Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
20.01.2018, kell 12:52
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Abielu, perekond ja lapsed (perefoorum)  |  Abielu, naistejutud, meestejutud  |  Mehed ja vastutus « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] | Liigu alla
Autor Teema: Mehed ja vastutus  (Loetud 9555 korda)
leenu
Külaline


E-mail
Mehed ja vastutus
« on: 03.11.2004, kell 19:09 »

Kas mehed- kristlased suudavad või tahavad vastutust kanda? Või lasevad ikkagi naistel raskema osa ära teha ja vabandavad end kodus ehk koguduses raske igapäevase töö ja ajanappusega välja?
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #1 on: 03.11.2004, kell 22:41 »

Huvitav on jah, et mehed tahavad küll austust, aga vastutusest ei taha kuuldagi.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #2 on: 04.11.2004, kell 00:14 »

eks nad vastutavad just nii palju kui naine laseb.. kui ikka suhte algul naine koik ette taha ara teeb ,siis loogiline juu, et motlevad et miks ma siis nyyd pingutama pean.. aga see on ka ette teada, et nagunii jaab koige raskem osa naitele...  lapsi ei hakka mehed ilmselt kunagi synnitama..


samas jalle oleks arukas otsida omale mees, kes kodutoid ikka teha oskab. isiklikult laksingi sellise peale valja. ja leidsin ka. kes otsib, see leiab..  Roll Eyes
Logged
leenu
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #3 on: 04.11.2004, kell 20:04 »

Ehk polegi asi selles, kui palju naised lasevad meestel vastutada, vaid mehi (poisse) polegi õpetatud vastutama. Ja kes seda teeks: üksikema kodus, naisõpetaja lasteaias ja koolis. Pühapäevakoolis pole ka mehi .Vist.
Logged
leenu
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #4 on: 05.11.2004, kell 19:52 »

Selle needuse peale pole mina küll osanud nii mõelda, aga tõsi kui vanaema noorelt lesestunult kasvatas üksi lapsi, tema tütar teadis, et naised peavad vastutama kõige eest ja õpetas seda läbi käitumise ka oma tütrele. Ja nüüd peab see üksikemana poistest mehed kasvatama !? Seepärast tahakski vähemalt koguduses meeseeskujusid näha.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #5 on: 06.11.2004, kell 00:29 »

Tsiteeri
Ehk saab selle jutuga seoses selgemaks needus mis ütleb, et vanemate patud nuheldaks mitme põlvkonna lastele.


Thank you very much, Adam. Thanks Eve!
Logged
Aksel
Algaja
**
Offline

Vastust: 97


Mõtlesin, et kirjutan ka...


Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #6 on: 06.11.2004, kell 00:38 »

Fennek,
vaevalt, et meil oma eksimusist puudust tuleb. Aadam eksis oma eksimused, Jumal ei süüdista meid tema tegemistes. Meile jäävad vastata ikka meie endi teod/tegemata jätmised.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #7 on: 06.11.2004, kell 02:08 »

aksel, ega ma seda silmas pidanud Wink ei vaida, et meid tema pattude eest karistatakse. vaid seda, et tema patu tottu elame siin maapeal... selle asemel, et paradiisis elu nautida..
Logged
pupsik
Usaldatav foormulane
Edasijõudnu
***
Offline

Vastust: 239


Oot ma mõtlen veel...


Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #8 on: 06.11.2004, kell 23:25 »

Ehk saab selle jutuga seoses selgemaks needus mis ütleb, et vanemate patud nuheldaks mitme põlvkonna lastele.

Aga see ei tähenda seda,et tuleb istuda halades ja kurtes,et minu hädad tulevad kõik sellest,et minu vanemad olid niisugused või naasugused.Loomulikult võib ja peabki selle südamelt ära rääkima,aga mitte sinna enesehaletsusse istuma jääma.

Kui tahad midagi enda elus muuta,siis usu et Jumalal on anda jõudu/tarkust seda teha.Kui tunned,et oled vastutustundetu,siis palu,et sinu elu muutuks ja hakka koos Jumalaga selles suunas tööle.Ma olen kindel,et midagi uut sünnib. Smiley
Logged
jyrka05
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #9 on: 08.11.2004, kell 12:34 »

Niikaua kui sööme edasi seda 'Paradiisi aia Jumala poolt keelatud vilja' - UHKUST, tahtes ise olla jumalad, nii kaua ei saa ei meestest tõelisi mehi ega naistest tõelisi naisi.

Väidan, et kõik olenebki just sellest, mida me iga päev sööme (vaimses mõttes), kas seda Jumala poolt keelatud vilja - uhkust, või tõelisi usuvilju, nagu headus, südamlikkus, tagasihoidlikkus, usk, lootus ja armastus. Aga neid vilju pole me üldse ise võimelised kasvatama, need viljad tulevad esile ainult siis kui oleme poogitud tõelisse viinapuusse - Kristusesse.

Kristus on meie ainus lootus, meie ainus tõeline ELULEIB. Just nii räägib ka Piibel.
Logged
leenu
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #10 on: 11.11.2004, kell 18:25 »

Tegelikult teemat alustades tahtsin vist näha, et kas on kogudusi kus mehed löövad kaasa nii noorte kui ka lastetöös. Meie pool on õnneks pastorile lisaks aktiivseid noori mehi just noortetöös osalemas. Kui ise lastetööd tegin, nägin kuidas lapsed igal võimalusel pastori küljes rippusid ja seda mehelikku arvamust kuulda tahtsid.
Logged
Tanel
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #11 on: 11.11.2004, kell 21:32 »

Tartu Elu Sõna Koguduses on ju nii noorte- kui ka laste pastor mees.
Logged
hundikutsikas
Külaline


E-mail
Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #12 on: 25.09.2005, kell 18:06 »

aus6na, vastutuse oma 6lgadele v6tmise ja oma vigade tunnistamisega on probleeme, v2hemalt minul kahjux.
ex silmakirjalikkust leidub k6igi juures, ja kristlikud mehed pole siin mingi erand:(
Logged
Posta
Usaldatav foormulane
Tegija
****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 996

Issanda kartus on tunnetuse algus.


Re:Mehed ja vastutus
« Vasta #13 on: 26.09.2005, kell 18:56 »

tjah...mees on ainult nii palju tõeline mees,kui palju on temas saanud kuju Kristus....ja nii palju kui on mehes Kristust,nii palju saab/suudab ta ka vastutust võtta ja nii palju ta ka vastutust võtab....
Logged
Galina
Uustulnuk
*
Offline

Vastust: 3

Minu sigantuur - Ma mõtlen veel ...


Vastus: Mehed ja vastutus
« Vasta #14 on: 09.12.2007, kell 17:22 »

 Mina olen üksikema. Kahe poisslapse. Ja ma võin ka seda öelda, et just see tõigi mind jumalale lähemale kui kunagi varem. Ma olin nagu puuga pähe saanud, kui minu elukaaslane otsustas kuuendal raseduskuul(teise lapsega) ära minna. Laps oli meil mõlema poolt soovitud, pulmad olid tegelikult juba paar aastat olnud mõtteis ja oli ka aeg kinni pandud. Mis seal siis ikka. Ilus ju. Aga ei läinud nii. Nüüd on vanem poiss 6 aastane ja pisim vaid 4 kuune. Ma ei ole enam akugeltki see inimene kes ma olin enne teist last. püüan käia palju kirikus, kuid see on siiski natuke raskendatud. Liiklusvahendiks siiski vaid buss. Mul on üks hea tuttav, kelle käest saan raamatuid laenata ja neid lugeda. Eriti just siis, kui kipub masendus peale tulema. Hea et Jumal on olemas. Hea, et ta minu palveid kuuleb. Hea, et on olemas pereraadio. Aga  üks on kindel. ma ei süüdista oma eksi selles mis juhtus. Ka ei süüdista ma ennast. Sest kui sa ei suuda andestada endalegi, siis pole ju mõtet üldse edasi rääkida.
Mina võtan seda kui minevikku. Lapsed tuleb kasvatada siiski nüüd, olevikus. Eks kui hakata mõtlema et olin selle ära teeninud Jumala arvates, siis las nii olla. Kuidas muidu ma oleks Tema juurde tee leidnudki:)
Logged
Leheküljed: [1] | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam