniliselt omale kaaslast otsima. Vallalise elul on nii mõnedki omad suured plussid.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: Kristlasest vallaline, enne kui abiellud mittekristlasega loe seda!
« Vasta #2 on: 13.03.2012, kell 23:33 »

Tänud vastuse eest  ja kaasa mõtlemaks. Mainin ära, et ma tean väga hästi, et see ei ole teema kergete killast.

Olen aastaid tagasi mõnele kristlasest vallalisele naisele, kel jalad maas ja mõistus olemas ning hea süda, et kui sa oled kõige halvema valiku ees. Kristlasest vennaluru (hiline lapsepõlv ja/või egomanjakklus) või siis südamega tore nn. "maailma mees", siis mõtle hoolega samas järgi seda kutset, mis sulle sel hetkel ka antakse. Ma ei räägi keemiast ega muust tilu.lilust vaid sügavamatest eesmärkidest, soov naine - pere - lapsed - ema jms.

TOny kas sul on rong ära sõitnud, "never say never" ...
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Kristlasest vallaline, enne kui abiellud mittekristlasega loe seda!
« Vasta #3 on: 13.03.2012, kell 23:57 »

 Cheesy ei minu rong pole ära sõitnud, ma eelistan Mustangi sadulas istuda Cheesy Peetagu seda Mustangi siis metsikuks preeria ratsuks või sportautoks.
Olen kunagi seisnud valiku ees, kas elada nii nagu enamus ja olla oma pere jaoks olemas või elada nii nagu vähesed olla kõigi jaoks olemas. Mulle meeldib vabadus minna, tulla ja teha - tegelikult on natuke piinlik tunnistada, aga olen egoist. Pere, lapsed, sugulased, eluasemelaen, autoliising, ilus kodu, muruniiduk - see kett on küll kuldne, aga ikkagi on see kett, mis laseb minna ainult nii kaugele kui pikk see on.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam