Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:55
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Armastus on täiuslik side « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Armastus on täiuslik side  (Loetud 2511 korda)
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Armastus on täiuslik side
« on: 13.06.2012, kell 12:19 »

Nüüd tuleb üks epistel armastusest.

Moto Piiblist: "Armastus on täiuslik side. Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab oma elu kellegi eest. Armastus katab kinni pattude hulga."

Olen parasjagu jälgimas ühe kristliku abielupaari abielu taastumist (olid kohtulikult ikka lahutatud paar aastat, lahutada soovis naine, sest mees oli rohkem nö abielus oma teenistusega ja naise vajadused jäid unarusse). Et kuidas siis Jumal seda teeb.

Hämmastav ilmutus.
Ma ei ole veel selle taastumisprotsessi (ega ka nende lahutusprotsessi) jooksul kuulnud, et mees (kui tugevam ja alati nö. õigem pool) süüdistaks naist (kuigi naine oli teinud vigu, ja ka mees muidugi), halvustaks või näitaks näpuga: vaata, mida sa nüüd tegid või milline sa oled. Nojh, ta ei saaks seda ka oma kõrge positsiooni tõttu vaimumaailmas endale lubada. Ka naine ei süüdista meest.

AGA - mis mind enim hämmastab, on see, et mees, isegi kui ta ei oleks ise süüdi ja võiks täie õigusega öelda, et tema on õige ja temal on õigus, võtab vabatahtlikult naise süü, patu, eksimuse enda kanda, võtab vastutuse enda peale (nagu Jeesus).  Ja naine seisab selle mehe kõrval täiesti kõigest taagast VABANA ja õnnelikuna - ja ka mees on väga õnnelik seejuures, sest tema naine on õnnelik. See läheb mehe egole midagi maksma, nimelt see tähendab surma temale (nagu Jeesus suri ristil meie eest). Loomulikult on naine mehele tänulik ja armastab oma meest ja tahab teha oma mehele ainult head ja parandab meelt, sest mees on teda NÕNDA armastanud.  Selliselt käitub jumalakartlik mees. Seda on teinud Jeesus meie eest. Selline on Jeesuse iseloom selles mehes. Au Jumalale.

Ainult ARMASTUS on täiuslik SIDE.

Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Armastus on täiuslik side
« Vasta #1 on: 13.06.2012, kell 15:11 »

Kah üks võimalus kuidas suhtesse uut värskust tuua; lahutada ja siis jälle kokku minna. Eks tõsi ta on, et mehed ei oska oma aega korraldada, koormavad ennast igasugu mõtetute kohustustega ja loomulikult on see vaba aja arvelt, mida saaks pere jaoks kasutada. Aga ega naised ka palju targemad pole! Minu subjektiivne arvamus on see, et naistel on liiga suur tähelepanu vajadus - liiga suur. Ja kui tähelepanu ei saada, siis hakatakse kohe jonnima ja nõusid lõhkuma.
Aga meestele tahan kui mees mehele veel lisaks öelda, kui su elus on pidevalt kiire, siis sa pole olnud kõige taibum oma asjade korraldamisel - targal mehel on alati aega. Paluge Jumalalt omale tarkust asjade korraldamiseks, siis ei kannata teie tervis, pere ja sotsiaalvõrgustik.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam