Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:10
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  Uskkonna ohvritele tugirühm ehk neile kes kogenud vaimulikku väärkohtlemist « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Uskkonna ohvritele tugirühm ehk neile kes kogenud vaimulikku väärkohtlemist  (Loetud 1133 korda)
KLS
Usaldatav foormulane
Algaja
**
Offline

Vastust: 59


Oot ma mõtlen veel...


Uskkonna ohvritele tugirühm ehk neile kes kogenud vaimulikku väärkohtlemist
« on: 08.12.2015, kell 05:37 »

Ei osanud antud teemat mujale panna niisiis kirjutan siia.

Peale ühest tallinna vabakoguduses saadud ajupesu ja vaimset traumat aastatel 2002-2007 hakkasin uurima vaimuliku väärkohtlemise teema ning ka vastavaid tugirühmi. Esmalt leidsin endiste NAK ehk nue apostoliche kirche kogukonna netis mis eestis tuntud kui uusapostlik kirik. Leidsin phe vabakoguduse raamatukogust raamatu Subtle power of spiritual abuse ning lisaks vaatasin kohalikus raamatukogus ringi - uute usuliikumiste riiul rahvusraamatukogus on päris lai Smiley
Seoses tugirühmadega viis otsing viis mind 2013 a  soome kus on väga tugev erinevates linnades toimiv uskkonna ohvrite tugirühmade võrgustik Uskojen Uhrit Tuki RY www.uut.fi millel lehel mainitud 24 sekti tunnusjoont on ära toodud ka  Hannu Lauerma raamatud "Usk, lootus ja ohtlik bluff".

Senise kogemuse põhjal olen aru saanud et sealt leiavad abi endised jehoova tunnistajad, mormoonid, luterlased, lestadiuslased ning toimuvad nii üldised kõigile suunatud kui spetsfiilise uskkonna ohvritele suunatud kogunemised.

Lisaks selles olen püüdnud aru saada kas eestis tallinnas on midagi sarnast esiteks seda, kui palju on materjali olemas. Tean et on  olemas Hosianna veebileht mõnede eestis levinud valeõpetuste kohta mida paraku pole täiendatud uuemate kristlike sektide nagu ushanistide ainsusnelipühilaste teemal (mille kohta ise kunagi materjali koostasin isikliku kokkupuute ja kirjanduse pöhjal). Nende kohta on Argo Buinevits kirjutanud http://www.teek.ee/index.php/component/content/article/52-teemad/opetus/806-ainsusnelipuhilus-vaike-eripara-voi-suur-eksitus

Samas on tölgitud raamatud Josh McDowelli Eksitajad ning Ajupesu raamat mille autorit ei mäleta. Ning Tönu Lehtsaare Hingepilk äärmusliku usugrupi psühholoogia ja Tartu ülikooli videote lehel on loeng usufanatismist.

Endised jehoova tunnistajad on teinud hea töö hoides ülal lehte www.tunnistaja.ee mis sisaldab ka üldist sekte paljastavaid materjale nagu R. Liptoni 8 tunnusjoont ning Liina Alla on oma kogemusest jaganud blogis http://piiblijargi.blogspot.com.ee/ kahe väikse rühmitusega.
Enda lugu veel sönastanud ei ole.  Küll aga olen teinud facebooki kinnise grupp Ei vaimulikule vägivallale millega saab liituda mulle kirjutades et teha kättesaadavaks eesti keeles materjali.

Kuid üldiselt kui palju on antud teemast teie arvates kirjutatud? on siin uskkonna ohvreid  kes tahaks suhelda teiste omasugustega? Kui kardad avalikult rääkida vöid kirjutada mulle privas.

Logged

that`s true- HE`S ALIVE!
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam