Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:09
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  MITMESUGUST - erinevad rubriigid  |  Eksitused, valeõpetused, väärreligioonid  |  Mis on halloween? « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 | Liigu alla
Autor Teema: Mis on halloween?  (Loetud 21653 korda)
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Mis on halloween?
« on: 14.10.2004, kell 16:27 »

Mis on halloween?  

Oktoobri lõpus maailmas laialt tähistatav Halloween on ehitatud üles surmale ja hirmule.

Et mõista, mis on halloween, on tarvis teada selle sügispüha ajalugu. Suurbritannias tähistati seda kui rahvuspüha, Druids’i sügisfestivali. Umbes 200 aastat enne Jeesuse sündi ülistasid nõiad ja maagid sellel pühal loodust. Algupäraselt pidutseti 31. oktoobril suve lõpetuseks surnute jumala Samhain’i auks. Druids’id uskusid, et sellel päeval kutsus Samhain kõik kurjad hinged, kes möödunud aasta jooksul olid hukka mõistetud, tagasi elama loomade kehadesse. Usuti, et Samhain muudab nad vaimuks, kummituseks, haldjaks või nõiaks. Traditsioonile vastavalt pöördusid need surnud kurjad hinged halloweeniööl tagasi kummitusena paika, kus nad kunagi olid elanud. Praeguste elanike jaoks pidi ainus viis nendest vabanemiseks olema toidu panemine kummitustele ning nende sisselubamine koju selleks ööks. Kui seda ei tehtud, hakkas kummitus hiljemgi tüütama.
Druids’idel oli teisigi traditsioone, mida tänapäeval järgitakse. Kardeti musta kassi, sest arvati, et halba teinud inimene muutub kassiks. Arvati, et kass on halb. Nende eemalepeletamiseks kaunistasid Druids’id kodusid nõidade, haldjate ja muu sarnasega ning ülistasid muid ebajumalaid.Lisaks sellele, et 31. oktoobrit nimetati halloweeniks, oli see vana aasta õhtu keltide ja anglosakside jaoks. Ohverdati vilja ja loomi kurjade vaimude eemale hirmutamiseks. Mõnikord toodi isegi inimohvreid: anti kas iseenda elu või ohverdati teine.

Mõned inimesed on arvanud, et halloween on tähtis vaid seetõttu, et selleks nimetatakse katoliku kõigipühakutepäevale  kristlastest pühakute auks eelnevat õhtut. Ingliskeelsest nimetusest kõigi pühakute päeva kohta (Eve of All Saints, the Eve of All Hallows, All Hallows’ Eve või Hallow Even) kasvaski välja sõna hallowe’en (halloween).  

Kõigipühakutepäeva tähistamist alustas 700. aastal paavst Boniface Neljas. Algselt tähistati seda kevadel, esimesel pühapäeval peale nelipühipäeva. Paavst Gregorius Kolmas (valitsemisaeg 731-741) viis selle 31. oktoobrile, et lisada paganate pühale kristlikku mõju, sest uskupöördunud keldid pidasid vanast harjumusest seal päeval pühi edasi. Kui katoliku kirik oma misjonäre põlisrahvaste juurde saatis, julgustati misjonäre kohalikke kombeid kristlike terminitega ja kombetalitustega ümber nimetama ja mõtestama. Nii sattusidki kõigipühakutepäev ja halloween ühele päevale, mõlemal puhul ju austatakse surnuid. Lapsevanemad peaksid olema väga tähelepanelikud halloweeniga seotud «süütute nipsasjakeste ja meelelahutustega», mida lastele sel ajal pakutakse. Halloween on üles ehitatud surmale ja hirmule.Kaasaegsed nõiad ja «targad» usuvad, et see öö on kõige sobilikum igat liiki deemonliku tegevuse jaoks. 5, Moosese 18:10-11 Jumal keelab osaleda  igas okultses tegevuses või nõiduses. Hiljem, Uues Testamendis öeldakse hoiduda igat liiki kurjast (1 Tessaloonika 5:22). Kristlastena ei peaks me tähistama halloweeni, pigem teadma, et 31. oktoober on päev, mille Isand on teinud (Laul 118:24). Me ei pea midagi kartma, sest Jumal ei ole meile andnud hirmu vaimu (2 Timoteose 1:7). Lapsevanemad peaksid õpetama lapsi uskuma Jumalasse. Otsusta, et räägid tõelist Jumala Sõna, mitte muinasjutte, mida maailm oma lastele pakub – Jumala Sõna aitab lastel kasvada Isanda kartuses (Efeslastele 6:4).Siin on palve, mida võid paluda oma pere üle Halloweeni ajal: «Isa, ma tänan Sind, Jeesuse nimel, et Sina saadad Oma Sõna täide. Ma tänan, et võin oma perega elada Kõigekõrgema kaitse all ja ükski kuri ei taba meid. Isa, Sina oled meie varjupaik ja kindel mäelinnus. Ei taba õnnetus meid ega lähene häda meie elupaigale, ei taba meid ükski haigus ega õnnetus. Sa annad oma inglitele erilise käsu valvata igaüht meist. Inglid on leerina meie ümber. Isand, ma õpetan oma lapsi käima teel, mida nad peavad käima ja vastavalt Sinu Sõnale isegi vanas eas ei lahku nad Sinu teedelt. Ja ma seon kuradi püüdlused mõjutada mu lapsi sellel ajal.Isa, Sina oled meie kindlus ja tugevus. Sina hoiad meie jalgu püünise eest ja varjatud hädaohu eest. Kui heidame magama, annad Sa meile rahuliku une. Isa, Sina kaitsed meie perekonda, Jeesus on meie kaitse!»

Kenneth Copeland

Artikili allikas: Eesti Kristlik Nädalaleht 4.oktoober 2002 Nr 37
Logged

Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Mis on halloween?
« Vasta #1 on: 14.10.2004, kell 16:31 »

Mrk.1,15
ja ütles: "Aeg on täis saanud ja Jumala riik on lähedal; parandage meelt ja uskuge evangeeliumisse!"


1.Pt.4,2

nõnda et ta aega, mis tal veel on elada lihas, enam ei ela inimeste himude järgi, vaid Jumala tahtmise järgi.

1.Pt.4,3-5
Sest sellest on küllalt, et teil möödunud aeg kulus ära paganate tahte täitmiseks, kui te elasite lodevuses, himudes, viinajoomises, öistes olenguis, jootudes ja jõledais ebajumalateenistustes. Nemad võõrastavad seda, et teie nendega ühes ei jookse samas lodeva elu voolus, ning pilkavad teid. Nad peavad aru andma sellele, kes on valmis kohut mõistma elavate ja surnute üle.


1.Ts.1,9-10
Ise nad ju jutustavad meist, kuidas me oleme tulnud teie juurde ja kuidas te olete pöördunud ebajumalaist Jumala poole teenima elavat ja tõelist Jumalat ning ootama taevast tema Poega, kelle tema on surnuist üles äratanud, Jeesust, kes meid tõmbab välja tulevasest vihast.
Logged

Tanel
Külaline


E-mail
Re:Mis on halloween?
« Vasta #2 on: 22.10.2004, kell 23:07 »

Mõni ütleb, et lastele tuleb öelda, et jõuluvana on olemas ja mis see halloween jõuludest nii väga erinev on. See on erinev!
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:Mis on halloween?
« Vasta #3 on: 23.10.2004, kell 11:24 »

Nõidus, maagia, posimised, ravitsemised, vitsad, kuulid, pendlid jms. on OHTLIK ASI. See sarananeb sellega kui mionna lõvipuuri lõvit sabast sikutama, et ta sulle möirgaks. Jah ta möirgab (ja ka nõidus töötab teatud maani) aga tagatipuks sööb lõvi sabast tirija lihtsalt ära või äigab kohe käpaga!

Inimene, kes väljub Jumala kaitse alt ja teadlikult ronib vaimse maailma TAGAUKSE juurde ja sealt sisenes, selle lood on täbarad. Kuna saatan on selle inimese jaoks siis vaenlane kes hinge röövib. Inimene, kes ei ole Kristuses sellel pole mingit relva saatana vastu ja on armetu kärbes selle lõvi vastu.

Hoiduge nõidusest jms. rämpsust!
Logged

Christian
Külaline


E-mail
Re:Mis on halloween?
« Vasta #4 on: 25.10.2004, kell 20:43 »

Ei ole ise kunagi tähistanud!So what???
Logged
hundikutsikas
Külaline


E-mail
Re:Mis on halloween?
« Vasta #5 on: 06.06.2005, kell 13:29 »

me esinesime bändiga halloweenil.
seda,kui püha ma ei saa austada,ega austa,see ei ole piibellik.
aga jah kui live satub samale päevale, see ei häirinud, palvetasin selle eest,et saaxin hakkama ja sain vastuse, Jumal on suur, Ta oskab raskeid olukordi korraldada.
Logged
vateeritud-sokk
Külaline


E-mail
Re:Mis on halloween?
« Vasta #6 on: 07.06.2005, kell 20:17 »

kas nägudega kõrvitsaid võib teha?
Logged
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Mis on halloween?
« Vasta #7 on: 07.06.2005, kell 21:45 »

Halloween - 31. oktoober

Halloween hakkas Eestis meedia õhutusel levima 1980. aastate lõpus – niisiis umbes samal ajal mitmete Euroopa maadega. Pühakutepäeva laupäev oli eesti rahvakalendris varem tundmatu ja kombestikult ühendab tähtpäev endas meie hingedeaja, mihklipäeva ja mardipäeva tavasid. Halloween'i tähistatakse tänagi rohkem linnades, kus liiguvad ringi tontlike maskidega lapsed. Vahel harva on neil käes laternad või on kasutatud Ameerika eeskujul kõrvitsalaternat. Viimast, sageli hiigelsuurte viljadega taime küll kasvatatakse Eestis, kuid mitte väga sageli. Arvestatavaks köögiviljaks muutus kõrvits 19.-20. sajandil. Küll on aga mitmetes lasteaedades ja koolides sellel päeval korraldatud kõrvitsatest laternate ja maskide tegemise konkursse.

Halloween'iga tähistatakse paljudes maades ühtlasi hingedepäeva/-aega, kui oodatakse koju varem elanud inimeste hingesid, kelle mälestuseks süüdatakse kodudes küünlad.

Interneti kaudu saab saata halloween'ikaarte. Seegi tava alles levib Eestisse. Mujal hakati halloween'ikaarte müüma 1900. aastate alguses ja nende saatmine oli sajandi keskpaigaks väga üldine. Näiteks praegu saadetakse USAs üle 24 miljoni halloween'ikaardi aastas. Howstuffworks kinnitab, et sellega kuulub püha kaheksa populaarseima kaardisaatmise põhjuse hulka ning on populaarseim küünalde ostmise ja süütamise päev: 85 protsenti USA peredest süütab sel õhtul küünla lahkunute mälestuseks.

Eestis nagu mujalgi Euroopas põhjustas meedia abil leviv tähtpäev vastuseisu väga erinevatel põhjustel: küll kui ameerikaliku kultuuri näide, küll kartusest oma juurdunud pühade kõrvalejäämise ees, küll hirmust kalendripühade muutumise ees, küll kui nõidade, nõiduse ja hirmutamise reklaamija ja paljudel muudel põhjustel.

Halloween
Halloween on lühenenud nimetusest pühakutepäeva laupäev (All Hallows' Even, misjuures Hallow tähendab vanainglise keeles pühakut). Halloween on tänu oma pikale ajaloole kombinatsioon paljudest traditsioonidest, millest tähtsamad on vana keldi püha Samhain, pühakutepäev ja hingedepäev.

Samhain
Samhain on keldi uusaasta ehk suvelõpp, mida tähistati pidulikult oktoobri lõpus. Olemuselt on sellel pühal ühisjooni näiteks eestlaste mihklipäevaga, karjatamisaja lõpuga. Samhain tähendas aega, mil ilmad külmenesid, karjused tulid mägedest alla, kari jäi koju ning algas tubane käsitöö tegemise aeg. Tõsi küll, eestlaste tubase käsitöö aeg algas samuti pigem oktoobri lõpus ja novembri alguses. Samhain oli aga ka viljalõikuse lõpuaeg. Need olulised tähised langesid ühte ajaga, mil esivanemate hingesid oodati tagasi koju ja mil nendega suheldi. Siingi on palju sarnast eestlaste kunagise hingedeajaga, mil samuti oodati esivanemate hingi koju naasvat, neid kostitati, liikusid ringi hingesandid.

Samhain'i pühitsemise kohta täpsemaid kirjalikke allikaid pole, on vaid üksikuid teateid, mistõttu kogu püha on usundi-uurijate poolt päris erinevalt tõlgendatud.

Ajalooallikate põhjal riietuti Samhain'i ajal vaimudeks ja liiguti rongkäiguga linnast välja, et surnute hinged tagasi nende valdustesse juhtida. Samuti kogusid keldi lapsed perest perre käies tulepuid hiiglasliku ühislõkke jaoks. Suurest lõkkest viidi elavaid süsi kodukoldesse, kus süüdati oma tuli – ühendus inimeste vahel.

Täiskasvanud käisid jumalusteks maskeerituna perest perre, kogudes ohvrianniks toitu. Ohverdati loomi, mõne ajaloolase arvates ka inimesi. Söödi ja joodi kõvasti.

Pühakutepäev
Katoliku kirik mälestab paljusid pühakuid nende surmapäeval või siis mälestuspäeval. Tuhandetest kanoniseeritud pühakutest tähistatakse üksnes väikese osaga seotud tähtpäevi korrapäraselt.

7. sajandil kinnitas paavst Bonifacius IV ametlikult pühakutepäeva, et austada korraga kõiki pühakuid. Sellist päeva oli varemgi peetud, kuid see polnud kuigi laialt levinud. Pühakutepäeva pühitseti alguses 13. mail, kuid 8. sajandil nihutas paavst Gregorius III selle 1. novembrile. Paljude ajaloolaste arvates toimiti nii, et tõrjuda Samhaini ja muid paganlikke tähtpäevi. Samhaini kui hingede ja üleloomuliku maailmaga kohtumise kombestik jäi pühakutepäeva ametlikust tähistamisest kõrvale, kuid jäi püsima rahvapärastesse tavadesse. Katoliiklus hakkas seostama rändavaid hingi kurjade jõudude, deemonite, kuradi ja nõidadega.

Katoliku kirikul on olnud pikaaegne poliitika mittekristlike pühade integreerimiseks ja inimeste oma usku pööramiseks. Muu hulgas nihutati näiteks kristlikke pühi mittekristlike pühadega samale ajale. See kehtib ajaloolaste arvates ka jõulude ja Kristuse sünnipäeva nihutamise kohta 25. detsembrile, paganliku talvise pööripäeva pidustuste ajale.

Mida mujal tehakse
Hingedepäeva tähistatakse pidulikult kirikutes ja kodudes paljudes maailma maades. Algselt pidid elavate palved aitama puhastustules viibivaid hingesid. Enne taevasse pääsemist läbis hing purgatooriumi, vabanedes pattudest. Elavate eluviisid ja palved abistasid lahkunud sugulaste hingi nende raskel ja piinarikkal teekonnal.

Mehhikos tähistatakse kõigi surnute päeva (Los Dias de los Muertos): mälestatakse lahkunud sugulasi, pidutsetakse, toimuvad luukerede ja kummituste rongkäigud, jäljendatakse matuserongkäiku – kirstus on elav inimene.

Halloween'i kujunemisel märkimisväärseks uueaegseks pühaks on suur osa iirlaste traditsioonidel. 18. sajandist hakkas Iirimaal levima komme tuua ühislõkkelt koju süsi õõnestatud kaalika sees, mis ongi halloween'i kõrvitsalaterna eelkäija. Sellisest laternast on jälgi aga ka iiri juttudes. Sealne populaarne tegelane Stingy Jack, kahtlase kuulsusega ihnuskoi, kavaldas kuradi korduvalt pühakutepäeval üle. Ühes lugudest veenis Jack kuradit puu otsa õunte järele ronima ja ise lõikas puutüvesse ringiratast ristid. Ristide pärast ei saanud kurat enam puu otsast alla ja lubas Jacki igaveseks rahule jätta, kui ta alla pääseb.

Jacki ootaski muretu elu, kuid pärast surma ei pääsenud ta patuse elu tõttu taevasse, aga ka kurat ei saanud nendevahelise lepingu tõttu teda omale võtta. Jackist sai igavene rändur. Kurat viskas talle järele süsi tee valgustamiseks, Jack asetas söed õõnestatud kaalikasse ja rändas laia ilma. Iiri pärimuse järgi näeb Jacki pühakutepäeva laupäeval kaalikast laternaga pimeduses ringi liikumas.

Algselt tehti laternaid õõnestatud kaalikast, kuhu asetati süsi või küünal. Sellisest laternast kujunes mõnesaja aasta eest halloween'i tunnus Iiri- ja Šotimaal. Uskumuste järgi pidi see ühtaegu sümboliseerima esivanemate hingi. Iiri emigrandid kandsid kombe üle Ameerikasse, kus kaalikas asendus kõrvitsaga, mida on palju kergem lõigata ja õõnestada. Alles Ameerikas hakati lõikama kõrvitsast välja kohutavaid lõustu ja muud halloween'ilaternatele tüüpilist.

Pikka aega on halloween olnud ka tuleviku ennustamise aeg. Levinud oli tulevase ennustamine õunte abil. Õunad, õunasiider, suhkrustatud õunad ja õunte andmine sanditajaile on tänini moes.

Inglismaal hakati halloween'i vaimude, nõidade ja haldjate liikumise pühana tähistama 19. sajandil, ilmselt tookord levinud rahvusliku romantismi mõjul. Tõeliselt populaarseks muutus see tähtpäev aga 20. sajandil, täpsemalt alles 1980. aastatel, tänu meedia survele ja tutvustavatele artiklitele. Tähtpäev sobis oma iidsete joonte poolest hästi ka paganlikele liikumistele, mistõttu see on wicca ja teiste uuspaganlike liikumiste jaoks oluline tähtpäev. Kiriklikud ringkonnad olid seevastu karmilt päeva tähistamise vastu, sest neile ei meeldinud nõiad ja vaimud, kellest palju räägiti, samuti lõbus pillerkaar tähtsa päeva laupäeval.

J. Simpsoni teatel oli halloween algselt populaarne eeskätt Inglismaa põhja- ja lääneosas ja tähtis eeskätt tulevase ennustamisel. Levinum oli pähklitega ennustamine - neile pandi enda ja armsama nimi ja asetati nad kõrvuti tulle – sellest, mis nendega edasi juhtus, järeldati tulevikku. Selle päeva õhtut on nimetatud ka pähklipurustamise õhtuks. Sel ja järgmistel öödel pandi midagi padja alla, et näha unes armsamat.

Šotimaal käivad lapsed perest peresse, on pidude, maskeerimise ning tembutamise aeg. 1980. aastatest müüakse poodides maske ja nõiamütse, lapsed liiguvad salme lugedes ja kommi küsides maskeeritult ringi.

Ameerikas tõrjus halloween, mille iiri emigrandid olid sinna viinud, kõrvale pühakutepäeva ja hingedepäeva, lisandus mitmeid ilmalikke tavasid. Lapsed ja nende vanemad hakkasid ringi liikuma. Populaarsed on maskeraadid, viimastel kümnenditel on halloween'iga seotud kogu oktoobrikuu nagu detsember kulub jõuludele. Ameerikas kuuluvad tähtpäeva juurde hirmufilmid, kummitusmajad, kummitusjutud, ennustamine. Rikkaliku kombestiku, populaarsuse ja kulutuste poolest jääb see päev maha üksnes jõuludest. Alates 1950. aastast koguvad paljude koolide lapsed halloween'i ajal raha ÜRO lastefondi jaoks.

Soomlased tähistasid veel 20. sajandi alguses 1. novembril kekrit, mille tavad meenutavad eestlaste hingedepäeva ja mardi-kadripäeva tavasid. Lahkunute haudadel süüdati küünlad, käidi ümberriietunult talust tallu. Tänapäeval kogub Soomes kiiresti populaarsust halloween, sest muid sügisesi maskeerimis- ja lõbutsemistähtpäevi seal ei tunta.

Halloween'ist põhjalikuma ülevaate saamiseks vaata http://people.howstuffworks.com/halloween.htm

allikas: http://www.folklore.ee/Berta/tahtpaev-halloween.php

Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:Mis on halloween?
« Vasta #8 on: 07.06.2005, kell 21:47 »

niipalju veel, et Martin Luther lõi oma 95 teesi Wittenbergi kiriku uksele (või kuidas see täpselt oligi...) samuti 31. oktoobril.
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


VOLBRIÖÖ
« Vasta #9 on: 04.07.2005, kell 22:11 »

Keegi võiks nüüd mulle otse öelda, kas Volbriöö tähistamine on patt või mitte? Selle rongkäigu vaatamine, jooksuvõistlusest osavõtmine ja ise nõiaks riietumine?
Logged

Soovides sul head...
Tanel
Külaline


E-mail
Re:VOLBRIÖÖ
« Vasta #10 on: 04.07.2005, kell 22:16 »

Keegi võiks nüüd mulle otse öelda, kas Volbriöö tähistamine on patt või mitte?

Ei! Aga mida sa seal tähistad? Suurt joomapidu?
Logged
Alyna
Algaja
**
Offline

Sugu: Naine
Vastust: 73


Tsau kõigile!


Re:VOLBRIÖÖ
« Vasta #11 on: 04.07.2005, kell 22:49 »

Ei! Aga mida sa seal tähistad? Suurt joomapidu?

Ei ,mitte seda, vaid riietun näiteks nõiaks ja osalen nõidade karnevali rongkäigus.
Logged

Soovides sul head...
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:VOLBRIÖÖ
« Vasta #12 on: 04.07.2005, kell 23:23 »

Selle rongkäigu vaatamine, jooksuvõistlusest osavõtmine ja ise nõiaks riietumine?


Vali endale veidi positiivsemaid tegelaskujusid misiganes eluvaldkonnast või spordimaailmast ja jookse - nii palju kui torust tuleb aga jäta nõiavärk küll mängust välja!

Kõikvõimalik spiritism mis iganes kujul kanges või ülilahjas doseeringus on MAGNET vaimses maailmas ja tõmbab kurje vaime ja nende mõju inimese ellu!
Logged

kantor
Usaldatav foormulane
Wana kala
*****
Offline

Vastust: 1451


alguses oli vaikus... ja siis lõi Jumal muusika


Re:VOLBRIÖÖ
« Vasta #13 on: 04.07.2005, kell 23:26 »

Keegi võiks nüüd mulle otse öelda, kas Volbriöö tähistamine on patt või mitte? Selle rongkäigu vaatamine, jooksuvõistlusest osavõtmine ja ise nõiaks riietumine?

aga miks sa seda küsid?
Logged

Ma tänan sind, et olen nii kardetavalt imeliselt loodud. Ps 139:14
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:VOLBRIÖÖ
« Vasta #14 on: 04.07.2005, kell 23:28 »

Ei ,mitte seda, vaid riietun näiteks nõiaks ja osalen nõidade karnevali rongkäigus.
ära siis imesta,kui palvetamine,piibli lugemine ja kirikus käimine tundub olevat aja raiskamine ja suht igav tegevus....
Logged
Leheküljed: [1] 2 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam