Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.02.2018, kell 17:40
24648 postitust 2498 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Uudised meilt ja mujalt  |  Lai MAAILM (rahvad, riigid, misjon jms.)  |  Selini vale - ühe tolerandist Saksa neiu kurb lugu! « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Selini vale - ühe tolerandist Saksa neiu kurb lugu!  (Loetud 3418 korda)
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Selini vale - ühe tolerandist Saksa neiu kurb lugu!
« on: 08.07.2016, kell 01:03 »Selini vale

See oli puhas juhus, et ta neid kohtas. Seda ütleb ta endale alati, kui kõik lootusetuna tundub.

Tegelikult tahtis Selin Gören ainult mõne sõõmu värsket õhku hingata pärast üht ängitsevat õhtut jaanuari lõpus. Ta vanavanemad Anatooliast olid külla tulnud ja nende jäikade tõekspidamiste kuulamine viskas üle. Kaua sa ikka jõuad kuulata targutusi stiilis: "Erdogan on üks õige mees, kõik kurdid on terroristid ja su pluus on ühe korraliku neiu jaoks selgelt liialt läbipaistev".

Sellest ängitsevast seltskonnast korraks hinge tõmbama pageski 24-aastane tüdruk laste mänguväljakule oma maja nurga taga, Schwetzingerstadtis (linnaosa Mannheimis, linnas Frankfurdi lähedal). Kell oli juba ühe paiku öösel, aga kümme minutit kiikumist oli alati hästi Selini stressi maandanud. Mänguplatsi taga märkas ta kolme õlut libistavat noort meest. Need olid päris noored, seda võis nende praalivast käitumisest selgelt näha. Selin Gören keeras kõrvaklappides kõlava mussi kõvemaks ja lasi kiigel end lennutada.

Ta ei märganud, kuidas keegi talle selja tagant ligi hiilis. Järsku leidis ta end maha virutatuna. Tüdruk, ära ainult pööra ümber- mõtles ta- ära ainult provotseeri neid. Võtavad käekoti ja lasevad ruttu leebet.

Aga kolm noort meest hoiavad teda kinni. Üks, kes tema ees seisab, lühikeste juustega ning araablase välimusega, haaras ta kõrist ning pigistas. Gören tõusis põlvili. Kui ta õhu ahmimiseks suu avas, toppis teda kõrist hoidev nooruk oma riista talle suhu. Teine, vist samuti araablane, rebis juba tüdruku pükse. Kolmas seletas midagi seal kõrval kas kurdi või farsi keeles.

Alul oli Selin šokis ja ei suutnud liigutadagi. Tänavalaterna valguses nägi ta ühe piinaja nägu, vinniline lõust, vuntsiude ülahuulel, nahkjakk ümbritsemas paksu keret. Siis ärkas ta oma tardumusest- ja surus hambad kokku. Mees röögatas, virutas talle vastu nägu ja sajatades jooksis kolmik minema. Selini käekoti võtsid nad muidugi kaasa.

Seliniga juhtus see, mida enamik naisi kardab, täielik õudukas. Selle olukorra tegi eriliseks tema reaktsioon. Ta teatas juhtunust politseisse. Aga. Seal rääkis ta ainult käekoti vargusest. Saksa keelt rääkivate meeste poolt. Vägistamisest ta ei iitsatanudki.

Selin Gören on edukas noor poliitik, Saksamaa Vasakpartei noorteorganisatsiooni eestkõneleja, Mannheimis sündinud. Selle jaanuarikuise juhtumini oli ta maailmapilt selge ja organiseeritud. Põgenikud ja välismaalased: head. Saksa ühiskond: halvad, sest nad on rassistlikud. Lahendus: sotsialism.

Ja siis saab tema, kes ta immigrantide diskrimineerimise vastu võitles, ahistatud meeste poolt, kes kõige järgi otsustades olid immigrandid. Sel samal öösel sai ta aru, et juhtumil on poliitiline mõõde juures, ja tegi sellest omad järeldused. (...)

Oma ameti kaudu Vasakpartei juures oli ta vägistamisele eelnenud kuude jooksul praktiliselt kõigil oma piirkonna "Refugees Welcome" meeleavaldustel osalenud. Alles eelmisel aastal oli ta külastanud põgenikelaagrit Kurdistani autonoomses regioonis Iraagis. Need asjaolud aitavad mõista, miks Gören politseile valetas.

"Minema siit!", mõtles ta, kui ta piinajad jalga olid lasknud. Ja ta jooksis läbi inimtühja pargi kesklinna poole. Siis tundis ta, et telefon oli püksitaskus alles. Selin peatus ja helistas 110 (telefonikaart oli tühi, kuid häirekeskusesse saab ikka helistada). Küsis, ega patrulli kuskil lähedal pole, teda on just röövitud ja ta tahaks röövijate tundemärke teatada. Täna ütleb ta, et ei tahtnud vägistamisest teatada ebamugavustundest, selliseid asju ei ole kerge rääkida võõrale mehele läbi telefoni. Ta ei tahtnud teadlikult valeütlusi anda. Häirekeskuse ametnik saatis tüdruku lähedalolevasse jaoskonda. Tüdruk jalutas aga edasi, üritades leida telefoniautomaati, et oma poisile helistada, et see ta peale võtaks.

Kokkulepitud kohast edasi kõndides ei mõelnud ta mitte vigastustele oma kehal, vaid meeleavaldusele Mannheimi peaväljakul, kus ta alles mõni tund tagasi oli rahvast üles kutsunud võitlusse rassismi ja seksismi vastu. Ta mõtles kõigi viimaste kuude jooksul süüdatud põgenikekodudele. Ja raevukale meediarünnakule, millega põgenikud üle valati pärast Kölni uusaastasündmusi. Ta ei tahtnud neid kolme meest minna lasta- aga samuti ei tahtnud ta, et rassistid temaga juhtunut oma kampaanias kasutama hakkaksid.

Telefoniautomaadi asemel leidis ta ühe hotelli ja palus sealt luba helistada. Uksehoidja nägi, et tüdrukuga on asjalood halvad ja helistas kohe politseisse. Mõne hetke pärast lendasid vilkurite sähvides hotelli ette kolm patrullautot.
"Kas sina oledki see, kellelt just kott varastati?"
Selin noogutas.
Politseiniku teine küsimus kõlas: "Kas need olid põgenikud?"
Tüdruk, vihane ja trotsi täis, mõtles: "Seda sa sooviksid, kuradi rassistlik ment, ai sa alles rõõmustaksid kui need oleksid põgenikud!" ja vastas: "Ei."
See olevat olnud üks "segapunt", sakslastest ja välismaalastest, mehed rääkisid omavahel saksa keeles. Vägistamisest ei rääkinud ta midagi, nii vihastas ta politseiniku suhtumise peale. Tund hiljem kirjutas ta jaoskonnas samale tunnistusele alla.

Nüüd, viis kuud hiljem kohvikus istudes, ütleb Selin, et toona juhtunu oli olnud lühiühendus. Kuul jooksis kokku, ja hiljem ei suutnud ta enam oma valede roobastest välja saada. Ta sõbranna (lillade juustega veeganist antifašist) lisab kõrvalt, et Selin käitus toona nagu vägivaldset meest kaitsev naine. Selge see, et selline käitumine oli vale, kuid aasta tagasi, kui üldine häälestatus Saksamaal ei olnud veel nii tugevasti põgenike vastu, "poleks Selinil ehk selliseid mõtteid ja kõhklusi üldse tulnudki."

Aga Selini kindel otsus, mitte kellelegi tõtt öelda, kukkus samal õhtul läbi. End oma poisi kõrvale voodisse kerinud, hakkas ta nutma. Läbi nuuksete jutustas ta kogu loo. Kui räpasena ta end tundis.

Mu mees sai vihaseks, ütleb ta. Kallaletungijate peale, aga ka tema enda peale. Ta nõudis "väga tungivalt" tüdrukul uuesti politseisse minna, jutustab Selin nüüd- ja ta hääles kõlab etteheide. Mees tahtis teda lohutada, kuid oli teisalt šokeeritud tüdruku valest.

Selin jutustab tihti nendest jaanuari lõpupäevadest ja selgitab avalikkusele, mis pani teda valetunnistusi andma jne. Ta tahab julgustada teisi "mitte sama pasa sisse astuma", tõtt väänama, sest see tundub paistvat poliitiliselt korrektne.

Kui ta tudengist poiss-sõber hommikul kooli läks, sai Selinile selgeks, et ta on tõsise vea teinud. Ta peab minema tagasi politseisse, see on selge. Kuid kust võtta jõudu selle häbi ja etteheidetega silmitsi seismiseks? Kellelt nõu küsida, ilma et teda hukka ei mõistetaks? Ta otsis abi ühest nn. Safe Spacest, need on eriti vasakpoolsete noorte hulgas populaarsed kas reaalsed või virtuaalsed jututoad, kus naised, lesbid, trans- ja interseksuaalid võivad end diskrimineerimist kartmata väljendada. Mehi neisse ei soovita. Selin on ühe sellise Safe Space liige Facebookis. Ta kirjeldas endaga juhtunut kuuekümnele grupi liikmele. Paljud rääkisid, et ka neid on seksuaalselt rünnatud. Mõned kurtsid, et politsei ei uskunud nende kirjeldusi rünnakutest, teised ütlesid, et isegi kui ründajad süüdi mõisteti, said nad ainult tingimisi ja varsti kõndisid vabade meestena taas tänaval. Osad jälle tunnistasid, et nad isegi ei julgenud politseisse pöörduda.

Selin luges kommnetaare kui ta poiss tuli seminarist tagasi. Mees ütles: "Mis siis, kui vägistajad järgmist naist ründavad? Kas mitte alles kahe nädala eest polnud üks naine lähedalasuva veetorni juures vägistatud? Ka too naine rääkis ju, et kallaletungijad nägid araablastena välja ja ka neid ei saadud kätte. Äkki on samad kaabakad?" Rohkem kui 12 tundi pärast esimest väljakutset läks Selin lõpuks tagasi politseisse. Seekord lasi ta protokolli kanda, et kallaletungijad ei rääkinud saksa keeles ja et teda vägistati. "Õudne", räägib ta praegu kohvikulaua taga, "mul pole kunagi nii häbi olnud". Ülekuulamised kestsid tunde, järgmisel hommikul käis ta politseinikutega sündmuspaigas, ja ta vigastused fikseeriti arsti poolt.

Kahe päeva pärast tuli ta tagasi koju ja lugu võinuks siin lõppeda, kui Selin poleks õhtul hilja veel kohalikku ajalehte lugenud netist. Sealt luges ta, et paarinädalatagune vägistamine veetorni juures oli "tõenäoliselt ohvri poolt välja mõeldud". Väidetav ohver andis vastukäivaid tunnistusi. Ja Selin oli just põhiliselt sellepärast oma ütlusi muutmas käinud, et arvas tõepoolest sarivägistajate pundi ringi jooksvat omas kodulinnas! Ja nüüd tuleb välja, et ohver oli oma loo vaid välja mõelnud!

Selinis kees raev, tema jaoks oli asi selge. See eelmine "ohver" tahtis immigrantide vastu vaenu külvata ja oli seepärast kogu loo välja mõelnud. Kell 3:51 kirjutas Selin oma Facebooki vihase avaliku kirja "rassistidest vägistamisohvritest kes kogu loo välja mõtlevad", samas kirjas teeb ta endaga juhtunu avalikuks. See teine naine kannab kaasüüd, et ühel "sotsialistil ja internatsionalistil" oli nii raske tunnistada, et ta oli "Lähis-Idast pärit meeste" poolt vägistatud, ütleb Selin täna. Selinit ei huvita vabandused, et see eelmine ohver oli tõenäoliselt vaimuhaige, mitte rassist.

Selin googeldab kõike, mida internetis tema juhtumi kohta kirjutatakse- ja loeb ka kõiki kommentaare. Enamik neist on rassistlikud ja näitavad juhtumi peale näpuga, et järjekordne hea näide Saksamaa ajuvabast põgenikepoliitikast. Teised kommentaarid tulevad vasakpoolsetelt aktivistidelt, kes süüdistavad, et Selin kasutab endaga juhtunut vaid ära.

Need viimased ajavad Selinil endast välja. Ja nii kirjutas ta- jälle Facebooki- vabanduse fiktiivsele meessoost põgenikule.
"Mul on meie mõlema pärast uskumatult kahju. Sinu pärast, sest sul pole turvaline, sest me elame rassistlikus ühiskonnas. Enda pärast, sest mul pole turvaline, sest me elame seksistlikus ühiskonnas." Selle kirja kirjutamist seletab ta sooviga vahet teha. Tema sõnum oli: "Igas kultuuris on seksiste, aga me ei tohi üksikute indiviidide korraldatud sigaduste pärast kõiki immigrante vastutavaks teha." See kiri sai vasakpoolsetelt sooja vastuvõtu: Tubli, et nii avalikult julges asjadest rääkida! Ja tubli, et ta oma antirassistlike vaateid ei muutnud!

Parempoolsete netifoorumites oli teine populaarsem suhtumine ā la "Vägistatud sots tänab põgenikke!"
Selin sai sadu kirju, kus talle võhivõõrad inimesed talle ka edaspidiseks rikastavaid vägistamiskogemusi soovisid.

Kas Selini maailmapilt on siis vägivalla tõttu muutunud?
"Äh, ma olen ka ise immigrant", ütleb Selin, "Kas ma peaks nüüd iseennast vihkama?"
Siis lisab ta: "Probleemiks on seksistlik ja patriarhaalne ühiskond."

Aga mõned asjad on siiski muutunud. Eelmisel aastal osales ta ühel konverentsil, kus ettekandja väitis, et reaalne vabadusekaotus on karistusena põhimõtteliselt absurdne. Toona kuulas Selin ettekannet suure huviga, pea viltu, aga nüüd on ta veendunud: "Minu vägistajad kuuluvad trellide taha!"

Kahjuks pole politsei neid kolme meest senini tuvastada suutnud ja juurdlus lõpetati mais.

Selin ei taha olla ohver, ta kirjeldab end ise kannatanuna. Aga on midagi, mis on tema jaoks raske. Tema, antirassist, tunneb nüüd hirmu araablaste ees.

Mõne nädala eest, viimatisel üleriigilisel Vasaknoorte kongressil Nürnbergis kohtas ta üht vana tuttavat, Süüria juurtega sakslast. Selinile tundus järsku, et mehe ümar nägu, lühikesed juuksed ja tume nahk meenutasid tema jaoks meest, kes teda vägistas. Tüdruk tormas paanikahoos minema, ta peatus alles tagasihoidlikult sisustatud toas, kus olid kaks diivanit. Sinna olid Vasaknoored paigutanud "turvaruumi" või Safe Space'i konverentsi ajaks.

Saalis valisid delegaadid Selini taas organisatsiooni kõneisikuks, tema üritas üksinda turvatoas vaid rahuneda ja oma hirmu kontrolli alla saada. Oma vanale tuttavale saatis ta hiljem sõnumi, et asi pole temas. Aga samas palus ka, et hoia palun järgmistel päevadel minust pisut eemale.

Laura Backes

=====================================

Allikas:

Originaalartikkel saksa keeles.

Lühike varasem ülevaade inglise keeles.


Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam