Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.02.2018, kell 17:25
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  12 sammu rühmad - mis kogemused, muljed on teil? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: 12 sammu rühmad - mis kogemused, muljed on teil?  (Loetud 4175 korda)
KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


12 sammu rühmad - mis kogemused, muljed on teil?
« on: 02.10.2012, kell 08:50 »

Otsisin siin et kas keegi on kirjutanud 12 sammu rühmadest aga ei leidnud. Okei tõstatan siis ise teema.
12 sammu rühmad on siis rühmad kus on 12 sammu ning kus tunnistatakse ka Jumalat.

Minu teekond 12 sammu rühmades sai alguse 2009 a alguses kui lugesin Melody Beattie raamatut Kaassõltuvusest vabaks ning end osaliselt ära tundes liitusin CoDA Eesti meilirühmaga.
Sealt edasi juhtusin selle rühma kaudu kevadpäevadele kus osalesin ise esimest korda Al-Anoni  (alkoholikute lähedased) ja ATLi (Alkohoolikute täiskasvanud lapsed) koosolekul ning mulle hakkas koitma et mu ema mõningane alko tarvitamine oli mõjutanud seda kuidas ta mind kasvatas.
Siis hiljem Jumalalt küsides kumb rühm on minu jaoks, sain selguse et ATL ning hakkasin seal käima. Ning seda pilti Jumala abiga kokku panema mis mu lapsepõlve kodus tegelikult juhtus.

Kuna vahepeal hakkasid kimbutama mõned kiusatused läksin 2011 a alguses OA (anonüümsed ülesööjad) rühma et mõista miks mul on kalduvus liiga palju süüa ning hiljem samal aastal ka SA (anonüümsed seksohoolikud) rühma et leida seksuaalne puhtus.
Sel aastal mainis keegi mulle SLAAst (Seksi ja suhtesõltlased) rühmast ning 2011 septembris oligi võimalus Berliinis sellest rühmast aimu saada ning sain aru et see on mulle parem kui SA ning sellest ajast olen siis aeg-ajalt ka SLAA online koosolekutel ning ka elavrühmades Tallinnas käinud.
Soomes olles tundsin ohtu alkohoolses keskkonnas viibides ka oma kainusele alkost mis on juba 14 a pikk ning käisin mõned korrad ka AA lahtisel koosolekul
Viimane avastus on olnud Alateenijate (Underearners) fookusega DA (Anonüümsed võlglased) ning tunnen et ka sealt olen leidnud aimu miks mul on olnud probleeme finantsidega.

Sel aastal vaatan ka üle siis selle kristliku taustaga Tähista tervenemist programmi.
Selline oli minu lugu seoses nende 12 sammu rühmadega.

Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: 12 sammu rühmad - mis kogemused, muljed on teil?
« Vasta #1 on: 02.10.2012, kell 13:16 »

Ise ei ole kuulnudki midagi 12 sammust ja sry, aga ei saa KLS-i postitusest suurt aru. Äkki Sa veidike valgustad seda 12 sammu asja, tundub huvitav.
P.S. päris keeruline eluke olnud kui nii paljudest tugirühmadest oled tuge otsinud - paneb mõtlema, et endal on küll vedanud Wink.
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


Vastus: 12 sammu rühmad - mis kogemused, muljed on teil?
« Vasta #2 on: 03.10.2012, kell 09:04 »

Tony, ma lihtsalt püüdsin jagada alustuseks oma kogemus-teekonda 12 sammu rühmades, milledest Eestis on levinud siis sellised rühmad:
AA-Anonüümsed alkohoolikud www.aaestonia.com
Al-Anon-Alkohooliku lähedastele ja perekonnaliikmetele mõeldud www.hot.ee/alanon
ATL- Alkohoolses või muu düsfunktsionaalsusega peres üleskasvanud täiskasvanutele www.hot.ee/atlaps/
OA- Anonüümsed ülesööjad, mõeldud mis iganes söömisprobleemidega inimestele http://oaestonia.wordpress.com
CoDA Eesti - Anonüümsed kaassõltlased, neile kes võitlevad kaassõltuvusega
SA- Anonüümsed seksohoolikud, neile kellele seksuaalhimu on kontrollimas nende elus ning kes soovivad leida seksuaalset puhtust.
SLAA -seksi ja suhtesõltlaste rühm, neile kellel võitlusi seksist või suhetest sõltumisega www.slaaonline.org
DA Alateenijate fookusega - Anonüümsed võlglased alateenijate fookusega, neile kes on probleeme võlgade, sundusliku shoppamise või kes ei suuda madala enesehinnangu tõttu oma teenuste eest õiglast tasu küsida.http://underearnersanonymousestonia.weebly.com
NA- anonüümsed narkomaanid, neile kel on probleeme narkootikumidega. www.narko.ee

Lisaks on veel palju teisi nagu
EA ehk emotions anonymous inimestele kes tahavad oma emotsioone parandada
Arts anonymous ehk rühm oma loomistungi alla kannatavatele kunstnikele jms loome inimestele
WA ehk anonüümsed töönarkomaanid
 Jne
TT- Tähista tervenemist mis on kristlik programm mis on välja töötatud Saddlebacki koguduses ning mis ka Eestis on maad kogumas ning millesse mina isiklikult suhtun väikese skepisega.

 Traditsionaalsed 12 sammu rühmad on siis rühmad, mis on avatud kõigile abivajajatele. Nad tuginevad 12 sammule ning 12 traditsioonile ning olulisel kohal on anonüümsus, ehk iga osaleja võib rühma minnes esineda nt varjunime all ning rääkida ainult seda mida ta tahab rääkida või võib ka kuulata ning mitte midagi esialgu öelda.
Lisaks on igal rühmaliikmel võimalik valida enda kõrgem Jõud- vastavalt sellele nii kuidas ta ise aru saab ning tunneb.

Kristlastena tihti arvame et saame Jumala abiga/Jumalale lootes oma sõltuvustest võitu aga paraku tihti ei tööta see nii ning kaineks saamine võib võimalikuks saada vaid teiste kaasvõitlejate toel. Ma ei välista nn koheste imede võimalikkust kui inimene tuleb Kristuse juurde kuid tihti on tervenemine, taastumine protsess ning selleks läheb lisaks Piiblile ka vaja tugirühmi, nõustamist jne et lapsepõlve taagast vabaneda.
Ise kristlasena olles olnud seal vöin kinnitada et need kuus aastat erinevates 12 sammu rühmades on mulle kasuks tulnud

Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: 12 sammu rühmad - mis kogemused, muljed on teil?
« Vasta #3 on: 03.10.2012, kell 11:52 »

 Smiley Selge, nüüd sai pilt kohe palju klaarimaks. Nendest suhtesõltuvuse probleemidest ma eriti aru ei saa, aga ega ei peagi saama. Endale mulle küll meeldib olla mingil määral  sõltuvuses sõprussuhetest mida oman. Aga need sõbrad on ka kindlad inimesed kelle kätte võib oma elu usaldada. Meil on välja kujunenud ütlus, et selle mehega võib ühes köies olla küll.
Muud asjad nagu narko ja alko on muidugi tõsised probleemid ja selliste sõltuvustega on kindlasti vaja tegeleda.
Endal on mul kohvisõltuvus, aga sellest ei kavatse ma kunagi loobuda.  Wink
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam