Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 23:29
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Maailm TÄNA (poliitika, äri, meedia, sündmused)  |  Rabi Daniel Lapin räägib päevakajalistel teemadel /Pagulaste teemast ka/ « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Rabi Daniel Lapin räägib päevakajalistel teemadel /Pagulaste teemast ka/  (Loetud 1920 korda)
LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Rabi Daniel Lapin räägib päevakajalistel teemadel /Pagulaste teemast ka/
« on: 18.09.2015, kell 20:34 »Kes jaksab kuulata, tasub kuulata Väga silmiavav!

Lühendatud tõlge antud raadiosaatest

Ameerikas elav kristlaste poolt armastatud rabi Daniel Lapin kõneleb päevakajalistel teemadel, ühendades need iidse juudi tarkusega: kaasaegsed probleemid-iidsed lahendused, mida enam maailm meie ümber muutub, seda enam peame kinni hoidma asjadest, mis ei muutu.
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Pagulaste teemast ka
« Vasta #1 on: 24.09.2015, kell 00:02 »

See tõlgitud lõik raadiosaatest on seotud ka moslemitest pagulaste teemaga. Pidasin seda nii oluliseks, et panin siia:

Rabi Daniel Lapin sekulaarsest fundamentalismist

… Lühidalt, mis siis toimub? Sekulaarne fundamentalism (SF), vasakpoolsuse filosoofiline doktriin on üks ususüsteem nagu religioon. Oma põhiolemuses see hülgab Piibli. See täiesti taunib Piiblit ja tahab hävitada igasuguse Piibli mõju. Järelikult kõik, mida Piibel keelab, seda SF toetab, julgustab ja ülistab. Kas mõistate?

Homoseksuaal teeb seda, mida ta teeb, ja las jätkab sellega. Miks aga muutub see identiteediks lihtsalt tegevuse asemel, mida see tegelikult on? Kuulake. Homoseksuaalsus ei ole identiteet, see on tegevus. Mind tõmbab näiteks noorte blondide naiste poole ja õnneks olen ma ühe sellisega abielus. Ma tunnen seda kaunist blondi naist, mulle meeldivad kaunid blondid naised. Kas see muutub nüüd mu identiteediks? Kas ma olen nüüd blondide naiste armastaja? Ei, mitte. See on osa minu elust, aga mitte identiteet. Miks homoseksuaalsust ei peeta ainult tegevuseks? Keegi ütleb: ma olen mees, ma olen poepidaja, ärimees või õpetaja ja mulle meeldivad oma sugupoole inimesed. Tore, nii see on. Miks aga on sellest saanud nii suur asi, miks on sellest saanud nii tähtis asi, mida nõnda ülistada? Ainult sellepärast, et Piibel keelab seda. Nii lihtne see ongi. SF on filosoofiline veendumus, mis on saanud Ameerika Ühendriikide rahvuslikuks usuks. See on Ameerika valitsuse, meelelahutusetööstuse, õppeasutuste religioon. SF on tänase Ameerika filosoofia, ja need, kes usuvad Piiblit, peavad taanduma katakombidesse, nad on halvad inimesed. Miks homoseksuaalsuse ümber tehakse  nii suurt kära? Väga lihtne – sest Piibel keelab seda. Miks tehakse nii suurt kära sugupoolte muutlikkuse ümber? Seletus: seksuaalsust kujutatakse laia spektrina ja sina teatad, kus sa sellel asud. Kui tunned end olevat naine, ei ole oluline, et oled mees ja sul on vastav anatoomia. Kui sa ütled, et oled naine, siis oledki. Ja Jumal hoidku, kui keegi ei kasuta sinu kohta õiget asesõna: mitte tema, vaid temake. Miks nii? Väga lihtne – Piibel rõhutab mehe ja naise bioloogilist erinevust. Kohe Piibli alguses lõi Jumal mehe ja naise. See ei ole valik. Aga kuna Piibel esitab selgelt  dualismi, … /ma seletasin ühes teises saates dualismi, mees-naine jne. Dualism on alus õigeks mõistmiseks, kuidas maailm toimib …/ siis SF filosoofia õõnestab taolist eristamist. Piibel rõhutab finantsilist sõltumatust. Olen kirjutanud mitmeid raamatuid ja teinud audiofaile („Suurenda oma tulu“) finantsilise sõltumatuse omandamise kohta, kuidas suurendada oma sissetulekut ja tulu, sest see on piibellik. Üks nimetab seda edukuseks, teine Piibli ärisaladusteks. Kõik võivad kasu saada Piibli printsiipidest, milleks Piibel meid julgustab. Piibel julgustab eraomandi suhtes: igaüks istub oma viigipuu all. Piibel julgustab heategevuse suhtes. Kas valitsuse rahadega? Ei! Sinu rahadega. Piibel kiidab heaks vabatahtlikku finantside vahetust kahe isiku vahel, peaaegu ilma piiranguteta. Ja seetõttu peab SF rõhutama loomuomast ekslikkust, mis heidab äritegevusele varju. Miks? Sest kõike, mida Piibel julgustab tegema, seda SF halvustab.  Ja kõike, mida Piibel keelab, seda SF lubab, tervitab ja ülistab. Väga kurb, aga tegelikkus. Kõike, mida Piibel heaks kiidab, seda tänane populaarkultuur, SF, vihkab ja halvustab. Kõike, mida Piibel keelab, seda SF armastab ja tervitab.

 … Piibel ütleb: „Austa oma ema ja isa.“ Ülikool ütleb: „Riku ja rüveta oma vanemate väärtusi.“ Piibel ütleb, et seksuaalsuhteid peab reguleerima püha ja pühitsetud abielu. Ülikool ütleb: „Lase käia ja seksi aga. Me varustame sind selleks kõigega. Mugav. Me lubame segaühiselamuid, segatualette,“  - et õhutada sind käituma metsloomana, selle asemel, et olla Jumalast puudutatud pühitsetud inimene, keda kirjeldab Piibel. Ameerika kultuuri kujundab suur võitlus Piibli rolli üle, mis tekitab tormi ja keerleb kõigi nende aluste ümber, mida me kalliks peame. Tulemus? Ma räägiks neljast vapustavast revolutsioonist, mis on kujundanud praegust maailma, kus me elame. Ja uurime, kas me oleme viienda kohutava revolutsiooni künnisel...

… Miks on vasakpoolsetel Ameerikas nii erakordselt mõnus suhe islamiga? Vasakpoolsus oma olemuses kannab islamliku viha ja selle sügava vaenulikkuse üle kristlusele, Piibli usule, judaismile ja Iisraelile. Aga moslemimaad ja islamikultuur pole üldse probleem. /Toob näite ühe homoseksuaali surnukspeksmise kohta aastaid tagasi, kus kõigil oli kohe ilma uurimistulemustetagi teada, et see oli ajendatud vihast tema homoseksuaalsuse vastu. Ta tehti märtriks, kes suri homode õiguste eest. Kõik teadsid kohe, et teda peksti homoseksuaalsuse pärast. St kohe oli kuriteo motiiv teada, kuigi hiljem selgus, et eksiti: hiljem tuvastati, et mängus olid hoopis narkootikumid. Teine näide: üks valge politseinik tulistas neegrit ja kõik teadsid kohe ilma uurimistulemusteta, et ajendiks oli rassiviha. Edasi toob mitu näidet moslemite sooritatud kuritegudest ja terroriaktidest minevikus Ameerikas, Euroopas, Aasias, Austraalias, mille puhul mitte keegi ei tea, uurimisorganid ei tea, mis motiivil ja miks neid akte sooritati – kuigi terroristid olid moslemid, nad hüüdsid „Allah akbar!“ ja nende juurest leiti džihhadistlikku kirjandust jt asitõendeid selle kohta, et nad olid pühendunud džihhadistid. Öeldi: me ei tea, võimatu öelda, miks neid tegusid sooritati. Moslemid karjuvad džihhadistlikke hüüdeid ja keegi ei tea, miks nad inimesi tapavad. Motiive uuritakse siiamaani. Pariisis tapeti kevadel need 15 inimest, keegi ei tea, miks. Aga kui oli mingi valge-musta vaheline konflikt, teadsid kohe kõik, mis oli motiiviks./ 

Nii, mu sõbrad. See on ümberlükkamatu, vaieldamatu tõend, et meie SF filosoofia poolt kujundatud kultuur seab väga kiiresti tule alla valged, kes tapavad musti, ja üldsegi ei huvitu mustadest, kes tapavad valgeid või teisi musti. Aga kõigele, mis vihjab fundamentalistlikule ja sügavalt juurdunud ravimatule puudusele valgete ameeriklaste kultuuris, karatakse kiiresti kallale. Ja kõik, mis vihjab islamile omasele puudusele, siis ära söanda sellest rääkida, see on rassism, islamofoobia, fanatism. Me oleme väga kiired omistama valgetele, Iisraelile ja iisraellastele negatiivseid motiive, väga kiired omistama negatiivseid motiive siis, kui homoseksuaalile on kurja tehtud, vaatamata tegelikule tõele - nii alatasa. Ma ei toonud kaugeltki täielikku nimekirja moslemite kuritegudest Ameerikas, ja võimud näevad ikka veel vaeva, et nende motiive selgitada, et mis see motiiv võib küll olla?   Seletan nüüd, mis sellega on.  Püüame mõista, miks igasugused halvad ideed omistatakse valgetele – sest valgetel on viha mustade vastu - ja me leiame motiivi väga kiiresti, välja arvatud juhul, kui kuriteo toimepanija on moslem. Moslemi puhul me oleme nõutud ja kratsime hämmeldunudlt kukalt, püüdes teada saada, miks ta nii tegi. Kas tahate teada, miks on nii? 

Praegu Ameerika Ühendriikides valitsev kultuur näeb vigu Euroopa läänelikus traditsioonis, judaismis ja kõiges piibellikus, näeb vigu inimestes, kes ei ole rahul  homoseksuaalse elustiiliga. Aga nad ei näe mitte mingisuguseid vigu ühes inimgrupis - nimelt moslemites. Kuigi on ilmne tõde see, et  iga moslem ei ole terrorist, siis tegelikult iga terrorist on moslem. Iga moslem pole igal juhul vägivaldne, lõhkuv, sõjakas - ometi on raske leida praegu maailmas toimuva hävitusliku, sõjaka ja mõrvarliku tegevuse taustal, et seda on teinud teised ja mitte moslemid. Ja sellele kõigele vaatamata on absoluutselt keelatud küsida, kas islamis on midagi, mis seda põhjustab. Ma isiklikult ei tunne eriti islami traditsiooni ega usku. Ma ei tea ka mormoonide usu sisust midagi. Ma ei tunne nende hetketeoloogiat ega usulisi veendumusi.   Ma ei tunne moslemite teoloogiat ega usulisi veendumusi. Kuid ma võin ilma kahtluseta öelda, et mormoonide praegune teoloogia, filosoofia, pühakiri ja usuline veendumus teeb neist lahked, rahumeelsed, seadusekuulekad, edukad ja perekesksed ameeriklased. Vaata ainult Utah osariigi statistikat ja vaata naabruses oleva Nevada osariigi statistikat ning sa avastad kiiresti, et mormoonide usk mõjutab neid heas suunas. Piisab, kui vaadata nende käitumist. Arvan, et see on ainus alus, mille põhjal inimeste üle otsustada, sest mitte keegi väljaspool ei mõista teiste inimeste teoloogia ja usuliste veendumuste keerukusi. Ma ei tea midagi islami teoloogiast, aga ei ole vajagi teada. Ma vaatan lihtsalt nende käitumist, kes kuuluvad sellesse usku, ja ma leian selle väga häiriva olevat.  Kas see on seadusetus, fanatism ja islamofoobia? Või on see tavapärase teadusliku uurimistöö tulemus? Sotsioloogiaalane uurimus? Seda me ju teemegi: me uurime inimeste käitumist, mida me seostame nende usuliste veednumuste ja filosoofiaga, nende pühakspeetavate asjadega. Praegu on aga teine aeg.

… Miks on see armusuhe islamiga?  Miks need imelikud seosed vasakpoolsete ja islami vahel? Vastus: meie täieliku keeldumise pärast uskuda või omaks võtta midagi halvustavat islami kohta. Selle aasta juulis heitis üks noor juudi tüdruk end NY kõrghoone katuselt alla. Ta oli väga regligioossest hassiidi perekonnast. Ta leidis, et selline karm religioosne elustiil pole tema jaoks, ja ta perekond hülgas ta sellepärast. Kurb. … Meedia ütles kohe kiiresti, et tema usk, judaism, on tema surmas süüdi. B G nimeline juut mõrvas Iisraelis palju aastaid tagasi mitu araablast ja mitte keegi ei kahelnud hetkekski, et tema usulised tõekspidamised on tapmises ja surmades süüdi. Kõik haarasid sellest kinni. Ainuke inimgrupp, kelle usulistel tõekspidamistel pole midagi pistmist nende tegudega, on moslemid. Ma ootan, et mõni aus ja objektiivne moslem ütleks, et mul on täiesti õigus - siin on tõendid. Ma esitan fakte ja esitan küsimusi nende faktide kohta ja kõik. Teie aga teete selge ja korrektse järelduse ja te ei eksi selles. See võib teis küll tekitada ärevust, kuna teid on nii tõhusalt treenitud uskuma, et teiega on midagi valesti, kui seate islami filosoofia kahtluse alla. Washingtoni võimukabinettides, olgu siis Valges Majas, Kapitooliumis, rahvusliku julgeoleku teenistuse LKA peakorteris või riigidepartemangus … riigidepartemangu bürokraatide seas leidub vaevalt kedagi, kes teab kedagi, kes tahab tappa või surra oma usu pärast. See on väga tähtis. Vasakpoolsete seas on täiesti mõeldamatu, et keegi tahab tappa või surra oma usu pärast, sest usk on vanamoeline, algeline, usk kuulub kaugesse pimedasse keskaega. Religioon on asendatud humanismiga, teaduslikkusega, ratsionaalsusega, ja ratsionaalses maailmas keegi tahtlikult ei tapa ega sure millegi pärast, mida ta usub. Üldsegi mitte.

Õigupoolest seisneb kogu liberalismi sisu bioloogilise elu ja mitte  vaimuliku elu toetamises. Me oleme ümbritsetud nii paljude turvavahenditega, me oleme hõivatud inimeste turvamisega, mis on ju hea. Aga  keegi ei hoolitse selle eest, kuidas turvata inimesi vaimulikus mõttes.  Pean silmas seksistlikku ajupesu, mida tehakse meie riigikoolides laste ja noortega. Ärge eksige, see pole seksialane haridus, milleks seda küll nimetatakse, vaid seksistlik ajupesu. … See kõik on kavandatud nii, et lapsed unustaksid oma perekonnalt või kirikust saadud judeokristliku õpetuse ja võtaksid omaks kõlblusetuse ja labasuse. Seda tõestab järgmine: Meie lastele koolis ei anta relvade alast haridust. Meie lapsed on ju relvadega nii tuttavad, miks neid siis mitte selles vallas harida, et kuidas turvaliselt relva käsitseda? Miks seda siis ei tehta? Sest me teame väga hästi, et see „harimine“ ei ole haridus, vaid ajupesu. Mida enam õpetada laskmise kohta, seda enam tunnevad lapsed end laskmises kindlana, mitte tingimata laskmises, vaid relvade alal. Haridustegelased teavad, et mida enam anda relvade alast õpetust, seda enam kasvatab see tulevasi relvakangelasi. Seda ei taheta ja seega lapsi selles ei õpetata. Aga neile õpetatakse seksi, sest haridustegelased teavad väga hästi, et kui teha seksistlikku ajupesu, kasvab üles põlvkond noori, kes unustavad oma vanemate õpetused ja usuvad, et õige seksuaalkultuur on see: kui see tundub hea, siis tee seda.

Idee, et keegi tahab oma usu pärast tappa, on vasakpoolse valitsuse kabinettides täiesti vastuvõetamatu. SF „katedraalides“ on mõeldamatu, et  usk võib olla tapmise motiiviks. Nii ongi, et me ei tea, mis see on, mis pani Hassanit tapma inimesi ja karjuma „Allah akbar!“ … Võimatu, et islam seda motiveeriks, sest me teame kõik, et ususüsteemid on algelise inimkonna igandid. Tõdemus, et tänapäeva inimesed kasutavad moodsaid relvi, et tappa teisi oma usuliste tõekspidamiste, oma religiooni pärast, viitab sellele, et religioonil on mingi vägi. Ja kui islamil on nii palju väge teha kurja, siis äkki kristlusel kui religioonil on vägi teha head? Sest kui on veendumustesüsteeme, mis võivad tutvustada barbaarsust (tsiviliseerituse puudumist), siis äkki võib olla veendumustesüsteeme, mis vastutavad tsivilisatsiooni eest? Ja see on täiesti talumatult mõeldamatu. Sellepärast ei tunnistata islamit ametlikult kunagi kus tahes ja millal tahes tehtud kuritegude motivaatorina või seletusena. Jah, tunnistatakse, et on üks väike moslemitegrupp, kes mistahes põhjusel teeb hirmsaid tegusid, kuid see ei hõlma teisi moslemeid (seda muidugi!), see ei hõlma veendumustesüsteemi.
Me peame seda mõistma.

Allikas:  Raadiosaade                                 
Logged

LXX
Moderaator
Tegija
*****
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 827


Jeesus elab!


WWW
Vastus: Pagulaste teemast ka
« Vasta #2 on: 30.09.2015, kell 00:23 »

SEE on ju nüüd meie silme all täitumas.
Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam