Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:59
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Kas naised on isekad? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kas naised on isekad?  (Loetud 3414 korda)
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Kas naised on isekad?
« on: 23.04.2012, kell 07:50 »

Kas naised on isekad?

Sai sõpradega looduses matkamas käidud paar päeva, mõnusalt aega veedetud, mütatud kevadises mudas, telgitud esimestel kuivadel lumevabadel maalappidel ja õhtul lõkke ümber palju juttu aetud. Nagu sellistel puhkudel ikka, siis teemasid mida omavahel lahati oli palju. Üks teema milleni jõudsime oli, kuidas vabandada teise poole ees kui millegagi on eksitud. Seltskonnas ei olnud ainult mehepojad vaid ka õrnemasoo esindajad.
Oma mölatooriumi ja mõttetalgute tulemusena jõudsime sinna, et naised reeglina püüavad enda eksimusi oma partneritele väga isekalt hüvitada, pidades silmas ainult endale sobivat ja meeldivat. Ehk siis vestlusringis oli mitmel osalejal tuua näiteid kus paari naispool soovides meespoole ees vabandada pakkus välja a-la stiilis „romantiline õhtusöök kahele küünlavalgel, aga arve maksab mees“ või „nädalavahetus spaas koos protseduuridega“ ja jälle maksab arve mees või siis jalutuskäik rannas loojangus. Kõik need tegevused meeldivad enamus juhtudel naistele, aga meestele need eriti midagi ei paku.
Kellelegi meie seast ei meenunud kordagi, et nende naispartnerid oleksid teinud ettepaneku minna kinno mõnada märulit või ulmekat vaatama, atv või lumesaani safarile, romurallit vaatama, hommikusele kalapüügile, seiklus rajale, lasketiiru püstolit laskma, jne... Jõudsime oma mõttevahetusega sinna, et kui naispool soovib midagi mõlema jaoks, siis ta reeglina enamus juhtudel lähtub alati sellest, mis talle endale meeldib.
Ka vestluses osalenud naised nentisid seda, et nad tõesti ei ole selle peale tulnud, et oma meespartnerit viia kinno märulit vaatama või atv-ga mudasele metsateele rallima. Ei olnud nad ka selle peale tulnud, et romantiline õhtusöök tundub enamusele meestest igava ja imala ajaraiskamisena, rääkimata spaa külastusest. Ennemini võiks sobida kui rentida mõni metsamaja kuhu isegi autoga ligi ei pääse ja siis seal saunatada ja lombis õnge leotada.
Aga kuidas teie foorumi kasutajad arvate, kas naised kipuvad isekad olema ja ainult endale mõtlema, kui soovivad oma partnerile midagi hüvitada või pakkuda?
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
kirbill
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 125


Lombakas grammatika


Vastus: Kas naised on isekad?
« Vasta #1 on: 23.04.2012, kell 20:02 »

Kas naised on isekad?

"Kas Jumalal on inimesest kasu? Ei, aga mõistlik mees toob kasu iseenesele. Iob. 22, 2.
Kui naine tõi oma ihu Jumala ohvriks, siis loomulikult ta peab endale mõtlema, ja Aabrahami tegusid teha. Siin on armastus ja tarkus, esimeseks enda jaoks, teiseks mehe jaoks. ...........vennalikkuses armastust, 2 Pet. 2, 1.

Tsiteeri
Aga kuidas teie foorumi kasutajad arvate, kas naised kipuvad isekad olema ja ainult endale mõtlema, kui soovivad oma partnerile midagi hüvitada või pakkuda?

Kui soovivad partnerile midagi pakkuda, siis loomulikult peavad endale mõtlema, et Jumala tõotused oleksid partnerilegi Grin
Jumal ju tahab, et tema tõutosed oleks inimeses ja inimese läbi teisele inimesele, näiteks partnerile: sest uskmatu mees on pühitsetud naise läbi ja uskmatu naine on pühitsetud mehe läbi, sest muidu oleksid teie lapsed rüvedad, aga nüüd on nad pühad. 1 Kor. 7, 14.
Logged

Mul on kaks pead: esimene pea on kehal ja teine pea on vaimul ning ma teen alati seda, et tahan mina - vaim.
Seepärast me ei tüdi, vaid kuigi meie väline inimene kulub, uueneb seesmine inimene ometi päev-päevalt.2 Kor. 4, 16.
ning saada uueks oma mõttelaadilt Ef. 4, 23.
JEESUSE FUN CLUB!
Lote23
Uustulnuk
*
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 33


Päev, mis lõpeb tänuga, algas palvega...T.TÜÜR


Vastus: Kas naised on isekad?
« Vasta #2 on: 25.04.2012, kell 15:36 »

No ikka! Wink Aga ega ainult naised. Mõnikord on mehed ka. Õnneks on igale probleemile olemas lahendus, kui seda vaid tunnistakse ja lahendada tahetakse.
Mulle sattus mitmed kuud tagasi kätte Gary Chapmani kirjutatd raamat  "Armastuse viis keelt". Olen seda mõnele sõbrale ja lihtsalt heale tuttavale lugeda soovitanud ja siiani on tagasiside olnud väga positiivne ka nende poolt. Ma liigitaks selle raamatu psühholoogia teema alla, aga kuna seal on ka palju Piibli kirjakohti ja tundub, et autor ise ka on kristlane, siis võib vabalt ka kristlikuks raamatuks tituleerida. Igatahes oskan nüüd oma meest hoopis teise nurga alt kaeda. Tegin endale selgeks, mis minu abikaasa jaoks on see armastuse keel, mis teda kõnetab ja see on päris uskumatu, mismoodi mees sellele reageeris Smiley

Kirjutan raamatu tagaküljelt jutu siia:

Tema saadab lilli, aga sina sooviksid, et saaksite omavahel vestelda. Tema kallistab, aga sina eelistaksid parasjagu üht maitsvat kodust lõunasööki. Probleem ei ole selles, et teie armastusega oleks midagi korrast ära-te lihtsalt suhtlete erinevates armastuskeeltes.
Selles maailmas kuulsust kogunud raamatus tutvustab dr Gary Chapman inimestele mitmesuguseid armastuse väljendamise viise. Ta selgitab, et on olemas viis armastuse keelt: tunnustussõnad, kvaliteetaeg, kingituste saamine, teenimiskunst, füüsilise puudutuse keel.
Keelest, mis sinu jaoks on loomulik ja milles sa end väljendad, ei pruugi su abikaasa üldse aru saada.
Raamatust leiab näpunäiteid selle kohta, kuidas oma abikaasa vajadusi paremini tundma õppida. Rakendage õigeid põhimõtteid, õppige ära tema armastuskeel ja te kogete peagi suurt rahulolu, sest olete võimeline oma armastust väljendama ja seda ka abikaasalt vastu võtma.


Me pole meelega isekad, tõesti Smiley. Me peame lihtsalt õppima, aga samamoodi mehed ka! bye2
Logged

Armastusel on meelevald inimest muuta, mitte armastatut, vaid armastajat ennast...
T.TÜÜR
hmm
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 90Vastus: Kas naised on isekad?
« Vasta #3 on: 15.11.2012, kell 02:58 »

Mu meelest on mehed isekamad ja see on ju vana tõde Smiley
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam