Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:44
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kirikukogud - pessah ja hingamispäev. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kirikukogud - pessah ja hingamispäev.  (Loetud 2034 korda)
kirbill
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 125


Lombakas grammatika


Kirikukogud - pessah ja hingamispäev.
« on: 14.04.2012, kell 14:21 »

Ma otsustan pessahi ja hingamispäeva kohta kirjutada, kuna Kirikukogud räägisid selle kohta, seepärast see võib olla arusaamatu.

Antiookia Kirikukogu: 1. Kirikukogu keelustas valejuutidega koos Pessahi tähistamise.
Siin on lihtne. Nad pole ka ümber lõigatud kätega tehtamatu ümberlõikamisega, seepärast nad ei tohi täitsa Pessahi tähistada, vot.

Laodikea kirikukogu: 1. Kirikukogu keelustas valejuutide pidude tervitamise.
Vaat üles - nad pole ka ümber lõigatud kätega tehtamatu ümberlõikamisega......
2. Kirikukogu keelustas valejuutide laupäevasse kaldumise.
Valejuudid käevad laupäevati sünagoogis, mis ei kuulu laupäeva tähistamisse, Jeesus aga murdis leiba pühapäeval ja edasi Apostlid ka murdsid leiba pühapäeval. Me käime kirikus pühapäevati ja Kirikukogu tuletab meelde.

Agde kirikukogu: 1. Kirikukogu keelustas valejuutide pidudest osa võtmise.
Valejuudid - esimeks (vaata üles): nad pole ka ümber lõigatud kätega tehtamatu ümberlõikamisega...... teiseks: Jeesus ütles, et valejuudid tähistavad pidusid valesti, mida Jeesus näetas.

Toledo kirikukogu: 1. Pessah peab olla nõnda nagu Nikaia kirikukogu ütles.
Kirik igal aastal tähistab Pessahi nagu see oli umbes 2000 aastat tagasi. See on meeleparandus. Me näeme, kui Jeesus tähistab Pessahi selleks, et me saame õigesti Jeesusega tähistada. Jeesus tähistab nõnda nagu varemgi - 14 nissanil jne.

2 Nikeia kirikukogu: 1. Kirikukogu keelustas valejuutide järgi hingamispäeva ja kombeid tähistamise.
Jälle Kirikukogu tuletab meelde, et Jeesus murdis leiba pühapäeval, seepärast me käime Kirikus pühapäevati. Laupäev on hingamispäev, kuid sellel päeval ei pea kirikus käima, kuna Jeesus oli 40 päeva jooksul kõrbes ja ei käi sünagoogis. Samuti Jeesus näitas teisi kombeid ja nende mittevajadus.

Järeldus: Me õpime igal aastal, kuidas Jeesus tähistab Pessah, see aga on meie silmade ees. Laupäev on hingamispäev. Kirikus me käime pühapäevati ikka. icon_thumright
Logged

Mul on kaks pead: esimene pea on kehal ja teine pea on vaimul ning ma teen alati seda, et tahan mina - vaim.
Seepärast me ei tüdi, vaid kuigi meie väline inimene kulub, uueneb seesmine inimene ometi päev-päevalt.2 Kor. 4, 16.
ning saada uueks oma mõttelaadilt Ef. 4, 23.
JEESUSE FUN CLUB!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam