Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:12
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Arutelu: Teel taimse, toore ja puhta toidu poole. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Arutelu: Teel taimse, toore ja puhta toidu poole.  (Loetud 3138 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala

Sugu: Mees
Vastust: 5778

Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga

Arutelu: Teel taimse, toore ja puhta toidu poole.
« on: 26.08.2014, kell 09:47 »

Teel taimse, toore ja puhta toidu poole.

Antud teema kasvas välja ühest Facebook kristlaste grupis, kus tuli aruteluks tervislik toitumine. Vend Ilmar jagas seal oma seisukohti, toon osa vestlusest ka siia.

====================================================

Ilmar kirjutas: Ma olen täheldanud, et paljud kuulutavad tervenemist, aga nad ise hävitavad oma elu liigsöömisega ja rämpstoiduga ning näevad välja üsna ümarad. Ma võin teile julgelt öelda, et ma vahest söön ka mingeid mõttetuid asju, lihtsalt seepärast, et need maitsevad mulle, näiteks sõin täna jäätist, aga ma ei lase seda saada domineerivaks minu elus, selliselt, et see hakkab mu tervist kahjustama. Kui ihu on puhas tervisliku toidu söömise tõttu ja sa sööd kuni 20% raskemat toitu, siis ometigi saab ihu sellega ilusti hakkama. Minu "kõrvalepõiked" ilmselt ei ulata 5%-ni. On asju mida ma põhimõtteliselt ei taha, aga on asju mida ma siiski luban enesele. Keegi ei saa sind sundida elama tervislikumalt, sa pead sellest ise aru saama, sul peab villand saama sellest, et igakord kui viirused ründavad talvel ja kevadel ja suvel, oled sina täiega tatine ja nädal otsa haige. Ma näen seda enese pealt, et minu imuunsüsteem on palju võimekam kui neil kes on ebatervisliku toitumisega. Hullemaid hävitajaid on valge sai, rafineertud õli(eriti rapsiõli), valge suhkur, soolased toidud ja krõpsud. Krõbedaks praetud rasvased toidud ja tavamüügis olevad lihatooted on ka kohutav saast(linnud, loomad, kalad), sest neid on söötatega kasvatatud ja paljudes on palju antibiootikumide jääke, sest nad elavad kohutavates tingimustes ja põevad haigusi ja neid ravitakse . Kus muidu on pärit linnugripp, hullulehmatõbi, seagripp, ikka sealt suurtööstuse kasvatustes. Kui sa kordki viitsiksid süübida, mida need loomad peavad läbi elama enne kui nad su taldrikule jõuavad, siis juba su süütunne ei võimaldaks sul osta neid tooteid, rääkimata, et su süda läheks pahaks kõigest sellest. Kui sa üldse liha sööd, siis osta seda AINULT kohalikult talunikult, keda sa tead, et ta omab normaalseid ülalpidamise tingimusi loomadele. Läänemeri on maailma saastaseimad, tee järeldus selle kalade kohta. Kui tahad kala siis pigem süüa neid kes ei ole kasvatustest pärit nagu Norra lõhe vaid eelista kohalikest järvedest pärit kalu. Ma vaatasin, et paljud ostavad kiirnuudleid millel on maitseained kaasas, nende kilo hind on 3 euri, ma ütlen see on väga kallis toit, sest mina ostan õune 0,60Eur/kg või arbuusi sama hinnaga või banaani 1.30 või ökobanaani 2.40(ikka odavam) ja muidugi ostan ka kallimaid asju nagu murelid ja herned ja maasikad, aga need on ka väga kasulikud võrreldes selle valge jahuga, milles pole midagi kasulikku kui ainult täiteaine. Saepuru süüa oleks ka tervislikum. Uurige ja kandke hoolt oma tervise eest, sest see on Vaimu tempel, ära riku seda! Lk 21:34 Aga hoidke, et te oma südameid ei koormaks liigsöömise.. 1 Kr 6:19 Või te ei tea, et teie ihu on teie sees oleva Püha Vaimu tempel, kelle te olete saanud Jumalalt, ja et te ei ole iseeneste omad?
20 Sest te olete kalli hinnaga ostetud. Austage siis Jumalat oma ihus!
Tervislikult süüa on nauditav, see ei ole piin, kuid see nõuab sult pingutust, et sa saaksid vabaneda vanast harjumusest ja saada oma ellu uus. See võtab kuude viisi aega, isegi rohkem, aga lõpuks on see normaalne sinu jaoks. Räägin isiklikust kogemusest.

Tsiteeri
Kadri kirjutas: eks ta ole jah, nn tervislik eluviis on väga kallis. Ei taha mõeldagi mida ma oma kilpnäärme alatalitlusega sööma tegelikult sööma peaksin et asi tervislik oleks aga samas sooviks oma ülekaalust tervislikult vabaneda..............

Ilmar kirjutas:See pole tõde, et tervislik toit on kallis, sest rikututud tervis ja sellest lähtuv piiratus ning tabletikuhilad on asjad mis lähevad sulle rohkem maksma kui ainult eurod. Ma ju näen oma silmadega kuidas inimesed hävitavad oma elu olles ülekaalus ja söövad peotäiteviisi tablette ja teevad insuliini süsti. Endal on raske isegi kummardada, sest kõik kohad on valu täis ja raskus on kõhu peal suur. Ja kõike seda teeb inimene isegi siis kui talle on räägitud toortoidu vajalikkusest ja olles ise eeskujuks, aga näe himu rasvaste ja soolaste asjade järele on nii suur, et ei suuda "ei" öelda, pigem kannatab. Kurb, väga kurb.

Tsiteeri
Anne kirjutas: Kas smuutid on kuidagi paremad kui lihtsalt puu- ja juurvili? Ma vuristan neid sellepärast, et hambaid pole ja umbrohi enam juulikuus ei maitse
Tegelikult kadril õigus, on talvel kallis. Kanakintsu saad alla 2e kätte aga taimetoit nõuab väga mitmekülgset toitumist. Kaua vastu ei pea kui kõiki toitaineid kätte ei saa. Tegelikult pole see isegi väga piibellik. Inimese organism on loodud toituma loomadest. Piiblis pole ju kuskil viidet, et peaks olema taimetoitlane. Idamaade usundites küll. Jama natuke!

Ilmar kirjutas:Te eksite sügavalt väga sügavalt! Piibel on täis taimetoidu näiteid alates sellega, et Aadam ja Eeva sõid ainult taimetoitu, isegi mitte juurvilju vaid ainult puuvilju, sest kõik see mida saab palja käega võtta puu otsast oli inimesele toiduks. Puuvili on siiani täiuslik, kui seda muidugi pole geneetiliselt väärastatud ja väetistega üledoseeritud. Teiseks olen mina 2,5 aasta jooksul leidnud ikka midagi poest söödavat, ka talvel ja ei ole pidanud kätt liha järele sirutama ja mu ainevajatused on eeskujulikult täidetud, seda näitas minu vereproov. Seega vaadelgem fakte. Teiseks, kes ütles, et liha on hädavajalik, kuna see sisaldab kõike mida inimesel vaja on mitmekesisuse tagamiseks. Kas see, et me sööme liha kord keedetult ja kord praetult ongi meie mitmekesisus, rääkimata selle jubedast kvaliteedist. Inimesed ütlevad mulle, aga taimetoitu ju ka pritsitakse ja seal leidub mürke. Uurimus on näidanud, et liha sees on seda väga palju rohkem. Kui süüa toortoitu siis inimese tervis paraneb, kui aga jätkad vanal viisil läheb asi ainult hullemaks, faktid räägivad enda eest. Ärge tehke enesele taimetoidust kui mingit kättesaamatud taset mida on justkui jube keeruline saavutada. Lihsalt viska oma menüüst loomsed toidud(liha ja piimatooted) aastaks või paariks kõrvale ja kui tervs on normaliseerunud, siis vaata kas sa tahad veidi(mitte palju, nagu ennevanasti) piimatooteid ja liha( otse talunikult) lisada oma menüüsse. Edu!

Ilmar kirjutas:Hommikusmuuti ei suuda päästa inimest ülekaalulisuse probleemist. Isegi banaanide ja avokaadodega võib ennast ilmselt paksusks süüa. Tuleb leida endale õige tasakaal, et hakkaks toimuma rasva põletamine, kasuks tuleb, aktiivne eluviis.

Ilmar kirjutas:Iisrael või paganad vahet pole, küsimus ei ole ju rahvuses ega usundites vaid tervislikkuses. Loe Taanieli raamat Piiblis läbi ja sealgi leiad tõestust, et vaimulik inimene(Taaniel) eelistas süüa taimetoitu. Sest rasvased liharoad koormavad organismi ja südant ja see pärsib ka vaimse tegevuse tulemusi. Siin me leiamegi seose söömise ja vaimse tegevuse vahel, mitte aga et toit meid kuidagi mingi kindla usundi tunnusena määratleb. Ka on liikumas valeõpetusi, et "õiget" toitu süües saad Jumala "ühele lainele". Sellegi kohta on kuskil Piiblis juhis, et toit ei vii meid Jumalale lähemale iseenesest. Toidul pole võlukepikese maagiat vaimse kirgastumise saavutamiseks.

Tsiteeri
Anne kirjutas: Aga iisrael oli ikka algselt karjakasvatajad. Ja ohvriloomad pidi ju ära sööma? Ja kain ohverdas ju taimtoitu. Ja taimetoit on ju idamaa usundite tunnus?

Ilmar kirjutas:Rm 14:2 "Mõni usub, et ta võib süüa kõike, aga kes on nõrk, sööb taimetoitu." Lähen sinust ette ja toon selle kirjakoha, kui seda peatükki vaadelda, siis käib jauramine ohvriliha söömise üle ja kokuvõtteks öeldakse, et kui sa ei suuda "külma kõhuga" seda ohvriliha süüa, kui lihtsalt üht täitsa tavalist lihatükki, siis söö parem taimetoitu, et sa ei peaks niipalju põdema oma südametunnistuse pärast mis on nõrk veel.

Tsiteeri
Aga liha ju võib süüa!!

Ilmar kirjutas:Kui sa tahad süüa liha, söö ja ära püüa tõestada, et seda süüa võib. Ma tean seda ise ka, et Issand kõik toiduse puhtaks kuulutas just selles mõttes, et ei mingit rüvetumse juttu, kui sööd liha. Küll aga Piibel keelab oma ihu hävitada, sest see on Issanda oma. Siit peabki kogu meie suhtumine alguse saama. Sest kui Issand ei hooliks meie ihust , siis miks lasi ta ennast piinata ja peksta ja on andnud tõeotuse, et Tema vermete tõttu on meile tervis tulnud. Kas Jumal kes meile lausa üleloomuliku abi pakub tervise jaoks on hoolimatu selle suhtes mida me söme ja mida me oma ihuga teeme? Eks me oleme ju Tema kätetöö. Me ei austa Teda ja tahame õigustada oma uskmatust ja peita oma nõrkusi olles oma himude orjad. Eks Piibel ütle ju, et liigsöömine on ebajumalateenistus, saati siis see kes ei hooli oma ihust vaid teenib himusid. Me kõik eksime palju, ka mina, aga me peame meelt parandama. Sellekohast õpetust on koguduses liiga vähe. Ma olen kuulnud juhtumist Ameerikas kus üks ülekaaluline ülistusjuht(neid on seal muidugi väga palju) oli südame tuksi keeranud ja otsis üleloomulikku abi, ta oli tuntud oma ringkonnas ja paljud kogudused palvetasid ta pärast, kuni lõpuks leidus julge jumalasulane, kes ütles talle, et kui ta oma toitumistavasid ei muuda, siis ta sureb. Nii on ka meiega, et m rikume oma ihu, aga ootame imet Temalt. Jumal teebki imesid aga meie oleme varsti sama probleemi eest, sest meie pole ju muutunud.

järgnes ...

Tony
Edasijõudnu

Sugu: Mees
Vastust: 198

Vastus: Arutelu: Teel taimse, toore ja puhta toidu poole.
« Vasta #1 on: 01.09.2014, kell 23:39 »

Lugesin siin kellegi hr. Ilmari mõtteid tervislikust toitumisest/eluviisist ja vabandusi/põhjendusi teemal miks olla toor/taime toitlane. Tema mõtted on üsna levinud paljude seas, see taimse toortoitumise ideoloogia tundub olevat suisa mingi moe asi. Õnnekas kristlikes ringkondades pole see veel väga suuri mõõtmeid võtnud, aga kes teab mis veel juhtuda võib. Selleks, et teemas tasakaalu hoida võtan siin oponeeriva seisukoha. Minu oponeeriv seisukoht tugineb peamiselt kahele alusele. Esimene alus on õpitud teadmised inimese ja imetajate füsioloogiast, samuti teadmised põllumajandusest, toiduaine tööstusest, korilusest, küttimisest ja andku mulle nüüd paljud need vennad/õed andeks kes evolutsiooni ei usu, aga muist minu toitumisteooriast tugineb ka evolutsiooni ja liikide kohanemise teooriale. Oma väike osa on samuti geokultuurilise tausta tundmises.
Teine alus minu seisukohtadel on isiklik kokkupuude taimetoitlastega ja eriti toortoitlastega. Siin paraku peab paika põhimõte, et praktika on tõe kriteerium. 

Aga iga viisakas vastuväidete esitamine hakkab pihta ühiste seisukohtade esitamisest.

Toitumisharjumused on kindlasti meie füüsilise tervise mõjutajad. See kuidas oleme toitunud hakkab meie tervist reeglina mõjutama juba enne keskikka jõudmist. Kui oleme noored, siis on meie keha tugevam ja suudab paremini meie enda tekitatud vigadega toime tulla. Kui me aga aastaid järjepidevalt valesti käitume, siis hakkab paraku keha järgi andma ja tekkivad füüsilised/tervise probleemid.
Kas siis taimetoilust ja eriti toortoitumist saab pidada tervisemuredele lahenduseks? Paraku mitte. Inimene on omnivoor ja seda juba kindlasti füsioloogilistel alustel.
Aga hakkame siis alusest piht.
Väide, et Aadam ja Eeva olid toortaimetoitlased kes sõid puuvilju ongi suure tõenäosusega kõige loogilisem väide. Ja nagu me täna teame viis puuviljalembus praeguste tagajärgedeni. Seega võiksid siit karnivoorid tekitada teoori/õpetuse, et taimne toitumine on saatanast. Oleksid esimesed inimesed karnivoorid, poleks neid nii kerge olnud patustama meelitada.
Ja nii kergekäeliselt võivadki sündida veidrad teooriad/õpetused. Üks inimene leiab mingi detaili ja teeb oma isikliku subjektiivse ja tihti ka mitte just kõige targema järelduse, hakkab seda siis levitama ja aja jooksul poogitakse selle külge veel midagi mis jätab suhteliselt usutava targa mulje.
Nii on paraku läinud ka selle toortoitumisega.

Olen päri, et Aadam ja Eeva sõid puuvilju, aga nende puhul oli algselt kõik teisiti füüsilises mõttes. Lisaks sellele füüsilisele erinevusele, et neil ei olnud naba, usun ma ka erinevusi geneetilisel ja füüsilisel tasemel. Nende rakud pidid uuenema vähemalt samas tempos nagu need surid ja see oligi ilmselt füüsilismehaanilise skeemi töö põhimõte mille Jumal oli pannud nendes toimima. Täna on maailmas säilinud ainult üks elusorganism milles see veel toimib, see on ebapärlikarp (   Margaritifera margaritifera ). Teoreetiliselt võiks see organism igavesti elada. Vanim Eestist leitud ebapärlikarbi vanus osutus 134 aastaseks, see määrati kindlaks Stockholmi ülikooli loodusmuuseumi laboris 1992 aastal.
Vanuserekord on Iirimaalt leitud karbi käes, mis oli üle 400 aasta vana. Uuringud näitasid, et karbi füsioloogia toimis eakatel karpidel samuti nagu noortel karpidel. Põhimõtteliselt need karbid elaksid igavesti kui nad mingite tegurite tõttu nagu loodusjõud ja teised liigid kes neid söövad, oma otsa ei leiaks.
Huumoriga pooleks saaks nüüd siit jälle tekitada veidra filosoofia. Kuna karpidest käib elu jooksul läbi palju liiva, veekogude põhja pinnase setteid ja vett, siis saaks tekitada õpetuse, et söö liiva ja joo mineraalvett ning elad kaua ja toitud tervislikult. 
Kuna Aadam ja Eeva olid tõenäoliselt troopilises või subtroopilises vöötmes ja nende igapäeva rutiin ei eeldanud suurt füüsilist pingutust ja nende rakud taastusid samas tempos nagu surid, siis puuduski neil vajadus loomse toidu järele. Samuti me ei tea täpselt millest nad Eedenis toitusid. Kindlasti pidi tol ajahetkel olema liigirohkus oluliselt suurem kui täna. Seega võis nende toidulaual olla vilju/asju mida täna enam ei eksisteeri. Need viljad võisid sisaldada isegi tänaseks kadunud, tundmatuid ühendeid ja komponente. See võiski rahuldada organismi toitumisvajaduse täielikult. Järeldus on lakooniline; me ei saa füsioloogiliselt võrrelda end mitte kuidagi Aadama ja Eevaga.
Kui oleks ajamasin ja saaks Aadama ja Eeva tuua tänasesse maailma, siis esimese asjana juhtuks ilmselt see, et nad hakkaksid siin lämbuma kuna atmosfääri koostis on võrreldes kunagise ajaga märgatavalt muutunud, ning kui nad midagi sööksid, siis kulmineeruks see kindlasti kõhulahtisuse ja oksendamisega, sest nende seedekulus ei oleks tõenäoliselt selliseid bakterid, mis meil on.
Muideks meie kehas on baktereid rohkem kui keha rakke ja need bakterid moodustavad pea 1 kg meie keha kaalust. Bakterid on väiksemad meie rakkudest, seepärast on võimalik massiline ja arvuline vahe.
Isegi peale inimese Eedenist väljakupatamist oli meie liigi eluiga märgatavalt pikem võrreldes tänase seisuga. See on üks asi mis viitab märgatavatele muutustele füsioloogias, mis omakorda läheb geneetikani ehk ka DNA ja RNA tasemini välja.
Sellest ajast kui inimene Eedenist välja kupatati olema sujuvalt hajunud mööda planeeti laiali. Meie püsivateks elukohtadeks on saanud väga ekstreemse kliima ja tingimustega piirkonnad ja me oleme kohanenud elama nendes piirkondades olevate tingimustega füsioloogiliselt. Erinevad rassitunnused on läinud paika paljuski tänu geograafilistele erinevustele. Lihtsad näited on näiteks šerpad kes on kohanenud kõrgmäestikus elamisega. Nendel on valgete ja punaste vereliblede suhe hoopis teine kui muudel inimestel, ehk nad ei vaja sellises koguses hapniku nagu meie. Eskimodel ja teistel nende arktilistel aladel põliselt elanud inimestel on muutunud näo kuju selliseks, et vältida lumepimedust, samuti erinevalt meist nende veresooned/kapillaarid külma käes avarduvad mitte ei ahene. Samuti on arktilised rahvad peamiselt toortoitlased, aga seda hoopis karnivooridena. Toores kala ja hülgeliha/rasv on nende põhitoidus. Vitamiine said nad toore liha söömisest, eriti vitamiinirikkas on hülge magu koos pool seeditud sisuga. Ehk siis kui tahate vitamiini pommi, siis tapke hüljes, lõigake magu välja ja sööge see koos poolseeditud sisuga ära. Meile kõlab see rõvedalt, aga paraku on tõsi.
Kui õigesti mäletan, siis toona veel noor Norra maadeuurija Amundsen päästis kunagi 19 sajandi lõpust selle võttega terve Briti laevameeskonna skorbuuti suremast. Ta ise oli mitu aastat elanud eskimode keskel ja õppinud kuidas arktilises kliimas ellu jääda. Need teadmised said 1912 aastal Lõuna-Pooluse vallutamisel ka tema edu pandiks. Üks põhjus miks Briti maadeavastaja kapten Scott oma meekonnaga hukkus tagasiteel oligi vale toiduvalik.
Meie eestlased ei ela arktilises piirkonna, aga ka mitte troopilises. See tähendab seda, et ainuüksi puuviljadest ja taimsest toidust üksi ei piisa normaalseks organismi talituseks. Mida ekvaatorist kaugemal elada seda karnivoorlikum menüü peaks olema.
Liha söömine pole kindlasti ebatervislik, eriti toores liha sisaldab kasulikke aineid, mis kuumtöötlemisel kaovad.
Peamine liha söömise plusse on see, et seda on raske seedida. Seetõttu saab sealt toitaineid kätte pika aja jooksul. Kui kõht korralikult liha täis süüa, siis võib pikemat aega toitumata olla. Samas on väga tähtis mitmekesine toitumine ja ka see kuidas liha on valmistatud.
See kuidas liha on üles kasvatatud ja mida see sisaldab on ise küsimus. Samas pole ka kunagi täpselt teada kuidas on toidetud need nö tuttava talumehe sead. Kindlasti on see jutt teemal „ei tea millega neid loomi on söödetud ja mis tingimustes üles kasvatatud ja kuidas tapetud“ kõvasti üle vindi keeratud.
Liha söömist on hea reguleerida vastavalt aastaaegade ja oma füüsilisele aktiivsusele. Talvel vajame proteiini rohkem, suvel võime selle miinimumini viia.

Nüüd natuke isiklikest kokkupuudetest/kogemustest  taimetoitlaste ja toortoitlastega. Valdkond millega tegelen on paljuski seotud füüsilise vastupidavusega. Osad koolitused mida teen hõlmavad looduses toimetulemise oskuste õppimist. Kui olen teinud neid koolitusi talvisel ajal, siis on need taimetoitlastele väga raskeks osutunud. Selle osaga, mis tuleb teha päeval nagu näiteks rännakud, saadakse veel kuidagi hakkama. Peamised raskused tekkivad öösel, kui on vaja magada. Taimetoitlaste keha ei suuda korralikult siseorganite talituseks vajalikku kehatemperatuuri hoida ja tekkivad une häired või ei saada üldse magada. Kehas pole lihtsalt seda ressurssi, mis vajalik õige temperatuuri säilitamiseks. Taimetoitlastel hakkavad kiiremini ilmnema kurnatuse märgid.
Huvitav ongi see, et taimetoidu peal saab suhteliselt hästi hakkama siis kui on vaja lühiajaliselt füüsiliselt aktiivne olla. Pikemat füüsilist vastupidavust taimne toit väga ei toeta ja kui ollakse rasketes tingimustes füüsiliselt passiivne tekkivad ohtlikud probleemid.
Mul on hea tuttav, kes oli suurepärases füüsilises vormis. Enne kui temast sai toortoitlane suutis ta järjest tuhatkond kükki teha. Ühel meie viimasel kohtumisel oli 11 astmeline trepp temale juba parajaks raskuseks. Samuti on tema välimus muutunud üsna nigelaks. Naha jumekus on aastatega kadunud ja ta näeb välja liiga kõhn. Oma tsikliga ta enam ei sõida, sest sellega toimetamine on füüsiliselt liiga raske.
2014 aasta kevadel valmistasin ette ja aitasin toota ühte reality võtmes tõsielusarja kus grupp erivajadustega inimesi tegi 15 päevase matka. Selles grupis oli üks 26 aastane noormees toortoitlane, tema füüsiline võimekus oli madalam, kui temast 20 kuni 30 aastat vanematel inimestel. Kahjuks oli ta üldse grupi nõrgim lüli.

Üks asi mida taime või toortoitlased kirjeldavad on hea enesetunne. Seda ma täitsa usun, aga mis sellest heast enesetundest kasu on, kui sa oled nõrk ja ei jõua suurt midagi.

Inimeste kehakeemiad on erinev, sellest tulenevad erinevad toitumisvajadused. Väited selle kohta, et me ei vaja absoluutselt lihatoitu on suisa rumalad. Küsimus on tihti ainult selles kuna ja kui palju.
Mina elan nelja aastajalga piirkonnas kus temperatuur võib langeda alla -30C ja tõusta +30C. Ma ei kasuta elamiseks köetavaid ruume milles on kõik mugavused, ma elan õues sest see meeldib mulle. Ma käin viimased 15 aastat iga aasta ekspeditsioonidel, mõni aasta isegi mitu korda, kus tuleb seljas tassida 35 kg seljakotti ja seda kümmekond päeva järjest. Kui oleksin taimetoitlane või veel hullem - toortoitlane, siis ma ei saaks sellist elu lihtsalt elada.

Kui siin hr Ilmar uhkusega väitis, et tema veri on uuringute näitude järgi täiesti korra, siis sama võin ma ka enda kohta öelda. Ma olen juba keskealine mees ja seega hoian oma perearstiga tihedalt sidet. Vaatamata minu perioodilisele karnivoorlikule ja isegi toorkarnivoorlikule toitumisharjumusele on minu vere ja kolesterooli näitajad suisa laitmatud. See kui keegi väidab, et paar aastat on kõik suurepärane olnu, ei ole veel näitaja, see liiga lühike aeg.

Sellega ma küll väga nõustun, et inimesed peaksid hoolega jälgima oma toitumisharjumusi ja ka elustiili mugavustaset.
Väga oluline on leida tasakaal laisklemise ja füüsilise aktiivsuse vahel. Olen mitmetel inimestel aidanud kehakaalu probleeme lahendada. Enamusi neid on ühendanud liigne mugavus/laiskus. Ja seda ma võin ka kinnitada, et spordisaal pole see koht kus oma tervist parandamas käia, selle efektiivsus on liiga väike. Inimene peab olema füüsiliselt aktiivne õues, väljaspool linnakeskkonda, värske õhu käes! See tagab organismi  hea talituse.

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam