Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:17
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kas, kuidas ja millal manitseda kaaskristlast ning avaldada arvamust ? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kas, kuidas ja millal manitseda kaaskristlast ning avaldada arvamust ?  (Loetud 3954 korda)
MM
Uustulnuk
*

Vastust: 24

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...

Kas, kuidas ja millal manitseda kaaskristlast ning avaldada arvamust ?
« on: 21.05.2012, kell 14:36 »

Kristastena  on meil suur vastutus olla Jumala esindajaks siin maailmas ja olla valguseks ja soolaks. Mõnikord aga võib liigne entusiasm ja kiire sõnade  välja ütlemine põhjustada kasu asemel kahju, kuigi seda  kasu ega kahju me ei saa mõõta inimliku mõõdupuu järgi ja mõistmatus või pahameel inimeste poolt ei pruugi samuti  olla indikaator. Samas peame alati ka arvestama, et on vaja läbi katsuda iga tunnetus ja mõte ning tuua see  Kristuse sõnakuulelikuse alla, sest ka meie võime eksida ja suurt kahju põhjustada mõistes kohut või arvustades kedagi kellel tegelikult on Jumalaga kõik hästi ja areng Kristuse sarnasuse poole toimumas.
 Samas on kordi, kus peame rääkima, aga siis on tähtis kuidas anname sõnumi edasi, kuigi tihti võib olla nii, et ükskõik kui ilusti rääkida, siis seda mõistetakse ikka valesti. Tean ka ise kui raske on mõningates asjades muutuda ja asjadega nõustuda.  Kasvades Kristuses on mitmed mu arusaamad ja teguviisid muutunud palju, võrreldes varasema eluga, mäletan värskelt kuidas trotslikult keeldusin kuulamast mõningaid asju. See peaks mul aitama ka mõista neid, kes kohe ei mõista. Hea kui on võtta endal näiteid elust enesest ja mõelda armule, mis mind ennast on kandnud.

Usun, et kui asume kellegile nõua andma või midagi kommenteerima, siis peame selle kõigepealt filtreerima armastusega ja headusega ning paluma Jumalat tunnetust, sest see on suur vastutus, eesmärgiks on inimest aidata mitte ärritada.

Rm 15:14Mu vennad, ma olen veendunud, et te olete täidetud headuse ja kõiksugu tunnetusega ning suudate ka üksteist manitseda

Ef 6:4Ja teie, isad, ärge ärritage oma lapsi vihale, vaid kasvatage neid juhatamise ja manitsemisega Issanda tahte järgi!

1Ts 5:14Meie aga manitseme teid, vennad: noomige korratuid, julgustage pelglikke, aidake nõrku, olge pika meelega kõikide vastu!

Kannatlikkus on siin  väga tähtis, sest  Jumalal on oma meetodid ja ajastamine. Mulle oli väga õpelik lugu, mida jagas minuga üks õde Kristuses, kes ütles, et tal oli suur soov kedagi korrale kutsuda, mainin veel, et tegu ei olnud mitte patuga, mis viib hukatusele vaid suhtumise probleemiga. Jumal ütles talle, tegelen selle inimese puhul ühe teise alaga, mis mind rohkem häirib kui see, mille tõttu temaga soovid rääkida.  Mõistan ka ise, et kui Jumal oleks minu puhul, kui päästetud sain, hakanud tegelema kõigi probleemidega korraga, siis oleks see mulle inimesena olnud väljakannatamatu.  Kõige tähtsam on, et otsime Jumalat ja armastame teda, sest siis toimub progress iga päev ja muutume aina rohkem Kristuse sarnaseks.
Just täna hommikul oli mul sisemine võitlus seoses ühe küsimusega , olin kuidagi miskipärast eriti kitsarinnaline ja jäik selles küsimuses ja Jumal andis mulle kirjakoha

2 Ajaraamat 30:18Sest suur osa rahvast, paljud Efraimist, Manassest,
Issaskarist ja Sebulonist, ei olnud ennast puhastanud, vaid nad
sõid paasatalle teisiti, kui oli ette kirjutatud. Aga Hiskija oli
nende eest palunud, öeldes: "Hea Issand annab andeks
19igaühele, kes valmistab oma südant otsima Jumalat,
Issandat
, oma vanemate Jumalat, kuigi ta ei ole puhas, nagu
pühadus nõuab!"
20Ja Issand kuulis Hiskijat ning säästis rahva.

Olen mõistnud, et on vajalik tasakaal, mitte liiga kalduda seaduslikkuse poole unustades armu või siis vastupidi, tehes kõike mida tahame mõeldes, et küll arm selle katab. Seda peaksime arvestama  kui kedagi nõustame või seisukohti väljendame. Usun, et kui aitame inimesel mõista Jumala armastust tema suhtes, siis inimene on avatum ka nõuannetele, sest siis ta ei tunne ennast haavatavana ja ebakindlana, tithi võib juhtuda, et inimene teeb Jumala armastuse valguses vajalikud otsused ja muutused ise.

Kas teil on juhtunud, et olete kahetsenud kiirelt väljaöeldud sõnu ja hea asi on välja kukkunud halvasti ?  Võin vastata juba ise, et mul on olnud mitmeid kordi nii, tahan head aga ei suuda inimest mõista ega kuulata ja tahan  väljendada kiirelt kuidas mina asju näen. Olen küll ajaga õppinud ja seda on hulga vähem, õpin ka kuulamise kunsti, parim koht alustamiseks on kodu, sest kõige rohkem emotsioone tekib ikka oma lähedastega suheldes Smiley
Tony
Edasijõudnu

Sugu: Mees
Vastust: 198

Vastus: Kas, kuidas ja millal manitseda kaaskristlast ning avaldada arvamust ?
« Vasta #1 on: 21.05.2012, kell 17:54 »

Meeldiv on lugeda targa inimese teostatud analüüsi! See teeme mille püstitasid on päris hea. Kunagi on mul endal sellise asjaga probleeme olnud, olin liiga agar manitseja. Aga noh eks noorus ongi vigade tegemise aeg. Mõnegi teo/manitsuse pärast on nüüd aastaid hiljem isegi natuke häbi.
Kuna head ja halvad asjad ei ole kunagi mustad ja valged, ja asju ei saagi liigitada tegelikult selle järgi, siis pigem kui puutume kokku millekagi mida hetkel ei mõista, on ilmselt targem keel hammaste taga hoida.
Pealegi tegu mida tõlgendame patuna/pahena ühe inimese puhul ei pruugi teise puhul seda olla. Nüüd läheb asi segaseks ja keeruliseks - seega on ka minul mõistlik oma pudrumulk vähemalt korraks kinni panna.

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
kirbill
Edasijõudnu

Vastust: 125

Lombakas grammatika

« Vasta #2 on: 22.05.2012, kell 18:51 »

On üks käsk:
Te olete kuulnud, et on öeldud: Silm silma ja hammas hamba vastu! Matt. 5, 38.
See on topeltstandart. Me ei pea unustama, et Jeesus on sõjamees, nõnda nagu on kirjutatud:
Issand on sõjamees, Issand on ta nimi. 2 Mos. 15, 3.
Loomulikult, et on teised "sõjamehed", kes on raudse mõõgaga. Need on näiteks ikka terroristid. Meil on "vaimumõõk, see on Jumala sõna!"
Kui keegi tahab minu silma, siis see peab teadma, et ma võtan tema silma igal ajal. Grin

Mul on kaks pead: esimene pea on kehal ja teine pea on vaimul ning ma teen alati seda, et tahan mina - vaim.
Seepärast me ei tüdi, vaid kuigi meie väline inimene kulub, uueneb seesmine inimene ometi päev-päevalt.2 Kor. 4, 16.
ning saada uueks oma mõttelaadilt Ef. 4, 23.
JEESUSE FUN CLUB!
LXX
Moderaator
Tegija

Sugu: Naine
Vastust: 827

Jeesus elab!

« Vasta #3 on: 23.05.2012, kell 19:49 »

Kuidas on küll viimane kirbilli postitus teemaga haakuv? Kustutasin sellele postitusele järgnevad postitused ära. Out.  Smiley

MM
Uustulnuk
*

Vastust: 24

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...

« Vasta #4 on: 23.05.2012, kell 20:02 »

On üks käsk:
Te olete kuulnud, et on öeldud: Silm silma ja hammas hamba vastu! Matt. 5, 38.
See on topeltstandart. Me ei pea unustama, et Jeesus on sõjamees, nõnda nagu on kirjutatud:
Issand on sõjamees, Issand on ta nimi. 2 Mos. 15, 3.
Loomulikult, et on teised "sõjamehed", kes on raudse mõõgaga. Need on näiteks ikka terroristid. Meil on "vaimumõõk, see on Jumala sõna!"
Kui keegi tahab minu silma, siis see peab teadma, et ma võtan tema silma igal ajal. Grin

Kirbill, ma usun,et oled otsinguil ja igatsemas õppida Jumalast igal teemal, see on hea, et avaldad arvamust ja mõtiskled, sest see on hea pinnas avastusteks ja kasvamiseks. Ka minu teekond on veel alles pooleli, ikka ja jälle avastan uusi teemasid , mida tahan sügavamalt tundma õppida.  Inimsuhted ja teenistus on väga delikaatsed, erilised ning tähtsad teemad.  Mõtiskledes su vastusel tekkisid sellised mõtted, ehk on need abiks ja heaks lisaks su mõtsisklustele ja otsinguile.

Usun,  et see vaimumõõk on selleks, et võidelda  pimeduse jõudude vastu, kes võivad inimese üle kontrolli omada. Halvale halvaga vastates me tegelikult ei jõua probleemi tuumani, me vaid ehitame suurema müüri lahendusele ette.

Ef 6:12Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega.

Kõige suurem käsk on armastuse käsk

Gl 5:14Sest kogu Seadus sisaldub täielikult ühes lauses: "Armasta oma ligimest nagu iseennast!"

Ma usun ka, et kui  me kedagi armastame, me lihtsalt ei vehi mõõgaga (vaimu mõõgaga), vaid püüame jõuda kuidagi inimese südameni ja probleemi juureni väga delikaatselt, kui see võimalik on. Kuigi see ei ole muidugi samuti alati must valge, kui on patt ja ohtlik asi, millele peame tähelepanu pöörama, siis peame sellest asjast rääkima, ka siis kui see on ebamugav, ohjah, mina veel seda ametit õpin.

vaatasin Matteuse 5;38, kuna mainisid seda, imeline kirjakoht.

38Te olete kuulnud, et on öeldud: Silm silma ja hammas hamba
vastu!
39Aga mina ütlen teile: Ärge pange vastu inimesele, kes
teile kurja teeb, vaid kui keegi lööb sulle vastu paremat
põske, keera talle ka teine ette!
40Ja sellele, kes tahab sinuga kohut käia ning võtta su
särki - jäta talle ka kuub!
41Ja kui keegi sunnib sind käima ühe miili, mine temaga
kaks!
42Anna sellele, kes sinult palub, ja ära pööra selga
sellele, kes sinult tahab laenata!

43Te olete kuulnud, et on öeldud: Armasta oma ligimest ja
vihka oma vaenlast!
44Aga mina ütlen teile: Armastage oma vaenlasi ja palvetage
nende eest, kes teid taga kiusavad,
45et te saaksite oma taevase Isa lasteks - tema laseb ju
oma päikest tõusta kurjade ja heade üle ning vihma sadada
õigete ja ülekohtuste peale!
46Sest kui te armastate neid, kes teid armastavad, mis palka
te saate? Eks tölneridki tee sedasama?
47Ja kui te üksnes vendi tervitate, mida erilist te siis
teete? Eks paganadki tee sedasama?
48Teie olge siis täiuslikud, nõnda nagu teie taevane Isa on
täiuslik!

Mõtisklused teemal, mis on meel, on päris põnev.  Ma usun, et meel on kogu meie olemus ja meie tunnete, emotsioonide ja kogu elu jooksul kogutud info kogu.  Meie meelel on nii matemaatika kui ka elu jooksul õpitud emotsioonid ja reageeringud, vastavalt sellele siis, millega oleme ennast täitnud, mida vaatame, kuulame, kellega oleme. Et kui mõelda, mida tähendab meelt parandama, ma usun et see  on  protsess kus asendame midagi, mis ei ole hea sellega mis on hea. Kõige parem selleks on Jumala Sõna, see uuendab me meeled. Vaid Jumal suudab muuta me südant, oma otsustega oma meeli uuendada, me avame selleks Jumalale ukse. Ma olen pidanud mitmetel kordadel oma elus '' meelt  parandama ''  Asjad, milles olin vankumatult kindlad on kõikuma hakanud, eriti Jumala Sõna valgel. See protsess on  siiski põnev.

P.S  Ma usun, et sa oled Tony silma vastu armastusväärne Smiley
kirbill
Edasijõudnu

Lombakas grammatika

« Vasta #5 on: 23.05.2012, kell 20:13 »

Kuidas on küll viimane kirbilli postitus teemaga haakuv? Kustutasin sellele postitusele järgnevad postitused ära. Out.

Kas minu viimane...? Seda...?
http://foorum.usk.ee/index.php?topic=3601.msg42027#msg42027
Ma arvan, et on vaja alati rääkida Jumala sõnast, kuigi kellel on valu. Nagu Jeesus räägib:
Ja vaata, need karjusid: "Mis on meil sinuga asja, sa Jumala Poeg? Kas sa oled tulnud meid enneaegu piinama?" Mt. 8, 29.
Minu relv on ikka armastus (Jumala Sõna).
Edasi Tony läks isiklikuks ja ma vastasin temale.
Sa oled moderaator ja kui inimene läheb isiklikuks - see ei ole teemaga haakuv. Kuid ma ei ole moderaator ja ma vastan küsimusele.
Milles Kirbill on praegu süüdi? Shocked

Mul on kaks pead: esimene pea on kehal ja teine pea on vaimul ning ma teen alati seda, et tahan mina - vaim.
Seepärast me ei tüdi, vaid kuigi meie väline inimene kulub, uueneb seesmine inimene ometi päev-päevalt.2 Kor. 4, 16.
JEESUSE FUN CLUB!
kirbill
Edasijõudnu

Lombakas grammatika

« Vasta #6 on: 23.05.2012, kell 21:26 »

ehk on need abiks ja heaks lisaks su mõtsisklustele ja otsinguile.

Aitäh. See on nii. Mul on meeleparandus ja ma iga päev loen laulud, siis ma mõtlen sellele, võib-olla asjaolude kokkusattumus.

Tsiteeri
Halvale halvaga vastates me tegelikult ei jõua probleemi tuumani

Mulle ka halvaga ei ole vaja vastata:
Ärge eksige: Jumal ei lase ennast pilgata, Gal. 6, 7.
Mul on päästekiiver.

Tsiteeri
Ef 6:12Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega.

Just nii.

Tsiteeri
Kõige suurem käsk on armastuse käsk
Gl 5:14Sest kogu Seadus sisaldub täielikult ühes lauses: "Armasta oma ligimest nagu iseennast!"

See on rohkem:
Nõnda nagu mina teid olen armastanud, armastage teiegi üksteist! Joh. 13, 34.
Jeesus armastab minus. Jeesus elab minus.

Tsiteeri
Ma usun ka, et kui  me kedagi armastame, me lihtsalt ei vehi mõõgaga (vaimu mõõgaga), vaid püüame jõuda kuidagi inimese südameni ja probleemi juureni väga delikaatselt, kui see võimalik on.

Seda teeb Jeesus. Ma ei ela ja Jeesus armastab. Kui ta armastab, siis ma teen nagu Tema, teisiti ma segan talle. Ma tahan, et ta armastaks, sest Ta on armastus. Kas sa ei taha öelda, et olid hetked, kui Jeesus ei armasta?  Roll Eyes

Tsiteeri
Mõtisklused teemal, mis on meel, on päris põnev.  Ma usun, et meel on kogu meie olemus ja meie tunnete, emotsioonide ja kogu elu jooksul kogutud info kogu.  Meie meelel on nii matemaatika kui ka elu jooksul õpitud emotsioonid ja reageeringud, vastavalt sellele siis, millega oleme ennast täitnud, mida vaatame, kuulame, kellega oleme.

Jah, põnev on, kuid selleks on palju sõnu. Hing - tunned, emotsioonid. Aru - kogutud info. Mind huvitab see, kus sinu seesmine inimene, mida sa näed, kui sa paned silmad kinni, kuid näed ennast. Ma näen praegu, kui ma panen silmad kinni, et ma istun arvuti taga. Minu arvates - meeles ja see inimene on mittemateriaalne.

Tsiteeri
Et kui mõelda, mida tähendab meelt parandama, ma usun et see  on  protsess kus asendame midagi, mis ei ole hea sellega mis on hea. Kõige parem selleks on Jumala Sõna, see uuendab me meeled.Asjad, milles olin vankumatult kindlad on kõikuma hakanud, eriti Jumala Sõna valgel.

Sellest on küsimus. Kus Jeesus ei räägi ikka Jumala Sõna? Grin Miks ma pean rääkima delikaatselt ja lootma endale?

Tsiteeri
P.S  Ma usun, et sa oled Tony silma vastu armastusväärne Smiley

Muidugi, mida rohkem, kui ta saab ennast näha, seda parem, siis ihul on ka hea:
Silm on ihu lamp. Kui su silm on selge, siis on kogu su ihu valgust täis. Mt. 6, 22.
 Smiley

JEESUSE FUN CLUB!
kirbill
Edasijõudnu

Lombakas grammatika

« Vasta #7 on: 24.05.2012, kell 00:17 »

Ma usun ka, et kui  me kedagi armastame, me lihtsalt ei vehi mõõgaga (vaimu mõõgaga), vaid püüame jõuda kuidagi inimese südameni ja probleemi juureni väga delikaatselt, kui see võimalik on.

Ohh, ma ütlesin, et minu meeleparanduse ühendamine sinu sõnadega on võimalik.
Ma loen seda: Nad ekslesid kõrbes, tühjal maal, ega leidnud teed linna, kuhu asuda. Laul. 107, 4.
Koos mulle pakutakse: Heb. 11 ja 13.
Seal on ikka huvitav koht:
Ärge unustage külalislahkust, sest selle läbi on mõned ise seda aimamata võtnud külalistena vastu ingleid. Heb. 13, 2.
Ma saan aru, et paganatel on külalislahkus, siis ma ei vehi mõnikord siis mõõgaga Cheesy

JEESUSE FUN CLUB!
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

« Vasta #8 on: 26.05.2012, kell 11:16 »

Esmapostitus on klassikaline meeldetuletus, et kui tõttad teist inimest juhatama siis pead arvestama lihtsate asjadega: 1) Kas ja mil määral ta vastu võtab ja tahab, kannatlikkus on võtmesõna 2) Ning minu "vägev" info ja suunanäitamine, kuidas ta sellest aru saab. 3) Mis tasemel ta on, kas meil on oht üle pingutada tõe kotte selga ladudes.

Aga mis peale seda siin lahti läks?

kirbill
Edasijõudnu

Lombakas grammatika

« Vasta #9 on: 26.05.2012, kell 12:34 »

Esmapostitus on klassikaline meeldetuletus, et kui tõttad teist inimest juhatama siis pead arvestama lihtsate asjadega: 1) Kas ja mil määral ta vastu võtab ja tahab, kannatlikkus on võtmesõna 2) Ning minu "vägev" info ja suunanäitamine, kuidas ta sellest aru saab. 3) Mis tasemel ta on, kas meil on oht üle pingutada tõe kotte selga ladudes.

Minu arvates, see läheb isiklikuks, ehk mustas pesus sorima Roll Eyes
Muu hulgas, inimene võib eksida, seda näha mida tegelikult ei ole.
Siin Jumala tunnistused on abiks, kui Jumal ütles, nii see ongi - teisiti fakti ette seadma.

JEESUSE FUN CLUB!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam