Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 13:06
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  VABAABIELU - HÄBIELU « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: VABAABIELU - HÄBIELU  (Loetud 11816 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
VABAABIELU - HÄBIELU
« on: 30.08.2004, kell 20:52 »

VABA ABIELU või LEPINGULINE ABIELU ?

 Oluline on teada - mis on abielu ja miks see ei ole tark tegu elada koos enne vaba abielus.
Maailma tarkus on rumalus. Maailm ei näe mingit põhjust miks mitte proovida kooselu enne kui abielluda. Aga see vahejaam muutubki alaliseks korralduseks, ja mida inimesed ei arvesta, on et suhted kivistuvad isekuse suunas vaba abielu elades. Lepingut tehakse enne kui lepinguhüved on vahetatud.

Vaba abielu

  • See ei ole vaba ega ka abielu
  • Alus on isekus, kuigi kokkulepitud isekus.
  • Rajatud ebakindlusele ja kartusele
  • Täidab vaid mehe soove
  • Paneb ootereziimi kõik pidevasuhtega seotud küsimused, ja püüab külmutada suhted hetkel ajas. Ei luba pikema perspektiiviga plaane pidada.
  • Lõpetab suhtlemise just abielu ja pideva lepingu loomise küsimustes
  • Pea põhjus koos püsida kujuneb lõpuks majanduslik, olmekorraldused, inerts, harjumus,
  • Paljud kooselavad isikud põevad üksindust, intiimsuse puudust, kartust raseduse tekkest.
  • Kui äpardus juhtud, ja naine saab rasedaks, siis eelnevad ähvardused kõik jõustuvad, ja abort või lahkuminek on tihti möödapääsematu just siis kui noor ema enam vajab turvatunnet ja emotsionaalset tugi, ja kaastunnet ja lihtsalt abi.

----------------------------------------

Loe lisa: http://abielu.hosianna.ee/Vabaabielu.htm
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Vastus: VABAABIELU - HÄBIELU
« Vasta #1 on: 26.04.2007, kell 13:41 »

Kunagi oli siin vaidlus - arutelu selle teemal, mis aga prügikasti kolis oma sisutuse ja maailmalikkusega.

Kristlastena ei ole siin mitte millegi üle vaielda, kuna Jumala Sõna on südame ja mõtete meelsuse hindaja ja need kuulsad Sõnad Piiblis määravad KÕIK!

Ml.2,14-15 Aga te ütlete: "Mispärast?" Sellepärast et Jehoova on tunnistajaks sinu ja su nooreea naise vahel, kelle vastu sa oled olnud truuduseta, kuigi ta on sinu abikaasa ja sinu seadusepärane* naine!  Eks ta ole sind ühte pannud ihu ja hingega? Ja mida peab tegema see üks? Nõutama Jumala sugu! Kandke siis hoolt oma hinge eest ja ükski ärgu olgu truuduseta oma nooreea naise vastu!

* mitmed tõlked - LEPINGU NAINE!

Abielu on LEPING ja PUNKT, siin ei ole millestki muust rääkida. Vaid maise seadusega kinnitatud (kuningas) ja kristlikul abielul (laulatus - Jumala ees) on vaid see vahe, et ...

- Üks on sõlmitud vaid kuninga ees aga on SEADUSLIK ABIELU!

- Teine on sõlmitud siis tavaliseks lisaks kuninga ees (seaduse ees) on 2 inimest Jumala ees VANDUNUD TRUUDUST (lepingurikkujaid ootab karistus - see on Piiblis kirjas) ning KUTSUNUD 3 OSAPOOLE oma abielulepingusse - SEE ON JUMALA! Jumal on 3 lõngaks ja vahemeheks ja kohtunikuks ja kellelt otsitakse abi ja NÕU!

Sellist asja polegi olemas nagu VABAABIELU - see termin on absoluutselt vildakas, on olemas küll KOOSELU - leivad ühes kapis jms.

Arvamusi internetist:

Tsiteeri
Teeme siis otsa lahti ja hakkame suhtuma.  Arvan et ei ole õige tee eesmärgi saavutamiseks, mis iganes see siis kellelegi ka ei oleks.  Selline suhe ei seisa kindlal kaljul, on ebakindel.


Tsiteeri
Vabaabielu on nagu midagi pooleliolevat.Nagu lõpetamata ehitus.Või ei olegi vundamenti millele ehitada?Igasugused vahepealsed variandid võivad tunduda vahel küll mugavad,kuid pikas perspektiivis ei saa heaks kiita.Kui on prestiizikam ja kasulikum olla abielus ja et saaks öelda,et olen ikka nagu veidi ka abielus,ongi välja mõeldud mõisted nagu vabaabielu,visiitabielu jms. Tegelikult on ju ainult kaks võimalust:abielus või vallaline.

Tsiteeri
No abielu see nüüd küll ei ole!  Mo meelest nimetab Piibel sellist asja hoopis hooramiseks, mitte (vaba)abieluks!

Tsiteeri
vabaabielu ... see sõna on juba imelik. nagu magus sidrun või kuiv vesi.  abielu on abielu. ja vabalt koos elamine ei ole muud midagi kui koos elamine.

Tsiteeri
mina suhtun sellesse negatiivselt, arvan, et vabalt elatakse koos sellepärast, et kardetakse vastutust ja ei jäetakse võimalus ära minna kui ei meeldi miskit. Sellega näidatakse ka usaldamatust Jumala vastu.

Tsiteeri
Vabaabielu tundub kuidagi vastutustundetu kaaslase suhtes, egoistlik kindlasti, ehk ka argpykslik?! Miks? Sest suhtumine, ma pole päris kindel, et ma selle inimesega, kuigi ma teda arvan armastavat, elul6puni tahan koos elada ei jäta teist arvamise v6imalust. Siis on aus kohe kooselu alguses partnerile öelda, et kuigi ma sind praegu armastan on meie yhine tulevik minu silmis siiski ähmane ja ma jätan ma endale vabaduse ykskord päevapealt jalga lasta, kui tuju tuleb! K6lab rohkem nagu - parema puudumisel ajad sina ka asja ära! OOjaa ja ma muidugi armastan sind ka yle k6ige, just sellise nilbikuna, nagu ma sind varsti nägema hakkan. V6i hoopis, kallis ega sul pole sellest ju midagi kui ma yhel päeval helistan ja saadan kellegi oma asjade järele?

Aga kui m6lemad nii m6tlevad, milles siis kysimus?! Elate koos niikaua kuni elate. Tore kui on vahva. Statistika näitab, et m6ne ajapärast pole enam nii vahva kui päris alguses, sest siis tuleb hakata tööd tegema ja eriti k6vasti veel siis kui kooseluga oli nii kiire, et vaevalt yksteise perekonna nime 6piti 6igesti kirjutama. Aga kesse siis raha kokkukraapimise k6rvalt mingi suhte uuendamise jaoks aega leiab???! V6ibolla natuke leiab. Aga kas ma viitsin? Kohustust ju pole! Kui värv on ikkagi pisut kulunud siis värvi parandamise asemel muretseme uue asja! Eriti kui neid on letist v6tta! K6lab nagu kiirtoit, yhekordseks kasutamiseks m6eldud tarbeese v6i ymbriku palk juhutöö eest. Häda ainult, et inimestel on sydamed. Kui sinul armastus kaob ei pruugi see partneril kaduda ja vastupidi. Kui sul pole isegi mingit kohustust oma suhet kureerida, siis aja puudusel ei pruugi sa seda ka teha. V6ibolla teed, aga v6ibolla ainut siis kui see sulle meeldib. Vaeva nägema ei pea, miks siis yldse pingutada? Armastusest? Come on! Armastus pidi ju tingimusteta olema. See on ju tasuta. Usub k6ik, loodab k6ik, sallib k6ik...kus siin selle hoidmine ja hooldamine kirjas on??? Niisama koos elaja jaoks armastus tuleb ja lähebki, nagu pilved taevas. Kui pilvisus pysib siis pysib.

M6te on selles, et abielust ei p6geneta nii kergekäeliselt. Ollakse valmis vastutama enda tegude eest. Ehk jäetakse ka m6ni teisele haiget tegev tegu tegemata just selle täiesti "tähtsusetu" lepingu pärast ja ollakse sedav6rd 6nnelikumad. Abielus olijatel on teadmine, et nende suhe on pysivam, see annab turva tunde. Töö lepinguga töötada on ju ka turvalisem yks k6ik kui iusat juttu boss sulle rahamägedest ka ei räägi? V6i eelistad sa teha juhutöid suus6naliste ymbrikupalkade eest? Keskmiselt on abielu inimesed 6nnelikumad, tervemad, kokkuv6ttes paremini maj. kindlustatud ja nende lapsed on edukamad isegi juhul kui paaril on isekeskis probleeme. Aga selleks, et mitte yhel päeval avastada, et oled end jäädavalt sidunud jobuga (kellel kunagi oli eksitavalt särav pealispind) tuleb alguses enne enda sidumist v6tta aega partnerit tundma 6ppida. Ajaga ei tohi koonerda, muidu on lahutus ka pisut oma viga...vabanda seda siis kuidas tahad.

Logged

Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam