Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
18.01.2018, kell 21:40
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Kuula...... « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Kuula......  (Loetud 2216 korda)
MM
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 24

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Kuula......
« on: 09.02.2014, kell 12:41 »

Meie ümber on palju lugusid, mis meeleheitlikult otsivad kuulajat. Meie süda igatseb kuulata. Kui me ei anna selleks võimalust, siis süda tõmbub endasse ja toimime kui autopiloodil: tegutsedes ja toimetades, kulgedes läbi elu. Mõnikord on hea lasta südamel puruneda, et see saaks uuesti üles ehitatud uutel tasanditel. Nii mõnigi lugu võib seda teha, aga inimlik hirm  kaotada kontroll, hoiab meid vaos ja südame lukus. Maailma alustalad värisevad, kõik, mida me arvasime mõistvad, ja oli meie jaoks juba selge, võib täielikult muutuda.

Kas oled valmis. See teekond võib muuta kõik. Hetkest kui avame silmad hommikul, on lood justkui järjekorras ootel. Kas lülitame autopiloodi sisse või avame oma südame kõrvad, sellest sõltub kõik. Meie ümber on värve, mida me ei ole märganud ja millele me ei oska nimegi anda, aga see ei tähenda, et need ei eksisteeri.

Miks on pisarad nii kergesti tulemas, kui vaatame mõnda sügavamõttelist filmi,ja miks kardame päris elus nutta. Nii nutt kui naer, on osa elust. Mõnikord on nii hea nutta, kui see ei ole mitte enesehaletsusest, vaid maailma avastamisest. Maailma avastamine on nii võimas, et mõnikord ei saa see tulla ilma pisarateta. Hinge laienemine on suur tunne. Me justkui avastame, et maailm on hulga suurem ja sügavam ja mõtestatum, kui enne arvasime.

Iga kivistunud pilgu taga, mis meist möödub, on kuulamata lugu.  Mida saaks meile rääkida mees, kes otsib prügikastist pudeleid. Kuni me ei peatu ega kuula, ei saa me kunagi teada, ja tasapisi meie hing muutub väiksemaks ja väiksemaks. Kas arvame lihtsalt, et ta on laisk ja halbade elukommetega, kui kurb, kui me ei tea tõde. Juhtusin ükskord ühe sellise mehega rääkima. Selle mehe hing oli haige, ta naine oli surnud, ta ei leidnud lohutust. Lõpuks kaotas ta kodu ja pisarates ütles ta mulle: "Kas tõesti inimesed arvavad, et ma tahan siin prügikastis tuhnida, see on nii alandav aga mul ei ole teist võimalust praegu".  Kas oleme kuuland lugu, mida räägib ema süda, kelle laps on haige. Kas oleme kuuland lapse lugu, kelle vanemad on ta jätnud, kas sõna otseses mõttes või emotsionaalselt. Neid viimati mainitud lapsi on nii palju. Kas oleme kuuland naise lugu, kes ehib end väliselt, aga seest on katki ja segaduses. Ma olin kunagi see naine, kuni mõistsin oma väärtust Jumalas, kuni mõistsin, et olen Tema väike printsess. Ma mõistsin seda seetõtu, et mu elus oli mitmeid inimesi, kes võtsid aega, et kuulata minu lugu.  Kas oleme kuuland mehe lugu, kes töötab hommikust õhtuni ja ei suuda enam sellelt rattalt maha astuda ja arvab, et tema väärtus seisneb selles, kui palju ta suudab töötada ja varandust koguda. Nende südame hääl on lootusetult vaibunud, kuni tuleb keegi, kes kuulab, kes lihtsalt hoolib.......

Nii palju on meie ümber printse ja printsesse, kes ei tea, et nad on printsid ja printsessid. Jumal on loonud meid südamega, mis igatseb rääkida oma lugu ja kuulata teiste omasid, Jumal on loonud meid südamega, mis igatseb armastada ja olla armastatud, ilma selleta, oleme justkui ilma õhuta.

Jah, ka mina kardan kuulata lugusid, aga ma mõtlesin, et üheskoos, armastava armeena, nagu ma ühes varasemas postituses kirjutasin, ei tundu see enam nii hirmus. Võibolla,  kui mõnikord süda puruneb tuhandeks killuks, siis  me leiame nende kildude seast varanduse, kõige tuuma, elu mõtte. Me süda on suurem, kui me arvame, sellesse mahub terve maailm. Me oleme Jumala looming, loodud toimima koos, mõtestama asju ja üksteisest hoolima. Kuula..............
(postitasin selle ka oma facebooki lehele, kui kellegile juhtub tuttav ette tulema. See kirjutis on mul inspireeritud ühe noore Aafrika naise loost ja sellest kuidas ta võitles, et täita oma elu eesmärki ja puudutada paljude südameid)
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam