Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
23.01.2018, kell 11:27
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Perekond, kodu, lapsed ja laste kasvatamine  |  2,5 aastane kuutab röömusönumit :) « eelmine järgmine »
Leheküljed: 1 [2] | Liigu alla
Autor Teema: 2,5 aastane kuutab röömusönumit :)  (Loetud 12874 korda)
sillu
Külaline


E-mail
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #15 on: 11.09.2004, kell 13:38 »

Gharn: aga ma ei olegi ju talle ise nyyd sundinud peale et ytle seda, tore oligi see et ta ise hakkas seda omast möttes tegema. Jäi kirikus meelde lihtsalt. Kas me ei peaks oma lapsi siis Jumalateenistustele kaasa vötma? Smiley Usku ei saa kellegile peale suruda, seda tema me ise väga hästi, meie aga tahame oma lastele vaid head ja paluma nende eest ja loodane Issanda peale et Ta ka nemad päästab.
Logged
Gharn
Külaline


E-mail
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #16 on: 11.09.2004, kell 15:35 »

Gharn: aga ma ei olegi ju talle ise nyyd sundinud peale et ytle seda, tore oligi see et ta ise hakkas seda omast möttes tegema. Jäi kirikus meelde lihtsalt. Kas me ei peaks oma lapsi siis Jumalateenistustele kaasa vötma? Smiley Usku ei saa kellegile peale suruda, seda tema me ise väga hästi, meie aga tahame oma lastele vaid head ja paluma nende eest ja loodane Issanda peale et Ta ka nemad päästab.
Ei ega ma otseselt sind silmas pidanud, ma ei süüdista sind milleski, ega see 2,5 aastane suurt teagi mida need sõnad tähendavad. Lihtsalt mõtlesin seda laste asja pisut laiemalt, mõned on oma laste elud uskudega ära rikkunud.
Muidu edu sulle tema kasvatamisel!
Logged
osman
Külaline


E-mail
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #17 on: 11.09.2004, kell 15:59 »

ega see 2,5 aastane suurt teagi mida need sõnad tähendavad.
Gharn, ma ei oleks su asemel nii kindel selles. See lapsuke teeb oma usuga sinule silmad ette. Võta ta parem eeskujuks Smiley
Logged
Heldorek
Külaline


E-mail
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #18 on: 11.09.2004, kell 16:20 »

Kuulge,kuulge see jutt siin on ikka väga kõvasti teemast mööda läinud juba.  Gharn võta Piibel lahti ja loe sealt seda Crusoe tsitaati ja seda mis kontekstis see seal on ja siis tule ütlema,et sisu pole.  Heldorek sina lõpeta oma ilkumine eks.

Kui Crusoe soovitab mul meelt parandada siis on kõik õige.Kui mina soovitan tal meelt parandada siis on see ilkumine ja mu tekst kustutatakse.Kus siin loogika on?
Olge nüüd rahulikud palun.No natukene võiks arusaamist austatud moderaatoritel rohkem olla.Kasvõi natuke,seegi oleks juba abiks!
Logged
osman
Külaline


E-mail
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #19 on: 12.09.2004, kell 01:02 »

No natukene võiks arusaamist austatud moderaatoritel rohkem olla.Kasvõi natuke,seegi oleks juba abiks!

Tänan soovituse eest, panen kindlasti kõrvataha. Crusoe ei ole tõesti mingi püha lehm siin foorumis Wink Kõik me oleme inimesed, moderaatorid kah, veelgi enam Crusoe Grin Püüdkem ka sellest aru saada, et internet on koht, kus on raske emotsioone edasi anda ning ennast võimalikult täpselt väljendada. Sellepärast tekib ka palju arusaamatusi ja kui on tegemist kärsitute inimestega, siis ka ägedaid vaidlusi. Kas see on Jumala tahe? Ei ole. Tüli ja riid ei ole Vaimu viljad, nii et seda kõike meil tuleb vältida ja parandada sellest meelt iga päev. Ma ei näita praegu ka kellegi peale näpuga, see käib kõigi kohta.

Moraal on selles: kui sa tahad, et foorum võiks olla võimalikult sõbralik ja sulle meelepärane, siis alusta endast ja ära püüa teisi paremaks teha. Aga pea meeles, et tegemist on kristliku foorumiga ja lausrumalus kustutatakse siit kiiremas korras ära. Kui aga on tahtmist viisakalt kritiseerida, siis selleks on oma alafoorum: "Mitte niiväga rahumeelsed teemad".

Logged
Waba Wend
Administraator
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #20 on: 13.09.2004, kell 12:02 »

Oot, mis kamm siin on siis nüüd ... ?  Cool oeh ...

Eriti nõme lause on järgnev.

Tsiteeri
Lihtsalt mõtlesin seda laste asja pisut laiemalt, mõned on oma laste elud uskudega ära rikkunud.

Tsiteeri
Tehke mis tahate aga ärge nüüd lapsi küll sellesse kiske, see nüüd küll ilus tegu ei ole. Lastele ei tohi uskumusi enne peale panna kui ta on üles kasvanud ja õppinud ise otsustama.

No tere jutt? Kle, sa ajad midagi millegagi sassi. Me usk ei ole mingi ... relgioon või kombetalitus. See on meie elu. Sama loomulik nagu söömine, hingamine ja magamine!!! See on MEIE ELU !!! Me lapsed on Piibli järgi pigem õnnistatud, kel on õige eeskuju ja keda õpetatakse juba maast madalast Issanda teedel käima!

See kõik on sinu probleem. Sa õpetad ka oma lastele oma "usku". Jah ka võitlev ateism, raha tagaajamine jms tuhta elufilosoofiat on religioon. mida nad vilejevad. Ja sellel on ka vilöjad - ja puud tunned viljast. Peaks ütlema, et nirud viljad. Lasteaias tuleb kenasti välja, mis nn. "normaalsete" ja "mitteusklike" laste eludes toimub? Vähe, et nad ei saa oma eludega hakkama nad segavad ja häirivad aktiivselt teiste elusid. Sama on siin näiteks tüübiga: Gharn. No mida sa siin ärpled ma ei saa aru. Ela oma tillukest ja väga üürikest maist elu eldasi - irvita Jumala peale ja kõik on ok! Keegi ei käsi sul Jumala lapseks saada ning oma lapsi Issanda teedele juhatama.

HALELLUUJA - laske lapsukesed Jeesuse juurde  Cheesy
Logged

vateeritud-sokk
Külaline


E-mail
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #21 on: 07.06.2005, kell 19:51 »

nii armas juu

lahe laps sul siis Cheesy
Logged
Eilish
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 395


Väike õde Eilish


WWW
Re:2,5 aastane kuutab röömusönumit :)
« Vasta #22 on: 21.06.2005, kell 21:11 »

Lapsed ja usk - eks see ole alati pisut valus teema olnud. Aga teisalt, USKU ei saa kellelegi, ka mitte lapsele peale suruda. Yhel hetkel teeb ta ikka oma valiku. Peale saab heal juhul suruda ainult RELIGIOOSSUST ja see on juba pisut kurjast.

Antud näite puhul: kui sillu oleks lapsele oelnud: mine ja hüüa liivakastis halleluuja, siis oleks asi kurjast. Laps tegi seda aga ise oma siirast rõõmust. Kui me seda takistaksime, kas ei piiraks me siis teistpidi jälle lapse valikuid.

Ei ole vaja kunagi karta, et keegi lapsele usku peale surub. Kui ta ei hakka uskuma, siis ei saa ükskõik kui suur kuulutustoo teda ka Jumalat uskuma panna. "Ajuloputuse" hirm on alusetu. Eriti veel, kui kristluse kaudu õpetatakse lapsele mitte niivõrd halleluuja hüüdma (ei räägi praegu sillust, vaid nendest, kes välist taotlevad), vaid eelkõige eetiliselt ja teisi arvestades elama. MIDA siin karta???
Logged

“Tähtsates asjades ühtsus, vähemtähtsates vabadus, üle kõige armastus”. Augustinus
Leheküljed: 1 [2] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam