Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 10:20
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Vaba teema  |  Vaba mikrofon  |  Piibli usaldusväärsusest « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Piibli usaldusväärsusest  (Loetud 6201 korda)
Candor
Külaline


E-mail
Piibli usaldusväärsusest
« on: 29.08.2004, kell 23:22 »

Arheoloogiliste leidude põhjal meenuvad järgmised tähelepanekud:
* On leitud 5000 käsikirja Uue Testamendi kohta- osa neist küll erinevate osade kohta. Võrreldes näiteks Ceasari ja Jeesuse elu kohta tehtud kirjapanekuid, on käsikirju Jeesuse kohta ikka oluliselt rohkem. Uutes Piibli tõlgetes toetutakse eelkõige algallikatele ja vähem varasematele tõlgetele.
* Võrreldes teiste aastatuhandete taguste ajalooliste dokumentidega on Piiblis toimunud sündmuseid kirja pandud suhteliselt lühikese aja jooksul peale nende toimumist (näiteks on teada, et evangeeliumite sündmuseid pandi kirja 30 aastat peale nende toimumist)
* Võrreldes teiste aastatuhandete taguste ajalooliste dokumentidega on olnud Piibli Uue Testamendi käsikirjade kirjapanijate hulgas rohkem sündmuste tegelikke tunnistajaid (nagu ka käsikirju endid on olnud palju).

Ma ei leidnud enam üles viidet nende andmete algallikale, kust nad minuni jõudsid ja kirjutasin need siia oma mäletamise järgi- nii, et need võivad vajada korrigeerimist ja võib üsna kriitiliselt neisse suhtuda,
aga leidsin sarnase koha internetist Piibli arheoloogia ja usaldusväärsuse kohta
http://www.christianitytoday.com/ct/2003/138/21.0.html
Kuigi ei lugenud seda lõpuni läbi, paistis, et enam-vähem sama sealgi mainiti (seal ei pannud küll tähele näiteks võrdlusi teiste ajalooliste dokumentidega).

Piibli usaldusväärtusest referaat
http://www.kehrakogudus.ee/vana/texts/varia9.htm#a

Piibli eesti keelde tõlkimisest- kellegi töö Tartu Ülikoolis
http://www.utlib.ee/ekollekt/diss/dok/2004/b16534980/roosimaa.pdf

Kristlaste jaoks on Piibel niikuinii usaldusväärne ja samas on neilegi antud Piiblis soovitus- katusge kõik läbi ja pidage kinni, mis hea on.

Need mittekristlased, kes tõde ei otsi ja ühekülgselt ainult vastanduvad kristlusele, nad ei usu ka neid arheoloogilisi tähelepanekuid niikuinii. Mittekristlased, kes neutraalselt tõde otsivad ja siiralt ka seda kristluse juurest otsivad neile soovitus: “Katsuge siis kõik läbi ja pidage kinni, mis hea on!” Smiley

Tundub õige olevat ühe delfi kommentaatori arvamus:
http://www.delfi.ee/news/comment/comment/article.php?id=1693175&s=1&com=1&no=2420
“Ma usun, et põhiline põhjus, miks kristlased ja mittekristlased (kõik, kes veel ei usu Jeesusese Kristuse ristisurma ja ülestõusmisse) ei lähene üksteisele arusaamistes on see, et me ei tea kui palju võime üksteise sõnasid usaldada. Seda muidugi eeldusel, et kõik otsivad siiralt vastuseid. “
...
“Ma võiksin rääkida hulganisti juhtumeid oma isiklikest kogemustest, mis on kinnitanud, et Piibel on Jumala Sõna kuid pole vähimatki mõtet - ma ei saa seda tõestada rohkem kui minu sõna usaldusväärsus lubab. “

Mida arvate teie Piibli usaldusväärsusest ja kas oskate tuua siia materjali selle kohta? Smiley
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #1 on: 30.08.2004, kell 12:21 »

Soovitan teile raamatut

ROHKEM KUI PUUSEPP
Josh McDowell


KAs keegi viitsiks seda arvutisse tokida (Skänner ei tuvasta nii halba trükki) Oleks tohutu õnnistus sadadele, kes selle raamatu tsitaate saavad lugema!
Logged

Candor
Külaline


E-mail
Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #2 on: 31.08.2004, kell 20:20 »

Mulle seda "Rohkem, kui puusepp" raamatut varemgi soovitatud. Aga otsin siis nüüd lõpuks üles ja plaanin läbi lugeda. Kui nii palju soovitatakse, siis peab ka hea raamat olema Smiley
Logged
Lihtsalt mina
Külaline


E-mail
Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #3 on: 26.11.2004, kell 10:14 »

Kas maailma loomine pandi kirja Moosese ajal? Kunagi sellest ka kuskil räägiti, aga enam ei mäleta. Kas keegi teab VT ajaloost midagi?
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #4 on: 27.11.2004, kell 18:10 »

Ma tean lihtsalt seda, et Iiobi raamatut loetakse üheks vanemaks, kui mitte vanimaks.
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #5 on: 21.06.2005, kell 22:08 »

Kas maailma loomine pandi kirja Moosese ajal? Kunagi sellest ka kuskil räägiti, aga enam ei mäleta. Kas keegi teab VT ajaloost midagi?

VT kohta hea raamat:
Claus Westermann "Tuhat aastat ja üks päev"kahjuks on Logoses see raamat läbi müüdud  Sad
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
akvila
Külaline


E-mail
Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #6 on: 10.08.2005, kell 14:14 »

Kas maailma loomine pandi kirja Moosese ajal? Kunagi sellest ka kuskil räägiti, aga enam ei mäleta. Kas keegi teab VT ajaloost midagi?
1Moosese raamat sai valmiks 1513 ema.See on sama aasta ,millal Iisraellased lahkusid Egiptusest.Nii et pandi kirja Moosese ajal.
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #7 on: 12.08.2005, kell 19:11 »

Mahavokk - ma kustutasin su postituse ja raiu mees nüüd see pealuusisse, et lendad siit koos karvadega kui hakkad kristlasi ja/või kogudusi PILKAMA! Mine läbusta mujal!

On ikka põrsad!
Logged

Tony
Edasijõudnu
***
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 198Vastus: Piibli usaldusväärsusest
« Vasta #8 on: 21.10.2011, kell 09:44 »

Küsimus Piibli usaldusväärtuses tõuse pidevalt siin ja seal üles. Selle üle vaidleva uslkikud, teiste uskude esindajad, mitteusklikud, lollid ja targad.
Olen ka ise lugenud läbi rea uurimustöid, mõned uurimused on olnud neutraalsed mõned kallutatud. Mul endal on ka kujunenud välja oma arvamus ja ilmselt see võiks mõnda inimest natuke kulmu kortsutama panna, aga see mida mina arvan on tegelikult tähtsusetu. Oluline küsimus vaidlejatele on: aga mis oleks Piiblist parem alternatiiv?
Vot nii..... icon_study
Logged

Js.55:8-9 Aga minu mõtted ei ole teie mõtted,
ja teie teed ei ole minu teed,
ütleb Issand.
Sest otsekui taevad on maast kõrgemal,
nõnda on minu teed kõrgemad kui teie teed,
ja minu mõtted kõrgemad kui teie mõtted.
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam