Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:19
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Noored mehed ei soovi enam abielluda... « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu alla
Autor Teema: Noored mehed ei soovi enam abielluda...  (Loetud 12848 korda)
hmm
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 90Vastus: Noored mehed ei soovi enam abielluda...
« Vasta #30 on: 18.10.2013, kell 15:18 »

No  ma tegin uue teema feminismist, hakka tümitama! Smiley

Üksielamine tundub, et on igas egoistlluks mõttes mugavam, samas on sellel ka palju miinused.. Naise üksi elamiste miinustest olen ilmselt juba rääkinud Smiley(ebaturvaline, samas võib naisel mingi värdja mehe kõrval sama ebaturvaline olla..)
Iseenesest piiblis seisab, et inimesele ei ole hea üksi olla!
Logged
Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Noored mehed ei soovi enam abielluda...
« Vasta #31 on: 20.10.2013, kell 17:55 »

Eks ilmselt on mitmeid erinevaid põhjuseid miks keegi on üksik. Mõnel jääb puudu pealehakkamisest ja julgusest, et luua tutvusi ja suhteid, teised on liiga valivad ja kolmandatel kurvad kogemused, ning neid põhjuseid võib olla veel ja veel. Iga inimene oskab ilmselt enda eest paremini kosta.
Ise võin oma luhta-läinud abielu põhjal ainult järeldusi teha enda mätta otsast vaadatuna.
Peamine põhjus miks uuesti ei plaani abielluda on selles, et arvan vägagi vähetõenäolise varijandina leida naist kellele sobiksin. Vallaliste kristlastest naiste seas ilmselt ei leidu eriti sellist 30 ja + inimest kes sooviks seikluste nimel loobuda n.ö klassikalisest peremudelist. Minule aga ei meeldi elu, mis tiirleb n.ö kodusoojuse ümber. Ma ei oska hinnata naist kes köögis on osav – eelistan ise kokata. Ma ei oska hinnata rahulikku ja turvalist elu, mulle meeldiva seiklused, väljakutsed ja reisimine. Mind ahistab stabiilne töölkäimine, eelistan vabakutselisena elatist teenida. Kuna olen liiga palju pedagoogilise tööga kokku puutunud, siis eelistan suhet ilma lasteta, mis küll ei välista, et naisel on laps/ed eelnevast suhtest. Samuti mitte väheoluline asjaolu on see, et hindan telgis ööbimist rohkem kui soojas toas ja pehmes voodis magamist. Milline naine tahaks sellise mehega end siduda isegi siis kui see mees on romantiline, intelligentne, tähelepanelik ja isegi hea sissetulekuga? Kes oleks praegu 21 sajandil nõus loobuma progressi hüvedest nomaadiliku elustiili kasuks?
Jah olen nõus, et selline elustiil on egoistlik – ja ma olengi egoist, aga ma olen õnnelik. Ma olen mõistnud paljusid väga olulisi asju, kasvõi seda kui ahistav ja kurnav on maise vara omamine. Ma ei kadesta kedagi kes omab oma maja, aga väga paljud kes omavad maja kadestavad mind. Samas ma ei ole vaene, minu sissetulekud võimaldava katta kõiki minu vajadusi ja ellu viia unistusi.
Väga veider võibolla, aga minu jaoks pole oluline kas naine on pikk või paks, kas talle meeldib kokkamine või ta ei oska üldse süüa teha, kas ta on nii sugune või naasugune. Ma armastaksin, austaksin, hoiaksin, hellitaksin teda kui ta tahaks elada elu, mis ei tiirle eluasemelaenu, pottide-pannide, laste ja töörutiini ümber.
Kui kohtaksin usuõde kes eelistaks majale telki, kohvimasinale priimust, voodile magamiskotti, vannile jõge, toasussidele paljajalu kasteses heinas jalutamist, siis suure tõenäosusega võiks arutada teemadel kas pulmareis teha Himaalajasse, Lapimaale, Baikali äärde või kuhu iganes pähe tuleb altari eest tormata.
See kes pole kunagi kogenud janu ei oska vee maitset hinnata, kes pole olnud näljas ei tea leiva väärtust, kes pole pakases külmetanud ei tea mis asi on soojus, kes pole eluga riskinud ei oska talle antud aega mõistlikult kasutada.           
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: 1 2 [3] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam