Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:23
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Mis see on? (on võimalik piltidega) « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Mis see on? (on võimalik piltidega)  (Loetud 2940 korda)
kirbill
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 125


Lombakas grammatika


Mis see on? (on võimalik piltidega)
« on: 30.05.2012, kell 23:57 »

1. Meel.

Sest kes on tundnud Issanda meelt, kes võib teda juhatada? Aga meil on Kristuse meel. 1 Kor. 2, 2.

Inimesel on meel. Meel ka on Jeesusel, sest Jeesus on inimene, kes sündis inimesena neitsi Maarjast. Jumal ei ole inimene, kuid Temal on ka meel, nõnda nagu on kirjutatud 1 Kor. 2, 2. Pildilt me näeme inimest, kellel ei ole Jumalat elus, kuid me teame, et Jumal on, kes on reaalses maailmas.
Kõik, mida inimene näeb, automaatselt tuleb tema meelde. Inimene näeb, et reaalses maailmas on post ja ta näeb, et ta ise seisab posti ees. Kuid ta ei näe Jumalat. Seepärast tema meeles ei ole Jumalat.
Sellest me saame teada, et inimene ei näe reaalset maailma, kuid ta mõtleb, et reaalne maailm on see, mis tal on meeles. See on tema ja post. Ta ei ela reaalses maailmas vaid meele illusioonis.

Kui inimene võtab vastu Jeesuse Kristuse oma Päästjaks, siis ta näeb Jumalat, seejärel tema meeles on juba ta ise, post ja Jeesus, nagu inimesel Jeesusel. Loomulikult Jeesus näeb Jumalat, kuid meile Jeesus on Jumalaks, seepärast me näeme Jeesust. Jeesus ka Jumal.
Nüüd inimesel on meel nagu Jeesusel ehk Kristuse meel.
Loomulikult, alguses inimene ei näe palju, seepärast ta parandab meelt.

See on sama pilt, kuid ma kirjutasin reaalse meele asemel Issanda meel. Kui inimesel on Jeesuse meel, siis ta näeb reaalset maailma, mis on Issanda meel. See tuleb ka inimese meelde. Seepärast ta võib teda juhatada. Loomulikult, meil on Jeesuse (inimese) asemel Püha Vaim meeles, kes "uurib läbi kõik, ka Jumala sügavused", seepärast me oleme tundnud Issanda meelt.

p.s. võib-olla ma kirjutan edasi, mis on aru ja mõistus, kuid praegu kirjutan meele kohta. Kas on küsimusi? Smiley
Logged

Mul on kaks pead: esimene pea on kehal ja teine pea on vaimul ning ma teen alati seda, et tahan mina - vaim.
Seepärast me ei tüdi, vaid kuigi meie väline inimene kulub, uueneb seesmine inimene ometi päev-päevalt.2 Kor. 4, 16.
ning saada uueks oma mõttelaadilt Ef. 4, 23.
JEESUSE FUN CLUB!
kirbill
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 125


Lombakas grammatika


Vastus: Mis see on? (on võimalik piltidega)
« Vasta #1 on: 01.06.2012, kell 01:33 »

2. Mõistus.

Mees aga silmitses teda vaikides, et mõista, kas Issand oli ta teekonna lasknud korda minna või mitte. 1 Mos. 24,  21.


Mille poolest erinevad meel ja mõistus. Inimene näeb situatsiooni ja see tuleb automaatselt meelde, mis on juba meeles, kuid ta ei tea, mida on vaja teha, sest ta ei mõista. Näiteks inimene seisis posti ees, kuid pärast seda tuleb kooli juurde, kuid meeles seisab pilt, kui ta seisis posti ees, millele ta mõtleb - mida oli vaja teha. Meeles, loomulikult ta seisab automaatselt kooli ees, kuid ta tahab postiga situatsiooni mõista. Mida rohkem inimesel on sääraseid situatsioone seda parem. Eriti, kui inimene teab, mida on vaja selles situatsioonis  teha. Veel parem, kui ta teab, mida Jeesus teeb: "minust lahus ei suuda te midagi teha." Joh. 15, 5.
Logged

Mul on kaks pead: esimene pea on kehal ja teine pea on vaimul ning ma teen alati seda, et tahan mina - vaim.
Seepärast me ei tüdi, vaid kuigi meie väline inimene kulub, uueneb seesmine inimene ometi päev-päevalt.2 Kor. 4, 16.
ning saada uueks oma mõttelaadilt Ef. 4, 23.
JEESUSE FUN CLUB!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam