Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:38
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kristluse juurtest Eestis « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kristluse juurtest Eestis  (Loetud 2053 korda)
Matti
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 5

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Kristluse juurtest Eestis
« on: 23.07.2012, kell 16:20 »

Tavaliselt eestlased, kes on ristiusu vastu, räägivad meile, et see toodi siia tule ja mõõgaga. See aga pole nii, Eestis oli arvastatav hulk ristiusulisi elanikke ja seda juba pikka aega enne muistset vabadusvõitlust. See oli lihtsalt vallutus, mida rüütlid ja kirik viisid läbi ristiusu toomise sildi all. Eesti päritolu Taani ajaloolane Vello Helk leidis arhiivist 10. sajandist(!) pärit Eesti kirikute visitatsiooni protokollid. Selline teave oli minule suureks üllatuseks, sest teadsin, et kirstlus hakkas Eesti aladel levima alles 11. sajandil. Kristluse levikut meie aladel näitab ka eestlatele piiskopi määramine ja seda jälle kaua enne sissetungi: Fulco (Foulque), Prantsusmaalt La Celle'i kloostrist pärit munk, arvatavasti prantslane, kelle Lundi peapiiskop Eskil 1167. a. paiku Eestimaa piiskopiks pühitses.
Nüüd aga nihkus see piir veelgi kaugemale minevikku ja see näitab, et meil pidi olema küllalt arvukas kristlik kogukond. Muidugi ei saanud eestlaste maakondi nimetada kristlikeks, sest enamus meie rahvast tunnistas kindlasti muistset usundit. Samas näitab see kõrget ühiskonnakorraldust, et salliti ka teiseusulisi, viha ja vastuhakk  lahvatas alles siis, kui tuldi siia vallutusretkedele.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam