Teretulemast, Külaline. Palun logi sisse või registreeri.
22.01.2018, kell 00:26
24649 postitust 2499 Teemas vastas 319 Liiget
Uusim liige: KristoK
Eesti Kristlik Foorum  |  Igapäevane kristlik elu (praktiline elu)  |  Tervislik elu (hing ja ihu)  |  joo viina « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu alla
Autor Teema: joo viina  (Loetud 22026 korda)
fennek
Külaline


E-mail
joo viina
« on: 09.11.2004, kell 16:29 »

eriti lahedad ikka eestlased kyll. lahed synnipaevale. juhtumisi pakutakse alkoholi. teatad uhkelt, et mina alkoholi ei joo. seepeale saab terve seltskonna "ylesandeks" sind jooma keelitada..

Kui lahed kylla ja keeldud lihast kartuli korvale, teatad, et oled taimetoitlane, on peaaegu alati jargmine kysimus: aga akki soovid pasteeti/vorsti (no seal ju peaaegu liha polegi!!! Huh) ..  Angry

teine asi on keskmise eestlase suhtumine taimetoitlastesse.. et oi naed, narib voilillejuurikaid.. noges.. oi kui maitsev..

Kas siis see toesti nii veider, kui keegi e suitseta/joo/soo liha?  miks peab alati nii toimima/toituma kui teised?? natuke rohkem tolerantsi, kallis eesti rahvas!
Logged
Aksel
Algaja
**
Offline

Vastust: 97


Mõtlesin, et kirjutan ka...


Re:joo viina
« Vasta #1 on: 09.11.2004, kell 17:08 »

eriti lahedad ikka eestlased kyll. lahed synnipaevale. juhtumisi pakutakse alkoholi. teatad uhkelt, et mina alkoholi ei joo. ... natuke rohkem tolerantsi, kallis eesti rahvas!

 Grin
Esimene asi mis neid mõtteid lugedes pähe tuleb: fennek ka vist ikka eestlane...

Teine selle sarnane: kui ütled uhkelt, siis püütakse seda uhkust pisut tasandada.

No ok. Ega mul selle mõtte kui sellise kohta olegi midagi muud ütelda - igal rahval omad probleemid. Inglastel ka muideks, araablastest rääkimata!  Wink
Logged
osman
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #2 on: 09.11.2004, kell 17:39 »

Hehe, venelastel on sama komme.
Venelastega kambas istudes on sama ette tulnud. Kui nad pakuvad alkoholi ja neile öelda, et sa ei joo, siis tavaliselt reageeritakse nii, et "alkoholi ei joo ainult idioodid ja baptistid". Ja siis ma ütlengi, et ma küll pole baptist, aga nendega 100% nõus...
Ja seejärel avaneb kohe hea võimalus tunnistada Grin
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:joo viina
« Vasta #3 on: 10.11.2004, kell 22:10 »

Fennek äkki tuled läbi mul kapis hiljuti tuttavalt saadud mahlakat seasinki  Tongue nämma!

Ma olen veendumusel ,et jättes liha välja menüüst saab organism tõsise tagasilöögi. On teatud mineraale ja ühendeid, mdia saab vaid lihast. Mul on elust tuua 2-3 väga kurba taimetoitlase näidet! Peale Noad anti luba järada neid ja ma arvan, et see on üsna hea  Roll Eyes
Logged

fennek
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #4 on: 10.11.2004, kell 22:40 »

tanan pakkumast, kruuso, jataks seekord vahele Smiley

aga organismist niipalju, et kui sel tosiselt liha vaja on, tuleb eriliselt tugev isu peale. naiteks rasedana loobusin taimetoitlusest ja soin pea iga paev liha..  samas jalle asendab liha sojatoodang, pahklid, laatsed oad jt valgurikkad taimed Smiley ka piimast ja piimatoodetest saab vajalikud ained katte..

aga enne Noad olid inimesed taimetoitlased ja elasid kauem kui praegu Wink

a sa raagi neist kurbadest taimetoitlastest!  mis nendega juhtus?
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:joo viina
« Vasta #5 on: 11.11.2004, kell 07:42 »

Keerasid tukiso ma tervise taimetoidu söömisega! Ma olen kuskil vanalinna taimetoitlaste kohvikus kunagi ka käinud ja juba pelgalt otsavaadates võisin mitte erialase arstina öelda, et kulla mammid teil on raua puudus ju (ja veel mõned ühendid). Nahk oli valkjas ja nägu kontis! Jube oli seal taimeteed lurpida ja nende inimvarede vahel olla.


Olge ettevaatlikud selle värgiga!
Logged

Kadri
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #6 on: 11.11.2004, kell 13:57 »

taimetoitlane peab teadlikult olema, siis ei juhtu hullu midagi. nii päris ei saa, et jätad lihtsalt liha menüüst välja ja sööd selle asemel suvalisi juurikaid ja jood taimeteed peale; aga ka segatoit võib ühekülgne olla ja inimese toitainetevaegusse jätta. (see siis kommentaariks nonde kurbade näidete kohta. Wink)

fennekil igati nutikas lahendus, kui lihale valkude osas alternatiivi leidis - muide, needsamad oad-herned-läätsed sisaldavad suhteliselt viisakas koguses ka rauda, kuigi see päris sama hästi organismis ei imendu kui loomne raud.

aga et keskmise eestlase suhtumine alkoholi on veider, olen mina ka nõus. mu meelest peaks täiesti piisama sellest, kui inimene ütleb, et ta alkoholi ei taha - huvitav, mis kirg on hakata pea alati seletama, et "no aga natuke ju võib" ja "proovi ikka" ja "uhkeks pead ennast või" jne, jne.
Logged
fennek
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #7 on: 11.11.2004, kell 14:30 »

vanamammid ei peagi palju rauda sooma. vaata multivitamiine, mis moeldud yle 50-stele! seal rauda polegi. pealegi sisaldavad rauda ka peedid-porgandid-maasikad! vanamammidel on migid teised probleemid. neil on ainevahetusehadad pigem. neile tuleb just taimetoitlus kasuks! nad peaksid pigem kaltsiumi-magneesiumi rikkaid toite sooma ja paikesevanne votma (D-vitamiin!!!)  siis pole kondid nii pudedad.. mudu vaata libedate ilmadega neid.

ja taimetoitlasi on ka mitut sorti. moni ei soo liha ega kala ,aga tarbib piimatooteid&mune. mina ei soo liha-kala-mune, aga piimatooted moodustavad toidust kyll pea kolmandiku.  ja siis on sellised taimetoitlased, kes midagi loomset ei tarbi (piim on siiski loomse parituoluga.) nemad peavad toidusedeli koostamisel kyll yliettevaatlikud olema voi muidu keeravad tervise tuksi.

tegelikult voiks nii olla et taimetoidurestorani asemel voiksid teised restoranid laiemas valikus taimset toitu pakkuda. noh et laiem valik salateid, paar erinevat pastarooga, moned kartulibaasil praed..  ja siis veel ilma lihata suppe nagu eestlased ei oskakski teha.. mones juba ongi hea valik taimetoitlastele sobivat, moni jatab aga vaga soovida..

taimetoitlusega on vahki edukalt ravitud.. muidugi ei maksa loll olla. kui ikka tunned, et on vaja liha, siis tuleb seda ikka syya. ei ole vaja ennast tappa. aga muidu annab taimetoitlus hea kerge olemise.. liha on selline raskestiseeditav asi, annab hetkeenergia. kui aga pikalt vastu vaja pidada, on taimetoitlus eeliseks..  

Grin mees on muidu selline, et iga toidukord peab liha laual olema. tegin talle paar lihavaba paeva ja kohe teine olemine. virises kyll ,et kas ma tahan teda naljasurma lasta surra. aga kuidagi hoopis tegusam oli neil paevil Smiley  siis kui jalle liha juurde lasin, ogis end yle ja tundis end pool paeva viletsalt Wink
Logged
leenu
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #8 on: 11.11.2004, kell 17:54 »

Aga ehk on selle viinapakkumise taga hoopis kadedus, et näe oskab ning julgeb teistsugune olla ja lõbus ka ja ei vajagi midagi
Logged
jyrka05
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #9 on: 11.11.2004, kell 17:58 »

Olen 67-aastane ja mida edasi seda vähem olen hakanud liha sööma. Fennekil on täiesti õigus, kui ütleb, et liha tekitab halva enesetunde, liha seedub raskelt ja mis liig see liig, ma ei vaja enam sellist kaloririkast toitu. Ma mõtlen siin ennekõike just sealiha. Linnuliha ja ka kala sobivad mulle rohkem.
Aga ma olen terve oma elu olnud suur piima tarbija ja eriti hindan ehtsat hapupiima. Nimelt üks maamees toob regulaarselt otse meile koju ehtsat 'maalehma' piima ja kui siis see piim veel lasta hapuks minna, on see maailma parim asi. Aga see on enamikule inimestele nüüd täiesti kättesaamatuks muutunud.

Aga teema on ju hoopis 'joo viina'.
Mäletan üht meest, töökaaslast, kes nurus lausa nuttes mu'lt raha viina ostmiseks. Ta oli nõus ükskõik mida tegema, et ainult saaks lonksu viina. Ta ütles et ei saa lihtsalt ilma viinata elada, ei saa ka tööd teha ilma viinata. Mul oli ta'st ääretult kahju. Raha ma siiski ei annud, teised töökaaslased ka keelasid, ja no see poleks ju tema olukorda ka parandanud, kuid ma ei rääkinud tookord talle ka Kristusest. See on jäänud mulle nii elavalt silmade ette, kuigi sellest on juba üle neljakümne aasta möödas.
Siis tean meest, kes oli ka nii põhja end joonud, et tal polnud enam ei töökohta ega elukohta. Mõnigi kord leiti ta lausa sõiduteel purjus olekus lamamas. Tal oli küll õde ja ka armastav ema, aga ta ei lasknud end aidata.
Siis aga sai tema õest tõsine Jumala laps. Õel ja õemehel õnnestus ükskord tuua see tööta ja koduta, räpane mees oma koju, kus läbi suure armastuse sai ta nüüd kõige enne välimuselt uueks inimeseks muudetud. Ilmselt see aga andis talle uue lootuse ja uued mõtted oma südamesse, ja ta haaras kinni Kristusest.
Siiani on nüüd seda meest usk Kristusesse kannud, olles nüüd juba õnnelik vanaisa.
Va't see mees ütleb alati kindlalt, et ei kõlba klaasi tõsta ega ka mitte kunagi mitte mingit alkoholi tarbida.

Mina aga olen kogu oma elu olnud täiesti vaba alkoholi mõjust. Siiski ma olen läbielanud kahel korral vastavas seltskonnas olles, sellise viina mürgituse, kus öökisin kõik välja ja natukese aja pärast oli jälle kõik korras. Õnneks rohkem pole ma sellisesse sundseisu sattunud. Ja ma siiani ei tea mis on olla purjus ja miks üldse tahetakse olla purjus?
Kui nüüd minu käest küsitakse, et kas klaasi tohib tõsta näiteks sünnipäeva lapse terviseks. Siis on mul raske valida mida vastata. Sest enda seisukohalt võttes, kui ei ole joomameeste seltskond ja kui on klaasis hea vein, siis jääb ainult küsimuseks: mida tähendab klaasitõstmine. Tegelikult ma ei näe siin mitte midagi paha.
Ei roojasta inimest see mis suust sisse läheb, vaid see, mis suust välja tuleb. Sest inimvaimu ei riku see mida oma kõhtu sööd või jood, küll aga võid sa teist vaimselt haavata oma sõnadega.

Aga kui nüüd minu kõrval istuks see hea sõber, kes oli kord tõsiselt hädas viina joomisega ja nüüd on Jumala laps ja täis-karsklane, siis ma küll ei tohiks ei klaasi tõsta ega ka veini maitsta. Kas mõistad millest räägin? See soovitus on ka Piiblis olemas.
Logged
Aksel
Algaja
**
Offline

Vastust: 97


Mõtlesin, et kirjutan ka...


Re:joo viina
« Vasta #10 on: 11.11.2004, kell 21:09 »

...Aga kui nüüd minu kõrval istuks see hea sõber, kes oli kord tõsiselt hädas viina joomisega ja nüüd on Jumala laps ja täis-karsklane, siis ma küll ei tohiks ei klaasi tõsta ega ka veini maitsta. Kas mõistad millest räägin? See soovitus on ka Piiblis olemas.
Jah.. (tahtsin kirjutada selle eelmise kasutajanime) Jürka, saan Sinust aru! See põhimõte on tänapäeval eneseõiguse varju ära kadunud... Täna öeldakse: mina teen, sest Jumal on andnud mulle vabaduse...

Õige on küll mõlemal. Teise nõrkustega arvestajal aga rohkem armastust ligimese vastu.
Logged
Lihtsalt mina
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #11 on: 12.11.2004, kell 09:13 »

Arutasime üks päev ämmaga, et mis asi sunnib vanematel meestel (nii üle 50) pärast tööpäeva lõppu, enne koju minemist, endale "sumin" sisse juua. Tutvus ringkonnas on palju selliseid. Naised on hädas, mitte kuidagi ei saa teisele mõistust pähe tuua.
Tahtsin veel lisada peolauas joomise koha pealt. Tuttavad harjuvad lõpuks ära, et sa teistega ei joo. Kui satud aga uude seltskonda, siis pead jälle oma mittejoomist põhjendama. Samas sõltub ka seltskonnast. Tänapäeval suhtutakse roolijoodukutesse ka juba kriitilisemalt. Minu tutvusringkonnas on tavaline, et osa kohalolijates alkohooli ei joo.
Eks see viina joomis komme on ka kultuuris kinni.
Logged
jyrka05
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #12 on: 12.11.2004, kell 11:21 »

Arutasime üks päev ämmaga, et mis asi sunnib vanematel meestel (nii üle 50) pärast tööpäeva lõppu, enne koju minemist, endale "sumin" sisse juua. Tutvus ringkonnas on palju selliseid. Naised on hädas, mitte kuidagi ei saa teisele mõistust pähe tuua.
Eks inimese ihu, hing ja vaim ole väga-väga tihedalt seotud, ja mina mõistan seda nii, et viin mõjutab ka inimese vaimset poolt. Kui inimesel on tung endale igal võimalusel "sumin" sisse juua siis see näitab selgelt, et ta vaim nälgib. Inimene ei ela ju mitte ainult leivast. Inimvaim jääb nälga ja närbub olles lahus oma Loojast - Jumalast.
Ebajumalad aga 'söödavad/joodavad' jällegi oma järgijaid, ja meil kõigil on ka suur oht saada nende toidust/joogist petetud ja rikutud.

Annaks Jumal meile taipu märkamaks millest/kellest toitume !!!
Logged
Waba Wend
Foorumi admin
Wana kala
*****
Offline

Sugu: Mees
Vastust: 5778


Waba Mees Wabal Maal Lepingus Kõikväelise Jumalaga


WWW
Re:joo viina
« Vasta #13 on: 27.11.2004, kell 14:06 »

piiblis on minu arust üsna otseselt öeldud, et sina ei pea mitte sonkima ligimese mollis.


Mis sa sellega öelda tahtsid? Nojah, eks ta ole adventistidel hell teema.

Mittekristlastel jehoovakatel ja moslemitel on ka sellel iha ja ära söö liha, prae ja ära prae probleemid.
Logged

Didymus
Külaline


E-mail
Re:joo viina
« Vasta #14 on: 06.12.2004, kell 12:48 »

teatad uhkelt, et mina alkoholi ei joo.

Aga miks, pagana päralt, peab sellist asja "uhkelt teatama"?
Sa võid ju lihtsalt mitte juua. Aplomb ei ole üldse vajalik. Ma ise ka ei joo juba aastaid tilkagi ja mitte keegi ei ahista mind selle pärast. Arvatavasti tänu sellele, et mina ei ahista teisi ka, ei püüa neid panna end halvasti tundma, kuna nad alkoholi tarbivad. Ei hõiska, et ma olen neist parem, kuna pean alkoholist karskust.

Pisut tolerantsust ja vähem esiletükkimist aitab alati inimestega paremini läbi saada.
Logged
Leheküljed: [1] 2 3 | Liigu üles Prindi 
« eelmine järgmine »
Otsetee:  

Registreeri ennast foorumi kasutajaks

KRISTLIKUD VEEBILEHED - SOOVITAME

Evolutsioon

Kristlik Wärav Kristlastest Fotosõbrad ONLINE PIIBEL Kristlastest Kunstisõbrad

MÕISTA JUMALA KALENDRIT

IGAVIK EI OOTA IISRAEL SAA VABAKS

KRISTLIKUD FILMID

 


Eesti Kristlik Foorum
- CopyRight © 2001 Kõik Õigused Kaitstud

Käesoleval koduleheküljel sisalduva informatsiooni taasavaldamine, kopeerimine, muutmine, tsiteerimine ja levitamine on keelatud! Foorumis olevad artiklid ja postitused on intellektuaalne omand ning Autorikaitse Seadusega kaitstav publitsistika teosed AÕS §4.3.1. Soovid neid tekste kasutada, siis selleks võta ühendust foorumi administraatoriga või Kristlik Meedia kontaktisikuga. Saanud loa, seerjärel võid antud tekstimaterjale vääramata kujul, vastavalt headele tavadele ja allika äranäitamisega kasutada!

Saates ja avaldades materjali Eesti kristlikus Foorumis annate Te veebilehe haldajale õiguse eeltoodud materjali kasutamiseks. Saatjal ei ole õigust veebilehe haldajatelt poolt materjali kasutamise eest esitada mingeid rahalisi nõudeid. Veebilehe haldajatel on õigus reprodutseerida, levitada ja esitada selliseid materjale lisades autori poolt materjali saatmisel/avaldamisel avaldatud nime. Ühelgi kolmandal isikul ei ole õigust kasutada Eesti Kristlik Foorumi koduleheküljel avaldatud materjale ilma veebilehe haldajatekirjaliku loata.

Veebilehe haldajad ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest. Eesti Kristlik Foorumi on kommentaarikeskus s.o. tehniline vahend, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma kommentaare. Artiklile lisatud kommentaaride eest vastutab kommentaaride autor, kes on ühtlasi ka nende kommentaaride avaldaja. Forumi kodukord keelab kirjutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis ei lähe kokku meie foorumi kodukorra ja reeglitega. Eesti Kristlik Foorumi administraatorid kustutavad selliseid kommentaare ja postitusi ilma ettehoiatamata.

CopyRight õigusega kaitstud materjalide kaitstus - (Kõik Õigused Kaitstud) Sama vormi saab kasutada kui sa näed alastuse/seksuaalsuse väärkasutamist, sind tülitatakse - noritakse, sulle saadetakse spämmi vüi mõnel muul põhjusel! Saada kaebus

Copyrighted Material Policy - Report Abuse (Copyrighted Material, Pornography, Harassment, Spam) KristlikMeedia strives to enforce its Terms of Service to the fullest extent possible. Deletion requests are processed within 12-48 hours.

Tehniline teostus ja kodulehe majutus Kristlik Meedia © 2001 All Rights Reserved. No spam