Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:27
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Surnud loomade söömisest sooja ilmaga ehk BBQ?! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Surnud loomade söömisest sooja ilmaga ehk BBQ?!  (Loetud 1928 korda)
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Surnud loomade söömisest sooja ilmaga ehk BBQ?!
« on: 07.05.2012, kell 09:14 »

Surnud loomade söömisest sooja ilmaga ehk BBQ?!

Mu enda menüü põhilised toidukomponendid on surnud pudulojused ja kalad, ehk siis olen ebataimetoitlane. Pean tunnistama, et taimetoitlus on nähtus millest pole ma kunagi suutnud aru saada, eriti selle kaasaegsetest moodsatest filosoofilistest tahkudes. Paljud on taimetoitlased protestimaks loomade ja lindude ebainimlike kasvatamistingimuste ja hukkamismeetodite vastu. Samas kas loomade ja lindude puhul saab üldse olla juttu mingist inimlikkusest? Vaevalt! Kas kalad tunnevad valu, kui õngekonks kurku kinni jääb? Palud ihtüoloogid väidavad, et enamus kalade närvisüsteem on selline, mis ei võimalda neil sellist valu tunda.
Veidrat loogikapuudust näen ma suvises grillimis traditsioonis! Arvestades ilmade soojenemisega puudub inimorganismil passiivses olekus selline energia vajadus mida pakub rasvane lihatoit. Pigem on meie organismi vajadus suurem taimsete valkude ja vitamiinide suhtes.
Grillimine peaks loogiliselt võttes olema hoopis talvine traditsioon mitte suvine!
Loomulikult on grillimine sotsiaalne tegevus, mis loob seltskonnas meeldiva suhtlusõhkonna, aga kas selle tekkimiseks peab ilmtingimata manustama energirohket rasvast toitu? Usun et mitte, eriti veel siis kui sellele ei järgne arvestatava suurusega füüsilist pingutust.
Pidades silmas tervislikke eluviise soovitaksin rasvase grillliha tarbimise asemel läheneda asjale loomingulisemalt. Selleasemel, et poest osta ämber šašlõkki võiks kaaluda erinevate köögiviljade ja kala grillimist. Alternatiiv oleks ka grill liha mõõdukas koguses koos grillitud köögiviljade ja värskete puuviljadega, mis aitavad lagundada/seedida loomset valku.
Kindlasti on oma osa ka füüsilisel aktiivsusel või nagu inglise keeles öeldakse outdoor elustiilil. Teaduslikult on ammu tõestatud, et juba ainuüksi õues magamine on tugeva tervise ja karastuse pandiks.
Seega kõik õed ja vennad, unustage rasvased grilliõhtud ja vedage oma laisad kehad välja loodusesse end liigutama!
Jumala õnnistust kõigile!
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam