Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
17.01.2018, kell 22:03
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Teadmatus võib olla surmav « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Teadmatus võib olla surmav  (Loetud 4048 korda)
meelis68
Külaline


E-mail
Teadmatus võib olla surmav
« on: 02.09.2004, kell 22:49 »

 Shocked
Tahan jagada uurimust mis tehti USA-s ja mis on ka meil aktuaalne.Alljärgnevale lingile klõpsatates satute lehele kuskohast edasi suunatakse teid juba kohale-Head lugemist
http://www.zone.ee/vaktsineerimisest/
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Teadmatus võib olla surmav
« Vasta #1 on: 03.09.2004, kell 21:25 »

Tere

Antud teema kattubv veidi beebipillide teemaga! Nimelt ka sellest ei ole räägitud. Mina puutusin vaktsineerimisega kokku ka aastaid tagasi ja ühest vaktsiinist lapse puhul keeldusin, kuna ei olnud hea tunnistus mu sees. Viimast peab alati järgima.

Tean nüüd hiljem ka seda kodulehte ja luegsin kuskilt "teadjate" kommentaare selle lehe kohta ,et no mida nad sela lolli juttyu ajavad jms. Tõenäoliselt olid kommenteeriad n. ravimifirma TARMO vms. müügimehed ja lobitöötajad, kes iga aasta teenivad miljoneid kroone kõikvõimalike vaktsiionide pealt. Vahendusärikate paradiis lihtsalt jube. Lätis ravimid ja hinand veerand odavamad, kuna ei ole nii jultunud vahendusärikad. Euroopa suurfirmade juhid on mitmeid korda öeldnud, et Eestis teenitakse ikka suuri varandusi rahva vähese eneseteadlikkuse arvelt!
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:Teadmatus võib olla surmav
« Vasta #2 on: 04.09.2004, kell 20:55 »

selle teema üle on muide ohjeldamatult kembeldud www.perekool.ee foorumis. kui keegi viitsib otsinguga kaevata ("beebi" ja "lapse arengu" rubriik), saab tundideks päris huvitavat lugemismaterjali nii ühelt kui teiselt poolt.

meie oma lapsi beebina vaktsineerida ei lasknud (v.a sünnitusmajas tehtud tuberkuloosivaktsiin, mis tehti ära meie nõusolekut küsimata ja vaktsineerimiskalendrit eirates). mu isiklik seisukoht "vaktsineerimisküsimuses" on, et vaktsineerimine peaks tuginema objektiivsele riskide hindamisele konkreetse lapse puhul: st hinnata tuleb pere elustiili, sotsiaalset keskkonda, elukohta, terviseriske jne. kui laps ei ole nn riskigrupis (nt B-hepatiidi vaktsiin imikule, kelle vanem on selle haiguse kandja, on ilmselt põhjendatud) või muidu nõrgestatud immuunsüsteemiga (sügavalt enneaegsed, HIVpositiivsed), siis ei näe ma erilist põhjust, miks pisikese tita veel väljakujunemata immuunsüsteemi peaks tingimata vaktsiinidega koormama.

ma ei ole ideoloogiline vaktsineerimisvastane; muide, nt teetanuse ja difteeria vaktsiinid lasen lastele kindlasti teha, sest esimene neist haigustest ei ole seni veel ravitav ja eestist ka kaugeltki mitte kadunud; teine on hästi ravitav vaid siis, kui haiguse algstaadiumis kärmelt asjakohast ravi saab. mis puutub ülejäänud loetellu (seda on ametlikus vaktsineerimiskalendris veel ca 5 nimetust), siis neist praeguste asjaolude juures loobume.

igatahes, "kristlikku õpetust" ma sellest teemast ei teeks, aga natuke teadlikkust ei teeks ka paha. nagu praktika näitab, ei viitsi enamik perearste ei viitsi lapsevanemat võimalikest riskidest ja kõrvalmõjudest informeerida, seega jääb eneseharimistöö ses vallas lapsevanema kanda. koos otsusega, kas ja millal ja missuguste haiguste vastu oma last vaktsineerida.
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam