Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.02.2018, kell 12:34
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Kristlik päevakaja (kristlikud uudised)  |  Usk võib tõesti ravida « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Usk võib tõesti ravida  (Loetud 2115 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Usk võib tõesti ravida
« on: 02.07.2012, kell 09:47 »
Usk võib tõesti ravida

USAs avaldati järjekordne uurimus, mis seab hea tervise sõltuvusse inimese usklikkusest.

Sel nädal avaldatud uurimuse kohaselt on usklikel vanematel inimestel märgatavalt madalam vererõhk kui nende usu suhtes leigematel eakaaslastel.

Duke’i ülikooli teadlased uurisid 4000 Põhja-Carolina osariigi elanikku vanusega 65 ja rohkem ning leidsid, et aktiivselt usuüritustel osalejate seas oli 40 protsenti vähem kõrge vererõhuga vanureid.

Üks teadlastest Harold Koenig kinnitas agentuurile AP, et kuigi ta ei saa kindlalt kinnitada põhjusliku seose olemasolu usklikkuse ja hea tervise vahel, on tema ja kolleegide uurimus järjekordne tõend usu soodsa mõju kohta. «Meil on järjest rohkem andmeid, et usk ja religiooniüritused ei ole sugugi kahjulikud, vaid pigem vastupidi,» ütles Koenig.

Varasemad uuringud on näidanud, et usklike hulgas esineb vähem depressiooni, nende immuunsussüsteem on tugevam ning nad ei lange nii kergesti mõnuainetest sõltuvusse.

Koenigi meeskonna uurimuses mõõdeti inimeste vererõhku ning võrreldi seda nende rassi, vanuse, soo ja mõnede teiste näitajatega. Selgus, et inimestel, kes külastavad vähemalt korra nädalas kirikut või loevad kodus piiblit ja palvetavad, on diastoolne ehk puhkeoleku vererõhk märgatavalt madalam.

Usklike keskmine diastoolne vererõhk oli 78 millimeetrit elavhõbedasamba kohta, uskmatutel 81.

Kõrgenenud vererõhku peetakse üheks südameatakkide ja -haiguste põhjuseks. Koenigi kinnitusel võib diastoolse vererõhu alandamine kolme millimeetri võrra vähendada suremust südamehädade tõttu kuni 20 protsenti.

Usu mõju vererõhule oli kõige suurem vanuses 65-75. Samuti oli usu mõju rohkem märgata neegrite hulgas.

Teadlased seletavad religiooni mõju sellega, et usklikud on oma eluga rohkem rahul ja neil esineb vähem stressi, mis on üks kõrge vererõhu põhjustajaid. Neegritel on aga ajalooliselt kirikuga intiimsem suhe kui valgetel.

USA mõjukad usuringkonnad tervitasid uut uurimust kui järjekordset tõendit nende maailmavaate õigsuse kohta.

Allikas: Postimees 14.08.1998Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam