Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
19.01.2018, kell 11:11
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  Liha? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Liha?  (Loetud 6243 korda)
Gharn
Külaline


E-mail
Liha?
« on: 04.09.2004, kell 18:23 »

Kas te liha sööte? Teete mingeid erandeid näiteks kanaliha kohta? Kas see on kindel käsklus et kristlane ei tohi liha süüa?
Logged
meelis68
Külaline


E-mail
Re:Liha?
« Vasta #1 on: 04.09.2004, kell 18:47 »

Söö kõike mida Jumal on loonud söömiseks,sest ega see ei rüveta inimest mis suust sisse läheb vaid see mis sealt välja tuleb!Mt15:17-20

õnnistusi
Logged
kass
Külaline


E-mail
Re:Liha?
« Vasta #2 on: 05.09.2004, kell 18:52 »

Reedeti on üldine paastupäev, kui sellele päevale ei lange mõni suurpüha. Kuid paastumine kui liha mittesöömine kehtib ka ihade kohta. Näiteks komme raha raisata, palju kohvi juua, laiselda jne.
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Liha?
« Vasta #3 on: 05.09.2004, kell 19:41 »

Piibel nimelt ütleb, et söö kõike mida lihaturul pakutakse. Ja mingisugust reedest paastupäeva Piibel küll ei tunnista!
Logged
meelis68
Külaline


E-mail
Re:Liha?
« Vasta #4 on: 05.09.2004, kell 19:50 »

Tundub väga religioosne jutt, kus on Piiblis kirjas ,et reedeti on paast.Paastuaeg kuulutatakse välja näiteks siis kui on vaja mingis asjas läbimurret või siis ihu puhastamise suhtes, et hoida meie Pühavaimu templit puhtana.Ennekõike on see väga isiklik Jumala ja inimese vaheline toiming.

õnnistatud aega
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Liha?
« Vasta #5 on: 06.09.2004, kell 13:21 »

Paastumise kohta algatasin uue teema, mida räägib Piibel rubriiki !!!

Mis puudutab aga lihasse, siis on uus testament (selle järgi ristikogudus elab) ütleb üheselt, et söö mida lihaturul (loe Selveris, Prismas või Säästukas) müüakse.

Ei unsuta lisamast ka kirjakohti:

1.Tm.4,1-3

Aga Vaim ütleb selge sõnaga, et viimsel ajal mõned taganevad usust ja hoiavad eksitajate vaimude ja kurjade vaimude õpetuste poole, valekuulutajate silmakirjaliku vagaduse tõttu, kes oma südametunnistusse otsekui tulise märgi on põletanud ja keelavad abiellumast ning maitsmast rooga, mis Jumal on loonud selleks, et usklikud ja tõetundjad seda vastu võtaksid tänuga.
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Liha?
« Vasta #6 on: 06.09.2004, kell 13:27 »

1.Kr.8,13 räägib otse ebajumala ohrilihast, mitte tavalisest lihast mis toiduks müüakse. Nimelt oli siis näiteks Efesuses või Roomas palju ebajumala templeid. Ja seal iga päev ohverdati loomi. Liha aga läks taas ringlusse ja oli soodsa hinnaga veel.

Nüüd Paulus ei mõistnud hukka neid, kes seda sõid!!! Hoiatas vaid ,et kui see mõnda venda pahandab, siis võisk sellest rammusast ja heast ohvrilishast küll loobuda, see on seda väärt! Et sinu vabaduse pärast mõni nõder vend ei pahanduks ja hukka ei läheks.

---------------------------------------------------------

Teema ise siin:


1.Kr.8,4

Mis nüüd puutub ebajumala ohvriliha söömisse, siis teame, et maailmas ei ole ühtki ebajumalat ja et ei ole muud Jumalat kui üks.

1.Kr.8,5

Sest kuigi on olemas niinimetatud jumalaid, olgu taevas või maa peal, nagu ju on olemas palju jumalaid ja palju isandaid,

1.Kr.8,6

on meil ometigi ainult üks Jumal, Isa, kellest on kõik asjad ja kellesse me suundume, ja üks Issand Jeesus Kristus, kelle läbi on kõik ja ka meie tema läbi.

Mure nõdra venna südametunnistuse pärast

1.Kr.8,7

Aga kõikidel ei ole seda teadmist, vaid harjumusest ebajumalatega söövad mõned tänini ebajumala ohvriliha sellisena ja nende südametunnistus, mis on nõder, rüvetub.

1.Kr.8,8

Roog ei vii meid lähemale Jumalale; kui me ei söö, ei ole meile sellest kahju, ja kui sööme, ei ole meil sellest kasu.

1.Kr.8,9

Vaadake ainult, et see teie vabadus ei saaks nõtradele komistuseks.

1.Kr.8,10

Sest kui keegi, kellel on tunnetus, näeb sind ebajumala kojas lauas istuvat, kas siis tema südametunnistus, kui see on nõrk, ei ärrita teda sööma ebajumala ohvriliha?

1.Kr.8,11

Siis läheb ju sinu tunnetuse läbi hukka nõder vend, kelle pärast Kristus on surnud.

1.Kr.8,12

Aga kui te nõnda teete pattu vendade vastu ja haavate nende nõrka südametunnistust, siis te teete pattu Kristuse vastu.

1.Kr.8,13

Sellepärast: kui roog mu venda pahandab, siis ma ei söö iialgi enam liha, et ma oma venda ei pahandaks!Aamen!
Logged

osman
Külaline


E-mail
Re:Liha?
« Vasta #7 on: 10.09.2004, kell 07:35 »

Mina olen suht lihahimuline inimene, nii et söön kõike, mida tänuga vastu võtan... mõnikord ka ilma tänuta, aga kogemus on näidanud, et parem on söögipalvet alati teha, isegi kui sa McDonald'sis sööd Wink Tegelikult, ERITI, kui sa McDonald'sis sööd :p Minu arvates parim näide söögipalvest on see, kui Jeesus tänas ja õnnistas viit leiba ja kaks kala ja seejärel toitis sellega 5000 meest + nende naisi ja lapsi - tulgu siis veel keegi ütlema, et söögipalve on lihtsalt üks ilus komme Grin

Mis puutub aga lihast hoidumisse, siis see on igati tervitatav minu arvates. Sest need, kes seda teevad, teevad seda ju Jumalale. Olgu see siis reedeti või parajasti nii nagu kellelegi pähe tuleb.

"Kes sööb, ärgu pidagu halvaks seda, kes mitte ei söö; ja kes ei söö, ärgu mõistku hukka seda, kes sööb; sest Jumal on tema vastu võtnud. Kes oled sina, et sa mõistad hukka teise sulase?" Ro. 14,3j
Logged
flee
Külaline


E-mail
Re:Liha?
« Vasta #8 on: 14.09.2004, kell 15:04 »

Parim vastus, olen sinuga ühel nõul Osman Smiley
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam